Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

macika78
17. nov 2008

Dakujem.

bambusko
18. nov 2008

macika, mna ked moj dr. nahovaral na mirenu, povedal, ze po porode sa zavadza asi po 3-4 mesiacoch, ked uz je maternica ok, aj bez ms popri dojceni. ale nenahovoril ma, zatial

macika78
18. nov 2008

a este som po cisarskom

ssissinka
18. nov 2008

sasi mam 33

sassi
18. nov 2008

no ja som ju dostala na 32. narodky 😀 skoro presne

bodka13
19. nov 2008

Nastenka,asi všade iná.Ja som z NR,mám ju od oktobra a platila som za ňu 5200/že vraj záleží za akú cenu ju kúpi dr./+za zavedenie 1000sk
ale niektoré kočky tuším písali,že si ju kúpili v lekárni a dr. im ju zaviedol

daesy
20. nov 2008

mne dal Dr. recept a bola som ju objednat v lekarni a vysla ma 4700 a u Dr. som platila len 300sk za kontrolne sono.zavadzal mi ju na treti den od zacatia menzesu ale ja som uz nekrvacala a odvtedy krvacam stale.bola som po tyzdni u neho ze ci je vsetko ok a on mi povedal ze musim byt trpezliva, ale vobec to neslabne, takyto silny ani menzes nemavam. tak uvidim ako bude dalej.zatial ju mam 3 tyzdne. 😒

bodka13
26. nov 2008

ahojte baby,mám mirenu od oktobra,ale to som tu už písala-chcela som sa opýtať či ste niektorá nemali v tých prvých mesiacoch tehu príznaky
zle mi nebýva,mierne sa mi zhoršila pleť,mám však nejaké citlivejšie prsia akoby mi bola malá podprda,v podstate mi vadí a najlepší prejav sú super nelámavé nechty

znacka
28. nov 2008

ahojte poradí mi niekto,mám 43 rokov a neviem sa rozhodnúť či Mirenu zaviesť či nie. Moja lekárka mi ju odporúča, tvrdí že mi z toho prejdú už začínajúce návaly potenia, stratí sa mi silná menštruácia, priznám sa že sa mi zdá aj vysoká cena 6000 Sk za Danu som platila 2000, má niekto s tým skúsenosti že naozaj v tomto veku sa stratia návaly,samozrejme že lekárka bude tvrdiť že to je naj!

sassi
28. nov 2008

no mne moj tiež povedal, že mi ju vymení v 37, a potom ešte raz v 42 a potom by to už malo byť do prechodu
No cena je vyššia, ale si myslím, že stojí za to - teda oproti Dane
ten silny menzes možeš mať aj z tej dany, ona to totiž zosilnuje

znacka
28. nov 2008

mne ide hlavne o tie návaly potenia a to som sa nikde nedočítala ako mi hovorila lekárka že mi ustúpia, nevie nikto či od nového roku nebude cena nižšia, neviem ak sa rozhodnem či si ju dať zaviesť teraz alebo po novom roku

ssissinka
29. nov 2008

ženy...mne ked zaviedli MIRENU pred 4 a pol rokmi tak som 3týždne krvacala....a mala som silne bolesti....nahmatala som si vlakna z mireny..po 3týždnoch zrazu z minuty na minutu bolesti prestali,prestala som krvacat,ale vlakna som si nenahmatala...lekar mi potvrdil to co som si myslela,Mirena sa dostala na miesto kam ma by,telo ju prijalo a preto tie vlakna uz necitim,lebo mi ich skratil trosku viac ako mal...kedže som vyššia 182cm....ale to nevadi....teraz som zacala mierne krvacat každých 28 dni...zevraj moje hormony prebili aj mirenu,ktora slabne...pojdem ju dat vymenit....vydržte a uvidíte že budete spokojne....ja som pocas 4 a pol roka neolutovala ani raz že som si ju dala....

