Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

pancake
12. máj 2011

@larmimi mne dr. povedal ze menzes nemusim mat vôbec. je to ok. tak ziadny stres. 😉
@miroslavazh ospravedlnujem sa...ked som napisala ze som mala spinenie iba 3 dni. to som mala iba nejaku pauzu a zase ho mam. celkom mi to lezie na nervy..... ked prestane, tak ti dam vediet.

@jankas87
@kesulkarenka mna mirena stala so zavedenim 230 eur presne pred tyzdnom.... a to som videla na krabicke ked ju doktor odbaloval cenovku 152eur.tak 78eur za zavedenie. 🙄 🙄 🙄
a to som dva tyzdne predtym volala sestricke ze kolko si mam nachystat a ona ze 217. a potom ked vytiahla na mna tuto sumu som skoro okoktavela...

a baby ja som nikdy v zivote nemala problemy s vyrazkami a akné a môzem povedat ze teraz mam ksicht ze by som sa prepadla od hanby. ☹

kesulkarenka
13. máj 2011

@pancake tak ja som z toho teraz riadne zmätená...vôbec sa neviem rozhodnúť....mirena ano, či nie???? do kelu....pri HA som nemala nikdy žiadne problémy, tak neviem, či nemám zostať radšej pri nej......

larmimi
13. máj 2011

@pancake aj mne to vravel, len neviem ci to nie je proti prirode, vies kazdy dr.si mirenu strasne zastava 🙂

larmimi
13. máj 2011

@womenne idem to kuknut 😉

angelinka0
16. máj 2011

vsetky pisete o mirene a co arianna ma nieko skusenosti? A co neziaduce ucinky ? 😝

bodka13
16. máj 2011

@angelinka0 všetky píšu o Mirene asi preto,že je to téma "MIRENA" skús si založiť otázku alebo diskusiu o "Ariane" 😉 🙂

bodka13
16. máj 2011

@angelinka0 prepáč 😔 ...teraz som zbadala,že už si založila 😉 tak hádam sa ti nejaké kočky nájdu čo majú skúsenosti 🙂

angelinka0
16. máj 2011

viem no chcela som vediet nieco o arianne ci nieko nema skusenosti? ☹ neviem na nete dokopy nic najst!

macka01
16. máj 2011

mnohe píšete,že ste po Mirene pribrali či sa vám zhoršila pleť,....no mna DR ubezpečila,že obsahuje take minimalne množstvo hormonu,ktorý pôsobí len priamo v maternici,že nemá vedl.učinky,ako mala napr.Dana,....
a druha vec,poisťovne prestali priplácať,ked ste ju dostali zo zdr.dôvodov,treba preplatiť celú sumu,čo ma dosť odrádza.Ale ako inač sa dá liečiť veľmi silne krvácanie??mate skúsenosti??

samaraka
17. máj 2011

ahojte tak ja mám Mirenu zavedenú už jeden rok, a nevymenila by som ju za žiadnu inú antikoncepciu. Vkladanie Mireny bolo v pohode, v skutočnosti som čakala väčšiu bolesť ale bolo to úplne rýchle. Koľko stála už ani neviem, iba si pamätám že 33 eur som platila gynde za vloženie telieska. Prvé 2 mesiace som skoro stále krvácala ale len tak slabšie, a asi po polroku sa moja pôvodná 6 denná menštruácia zmenila na 2 dňové špinenie ( intímka stačila) a teraz po roku sa mi niekedy objaví aj po 3 mesiacoch kvapka krvi. Takže môžem povedať že menštruácia sa stratila, čomu som hrozne rada 😀 a stratili sa mi aj neustále mikózy, bojovala som s nimi veľmi často ale ako mi zaviedla gynda mirénu nemala som mikózu ani raz. Sex ma baví stále rovnako, podarilo sa mi schudnúť na pôvodnú váhu pred tehotenstvom. A čo sa týka pleti trošička sa mi zhoršila ale to len na tvári sa mi objaví nejaký pupáčik sem-tam. Takže všeobecne odporúčam Mirenu... 🙂

olajvia
17. máj 2011

ahojte.. tak kedze som nemala v minulosti dobre skusenosti s Hak a po roku od prveho porodu som otehotnela napriek tomu, ze som kojila a partner si daval pozor (predtym to fungovalo, prve dieta bolo planovane), tak som sa teraz po druhom porode rozhodla pre mirenu.. stala ma 158E+50E zavedenie.. zaviedol mi ju gyn 3.5., citila som slabe pichanie, no nic strasne.. od toho dna som spinila a od 9.5. krvacam ako pri menzes. Odvcera je krvacanie slabsie, no som zvedava, dokedy..zatial ine neziaduce ucinky moc nepocitujem, akurat prve dni som mavala sem ta, krce alebo citila som akoby pichnutie v maternici.. dufam, ze to neskor bude ok, bo uz teraz je to financne tazke vychovavat 2deti.. moja mama mala kedyi Danu, 2krat a ona bola s nou spokojna..

