Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

zajkobojko
10. jan 2009

Dievcata,mam problem s krcovymi zilam a chcemnasadit Mirenu.
Cievny lekar mi akukolvek HA zakazal, gynekologicka povedala opak, ze Mirenu alebo Cerazet by som mohla, ze neublizi.Lebo maju menej hormonou(su bez estrogenu) Nemate s tym skusenost?A tiez sa chcem opytat co robi Vasa psychyka po Mirene?
DAkeujem.

soufya
11. jan 2009

ahoj zajko.. ja nemam skusenost stym co pises ale moja mamina ano.. ma krcovu zilu na jednej nohe spredu pod kolenom a ked brala HA sa jej zvacsila a bolela ju..stale si ju masirovala..ked HA vysadila preslo to.. tak neviem.. a moja psychika po mirene je nic moc. som nervozna, aj malickosti ma vytocia a ide mi do placu...no jak mala.. vobec som to neni ja..ale na kazdu to posobi inak..jedny pisu ze nemali bolesti a ja som mala take ze som to hned po tyzdni chcela dat von..

bodka13
12. jan 2009

ahoj zajkobojko.Krčovú žilu mám jednu na ľavej nohe od kolena dolu-je dosť výrazna,viditeľná na pohľad a na dotyk celkom hmatateľná.Pri druhom tehu som mala ešte jednu tiež na ľavej nohe od rozkroku asi do polovice vnútornej strany stehna,celé tehu som nosila kompresívne pančuchy,chodila som pravidelne na cievne-táto sa po pôrode stiahla ale tá druhá zostala.Neviem ktorí lekár ti radí správne ale mne môj gyn. mirenu jednoznačne odporučil,a to som mávala ešte aj migrény.
Mám ju od oktobra,zatiaľ som spokojná,aj špinenie sa už upravilo 😉 .No a psychika-neviem,ja som v podstate pohoďáčka,vydržím veľa ale keď ma vytočia deti je jedno či mám alebo nemám Mirenu-iné výkyvy nálad som na sebe nezbadala 😎

martina.d.
12. jan 2009

zajkobojko, ja mám krčové žily na oboch nohách, HAK som brala 10 rokov nič sa nezhoršilo, teraz mám Mirenu a tiež je všetko OK.Žily som si dávala upravovať sklerotizáciou a teda u mňa ani Mirena a ani HAk nemali ma to žiadny vplyv.
A psychika?Moja je super.Práve že si myslím, že som na tom lepšie, som spokojnejša 😀

lien12
19. jan 2009

ahojte mám mirene od augusta, je to celkom v pohode, len mám mesiac ked mam krámy 3 dni,potom špiním 20 dní vkuse čo nie je velmi príjemné. Dufam že sa to ešte upraví ,ale ozajstné krámy som od augusta nemala a to som krvácala 7 dní a to poriadne. Majte sa 🙂

langkofel
19. jan 2009

kocky mam mirenu vyse mesiaca, vyzera to tak ze som dostala menzes normalne ako som mala aj predtym, len bez bolesti, trvalo to 7 dni....no mozno sa to upravi 😒

Ale chcela som sa spytat nieco ine, tie vlakna co trosku vykukaju von...citia ich vasi partneri?

sassi
19. jan 2009

langofel, cítil zo začiatku, ale už necíti, mam to od mája ´08
niekedy si ich kočky daju skrátiť, ale potom možu byť problemy pri vyberní, tak nech radšej vydrží 😀

langkofel
19. jan 2009

sassi, no presne aj mne Dr vravel ze ich nebude skracovat... No uvidime.
A este nieco, nie ze by som sa velmi pozorovala 😝 , ale pred menzesom a pocas neho, som mala tie vlakna o dost dlhsie, je to normalne? Mozno ako sa krcok otvara pri menzese 😕 , alebo? Spozorovala aj niektora z vas take daco? Nechcem s kazdou blbostou otravovat Dr... 🙂

soufya
19. jan 2009

.. mne dochtor snurky skratil lebo som mu hovorila ze mam silny vytok ktory som v zivote nemala..povedal ze to tie snurky drazdia a preto sa tvori silny vytok..teraz je to uz v pohode..inak aj ta bolest uz ustupuje..je na case po 4 mesiacoch.. partner raz hovoril ze snurky citi potom zase nie.. teraz uz dlho nehovoril ze by ich citil.. mozno sa to dostalo tam de to malo byt a je to okay..

