Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

dracula
10. máj 2013

@alecka Jj, nadávám na ni, kudy chodím. Ale musím říct, že už mi špinění tak zevšednělo, že už ho ani nevnímám. Zpočátku to bylo víc na nervy.

kika112
12. máj 2013

@alecka citala som ze cysty na vajecnikoch patria medzi vedlajsie/neziaduce ucinky Mireny. Ja som ich nastastie nemala. Ta bolest chrbta moze mat suvis aj s niecim inym. Ja som mavala bolesti krizov, boli zablokovane od tehotenstva a kym sa mi to dalo do poriadku chvilku to trvalo. Mozno by stalo za pokus ist na dobru masaz kde by ta vedeli v pripade potreby odblokovat, alebo jednoducho zajst za rehabilitacnym /alebo akym/ lekarom nech sa pozrie z blizka na klby, kosti...
Uvediem priklad: Ja som mala pred rokom zapaleny sval medzi lopatkami, zacalo to prisernou bolestou a obmedzenoym pohybom, bolest mi vystrelovala do ramena. Maserka ma pohotovo odblokovala, vybankovala, bolo to lepsie, ale aj tak par dni potom som musela ist na pohotovst lebo uz som nevedela ani lezat - dostala som injekciu, lieky na zapal svalstva a pomaly to ustupovalo.
Bolest neprehliadaj, telo sa snazi nieco naznacit - treba to vypatrat. Drz sa!

martinka9053
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alecka
13. máj 2013

@kika112 dakujem. Ja viem ze cysty, dokonca aj bolesti chrbtice su popisovane ako vedalajsi ucinok. Zaujimalo ma ci niekto ma taketo skusenosti..... Bolest sa nesnazim prehliadat, ono sa to ani neda ☹ . Podla absolvovanych vysetreni som neurologicky v poriadku, chodim na elektroliecbu, ale nemam pocit, ze by mi nejako pomahala, skor naopak. Niekedy mi to pripada ze som jedina, ktora patra po povode svojich problemoch, niektori lekari na mna hladia ako na simulanta, ktory nema co robit, tak ich "obstastnuje" svojou pritomnostou. A to ma znechucuje a odradza ..... Netvrdim, ze na 100% je za tento moj stav zodpovedna mirena, mozno bola len spustacom, niecoho, co nastartovalo driemajuci problem v mojom tele...... Ale lutujem, ze som si ju dala zaviest....... 😠

kika112
13. máj 2013

@alecka lekari su tu pre nas, nie my sme chori kvoli tomu aby oni mali pracu... aj ked to tak v dnesnom svete vyzera. Ale niekedy je dobre lekarom pripomenut co studovali a co prisahali. Mozno si pocula o biorezonancii, alebo o pristroji DIACOM... meraju frekvencie v tele a zistuju poruchy, pripadne aj ich priciny, ci su v tele parazity a podobne. Nerobi to samozrejme lekar ale ine pracovisko. Mozno tam by ti vedeli dat nejake odpovede, skus si o tom nieco pozriet, precitat. Ked sa lekari idu "pretrhnut", mnohokrat si musime pomoct sami. A potom uvidis, ci v tom ma prsty aj mirena, alebo nie. Vsetko bude v poriadku 😉

svetielkoand
15. máj 2013

Huraaaaa, moja mirena je konecne vonku 😀 vyberanie je zalezitost dvoch sekund (ak nie su komplikacie ako prirastenie a podobne) a absolutne bezbolestne, dokonca bez kvapky krvi 🙂

lucia20
15. máj 2013

Baby, poradte.... Ide ma porazit. Minuly mesaic divne pocity, hovorim si, po zavedeni mireny asi sprievodny jav.... dala som si ju 01.02. a teraz ma ide porazit este viac. Uplne sialene stavy. "Nalievaju" sa mi prsia, baby ja ich mam uz pomaly o cislo vacsie, krize, podbrusko, a to nehovorim o zaludku ako na vode a pri mojich aktualny naladach asi v najblizsich mesaicoch aj pridem o chlapa, lebo dobrovolne zdupka... Baby co s tym? toto je bezne? to budem mat dalsich pat rokov? uff.... poradte....

martinkatinka
16. máj 2013

@lucia20 zmena hormonov, ja som prvý pol rok šalela, lebo jednak som mala krámy každé dva týždne, potom tie bolesti pri nich, ke´dže mám endometriózu a pri krámoch mávam strašné stavy, potom tie psychické problémy, lebo človek má návaly, pretlak, depresie, záchvat plaču... chlap musí pochopiť, že hormony neovplyvníš...ale po čase sa dostaneš do takej rovnováhy, že to pojde normálne... ak nie, treba to riešiť s doktorom..

lucia20
16. máj 2013

@martinkatinka dakujem. ja uz som myslela, ze mi sibe. 😀

dracula
16. máj 2013

@lucia20 Já mám od února mirenu a taky se cítím zle. Krom téměř neustávajícího krvácení tento měsíc rostu z neuvěřitelné bolesti v prsou. Mám je děsně nalitá a citlivá a těžká. Bolí mě. Já to snad už vzdám.

dracula
16. máj 2013

@svetielkoand Jak dlouho jste měla mirenu? Proč šla ven? Také o tom uvažuji.

