Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

zuzadlo
28. mar 2009

kate35:ahoj moja a vitaj medzi mirenkami 🙂 ,no ak nemas velke spinenie a nevadi ti to, tak mozes mat styk 24 hodin po zavedeni a uz hned po vlozeni si chranena 🙂

kate35
28. mar 2009

🙂 ďakujem za radu zuzadlo, hádam to bude OK, a o 3týždne idem na prvú kontrolu, tak som zvedavá, ešte raz Ď 🙂

lienkasedembodkova
30. mar 2009

Ahojte vsetky 🙂 , chcem sa s vami podelit o skusenosti s Mirenkou (musim pouzit zdrobnelinu), lebo som s nou maximalne spokojna, aj ked som so zalozenim vahala asi 2 roky. Beznu antikoncepciu som po vyraznom zhorseni migreny definitivne zavrhla a po precitani negativnych skusenosti s Mirenou som si myslela, ze som "strateny pripad". Cas plynul a asi po 4-5 velmi silnych menzesoch som zasla za gynekologom,nech sa na mna mrkne, ci nemam nahodou cystu, myom, alebo co. Myom nasiel po dlhsom hladani ultrazvukom, niekde uplne vzadu (mam dozadu ohnutu maternicu), s priemerom 2cm. Odporucil mi mirenu,aby sa predislo dalsiemu rastu myomu. Podotykam, ze uz mam 2 dietky. Povedal, ze je to ako s dovolenkou, tiez si clovek nie je uplne isty,ake bude pocasie. Tak som to riskla. Stala 4 600,- sk, poistovna ju preplaca len v ojedinelych pripadoch, kedy su na to velmi specifikovane diagnozy.
Mam ju od od zaciatku februara, menzes mam odvtedy druhy krat velmi slaby, niekedy pride slabe spinenie, ale to vyriesi slipka. Migrena sa mi predtym objavovala pocas menstruacie, ale som na nu liecena, takze aj teraz je to uz len mierna bolest hlavy, na ktoru mi zaberie bezny liek.
Myom som sa pokusala poriesit este pred zavedenim Mireny, chodila som na akupunkturu a brala som 2 mesiace vytazky z cinskych byliniek v podobe ciernych guliciek, ktore dostat v niektorych lekarnach, v Kosiciach je specializovana lekaren Anezka. Maju aj stranku na internete, ale tu nemozem uviest. Pred zavedenim Mireny mi gynekolog robil ultrazvuk a myom uz tam nebol. Lenze krabica s Mirenou uz bola na stole, tak som si ju dala zaviest a nelutujem. Bolelo to sice, ale len chvilku a divny pocit z nej som mala len prvy den.
Je mozne, ze niekomu nerobi dobre, ale ja som rada, ze som sa rozhodla ako som sa rozhodla.
Takze ak vahate, skuste to, sex bez otravnych prezervativov ma tiez svoje caro. Caute 😉

iwusska
31. mar 2009

ahoj lienkasedembodkova 😉 ja mám mirenu od 2.2. takže zhruba tak ako ty a tiež v nej zatiaľ vidím len samé pozitíva, síce som vyše mesiaca špinila, ale 1. menzes som mala úplne slabučkú a dnes by som mala dostať druhú a zatiaľ nič 😉 Je to super keď nemusíš myslieť na to aby si si náhodou nezabudla zobrať tabletku, je to maximálne pohodlie 🙂 . Želám ti a vlastne nám všetkým aby táto naša spokojnosť pretrvávala celých 5 rokov 😉

lienkasedembodkova
31. mar 2009

Ahoj iwusska 🙂 je mi velmi sympaticke vase diskusne forum. Vy ste asi povacsine zienky na materskej, ja uz som zaradena v pracovnom procese a toho casu je pramalo. Z prace letim domov k detom, zacina mi doma druha smena a este som si vymyslela chodit na svihadlovy aerobic, co je celkom sranda. Ak si najdem minutku,
mrknem co nove. Vcera som zabudla uviest este ohladom Mireny,ze sa mi zmiernila bolestiva ovulacia.
Takze Mirenke zdar ! 😀

iwusska
31. mar 2009

moja ja som tiež pracujúca inteligencia 😀 a to mám doma 3 poklady+manžela + psa 😀 😀 😀 takže tú druhú šichtu dôverne poznám 😉 ak môžem vedieť odkiaľ si a koľko máš kinderiek?