macika78
29. nov 2008

a to si 4 roky nemala menzes ked neratam 3 tyzne....to je super bez MS

ssissinka
30. nov 2008

macika78....nemala som vobec 4roky MS...to bolo super

sety
5. dec 2008

viem, ze sa tu uz dost popisalo o Mirene, ale ja by som rada vedela, ci nema niekto skusenosti s Mirenou ako antikoncepciou pre zeny, ktore este nerodili. ja som este porod nemala a nemozem brat tabletky kvoli zdravotnym problemom (trombozny stav). Viem, ze sa Mirena nedoporucuje pre zeny, co nemali babo, ale neviete o niekom, kto to mal este pred prvym dietatkom a ako to znasal? viem, ze to bude asi dost individualne, ale aj tak vam budem vdacna za kazde uzitocne infoÚsmev 🙂

nataly7
6. dec 2008

ahojte ja mam mirenu len 3 tyzden stale po zavedeni mam spinenie doktor mi povedal ze to bude trvat zo 3 dni ale mne to trva dalej zo tri dni som mala to spinenie az take cierne mate niekto podobnu skusenost kedy to konecne prejde mna stala iba 586,sk mam krcove zily mam ju na lek.predpis od novembra 2008 vysli nove predpisy informujte sa vseobecnej zdravotnej poistovni inak stoji 4800,sk 🙂 🙂

sassi
6. dec 2008

nataly, ja som to už písala, ja som mala sustavne špinenie mesiac a take 3 mesiace sa stale objavovalo špinenie

nastenka
6. dec 2008

Kočky, mirenu mám 2 týždne a stále krvácam ako pri menzese, myslíte, že mám utekať k doktorovi?
A čo sa týka zavádzania vôbec to nebolelo, mám 3 mes. dieťa a doktor mi povedal, že sa to zavádza teraz, keď je žena po pôrode a krčok ešte voľný, alebo počas menzesu. Tak som si to dala teraz, ale už banujem, lebo po pôrode som bola rada, že už nekrvácam a kojím, tak som ešte menzes ani nemala.

sassi
6. dec 2008

nastenka, ja myslím, ýže ked sa ti dorovnaju hormony a telo si zvykne, tak to krvacanie prestane 😉
A hja som bola na sono po 10 dnoch od zavedenia, či mirena "sedí"

nastenka
6. dec 2008

sassi, ďakujem, ale som z toho už nervozna, lebo to nie je špinenie, to je ako menštruácia. 😒

klobucik
12. dec 2008

Ahojte. Tak ja mam Mirenu 2 den. Zavadzanie ma troska bolelo ☹ na koze som lezala asi 30 minut. No starostlivost fakt super. Doktor mi vsetko vysvetlil ukazal a aj mi hned robil kontrolne sono aj na sone mi vsetko ukazal 😉 . Vysla ma na 4700 + 500 zavedenie cize celkom lacno .Co sa tyka bolesti potom a nasledneho krvacania tak brucho ma bolelo az do vecera dost neprijemne a dost som krvacala. K veceru to prestalo no a rano ma trosinku pobolievalo v podbrusku no a co sa tyka krvacania to uz preslo 🙂 Takze dufam ze nebudem mat ziadne ine komplikacie. Este sa chcem opytat ci tie co ju mate zavedenu mate problemy s pletou . lekar mi spominal ze sa mi moze na brade urobit taky akokeby ekzem alebo nieco take 😖 Dakujem 🙂

sassi
12. dec 2008

nemám problemy s pleťou žiadne 😉
a mne pichol Dr. Buscopan, to je na uvolnenie krčov hladkeho svalstva, takže bolesti som nemala, ale nedava to každý Dr.
Cele zavádzanie trvalo asi 10 min ... teda je to "šikulko" 🙂

klobucik
12. dec 2008

asi kazdy lekar ma inu metodu zavadzania. Na druhy den ti tiez preslo krvacanie? Inak este mi vravel z e mozem v kuse 6 mesiacov spinit alebo krvacat. Ake j to u teba?

