Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

alka221
19. nov 2012

@bodka13 to mas este dost casu.. nepanikar 😀

billam
19. nov 2012

No ja som mala ist v auguste na vyber...este som nebola, chystam sa na budúci tyzden...dufam, že mi tam neprirastla 😝

aniicka24
21. nov 2012

Ahojte ja budem mat mirenu vo february rok a nemam s nou ziadny problem... ale zaujma ma tie co mate mirenu uz dlhsie mate MS? ja vobec od zavedenia som krvacala tri tyzdne a od vtedy som uz vobec nekrvacala? preto ma zaujma ako je to u vas....

alka221
21. nov 2012

@aniicka24 no myslim ze je to normalne, ja mam mirenu od maja..potom som krvacala v auguste dva tydzne, teraz prvy novembrovy tyzden som mala iba spinenie..cakam,ze uz budem bez ms.. 😉 a je to jake super 😀

vidim,ze nas je celkom dost,co sme s mirenou spokojne 🙂

aniicka24
21. nov 2012

@alka221 no ja sa neobavam toho ze ju nemam to ako teda nie vôbec mi ako nechýba len som chcela vedieť či nás je viac čo už nemajú MS a musím povedať že ja som s ňou max spokojná 🙂

alka221
21. nov 2012

@aniicka24 co som citala tak urcite nas je viac takych 😀

sandynkaaa
23. nov 2012

Keď sa môžem zapojiť do diskusie...
Ja mám Mirenu od 6/2009 a som ( zatiaľ) maximálne spokojná.... Začiatky boli všeliaké - ako písali mnohé z vás, aj zavádzanie trošku bolelo, ale už vyše troch rokov nemám menštruáciu a vôbec mi nechýba 😀 Takže ak sa ma niekto opýta na Mirenu, som ňou nadšená.... U mňa funguje na 100% ako má 🙂

bea86
25. nov 2012

Ahojte dievčatá. V juli 2012 som si dala zaviesť Mirenu,deti este nemám,zavedenie strasne bolelo,spotila som sa 2 minúty,už som prosila gynekologa aby prestal.lebo to neprežijem. Od vtedy menzes nemám,mám mesačné bolesti brucha,prsníkov,ale krv nemam.cca 3 týždne ma boli lava strana maternice,asi vaječník,zajtra idem na sono.Môže sa stať,ze sa Mirena posunula???,Mám častý výtok,,skôr ako tvaroh,je to od Mireny?Posledná otázka - odstránenie je tiež bolestive???prosím,čakam vaše príspevky....ahojte

eaurelia
28. nov 2012

ahojte, ja mám mirenu 4 mesiace...doktorka mi ju musela zavádzať po celkovou narkozou, bolesť sa mi pri ambulantom zavádzaní nepodarilo predýchať :-/ strašné, ako pôrod...vraj je 1% takých žien ako som ja a môže to byť kvôli tomu, že mám konizáciu krčka maternice...mám z mireny zmiešané pocity...vôbec som odvtedy nedostala menštruáciu, tak som bola u doktorky, či nie som tehotná, vzala krv a nič, ale doteraz ani špinenie nič, len ma tam "dolu" stále niečo tlačí,d mám opuchnuté brucho, dali sa mi vyrážky na tvári a dekolte (presne ako v tehotenstve)...necítim sa vôbec dobre ...neviem, či robiť testy, či čo vlastne. Bolia ma aj kríže a vaječníky, no des... neverím že sa to ustáli a pri predstave, že budem na tom takto ešte cez štyri roky.....

cherry1981
1. dec 2012

baby tak ja som si dala mirenu zaviest na zaciatku novembra a odvtedy som stale spinila, vcera som dostala riadnu ms a riadne silnu, a to som si dala mirenu zaviest, aby sa menstruacia zmiernila cize zachvilku to bude mesiac a ja chodim stale s vlozkou uz som z toho zufala, a to som sa tesila ze ms nebude 😒

maajka83
1. dec 2012

ahojte,mirenu som mala rok, nebola som snou spokojná, mala som problémy. Ambulantne sa nedala vybrať tal mi ji museli vybrať v heliose. Uz by som si ju nedala aj keby ju dávali zadarmo.

alka221
1. dec 2012

@cherry1981 to je uplne normalne, to prejde 😉

simonaroskova
1. dec 2012

ahojte,ja mam mirenu druhy rok a som velmi spokojna,zavedenie som necitila vobec,mam peknu plet,menstruaciu mavam nepravidelnu.to mi vobec nevadi,a ked ju dostanem tak len slabucku,pouzivam len slipove vlozky,ziadne problemy.len spokojnost z mojej strany,odporucam vsetkym maminkam,mam 36 rokov.dala som si ju po druhom dietati.