alecka
16. máj 2013

ja som to dnes vzdala. najneprijemnejsie boli tie reci dr okolo toho, aka je to hlupost a preco to chcem vzdat, ci si myslim ze mirena je zodpovedna za moje problemy......no neviem, som dost rozhodena z tych hormonov, takzesa ma to dost dotklo, tvaril sa ako keby som robila nieco zle a ako keby mi to bol zaplatil cele on......
@kika112 dakujem, cakaju ma este nejake vysetrenia, tak uvidim. a cas ukaze ci v tom bola aj mirena....
@dracula poznam,poznam, u mna aj psychka spravila vela, ale jednoducho tu neviem ovplyvnit a v kombinacii s hormonmi- des 😠. drzim palce

svetielkoand
16. máj 2013

@dracula no najvaznejsi dovod bola totalna nechut na sex, zacalo sa mi robit akne (co som nemala ani v puberte), pribrala som a nemohla som zhodit ani gram, tupe bolesti v podbrusku, zo zaciatku som mavala stale spinenie a krvacanie, teraz to uz bolo ze tri mesiace nic a potom znenazdajky jeden den krvacania a nasledne zase nic (nevedela som kedy ma to chyti a stale som musela byt v strehu)

kika112
16. máj 2013

@alecka tak uz to mas vonku? Doktorove reci si nevsimaj, jeho do toho nic nie je, mas slobodnu volu. Drzim palce nech sa ti vsetko zlepsi, nech sa citis skvele 😉 Daj vediet ako ako sa ti dari, budem rada. 🙂

dracula
16. máj 2013

@svetielkoand Tak to já to u mě vidím podobně. I ta chuť na sex zatím u mě je na nule, protože jsem dost čistotná a neustálé špinění a sex se mi ekluje. Takže pomalu sex uvadá. A jak dlouho jste s mirenou vydržela?

svetielkoand
16. máj 2013

@dracula mala som ju dva roky, pricom uz v juli minuleho roka som bola pevne rozhodnuta ze ide von, len bud nerobil lekar, alebo som nemala kde dat deti, potom synov uraz, az sa mi to teraz konecne podarilo 😀

alecka
18. máj 2013

Ak vam vyberali mirenu cez menzes, krvacali ste po vybrati? nemyslim bezprostredne, ale niekolko dni...

kika112
19. máj 2013

@alecka mne sice nie, ale zrejme by mal menzes po vybrati mireny pokracovat. Hormony z mireny sice uz nie su, ale v maternici zostali "veci" ktore s menzesom odchadzju, takze podla mna menzes normalne pokracuje kym sa maternica nevycisti - teda ak som spravne pochopila situaciu - ze tam nebola prestavka v krvacani.

daniela1978
28. máj 2013

má niekto skúsenosť s vyberaním mireny v narkoze? ako to prebiehalo...........

dracula
30. máj 2013

@daniela1978 Mně ji zaváděli v narkóze společně s menším zákrokem na gynekologii. Po zavedení jsem měla bolest v podbřišku, ale nic jinak mi nebylo. Ono záleží asi na tom, jak narkózu snášíte. Zavedení bylo velmi rychlé a já neměla s žádnou reakcí na narkózu problém. Nic mi po ní nebylo. Po dvou hodinách ležení na pooperačním pokoji jsem šla domů.

Vyndání v narkóze bude brnkačka. A proč musíte pod narkózu? Normálně ji vyndávají rovnou,ne?

daniela1978
30. máj 2013

@dracula no pokúšal sa mi ju vytiahnuť, ale nedarilo sa mu to, ak som to dobre pochopila, tak mi maternica tu mirenu vcucla a on ju nemôže zachytiť. mala by som dostať nejakú lahku narkozu, tak snáď to bude raz dva.....každopádne si mirenu už nedám, aj keď som ju mala vyše 6 rokov a bolo to v pohode, ale zavádzanie bolelo jak fras a teraz toto, že mi ju nemôže ambulantne vybrať........

billam
31. máj 2013

@daniela1978 a nevcucla ti ju maternica kvoli tomu, že si ju tam mala 6 rokov? Normálne by mala byt len 5.

miarosa
31. máj 2013

Ahoj děvčata, taky přemýšlím o vyndání Mireny, mam ji asi tak rok a pul, často mi natékají prsa, špatnou pleť sem taky měla to už přešlo, měsíčky vůbec nemam, ale poslední dobou vždy špiním po sexu a to mi vadí uplně nejvíc, už sem objednaná na gyndu, ale je uplně jasné že je to tělískem nebo je to ta cista, už sem měla jednu, u druhé to nebylo jasné, možná zmizela sama říkal gynekolog. Takže toho mám plné zuby. Zajímalo by mě co vám pak doktor dal za antikoncepci? Dík 🙂

daniela1978
3. jún 2013

@billam nie, to som mala už pred tým, vždy som musela ísť n aultrazvuk, lebo normálne mi tam nevidel tie vlákna.......

billam
3. jún 2013

@daniela1978 no je celkom mozne, že ti ich priliš skratil.

daniela1978
3. jún 2013

@billam no je to možné..........

icejane
8. jún 2013

ahojte baby, ja som mala za pol roka mireny dve, obidve mi spadli do krcka, maternica ich jednoducho vypudila takze su obe vonku 😒

cherry1981
9. jún 2013

@icejane Fuu tak to som este nepocula a nemohlo sa stat, ze Ti ju gynekolog zle vlozil?

alka221
9. jún 2013

@icejane a preco si si dala vkladat dalsiu ak ti ju telo vypudilo? 😕

icejane
10. jún 2013

nemyslim si, ze bola zle vlozena, jednoducho mi ju maternica netoleruje zrejme, ani ine druhy antikoncepcie mi nezaberaju, a to som vyskusala troje pocas dvoch rokov, tu druhu mi zaplatit sam gynekolog, takze mna to nestalo nic 🙂 ale skoda penazi, teraz riesime čo dalej , lebo uz to zrejme vyzera len na vybratie maternice ☹