jahodka77
31. mar 2009

Ahojte babulky,dlho som síce nepísala,ale čítam stále...Dlho som sa netešila ...Po vyše dvoch mesiacoch som dostala menzes,síce slabý,trval asi dva dni,ale je to normálne 😒 ???Ale bola som aj chorá,poprechladaná ako patrí,samozrejme nie PN,ale poctivo v práci,tak to pripisujem tomu oslabenému organizmu....Ale aj tak ma to prekvapilo a podotýkam,že nemilo.... ☹

iwusska
1. apr 2009

jahodka ahoj 😉 s tým menzesom je to pri mirene normálne, jedna kočka čo tu píše má mirenu od októbra a menzes dostala tento mesiac...ale ak máš nejaké pochybnosti tak sa spýtaj svojho dr., veď na to je 😉 A prečo si z toho taká rozladená?????veď dvojdňová menzes nie je až taká zlá 😉

lienkasedembodkova
1. apr 2009

Ahoj Iwuss 🙂 Som z Popradu a mam 2 " kinderka", chlapec 8 a co je zaujmave, mam tiez Ninku(5), takze mame rovnaky vkus na mena. Dnes sa nebudem velmi rozpisovat, v praci sa nepatri. Cau Cau. 🙂

bodka13
1. apr 2009

🙂 ahojte...kolko nás je veľa 😉

🙂 iwuss 🙂 zuzi 🙂 ...sa tešíte že som sem nakukla 😀 ...ja som taká neporiadna návštevníčka,iba nakuknem a šup-veď viete kam 😵 😵 😵

iwusska
1. apr 2009

bodočka cmuk 🤐 si mi chýbala 😀
lienka 😉

jahodka77
1. apr 2009

ahoj iwusska,si ma ukludnila,a nie že by ma to rozladilo,len som to akosi už nečakala... 😒 ,ale v poho....uvidím,kedy sa zasa zjaví-nezjaví.... 😉

iwusska
1. apr 2009

jahodka to som rada 😉ja čakám a stále nič, je mi to také divné že po toľkých rokoch zrazu žiadna menzes 😀

jahodka77
1. apr 2009

tak dúfam,že už aj mne dá pokoj....lebo tie vyše dva mesiace bez boli super.... 😵

dasa7
3. apr 2009

Ahojte, dievčence, už som doma z ciest, tak sa tiež podelím. Zavedenie bolo 18.2. v tretí deň menzesu. 11.3. som dostala prvý menzes. Prvé 4 dni slabé krvácanie, skoro žiadne, ale piaty deň taký silné, že som nestačila chodiť na wecko vložky vymieňať (a to som zrovna plánovala rozlúčkový večer s milým pred mojim odchodom na cesty ☹ ). Potom bol 5 dní pokoj (už ale na cestách 😉 ) a zrazu ovulácia, tiež ako nikdy, 4 dni navreté prsia a boľavé, že som nevedela, čo sa deje. A odvtedy zas to blbé špinenie, potom na deň prestalo, tak som sa šla zvítať s milým a ako sme si PO ľahli vedľa seba, tak som "zababrlôa" krvavým výtokom čo sa dalo, až mi to bolo trápne. Tak neviem, kedy sa odvážim si zase "užiť". Kto ma povzbudí? ☹ Včera som bola u svojej dr. a tá, že to je normálne, skôr by nebolo normálne, keby som nešpinila. No diki. Tak čakám na milé slová, či skúsenosti tých, ktoré týmto prešli a zrazu sú už v "normále" Diki. 🙂

iwusska
3. apr 2009

dasi ahooooooj, si tu dlho nebola, lietaš kade tade 😉 😀
ja mám mirenu od 2.2. a zatial len jeden menzes, druhý sa nedostavil.... 😲ale špinila som vyše mesiaca vkuse. Tie prvé tri mesiace sú také blbé, kým si telo zvykne...tak to musíme vydržať a potom si budeme už len užívať 😀ja už ani nešpiním...uvidím dokedy

