Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

katyi
15. okt 2014

Dnes som si bola dať zaviesť mirenu. Lekar mi najprv spravil vag.ultrazvuk a potom ma poslal na kozu. Uistil ma ze od "toho" pichnutia by ma to nemalo viacej boliet. A ja som sa ho opytala,ze od ktoreho. Vobec ziadna bolest,ani neprijemnosti. Zatial fajn,uvidime neskor...

alka221
20. okt 2014

kocky, mirenu mam dva a pol roka, ale posledny mesiac krvacam aj mimo cyklu. mali ste to niektora tiez po takejto dlhej dobe?

onlika
20. okt 2014

@alka221 ja to mam podobne, najskor pol roka od zavedenia slabsie krvacanie, spinenie, potom zrazu bez MS a teraz nepravidelne slabe krvacanie a spineni. Moze to byt aj po prasknuti cysty. Ak mas nejake pochybnosti, zajdi si na gynekologiu

alka221
20. okt 2014

@onlika ja som nikdy nemala problemy, ani po zavedeni. teraz som mala nejake zapaly, trosku ma to jednodnove krvacanie prekvapilo, sem tam krvavy vytok... este to odsledujem. 😎

amisa
20. okt 2014

baby mavam naozaj velmi slabu ale velmi dlhu menstruaciu.. zavieldi mi ju v maju a sprvaila s ami cysta ktroa praskla v juli..kolko cca cakat alebo riesit vobec tu dlhu MS (aj 20dni) a potom nema MS cca 2az necele tri tyzdne .. da sa s tim neico robit?

monikait
21. okt 2014

Ahojte .. No ja mam dost negatívne účinky od Mireny .. Ja ju mam uz 14 mesiacov ale ju chcem dat von akonáhle dojdem domou .. Na začiatku som nemala bolesti brucha a ani nemam.. 1/ Mam 32 a mam akné odkedy som ju začala používať.. Co je nenormálne.. 2/ Ďalšia nevýhoda je sem tam bolesti hlavy co predtým som nemala nikdy.. 3/ A to hlavne ze som pribrala okolo 8-10kg .. Co predtým nikdy.. Mohla som jesť co som chcela a nikdy nepribrala 😔.. 4/ Nemam chuť mat sex 😞.. Dufam ze po vybraní sa mi vsetko nápravy .. Ma stym niekto skúsenosti ? Chcem ktomu pridať ze každá znas je iná .. Ja som znej sklamaná ...

katarina412
8. nov 2014

Ahojte 🙂 Mirenu mám zavedenú 15 dní. Radila mi ju gynekologička už pred šiestimi rokmi (tri roky po prvom pôrode), pretože som mala silné krvácanie pri menštruácii a nehomogénnu sliznicu maternice. Vtedy som nechcela o antikoncepcii ani počuť, bála som sa jej negatívnych účinkov... Gynekologička ma len po preventívnej prehliadke odbila tým, že si mám prečítať www.mirena.sk ... a keď chcem prísť o maternicu, tak nech to neriešim... Automaticky som sa preradila k inému gynekológovi... teraz som štyri roky po druhom pôrode (dvojčatá)... som dlhodobo anemická, unavená a z toho podráždená...obvodná lekárka mi povedala, aby som to riešila na gynekológii, pretože darmo budem jesť doplnkové železo, keď každý mesiac tak silno krvácam... moja (nová) gynekologička mi poradila opäť Mirenu, tak som si povedala, že to vyskúšam...
Zavedenie sa dalo vydržať, ale bolo nepríjemné a aj trochu bolelo. Poobede som bola unavená, akoby som mala teplotu a bolela ma maternica. Na druhý deň ma už bolela maternica menej, ale nastúpili bolesti hlavy až migrénovité stavy (čo nemávam), hlava ma bolela celý týždeň... K tomu pribudli strašné bolesti chrbta, od krčnej chrbtice cez lopatky až po kríže, akoby tlak na váječníky... asi piaty deň som začala mať tlaky na krčok maternice, akoby som išla rodiť... nemohla som ani dlho sedieť ani stáť (ešteže som bola vypísaná...), začala som mať tlaky na hrudi, ôsmy deň po zavedení som cítila strašný tlak na hrudnú kosť, ťažko sa mi dýchalo...bolo to hrozné, bolo mi mdlo a čo ma najviac prekvapilo, mala som také bolesti v krížoch, ktoré mi prechádzali až do brucha, ako kontrakcie... celý čas som bola aj strašne podráždená... asi po týždni som sa až rozplakala, lebo ma už bolelo celé telo, doma tri deti a nič som nevládala robiť ...na deviaty deň, tieto nenormálne nežiadúce účinky ustúpili, ostali len bolesti chrbta , napäté brucho a mierne bolesti maternice (akoby jazvy po sekcii), ale pribrala som tri kilá za dva týždne, mám akoby naliate nohy a brucho a ráno, keď sa zobudím mám z vnútornej strany stehna a lýtka akoby kŕč, ktorý po pár minútach chodenia prejde... Posledné dni ma chvíľami svrbí telo (chrbát, tvár) a vyhodilo sa mi zopár vredovitých až herpesovitých vyrážok (pritom herpesy som nikdy nemala) . Celé dva týždne ešte aj špiním. Dnes ma začala páliť aj záha, čo ma doteraz pálila len, keď som bola tehotná ...
Čítala som si na internete rôzne diskusie o Mirene, lebo som chcela zistiť, či sú takéto stavy, po zavedení Mireny normálne, pretože v priloženom letáčiku niektoré z nich opisujú, ale niektoré, čo som mala nie... a pripadám si už ako nejaký exemplár, lebo ja mám asi všetky nežiadúce účinky, ktoré môžu byť... Aj keď sa v letáčiku píše, že nežiadúce účinky by mali prejsť po troch týždňoch, začínam sa obávať, že mne neprejdú a preto zvažujem, že si ju pôjdem dať vybrať...aj keď bola drahá, ale takto fungovať už asi dlhšie nevydržím...Dala som si ju zaviesť nie preto, aby som neotehotnela (hoci už ďalšie deti neplánujeme 😀 ), ale aby sa mi zlepšil zdravotný stav... ja mám ale pocit, že sa mi rapídne zhoršil... 😒