sassi
12. dec 2008

ja som špinila cely mesiac, potom menzes - zasa špinenie ... asi3 mesiace takto dokola a potom sa to ustálilo na normálnom 28-30 dnovom cykle so slabou MS
ja to mam od mája 😉

kvetagi
13. dec 2008

Ahojte, aj ja som sa rozhodla dať si zaviesť Mirenu, mám ju 5. deň, ešte krvácam, Dr. povedala, že prvý mesiac môžem celý krváciať, resp. špinenie a potom by mala MS slabnúť, resp. by nemala byť žiadna. Včera som dostala vysoké teploty, nemáte náhodou niekto skúsenosti s tým, či tie teploty môžu byť spôsobené mirenou? Mna stála 4700,-- + 1000,-- (vybrala som si ju v lekárni). Závadzanie bolo OK, nebolo to, len večer v deň zavedenia a na druhý deň mi bolo zle na zvracanie, pocity ako v prvých mesiacoch tehotenstva. Čítam tu toľko negatívnym ohlasov na mirenu, že začínam pochybovať, či som urobila správne.

klobucik
13. dec 2008

ahoj kvetagi. Takze ja mam mirenu 3 den a uz to vobec necitim . Prvy den mi bolo dost blbo ani neviem ako som prisla domov a zavadzanie ma bolelo. na druhy den ma chvilku bolelo brucho ale potom to vsetko ustalo. takze teraz je to uz ok. Krvacala som prvy den a potom uz len take spinenie. Ale nie stale. Takze dufam ze som urobila dobre ked som si ju dala. ja mam troska strach ako to bude ked mi ju budu vyberat. Viem ze je to trocha skoro nad tym uvazovat 🙂 ale uz teraz mam strach . Dufam ze mi to neprirastie k maternici alebo nieco . 😒

kvetagi
13. dec 2008

Ahoj klobucik, myslím, že je zbytočné sa strachovať už teraz nad vyberaním. Ja mám trochu obavy skôr z toho, že si ju budem musieť dať vybrať, lebo mi ju telo nepríjme a potom by ma štvala aj strata peňazí, veď nie je to lacná záležitosť, ale aj to, že každý mesiac by som stresovala, keby mi náhodou meškala MS. Ani mne nie je už zle na zvracanie, len tie teploty, už aj teraz cítim, že mi stúpa, snáď to je chrípka a nie je to spôsobené mirenou. Mimochodom ja ešte aj kojím a malá je akási mrzutá, ale Dr. ma uisťovala, že to je v pohode a že keď mám dievča, že tým lepšie. Už si počula niečo o tom, že sa môže prirásť k maternici? Mám inak dve kamarátky, ktoré ju mali a jedna z nich, keď si ju dala vybrať, chcela bábätko a už má polročnú dcérku a teraz ide druhý krát. Ale každý sme predsa iný...........

klobucik
14. dec 2008

Ahoj , to o tom prirasteni k maternici som citala na nete a niektore zeny tam pisali ze koli mirene prisli aj o kusok krcka a ze potom nemohli mat deti . Ale to su podal mna dristy. No sak uvidime aklo to bude pokracovat ...

llidka
14. dec 2008

☹ Ahojte,vobec sa nečudujem že mirena ja /dobrá/ antikoncepcia,ja som s mojím mužom už skoro 4 mesiace nespala.Stále mám krvácanie, páchnuci výtok,intenzívne špinenenie,hocikedy ma chytia silné bolesti sú síce chvílkové ale silné.Až keď som si prečítala príspevky ,pochopila som z čoho mám 4 kilá navyše a dosť velké depky.Hned po mesiaci som mala zápal mechúra,potom sa mi to preliečilo bez antibiotík ,začalo ma svrbiet dolu. Moja lekárka vylučuje priberanie,bolesti a ostatné problemi,krvácanie sa má vraj do 6mesiacov upraviť. Keby som vedela ,že budem mat tolko problemov,ani náhodou by som si ju nedala.Neviem či to sposobuje,že som po 2 cisárskych.Z iných zdrav.dovodov som nechcela HA,teraz neviem čo mám urobit.Ešte ai počkám do pol roka

llidka
14. dec 2008

Ešte k cene .Ja som pobehala lekárne,v dvoch om ju našla za 4800 sk a za zavedenie som platila iba 200 sk,takže ma vyšla 5000SK!!Pobehajte si predtým lekárne.