Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

bodka13
16. okt 2008

už len aby prišli a ideme na to,horšie ako pôrod to byť nemôže

marta_h
16. okt 2008

ahojte, ako som pisala, ze mam nejake tie obavy, ze len 3 dni krvacanie a potom 2 spinenie, tak mne to praveze nevychadzalo na moj cyklus, ale nahodou som stretla doktorku a ta povedala, ze je to uplne super. Tak som spokojnejsia a tiez vy mi tu dodavate odvahu a kazdy den sa presvedcujem, ze som urobila spravne. Tabletky su naozaj dost drahe, ved na mesiac vyjdu cca 300,-- Sk, co za rok robi nejakych 3600 a za 5 rokov co budeme mat Mirenu by sme za tabletky zaplatili cca 18000,-- Sk. Co sa mi zda oproti tomuto dost vela.
Teraz akurat som "akoze" dostala menstruaciu, ale je to take male spinenie, ze nepouzivam ani normalne vlozky len take tie slipky. To ma teda tesi. Len dufam, ze to spinenie rychlo zmizni, lebo za tyzden mam svadbu, tak aby to bolo bez toho. Aj ked, oproti byvalemu, je to malina.
Prajem krasny den, ahojte.

marta_h
16. okt 2008

A este som zabudla, mne ked doktorka zaviedla Mirenu musela som ostat lezat este asi tak 15 minut a potom mi pomaly dovolila vstat. Ze vraj mali pripady, ked im zeny odpadli a nechcu uz nic riskovat, tak kazu si trosku polezat, potom si trosku posediet a az potom na rovne nohy.

sassi
16. okt 2008

http://www.vunelasky.cz/index.php?page=soutez&t...

prosíííme zahlasujte nám a ešte nas aj uvidíte na foto, sa len tak nevidííííí

bianka0111
16. okt 2008

Ahojte, ja mám Mirenu pomaly 2 rok, čo sa týka zavedenia fajn, dá sa to vydržať, ved sme silné 😀 , menzes nemám skoro vobec, raz za tri mesiace také špinenie. Zvyknem si tak zažartovať, peniaze, čo som dala na Mirenu ušetrím na tamponoch 😉 len mám velký problém s pletou, akne mám na tvári, nieje den, čo by mi nevyšli nové vyrážky o chrbte ani nehovorím. Rozmýšlam, že prejdem opat na antikoncepčné lieky. Podla Vás?

sassi
16. okt 2008

no neviem, či to zhoršenie pleti ma na svedomí Mirena, skor to ma niečo do čineia s pečenou, obličkami, maš dobre zažívanie, neostávajú ti v tele toxíny???
Lebo pri ATK sa väčšinou pleť zlepší 😕

bianka0111
16. okt 2008

Ahoj Sassi, nemyslím, že Mirena mi sposobuje akne, to nie, ale pokial viem, neobsahuje take množstvo hormonov ako ine ATK, od 18 som brala ATK, no po porode som sa rozhodla práve pre Mirenu, presvedčilo ma to že mám pokoj, na neustále zabudanie, dat si tableku. No nedomyslela som to práve zo stránky akne. A to ma teraz hlavne trápi, skúšala som všetko možné pletové vody za 1OO,200, ale aj 300 sk, kupila som si makeup z minerálmy od la Roche Posay, no žiadne výsledky, tablektky na plet, aj stále uznávaný zinok, a nič, preto sa rozhodujem, že sa vrátim k mojej starej metode a to AKT, aj ked som zbytočne vyhodila peniaze za Mirenu. No nie?

sassi
17. okt 2008

ešte si skus dať urobiť pečenove testy, ja som mavala problemy s pletou a mala som problemy s žlčníkom, od operácie sa to velmi zlepšilo 😉

bodka13
17. okt 2008

ahoj bianka0111-konečne nejaká kočka z Nitry alebo aspoň blízkeho okolia.Ktorý lekár ti ju zavádzal,ak to nie je tajné-ja chodím Turbovi.
Menzes prišiel,budúci týždeň už budem majiteľkou Mireny,asi dám na vaše rady a po zavedení budem pekne oddychovať domka.
Marti,mne doktor hovoril priem.cenu za lieky až okolo 450sk/možno to boli tie ktoré by mi predpísal-s menšim obsohom horm.-mávala som migrény.Dúfam že teraz ma už hlava bolievať nebude a migréna sa vôbec nedostaví.

sassi
17. okt 2008

no tabletky som brala j za 370 aj za 800 ... na 3 mesiace, takže Mirena je lacnejšia ako tie drahšie, taky dobry priemer,
A platila som ešte 500,- ročne za prehliadky a vedenie ATK a teraz len 1000,- na celych 5 rokov (zavedenie, prehliadky, sono, aj vybratie je v tom)

bodka13
17. okt 2008

Sassi ked si brala tabletky tak si si platila za prehliadky?-boli to nejaké mimoriadne/vyšetrenie krvi,pečeňovky-lebo tie mne urobil pred prvým predpísaním tabl,potom som si chodila pre recept každé 3 mesiace a raz ročne preventívka.Neviem či si aj môj Dr. účtuje za sono,má ho v ambl. a robí s ním pri každom vyšetreni,hoci aj po týždni a zatiaľ nepýtal žiaden poplatok.
Ale počula som o 500sk ročne u nás v NR-pekne to volali ako príspevok na prístrojové vybyvenie amb.,proste ako vstupné alebo sponzorské doktorovi

sassi
17. okt 2008

no naš to mal ako poplatok za "vedenie atk" lebo vraj to je nadštandardny výkon 😠
Preventivky mi nerobil, krv aj tak nebral, už som od neho odišla... a mam noveho, ten mi zavádzal aj Mirenu a ten robí prehliadky teda riadne podrobné 🙂

bodka13
17. okt 2008

to je fajn,ten môj Dr. mal sono v amb. už aj keď som čakala prvé bábo-to je 9rokov dozadu a bolo super vidieť ho a počuť tlkot srdiečka na každej poradni,bola som si istejšia že moji krpci sú ok.

