Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

natalka13
17. jan 2016

@drakvak ja ju menim sor po 4,5 roku. dlhsie moze byt ale ci je to 100perc.ochrana potom je otazne.

silvia2013
17. jan 2016

@drakvak nijak inak som sa nechranila, mala som ju presne 6 rokov a 1 mesiac, v decembri mi ju davala preč

silvia2013
17. jan 2016

@natalka13 Mirena moze byt 5-7 rokov....

silvia2013
17. jan 2016

@leuska35 má ich velmi malo....

drakvak
17. jan 2016

@silvia2013 A vyberanie bolelo či nie? U mňa zavádzanie 3 mesiace po pôrode bolo úplne v pohode, ale z vyberania mám trochu obavy...

silvia2013
17. jan 2016

@drakvak ....trosku bolelo

resetka
19. jan 2016

@silvia2013 mam 2 deticky, 2x som potratila

resetka
19. jan 2016

@silvia2013 som vydata a mame s manzelom krasny vztah, o chvilu bude 10 rokov. Silvia, mame sex castejsie, ako ked sme pouzivali ochrany....pozri, ja nikoho na nic nepresviedcam, len sa chcem podelit s niecim uzasnym. tiez som tomu pred tym neverila, ze prirodzene metody nie su iba o sledovani, ale o nicom ovela viac 🙂

resetka
19. jan 2016

@silvia2013 nefunguje vtedy, ked sa nedodrzuju pravidla, nie nezijeme v roku 1940, zijeme vo velmi tvrdej materialistickej dobe, s velkou honbou po zisku, prirodzene metody ten zisk nikomu nevytvaraju

timea7
20. jan 2016

@resetka pozri, pre teba je niečím úžasným ten spôsob antikoncepcie, ktorý používaš, ja by som z neho bola na nervové. Pre mňa je niečím úžasným vnútromaternicové teliesko. Už ani neviem koľkokrát som mala Danu, bez problémov, žiadne silné krvácanie, teraz mám druhý krát Mirenu a ja považujem túto antikoncepciu za niečo fantastické. Takmer osem rokov neviem, čo je menzes, vedľajšie účinky žiadne, bolesť pri zavádzaní a vyberaní zanedbateľná, cena je síce vyššia, ale ak si prerátam za tie roky koľko som ušetrila na tampónoch, vložkách....napr. v porovnaní s antikoncepčnými tabletkami je to oveľa lacnejšie. My máme medové týždne odkedy ju mám, mali sme aj pred tým, ale len tri týždne, teraz máme štyri. 😉 Ale nebudem ju tu donekonečna preferovať len preto, že pre mňa je najlepšia, nemusí sadnúť každej a niekomu nevyhovuje aj z iných dôvodov. A že má z toho niekto zisk, je mi ukradnuté, pre mňa je podstatný ten zisk, ktorý mám ja - pohoda dlhé roky, žiadne obmedzenia pri športe....a keď nerozoberáš zisk, ktorý niekto má z každého rožka, ktorý zješ, z každého litra banzínu, neviem, prečo ťa trápi zrovna zisk z Mireny.

natalka13
20. jan 2016

@silvia2013 je ucinna 5 rokov, naco by som ju tam nechavala dalsie dva?

silvia2013
20. jan 2016

@natalka13 je ucinna 5- 7 rokov, keby nebola, davno som tehotna a nielen preto to píšem. Opýtaj sa výrobcov a gynekologov...

silvia2013
20. jan 2016

@timea7 presne! Niektoré ženy su ako z minuleho storocia,a le neberieme im to, tiež mam toho naj chlapa a medove týždne mám stale, a to mám 17 rocnu dceru 🙂))

silvia2013
20. jan 2016

@natalka13 tvoja gynekolog, gynekologicka na tebe pekne zarobia 🙂)

linea22
20. jan 2016

Tak včera som bola,aby mi môj doktor mirenu vybral aaaa verdikt 5.2.2016 idem na zákrok:(Milá mirena sa po 2,5 roku nedá vybrať,prirástla mi tam.Vytrápil ma tam 15 min.krvi ako z prasaťa a nič,snažil sa ju vybrať no nedá sa.Takže moja skúsenosť zlá.Mirena nikdy viac ☹

silvia2013
20. jan 2016

@linea22 prvu aj mne museli vyberat operacne, predoslý gynekolog mi velmi skratil vlakna.... drzim palce, trva to 10 minut

natalka13
20. jan 2016

@silvia2013 mam ju od neho zadara. ja dobre viem ako bezi farmabiznis.
vyberat ju davam po 4,5 roku aj prave koly moznemu zarasteniu.