gerci90
17. máj 2011

ahojte tak aj ja mam mirenu už vyše roka, zatial som s nou dake velke problemy nemala .... celkom obycajne menzes raz furt potom zasa vobec ... a teraz už fakt že vobec ani len špinenie,.,,.sem tam daky vytok inak sa necitim ani ako žena 🙂... i ked bolesti v podbrusku pretrvavaju vecsinou po pohl. styku... 😖 alebo ked je zmena polohy tak to zaboli aj manžela 🙂 ale inak že nic až do teraz...od včera ma boli na lavej strane pod rebrami až dolu do podbruska... nemožem si nahmat obec mirenu a to som si strila prsty až veeelmi hlboko.. ☹ takže mam strach ci mi niekde nebludi,kedže som citala že je to možne... :O( a najhorsie je že moja gynda nerobi až v pondelok ...a do nemocky ma vzait nemožu bo nemam vymeni listok na sono od svojej gyndy, a že by im to poistovna nepreplatila... 🙄 tak som zufala už ma to tak neboli,ale stretli ste sa stou bolestou na LS?

kimana
19. máj 2011

@macka01
ja som si dala Mirenu 2 mesiace po porode. Aj napriek velkej snahe kila nesli dole. O 7 mesiacov som zacala chudnut. Z nicoho nic! Bohuzial som zistila, ze Mirenu mam uz v brusnej butine a neplni svoju ulohu. (Uz som to tu pisala)Absolvovala som operaciu. Dnes som bez akej kolvek antik.. Kazdy ma chvali, za som super schudla . Nemam cas cvicit. Uz ma neovplyvnuju hormony z Mireny (si myslim).

larmimi
23. máj 2011

ja som tiez pisala, ze mam mirenu asi 4ty mesiac, no ake vyrazky sa mi spravili tento tyzden to som v zivote nezazila normalne pupaky asi 8, nikdy som nemala problemy s pletou ani v puberte a pravidelne chodim na kozmetiku..no horor, ale uz to prechadza..tak ak sa to nevrati, normalne mam pocit ze telo prechazda takymi obdobiami...zo zaciatku ma bolela hlava, to prestalo..akoby telo bojovalo s mirenou 😀

miruska15
4. jún 2011

Ahojte chcem sa spytat ja mam Mirenu od januara 2010 a stale mam každy mesiac menzes.Teraz som bola na gynde a lekar ma vystrašil že to nema byt.Tak mi zobral niake vytery čakam na vysledky a potom mi da niake lieky na zastavenie krvacania.Mirena je uložena super robil mi sono tak v nej to nieje.Normalne mam strach či sa niečo vo vnutri nedeje. ☹ A ak lieky nepomožu tak neviem čo sa bude diat. ☹

martinkatinka
8. jún 2011

@macka01 - ahoj... ja som v príbalovom letáku čítala, že sa niečo prepláca... to už neplatí??? pre mňa je to liečba endometriózy, inak by mi museli vybrať maternicu a vo svojich 28 rokoch by som bola komplet "vykuchaná" a v prechode... mám jedno dieťa, viac nemožem, pretože ďalší porod by pre mňa znamenal vykrvácanie...
Nechápem to... závislým platia liečenie, my ženy nemáme nárok na život bez bolesti??

macka01
10. jún 2011

@martinkatinka tak,tak,to mi povedala dr.Ale musíš sa rozhodnúť,ak to veľmi potrebuješ zo zdrav,dôvodov,radšej tých 200 eur obetuj

siara
13. jún 2011

@anelehka ahoj......no operaciu som absolvovala panecku nikomu neprajem tu hroznu bolest na operacku som isla rano o 8hod a na izbu ma priniesli o pol druhej,,,,,ale som stastna lebo mam uz aj vysledky tak to mam v norme nemusim ani ozarovanie ani chemoterapiu tak to ma tesi a inak rez mam cez cele brucho hroza takze dvojdielne plavky nehrozia,,,,,,dakujem pekne a prajem vsetkym iba to naj