patricionella
10. nov 2014

Mirenu má moja suseda...vraj je to v tvare T a zavedie sa to dovnútra. Na konci je šnúrka ako od tampónu. Po nejakom čase...tuším po 4 rokoch sa to vyberie a dá sa nová...Ale po koľko presne sa musím opýtať. Menzes nemá žiadny už celý ten čas. Ona sa však bojí, že tam bude mať zrasty a bude ju to bolieť pri vyberaní...ak vyberie...tiež sa musím popýtať a koľko to stojí mi tiež vravela...ale odpusťte, zabudla som...ale bolo to okolo 100-200 eur...fakt neviem presne a vydrží to 4-5 rokov asi...a moja gynekologička mi vravela, že menzes nepríde preto, lebo sa maternica vráti do stavu pred prvou menštruáciou...inak povedané Vy budete žena, ale maternica 12 ročné dievča. Ak ste mali silné krvácanie každý mesiac, bude po zákroku iba špinenie, ak ste mali slabší menzes, krvácanie vôbec nebude. Suseda nemala menzes už 3 roky. Tak dlho to už má v sebe. Jej mužovi tá šnúrka nevadí. Doktor ju odstrihol tak, aby sa to dalo vytiahnuť, ale zároveň to nevadilo pri styku...takže tak 🙂

daniela1978
10. nov 2014

@katarina412 ja som mala mirenu skoro 7 rokov.......zavedenie bolelo jak šlak, ale potom to bolo fajn, žiaden menzes, nič, v pohode, po 5 rokoch som si ju chcela dať vybrať a nechcela ísť von. skúšali sme to niekoľko krát, ale nešlo to, tak som nakoniec musela ísť na kyretáž, kde mi ju vybrali. kvôli tomu bolestivému zavedeniu a a problémov pri vybratí si ju už nedám, i keď tých 7 rokov s ňom bolo v pohode.

katarina412
10. nov 2014

@daniela1978 dnes som ju bola dať vonku, už som to nemohla vydržať, moje telo sa za dva týždne totálne zmenilo...všetko ma bolelo.... dúfam, že sa to do dvoch týždňov vráti do starých koľají a zdravotné problémy sa budem snažiť vyriešiť ináč 🙂

daniela1978
10. nov 2014

@katarina412 nie každej to vyhovuje.... Ja som teraz bez hak, používame gumku a ani nechcem žiadnu chémiu brat.....

katarina412
10. nov 2014

@daniela1978 ...už žiadne hormóny 😀

bartaloska
18. nov 2014

ja mám mirenu 5 mesiacov. Prvé 3 mesiace som krvácala v kuse a mala som aj bolesti chodila som ku gynekologovi, ale upokojil ma, že prvé 3-4 mesiace je to normálne pretože teliesko sa uhniezduje a telo si zvyka. Už 2 mesiace som absolutne v pohode akurát to akné mám.... ☹