sassi
19. jan 2009

soufya - moj niekedy ano-niekedy nie, záleží aj od polohy 😔 😉

soufya
20. jan 2009

SASSI.. ahoj..no to asi hej ale myslela som ze jeden den citi a druhy nie.. 😕 pritom polohy su dajme tomu kazdy den tie iste. stiedame zo dakych 6...napr velakrat sa mi stane ked lezim na chrbte nohy hore do praveho uhlu a ked tak vnikne hoci pomaly uf..som schopna vyletiet po plafon.. ale inak sa da...akurat ta chut u mna dost polavila odkedy mam mirenu..aj priatel si srandu robi ze nech to dam von ze nie je uz ziadna sranda..chi.. 😀 volakedy sme sexovali kazdy den..a aj niekolkokrat a teraz sa mi jednoducho nechce..neviem preco to tak na mna posobi..som na nervicky z toho..ty si natom ako?

sassi
21. jan 2009

u nas zasa lepšie, ako ked som brala tabletky ... myslím s tiu chuťou ... ale tiež už to nie je, čo to bývalo, ale pripisujem to aj 2 pôrodom

soufya
21. jan 2009

..ja som brala tabletky 5 rokov a ked som si predstavila to zatazenie na zaludok a pecen tak som sa zorhodla pre mirenu..lenze som nerodicka..v decembri som mala 26 a dochtor ma prehovaral ci to urcite chcem..ze na dva roky sa to neoplati..mozno preto mam stale take bolesti..aj dnes v noci som skuvinala do jednej..strasne krcove vlny.. ja uz neviem..chcela som vyskusat aj ten inplantat do ruky nevies o tom nieco?? lenze zijem v zahranici teraz uz coskoro ideme naspat a nechcem stym uz hybat..ale ked sa to do mesiaca, mesiaca a pol neupravi dam to von.. to uz bude pol roka co to budem mat..ja som sa tak tesila ze nemusim tie tabletky a takto to dopadlo..lebo ked cestujeme, noc, v praci niekedy do noci, pridem domov a rano sa zobudim ups tabletka..

sassi
21. jan 2009

ja som brala tabletky medzi deťmi, teda asi 4 roky a nezabudala som
lenže ja už viac detí nechcem, chcela som dlhodobé riešenie,
možno sa rozhodneme pre babo, za toho 4,5 roka, ked sa to vyberie, ale na 99% už nie

No ja už krče nemávm žiadne, pamätám si asi 2x, raz ma to chytilo vo vírivke, asi že v teplej vode
inak ja vobec žiadne problemy nemám, niekedy aj zabudnem, že ho mám 🙂

soufya
21. jan 2009

hm tak to ti teda uprimne zavidim ze si okay..tak ti drzim prsty aby to tak bolo nadalej..moj problem bude asi to ze som este nerodila ze ten krcok nie je roztiahnuty..boh vie..ja chcem aspon styri detuurence..dufam ze sa podaria..chi..tak sa drz..

sassi
21. jan 2009

4 ???
Tak to aby si už začala 😀 😀 😀
teliesko rýchlo von 😉

curadlo
22. jan 2009

Ahojte kočky, ja mám mirenu asi 2 týždne a zatial som spokojná a bez problémov. Už som po prvom pôrode a zvažila som ju preto,lebo po hroznom zážitku už ďalší pôrod nezvažujem. Ja som krvácala len v deň zavedenia a odvtedy nič, nič necítim, ani neviem že ju mám. Dúfam že to tak zostane. Bolesť pri zavádzaní sa dá prirovnať krčom pri menzes. U mňa to bolo v pohode. Nebolelo to veľmi. Trvalo to cca 2O min aj zo sonom. A čo sa týka peňiažkov a preplácania, si osobne myslím že ak chce niekto braž HA dlhodobo, je toto výhodnejšie a lacnejšie. Ja som platila 4700 a 700 za zavedenie. Nakoľko pracujem v Zdravotnej poisťovni tak som to zisťovala a prepláca sa to len pacientkám ktoré majú na to diagnózu, t.z. máte to v zdravotnej karte napr. Ak máte problémy s pečeňou a nemôžete užívať HK, aleno máte anemické krvácanie počas menzes a podobne. lekár vám povie.vtak ak sa to niektorej týka využite to, potom to stojí cca 650 sk.

sassi
22. jan 2009

curadlo ... vidíš, ja mam problem s pečenou a nenavrhli mi to zo zdrav. dovodov 😒 škoda
ale aj tak je to lacne proti tabletkám
a kolko maš od porodu ? ... to ešte zabudneš a 2. je lahší 😉

macika78
23. jan 2009

curadlo a nevies ak mam stitnu zlazu?

luciaakubko
27. jan 2009

ahojte, mne dnes doktor odporucil mirenu - vraj podla neho najlepsia antikoncepcia. celkovo mam strach co porobia zvysene hormony s mojim telom, dost ma odradza to priberanie...ake mate skusenosti vy? dakujem

bodka13
27. jan 2009

ahoj,mám ju od oktobra 2008 - zatiaľ som nič nepribrala,som spokojná,menzes som od zavedenia nemala,a hormn sa vylučuje v min.množstve iba do maternice 🙂