Ale teda po 2,5 oku uffff.

silvia2013
20. jan 2016

Ja ju mam tiež zadara , a mne s azrastla prva hned po roku, ta druha po vyse 6tich nie, tiež viem ako beži farmabiznis, dcera je farmacii...

julinkaz
20. jan 2016

@daniela1978 ahoj, ake cipky prosim ta?

silvia2013
21. jan 2016

@natalka13 inak pri pohl. styku sa mirene vlakna pobybuju a nezrastu sa, pokial nesexujes, tak ti ju ani netreba.

leuska35
21. jan 2016

Ach bože co tu ty silvia trepeš vykašli sa už ma to a nič iné len neseksuj a sexuj si trápna si strašne múdra múdrejšia ako lekári že.

dzaaja
27. jan 2016

Baby ako casto sa chodi na kontroly po zavedeni? Ja mam od 12 jan.stale spinim alebo krvacam.brucho nafucane aj som pribrala no na sto percent neviem ci z mireny ale citim sa ako den pre menzesom vsetko by som zuvala aj ked nemam hlad a nervozna som aj brucho tak pobolieva.ja sa len modlim ze sa to ustali

saska112
28. jan 2016

@dzaaja tusim sa skontroluje len normalne, pri preventivke, pokial nie su problemy.... 😅

mirka1985
28. jan 2016

@dzaaja kazdy gynekolog to ma asi inac, ja som bola hned mesiac po zavedzeni, dovtedy som sa mala este pre istotu pouzivat aj inu ochranu - moja doktorka to ma takto zauzivane, prekontroluje si, ci je na spravnom mieste. No a potom pravidelne preventivne kontroly kazdy rok.

resetka
29. jan 2016

@timea7 ahoj, nie netrapi ma zisk, chapem, ze mas z tvojho pohladu len prinosy.....ja prinosy, ktore vnimas ty vnimam ako negativy.....pre mna je to ako moct jest steak kazdy den....kebyze toto viem, nemam na neho moc chut, ale ked viem, ze si ho mozem dat len 3 dni po menstruacii a 10 dni pred nou, tak chuti zrazu uplne inak a aj inak sa to tesim, je to cele o tom 🙂

timea7
29. jan 2016

@resetka no predstav si, že steak môže chutiť aj po rokoch, aj keď máš každodennú možnosť si ho dať. Veď je pripravený vždy inak, nie? 😉 😉 😉 😉 Pre mňa je toto absolútne dokonalý spôsob ochrany, ale nikomu ho nevnucujem, je kopa spôsobov, nech si každý vyberie to, čo je preň najlepšie. A vlastne o to tu ide, môcť jesť steak každý deň, preto som tento spôsob volila, keby mi vyhovovalo to, čo opisuješ ty, tak nemám Mirenu. Pre mňa, teda pre nás je to maximálne obmedzujúce.Nám teda steak nechutil inak, ani po nútenej prestávke, chutí vždy výborne, že by to bolo tým, že máme radi mäso? 😎 😎 😎 😎

bigdream
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela1978
8. feb 2016

@julinkaz Ahoj, sú to čipky Pharmatex. mám s nimi dobré skúsenosti

lady511
8. feb 2016

@daniela1978 Ja.som po.cipkoch pharmatex otehotnela neviem akým zázrakom ale je to tak

martinkatinka
8. feb 2016

Boli ste niektorá aj na čistení maternice počas toho, ako ste mali Mirenu?