kubko
3. dec 2014

Ahojte kočky, tak ako vidím kazdá sme úplne ina... A ani najlepsie odporúčanie nepomože, ked si telo postaví hlavu a začne strajkovať. A keby som sa ja pred 5timi rokmi dala vystrasiť zlými skúsenostami ostatných kočiek, pripravila by som sa o krásnych 5 rokov bezstarostného milovania, 5 rokov bez klasickej menštruácie, neriešim kopec problémov s ňou spojených. Ja som zas asi príkladný exemplár bezproblémového priebehu. Zavedenie po šestonedelí vobec nebolelo, potom nejaký čas špinenie. Potom uz len ako keby v čase menstruácie som mala menštruacne pocity v podbrusku + jemne spinenie cca 1 den. Priberanie zavisi od toho ako sa stravujem, plet zavisi od toho ako si ju cistim, chut na sex závisí u mna od psychického rozpoloženia, ziadne zvlastne pocity a bolesti, takze u mna 100% spokojnost. Az mi je luto, ze sa s Mirkou ako jej hovorim musim za mesiac rozlucit a na novu nemam, tak neviem co budem robit. A tiez som zvedava aky bude pocit ked mi to budu vyberat.... Tak vsetkym drzim palceky pri rozhodovani.....

naty1987
1. jan 2015

Baby maly ste pocas mireny cystu???
Ja som na cysty trpela vzdy ms mi nikdy nechodila ako mala Mirenu mam uz skoro rok som s nou moc spokojna len teraz posledne dni ma hrozne boli vajecnik ledva sedim o sexe mozem snívam co je moc bolestivy mali ste s tymto skusenost?
Nechcem ju dat von mne vyhovuje ale nechapem tu bolesť.....

veverka149
9. jan 2015

Ahojte žienky. Vo februári to budú dva roky čo mám zavedenú mirenu. Ziadne problémy som nemala,menzes pravidelby ako hodinky. Až doteraz.posledny som mala 27.11.2014 A odvtedy zatiaľ nič,ani spinenie. Bolesti nemam žiadne len sa cítim nejaká nafúknutA.je to normálne alebo zájsť K dr?

amisa
9. jan 2015

@naty1987 ja som mala cyst z dva krat co ma mirenu a mala som aj pred tim ale nikdy cyst nevyberali. rcite chod k doktoorvy nech si pod dohladom.. mne vzdy zmyzli aj ked to trvalo niekolko mesiacov a bolelo to. Najviac to bolelo par dni pred tim enz zmyzla, ci praskla. rcite chod s tim na kontrolu.
Inak mne sa menzes konecne kldnil je veeeeelmi slabucky, len spinenie,a z to netrva tri tyzdne len tax 10dni... takze spokojnost.

kika2710
9. jan 2015

Ahojte baby, ja mám Mirenu uz 10 mesiacov dr. mi ju zaviedla hned po sestonedeli a odvtedy stááále krvacám slabsie, silnejsie alebo mám hnedý výtok, ked som to spomínala dr. hovorila ze to je kôli tomu ze kojím syna, no asi mesiac a pol uz nekojím a krvácanie al. ten výtok mám stále. v mesiaci sú možno 3 dni čo som bez vložky a ked si myslím ze uz to skončilo znova to zacne... uz som objednaná na vyšetrenie u gyndy no chcem sa opýtať či ste sa s tým niektorá stretli?

bora1989
27. jan 2015

Baby, stalo sa niektorej z Vas, ze Mirenu mala viac ako 5 rokov ako je odporucane?

mmichael
27. jan 2015

@bora1989 prečo ju chceš dlhšie a o koľko?

bora1989
27. jan 2015

@mmichael no kolegyna ju ma dlhsie ako 5 rokov, proste to neriesila a bala sa ist k doktorovi a teraz je ten strach este vacsi, kedze nevie ake rizika z toho plynu a asi sa boji aj jeho reakcie...

mmichael
27. jan 2015

@bora1989 ja som ju mala tak o dva mes, dlhšie a bola prirastená, musel ju vytrhnúť, ale to nech si nenecháva dlho, tak mesiac dva OK, ale dlhšie nie, veď to už potom nemusí účinkovať

bora1989
27. jan 2015

@mmichael no vyzera to, ze ucinkuje, ale ona ju tam ma uz dlhsie cca o rok, mozno aj dva 😖 nepamata si presny datum zavedenia, takze...

mmichael
27. jan 2015

@bora1989 a o preventívnej prehliadke asi nikdy nepočula, tak tam už nie je čo dodať 😎

bora1989
27. jan 2015

@mmichael nuž... vo štvrtok ide, tak uvidime...

veverka149
27. jan 2015

Ahojte žienky .moja skúsenosť Z mirenou je taká, že dva roky úplne V pohode bez problémov A po dvoch rokoch od zavedenia som otehotnela, A dopadlo to všetko veľmi zle, bolesti kyreT...☹ odpoveď na moje otázky bola že jednoducho prestala" fungovat"

adamikovalucia
1. feb 2015

Pre @julienka 🙂

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka9988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mat77
12. feb 2015

Ahojte,poraďte mi,koľko je najlepšie počkať s pohlavným stykom po odstránení mireny?