liana31
3. dec 2012

Ahojte, mne mirenu zaviedli pred troma dňami, zavedenie trošku bolelo, ale dalo sa to vydržať a trvalo to 2 minutky. Odvtedy som v pohode, trošku ma pobolieva podbruško, ale dá sa to vydržať. Ja by som sa chcela opýtať ( lebo sprostá som sa nespýtala ani jednej doktorky) kedy od zavedenia môžem mať sex? Ked dostanem menzes ozvem sa znova 🙂 ako to prebiehalo všetko.

alka221
3. dec 2012

@liana31 par dni od zavedenia by si si mala dat pauzu, ale co doktor to iny nazor 😉 kazdopadne,ak nebudes krvacat, hor sa na manzela 😀

billam
4. dec 2012

Ahojte, neviete nahodou koľko sa plati za vybratie Mireny po 5 rokoch?

alka221
4. dec 2012

@billam ahoj, u mojho stoji vybratie 10e 😉

billam
4. dec 2012

@alka221 ďakujem 🙂...dufam, že to nejak podobne bude aj u môjho 🙂...zavádzanie ma vyslo 500Sk...tak dufam, že vybratie nebude drahšie 🙂?

alka221
4. dec 2012

@billam urcite nie, u mojho zavedenie asi 40 e sa mi zda..

billam
4. dec 2012

@alka221 este sa ta opytam...ako to vyberanie prebiehalo?...bolelo to?... Nejako som z toho nervozna 😝

alka221
5. dec 2012

@billam to neviem, v maji ju budem mat iba rok, o cene som ti povedala,lebo som to videla v cenniku 😉 samozrejme,ked to budes mat za sebou,daj vediet, urcite to bude zaujimat @bodka13 😀

billam
5. dec 2012

@alka221 ok 🙂...v piatok o 14.00 idem na to...trochu som presvihla "davkovanie"...o polroka 😒 tak snáď nebude prirastena 😝

zukana
6. dec 2012

Ahojte, tak mne tá mirena po 3 mesiacoch sama vypadla, všimla som si to pri sprchovaní, že mi trčí drôtik von. Myslím,
úplne a nie len z krčka. a tak som si nahmalata mirenu v pošve ako nejaký tampón. Nič som pri tom necítila. Asi
sme naozaj každá iná, lebo ja som ju dobre neznášala. Skoro stále som krváca, a po styku silnejšie. Menzes som mala
síce slabšie krvácanie ako bez mireny, ale skoro 2 týždňové. Ako vám závidím, komu sa ujme. Tak a zasa som
na okraji rozmýšlania, čo ďalej, tabletky, náplaste alebo čo? Tak sa majte a držte sa.

zuzana

yasminka137
6. dec 2012

@ikka ahoooj,ano ja som mala mirenu uz dvakrat,je sice drahsia,ako iste vies,ale bola som velmi spokojna,skoro 5rokov som nemala ziadnu menstruaciu...a to sa neboj,gynekolog Ti vysvetli preco...teda kopu usetrenych penazi na vlozkach a tamponoch a mozes ,,sexovat,, kedy chces..🙂))a to nehovorim a dovolenke,kedy sa mozes kupat kedy chces...je na 5rokov,potom som mala pauzu asi dva tri mesiace a uz som si dala druhu,no teraz po stvrtom roku ju mam uz von,kedze este chcem babatko...

alka221
6. dec 2012

@zukana co tak vaginalny kruzok? to je tiez pohodlne, a to ti zarucene nevypadne.. 😉

zukana
6. dec 2012

No, na budúci týždeň sa chystám k doktorovi a opýtam sa ho na to. Ja len tichom závidím tým, ktorým sadne.

cherry1981
6. dec 2012

@zukana A to ti ako vypadla? Ja ked som sa pytala ci sa to nemoze stat tak mi povedali na gynde ze tam je mizive percento to ti pocas menstruacie vypadlo? A to sa tam uz neda zaviest 😕 ? Pekne kopu penazi len tak hodenych do kosa, to by mali vracat tie peniazky 😒
Inak ja mam stale rovnaky ms vobec nieje slabsi teda dost som krvacala a dlho 😒 Tiez sa bojim, ze mi ju telo neprijme 😒

alka221
7. dec 2012

@cherry1981 a kolko ju mas?

cherry1981
7. dec 2012

@alka221 mesiac

zukana
7. dec 2012

mala som menzes a uz dryhy tyzden. v piatok som citila take mierne bolesti, tlaky ale myslela
som ze normale bolesti pri ms. v sobotu rano somsa sla sprchovat a vsimla som si, ze nitka trci von z posvy
tak ako tampon. strcila som prst a zistila, ze aj teliesko je v posve. no co uz . spolu s nim aj take
kusy krvy. zo mna vzdy isli take kusy , mozno to tie vytlacili. neviem. pojdem k dr. ci tam nahodou nieco
neostalo.