sassi
17. okt 2008

no aj moj starý mal sono v ambulancii, len ho mc nevyužíval 😠 😠 😠
A tento novy Dr. ma 3D sono priamo na ambulancii, lenže už nechceme dalšie babo 😖 tak nič z toho mať nebudem. Ale porobil mi pri prehliadke sono skoro celeho brucha 😉

bodka13
17. okt 2008

možno ťa ešte prepadne mamičkovský pocit a to 3D sono vyskúšaš.Mne keby niekto ma 100% zaručil že to bude baba,tak sa na to normálne dám-doktor sa smial že on mi dá 50%nú istou,ale tretí čertík do partie+manžel ako veľké decko a ešte pes to by som nezvládala

sassi
17. okt 2008

😀 😀 😀 mna prepadáva mamičkovsky ošial pravidelne, ale manžel sa na to necíti
a my mame aj-aj

bodka13
17. okt 2008

nášmu tatovi je to akosi jedno-ako chceš miláčik,..je jeho odpoveď.Musím padať do robotky,popísala by som viac-nabudúce alebo IP/skoro to treie bolo/

bianka0111
17. okt 2008

ahoj Bodka13, len teraz som sa dostala k PC, ja chodím k lekárovi do NZ. Mna stála Mierena 5600 plus 1000 za zavedenie. Pri ATK som platila 400sk za ročnu prehliadku, kvoli krvi, pri Mirene sa neplatí nič, aspon u toho mojho, na kontrolu ideš tiež raz za rok.
Sassi aku operáciu si musela podstupit?

sassi
17. okt 2008

no žlčník ☹ mala som kamienky a uplne zle pečenove testy, vlastne s ato zberalo roky, len mi na to akosi nevedeli prisť ☹

bianka0111
17. okt 2008

a odvtedy máš s pletou pokoj?

sassi
17. okt 2008

no je to ovela lepšie, asi to sposobovala ta zla funkcia pečene, v tele mi asi ostavali neke toxíny, najlepši krem zvonka na to nepomože

bianka0111
17. okt 2008

odpoved na internej pošte

sassi
17. okt 2008

odpisala som ti 😉

amalkaa
3. nov 2008

Ahojte!Mama mirenu a som s nou spokojna. Aj ona ma svoje drobne chybicky, napriklad spinenie, ale inak je super. Ziadny stres aby som nezabudla tabletku, ziadne starosti s kondomom,,,,a v konecnom dosledku je lacnejsia ako tabletky lebo je na 5 rokov. No a este aj to ze odkedy ju mam tak nemam menstruaciu, len obcas troska na cerveno spinim. Takze ja odporucam, ale len zenam ktore uz rodili. a hlavne ktore su si iste ze najblizsich 5 rokov nechcu babo.

daesy
3. nov 2008

ahoj, prosim vas je tu niekto, komu mirena vypadla alebo ze ju musel doktor vybrat? lebo mne ju pred tyzdnom zaviedli, 4 dni som mala spinenie a teraz dost krvacam.tak neviem ci mi to nevyberie alebo ze preco to krvacanie.

sassi
3. nov 2008

daesy, ja som po zavedení krvacala mesiac v kuse, a nevypadla, a nepojdeš na kontrolne sono? Lebo ja som bola po 10 dnoch, či "sedí" dobre.

daesy
4. nov 2008

sassi, diky za upokojenie, lebo by mi nebolo vsetko jedno keby mi to mal vybrat a peniaze som vyhodila len tak..... ale uz som objednana na zajtra k doktorovi, lebo on mi kazal ze ked budem krvacat tak mam hned prist.a ako dlho ju mas zavedenu?

sassi
4. nov 2008

ja ju mam od maja a krvacala som tak striedavo, špinila asi 3 mesiace (že mi to blblo) a potom s ato ustálilo, telo si musí na hormovy a teliesko zvyknúť, neplaš sa.
Čítala som, že nedavno jednej holke vyberali teliesko, lebo sa jej zosunulo, ale to nebola mirena, ale nehormonálne Dana.
A keby vypadlo, treba ho doniesť do ambulancie!!!!

bardott
4. nov 2008

Tak-tak. Ak vypadne a je to do 1/2 roka vrátia peniaze. A vrátia aj keď musí byť vybratá zo zdravotných dôvodov, samozrejme opäť len do 1/2 roka. Takže daesy naozaj sa neplaš. 😉 o prachy v tomto prípade neprídeš.

daesy
4. nov 2008

no tak potom v pohodicke, fakt moc dakujem. vsak uvidim co mi zajtra povie.