Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

renatka333
24. júl 2012

chcem sa aj ja podelit so svojou skusenostou.vcera mi ju zavadzali bolo to neprijemne nezosypala som sa u lekara ale vonku stale ma boli brucho povediac taha sa mi to do lavej strany.som z toho troch nervozna

emanka
24. júl 2012

Ahojte, tak ja hlásim, že sa Mirena alebo skôr moje telo umúdrilo a prijalo to cudzie teleso 🙂 Od minulého pondelka som už nekrvácala, ani nešpinila, len som mala slabulinký priesvitný výtok, jedna intímka na deň 🙂 Čakala som na menštruáciu, že či bude opäť 3-týždňová, no ale včera večer som ju dostala a je to len slabulinké, bledoružové špinenie, aj to len v noci, dnes cez deň minimálne. Nechcem to zakríknuť, ale snáď sa to už ujalo a bude len dobre. Chvalabohu, že som ju nedala pred týždňom vytiahnúť a že som si povedala, že ešte počkám jednu menštruáciu 🙂

alka221
25. júl 2012

@emanka super,vidis,som ti vravela..

emanka
25. júl 2012

@alka221 len dúfam, že to bude fakt už len takto a potom lepšie 🙂

alka221
25. júl 2012

@emanka uvidis, casom budes uplne bez menzesu..ja som tiez tri mesiace nemala..uplne super 😉

martinkatinka
25. júl 2012

Ahojte.... po roku hlásim aj ja úspech 😀 konečne len slabé špinenie, cysty sa zázarčne v 😀 parili, ostala len jedna malinká.... nežiadúce účinky ešte nejaké sú, ale hádam som sa konečne dostala do stavu, kedy budem všetko zvládať.

billam
25. júl 2012

Nikto tu nie je, komu po 5 rokoch vyberali Mirenu?..som najstarsia 🙂...chcela by som vediet, co má caka...kedy príde prvá ms...a či je dobre hned pokračovať v ďalšej mirene, alebo dať si pauzu...

renatka333
25. júl 2012

@billam ahoj ja som sa nato pytala a lekar povedal ze sa vybere a hned sa moze dat druha bez prestavky

anicta
25. júl 2012

@billam No tak najstaršia "Mirenárka" som tu asi ja 😀 😀 😀 Mne ju pred tromi rokmi vyberali...Mne tiež doktorka povedela, že si hneď po vybratí môžem dať vložiť ďalšiu. Čo sa týka bolesti-keď mi ju vkladali, tak si viem presne vybaviť ten pocit-ako ma potom zo dve hodiny bolelo brucho, ale keď mi ju vyberali, vôbec si na to nespomínam-takže asi nič tragické ho nebolo-ibaže by mi ju nevybrali?? 😀 😀 -žartujem... Ja som bola s Mirenou veľmi spokojná-veľmi dobre som ju znášala a to že som nemala menzes mi vôbec nevadilo, nakoľko som menzes nemávala ani predtým....

billam
25. júl 2012

Aha, ok, vďaka za info...tak asi pôjdem do toho...dam si Mirenu, druhu seriu 🙂

renatka333
30. júl 2012

baby mam jednu otezku ktora mate dlhsie mirenu ci st z nej nezacali priberat?

bodka13
30. júl 2012

@renatka333 v októbri to budú už 4 roky čo ju mám a váhu mám stále rovnakú ako pred zavedením 😉

renatka333
30. júl 2012

draha dakujem lebo sa dozvedam rozne drby ze ak nebudem mat menzes priberem a ja stale svoje ze to nie

alka221
31. júl 2012

baby,ja som si dala zaviest mirenu,ked bol muz v zahranici,a teraz prisiel.som po sexe zacala krvavo spinit..je to normalne? 😠 mala som to iba jeden den..dnes uz v norme..myslite,ze by sa sexom mohla nejako posunut,alebo co?

bzucinka2
31. júl 2012

@alka221 podla mna nie, spinenie je zo zaciatku uplne normalne...

bzucinka2
31. júl 2012

@alka221 podla mna nie, spinenie je zo zaciatku uplne normalne...

molin
1. aug 2012

ahojte, prosím vás ste niektorá po konizácii a máte zavedenú mirenu? , lebo ja som sa pýtala mojej dr. a tá mi povedala, že to nie je vhodná antika pre mňa, keďže som po konizácii.....

bodka13
1. aug 2012

@molin toto som našla na nete http://old.lpr.sk/poradna/viewpoint-172/ ...hľadaj príspevok z 23,03,2009 😉

molin
2. aug 2012

@bodka13 ďakujem 🙂 , ale neviem či ma to presvedčilo....jeden dr. ti povie tak je to dobre a druhý úplný opak......vŕŕŕŕ , neviem čo mám urobiť......