ivanaze
17. jún 2011

mamaja@
ani nehovor, ja mam prave velke problemy s vybratim Mireny a tiež to pôjde asi len hospitalizačnou cestou von :(

ivanaze
17. jún 2011

@marina111 mam tiež tieto problemy s vybratim Mireny :( čakam kym začnem krvacat a mam sa hlasit u gynekologa ,Mirenu mi bude musieť vybrat tiež pod anestezou :( pretože ani na treti pokus sa mu to normalne nepodarilo vybrat :(

marina111
17. jún 2011

@ivanaze ahoj, svoju skusenost s tym som ti napisala do správy... 🙂

marina111
17. jún 2011

@larmimi

podobne toto som mala aj ja, celý chrbat vyrázka na vyrazke, krk, brada, dekolt....po vybratí sa mi to vrátilo do normálu a zase som brutal kočka 😀 😀 😀

audinkaa3
20. jún 2011

tak ahojte kočky...ja som sa teraz vrátila z gyndy, lebo som si nechala vkladat Mirenu..Vkladanie bolo absolutne bezbolestné a trvalo to 5 minut. Teraz ma trocha pobolieva v podbrušku, ale dúfam a pevne verím, že som si vybrala správne, hlavne sa bojím aby som nepribrala 😀

nneka
22. jún 2011

Ahojte holky, zitra mam jit na zavadeni Mireny, ale jak to tady ctu, tak nevim nevim 😒 Mam 4 mesicniho prcka, plne kojim a do dvou let bychom chteli jeste jednoho. Ma to cenu? Ale jakou jinou antikoncepci teda pak pouzit? Po pravde me trochu desi ten pocit mit neco v sobe, asi bych se nemohla uvolnit, znam se. Chut na sex nemam uz ted, tak co teprve potom, zee 😀 😕 No a jaky vliv to melo napr. na vlasy? Ty by mely naopak prestat padat, kdyz tam je trochu hormonu, nebo ne? A plet by se mela taky zlepsit...No, jsem z toho jelen, pls poradte nektera 😔

bodka13
22. jún 2011

@nneka ahoj 🙂 ... keďže chcete do 2 rokov ďalšie dieťatko 😉 a keby sa to týkalo mňa, tak by som si ju zaviesť určite nedala....čo tak skúsiť náplaste,prezervatív,... 😕
...Mirenu mám už 2,5 roka ...v sexe sa nezmenilo nič,menzes mám asi každý 3 mesiac aj to len na slipovú vložku,vlasy mi nepadajú,akné sa neobjavilo a nechty spevneli....takže som maximálne spokojná 😉

nelika666
22. jún 2011

@nneka kazda zena mirenu znasa inak, ide iba o to, ci to chces skusit alebo nie.. moze sa stat ze ti sadne, a moze sa stat ze nie.. rovnako je to aj s tabletkami, ci inou antikoncepciou, len tam nie su take prvotne naklady

je len na tebe ako a rozhodnes.. ale ak planujete babo do dvoch rokov, neviem, ci ma vyznam si ju davat zavadzat..

ja som s mirenou bola tiez spokojna, ziadne zo spominanych nezelanych ucinkov som nemala a ani menstruaciu nie..

nneka
22. jún 2011

tak dekuji, ja to jeste zvazim, tez si porad rikam, ze je to asik blbost, kdyz budem chtit jeste dite..navic jsem takovej posera-bojim se i toho zavadeni 😀

bodka13
22. jún 2011

@nneka zavádzania sa báť nemusíš...nie je to nič strašné ani bolestivé 😉 skôr si treba zvážiť na aký čas by si si ju dala -na rok a potom zapracovať na bábätku,aby sa do 2 rokov narodilo? tak to sa naozaj neoplatí 😉

kika050
2. júl 2011

Ahojte.
Ja sa chcem spýtať ja mam mirenu už 4rok no a po dani mireny som mala slabučký menzes pol roka od vtedy vôbec žiadny. Keďže sa nečistím nijako je to čudne čítam tu že aspoň to mierne špinenie mate no ja žiadne..Pýtala som sa doktora a vravel ze je to normálne no a pomaličky bude aj čas dat ju von. A to neviem kedy keďže sa ma dat vtedy keď je menzes. A tie z Vas co to už podstúpili bolelo to veľmi? predsa len keď je to vo vás už niekoľko rokov tak to musí..
ďakujem Vam za odpovede..