...letím do robotky,zajtra ešte môžeme popísať alebo IP 😉

luciaakubko
27. jan 2009

dakujem, bodka, si zlata 🙂

soufya
27. jan 2009

..tak..a som zase spokojnaa. dnes som MIRENU dala von..uz som nemohla zniest tie bolesti hoci som ju mala uz styri mesiace..ked som kracala domov uvedomila som si aka som strasne uvolnena..uplne ma ta mirena zvazovala..je mi super teraz..dala som si predpisat ant. naplaste tak uvidim co tie budu zac..a tiez sa mi nepacilo pri mirene ze som nemala menzes..bola som z toho vyhadzana aj na dekolte..chcem nieco co nesuvisi s traviacim systemom aj ked samozrejme obe tieto antikoncepcie idu cez pecen aj ked druhorado..tak nech sa vam dari

frenchie
29. jan 2009

ahojte. Mne zavadzala dr.pred tyzdnom nehormonalne vnutromaternicove teliesko a zatial je to v pohode. Ms mi skoncili na 5 den a ani bolesti som nemala velke. Chcela som sa ale opytat, ci nemate niektora skusenosti s bolestami v zaludku a zvracanim (zaial len raz ale neviem ci naposledy...). Nezjedla som nic neobvykle a uz 2 den som na nutenej diete, aj tak mam pocit tazoby na zaludku, hocico zjem je mi tazko. Moze so suviesiet s VT? Dakujem

sassi
30. jan 2009

soufya - ja som menzes vobec nestratila, aj ked mi to doki sluboval 😒 zatial mam uplne pravidelne a ani neslabne, rovnako silno ako aj pri tabletkách
tak nech sa to darí, asi ti fakt nesadla 😉

frenchie, mne zle nebolo, ani som take nepočula - može to byť skor viroza, alebo to maš psychickeho povodu
mne bolo blbo v den po zavedení, tak slabo, musela som si na hodinku poležať. Aj ked ma zavedenie nejako extra nebolelo

soufya
30. jan 2009

ahoj sassi... no nesadla je mi to aj trosku luto som si myslela ze na 5 rokov mam pokoj a vidis..ale vela tomu prispelo to ze som nerodila aj dok. to povedal..no co uz..skusim teda tie naplaste vela bab si to pochvaluje. ja som vzdy mavala len taku slabu menstr. a teraz sa mi stratila hned po zavedeni..len spinenie a to hocikedy nie ze na 28 den..napr na 9 potom tri dni cisto potom zase 2 dni a takto..uz su to 4 dni co nemam mirenu..boze to je pocit.. kedy uz vymyslia aj pre chlapov nieco..a hlavne kedy to pride sem a ci si to budu ochotny dat..pocula som ze je nejaka injekcia na tri mesiace pre muzov..no mozno nam svitaju lepsie casy..chi..tak sa drzte baby...

bodka13
30. jan 2009

môže Mirena mať nejaký vplyv na mykozu,infekciu?...možno je to aj tým že v decembri som mala zápal moč.mechúra a brala som atb. a odvtedy sa mi to neustále opakuje...u dr. som zatiaľ nebola,na preliečenie som použila mastičku Canesten,ale pomáha iba na chvíľku
...ďakujem za odpovede a rady 😉

zuzadlo
30. jan 2009

tak ahojte zienky, hlasim sa po prestavke, mam zavedenu od vcera uz aj ja mirenu, musim povedat, ze som sa dost bala,lebo, co je tu popisane,ake velke bolesti su po zavedni, ze zavedenie trva dlho, tak som sa naozaj bala,ale zavedenie vobec nebolelo a hned mi spravil aj ultrazvuk a vsetko to trvalo 10 minut. a citala som , za vam zavadzali mirenu treti den menstruacie, mne naopak, treti den po menstruacii,krvacala som po zavedeni a teraz uz skoro vobec nic a mala som trosku bolesti po zavedeni,ale tie asi po hodinke zmizli, tak uvidim

sssecret
2. feb 2009

ahojte zienky
potrebujem poradit ohladom mireny. Pri mnohych tabletkach, ktore som vyskusala som mala migrenu az som prestala brat HAK. Lekarka mi povedala ze ani pri mirene to nevie zarucit ze migrenu mat nebudem. Ktora mate podobne skusenosti? Problemy s pletou mam stale hoci mam 40, pri HAK sa mi zlepsila ale ta migrena sa nedala vydrzat. Ako je to s pletou u vas, ktore mate problematicku plet (akne)
dakujem

sassi
2. feb 2009

zuzadlo, krvacanie s amože zasa objaviť, ale už nie z poranenia (ako po zavdení) ale z hormonov
sssecret, to neviem, ja som mavala migreny len ako tehotný, pri HAK ani pri Mirene