lubica69
4. aug 2012

Ahojte
Ja mám Mirenu zavedenú už dva mesiace a zatiaľ som spokojná zavádzanie(tesne po 600nedelí) nebolelo Mávam mierne občasné špinenie ale v norme a v pohode Pribrala som síce 4 kilečká ale neviem či to pripisovať Mirene 😀

ollako
4. aug 2012

Ahojte ja mam mirenu rok, pribrala som , ale neuvedomila som si, ze by to bolo kvoli mirene, mozne to je 😕 , menzes mam pravidelny , ale slaby, pripomina mi ked som zacala menstruovat, je to podobne 😅

ollako
4. aug 2012

@renatka333 pamatam si, tiez na zaciatku, ze mam po zavedeni bolelo brucho a bolo mi aj zle, trvalo to aj mesiac, ale preslo to a som spokojna, akurat sa chystam na rocnu kontrolu tak uvidim, ci je tam ako ma byt 😉 a zacala ma bolievat hlava, co mna nikdy nebolievala,neviem ci kvoli tomu 😒

modrofuzik11
4. aug 2012

baby, nemate strach, ze nemat menzes je pre telo neprirodzene? ze sa vam to po urcitom case, mozno aj na stare kolena nejako vrati? momentalne zvazujem, ako sa chranit pre otehotnenim. mam dve deti a zatial dakujem, tretie si neprosim🙂. len tento sposob mi pride trochu proti prirode... dakujem za vase reakcie.

jeackynka
5. aug 2012

Ja som mala mirenu 4 roky,v maji som si ju dala vybrat,lebo sa pokusame o babo,zatial sa ale nedari,inak ja som bola s nou velmi spokojna,ziadne dlhe krvacanie,skor len spinenie asi tri dni,aj po vybrati som normalne dostala ms presne ako hodinky,vlastne uz tri cykly presli,teraz by som mala dostat 16.8 a radsej by som nechcela aby dosla,tak uvidime ako to bude.

deniskateniska
9. aug 2012

ahojte ja som si dala mirenu zaviest pred dvoma dnami a pichaju ma vlakna volala som doktorke ta vravi ze je to normalne ze vlakna zmaknu a ze ak mi to bude vadit tak pri kontrole o mesiac mi ich skrati.. len mna to picha pri chodzi mam jej volat ze to chcem odstrihnut uz teraz alebo mam pockat ci sa to same upravi? dakujem za rady a skusenosti

alka221
9. aug 2012

@deniskateniska popravde, toto som este nepocula,ze by vlakna pichali,pokial viem,mali by zmaknut,presne ako ti vravela doktorka. 😉 ja som s tym nemala problem,dokonca mne vlakna ani neskracoval 😉

deniskateniska
9. aug 2012

@alka221 ja mam krcok do zadu otoceny tak asi preto ich nechala trosku dlhsie, no uvidim ak to do zajtra neprejde tak tam pojdem, ale je to uz lepsie ako rano tak uz asi maknu 🙂

reruna
9. aug 2012

@modrofuzik11 když máš mirenu, tak se děložní sliznice nepřipravuje na těhotenství, jako při normálním cyklu, proto ani nemá co odcházet při menses, takže se neboj, že by ti ta krev někde zůstala a dělala tam neplechu a nemít menses je prý pro ženu spíš prospěšné, například neztrácí železo...aspoń tolik píšou v letáku

lulka6
9. aug 2012

mne zaviedli Mirenu 13.3., prvá menštruácia sa dostavila presne po mesiaci, no bola taká bolestivá, že sa to nedalo vydržať, potom mi bol zistený zápal v pošve, druhá menstruácia už bola v pohode. Špinenie bole neustále, no trikrát som musela užívať lokálne antibiotiká, po ktorých špinenie vždy prešlo, no objavilo sa vždy asi po dvoch týždňoch. Teraz som už tri týždne nešpinila, dnes sa dostavila velmi slaba menštruácia. Som zvedavá dokedy bude trvať.
Inak tie vlákna ma pichali prvé dva dni tiež pri chôdzi presne ako som spravila krok a noha bola vzadu 🙂 . Takže tolko moja skúsenosť. Uvidíme, ako to bude pokračovať

billam
9. aug 2012

Myslite si, že nevadí, ak si ju dam vytiahnuť po 5 rokoch a 1 mesiaci?, nie presne po 5 rokoch...mala by ist von v auguste, ale chcem ist v septembri na dovolenku, tak by som to vytiahnutie prelozila na koniec septembra...môžu byt z toho nejake kompikacie?