dasa7
3. apr 2009

diki, zlatko iwuskove, už sa neviem dočkať, kedy bude 18. mája, aby sa dovŕšili tri mesiace! dúfam, že nie som výnimka potvrdzujúca pravidlo! 😉
Lietam a možno aj to mi spôsobuje tie problémy. Samá nepravidelnosť a telo je zblbnuté... Prajem Ti, aby si už vôbec nešpinila, daj vedieť 🙂

iwusska
3. apr 2009

Ďakujem moja aj ja tebe aby sa ti tie problémy neopakovali 😉 ale je to zvláštny pocit po toľkých rokoch bez menzes 😀

dasa7
3. apr 2009

To Ti verím, okrem tehotenstva, to u Teba nie je zas až tak dávno 😉
Len spočiatku, kým si človek zvykne, je to asi taký pocit neistoty, že jeden nikdy nevie, či to príde, či nie, že áno?

iwusska
3. apr 2009

veď práve ten červík neistoty teraz vo mne hlodá 😀 😀

dasa7
3. apr 2009

tak držím palce, nech to nechodí 🙂 a keď, tak nie v nevhodnom okamihu (s ým mám neblahé skúsenosti 😒 )

zuzadlo
4. apr 2009

dasa7: neboj, prve tri mesiace si tzelo musi zvyknut,ale uvidis ,bude to v pohode,ja som maximalne spokojna,mam mirenu od 29,1.2009

dasa7
4. apr 2009

dakujem za povzbudive slova. Tak to mas len dva mesiaciky a uz tolka spokojnost! 🙂 to je super, dufam, ze aj ja to budem moct niekedy napisat 😖

lienkasedembodkova
5. apr 2009

Ahojte zenicky 🙂 , mam troska cas,deti su konecne po dlhej tatranskej zime von a uzivaju si slniecko, lopty, trojkolku a bycikel a ja mozem napisat v klude sedem viet. 😀 Mne sa prave skoncila druha demonstracia, velmi ticha a pokojna, co je pre mna luxus. Mam pre vas tip, pri slabom spineni pomoze ako podlozka stary uterak a manzel nemusi byt odstaveny na druhu kolaj. 😉 Mna trosku tiez pred menzesom pobolievali prsia, ale dalo sa to vydrzat, treba si skor vsimat tie plusy ako minusy. Radsej si idem na dovolenku kupit aj cierne plavky, aby som sa
poistila proti nejakemu trapasu. Idem sa znovu venovat domacnosti,majte sa pekne. 😉

iwusska
5. apr 2009

ahoj lienka 😉 som rada že aj ty si rada 😀 ja som už druhú menzes nedostala aspoň zatiaľ, ani špinenie žiadne, huráááá 😀 😀 😀

dasa7
6. apr 2009

Diki za tipek, lienka, tiež som to za starých čias zvykla praktizovávať, tentokrát ma to však zastihlo nepripravenú, netušila som, že po akte zo mňa vytiečie okrem toho ešte aj to 😀 😀
Ty si šťastná žena, iwuška. Ja som práve dostala druhú (aspoň myslím, že to bude menzes a nie až také silné špinenie!!! 😠 jeden už fakt nevie). Teším sa na máj (tri mesiaca od). Ale zbadala som dnes na sebe aj pozitíva. Spevňujú sa mi prsia (a to mám plán ísť na korekciu, nakoniec možno ani nebude treba) a aj tvár mi spevnela. Tak teda!!! 🙂 😉

iwusska
7. apr 2009

dasi 😀 😀 😀 aj ja mám prsia "naliate" ale mne to vôbec netreba, aj bez toho ich je dosť 😀 😀 😀 som rada že už badáš aj ty pozitíva, len tak ďalej a bude super 😉 😀

dasa7
9. apr 2009

iwuska, takze to je asi sprievodny jav, celko pozitivny 🙂, ale neviete niekto, co sa stane s tymi "naliatymi" prsiami po vybrati mireny? Neviem, co s tou korekciou, o tyzden mam dat vediet, ci plati termin na maj. 😕

iwusska
9. apr 2009

ahoj dasulka 😉 myslím že sa vrátia do pôvodného stavu, ale to máš až za 5 rokov, a teraz už začínajú robiť aj u nás korekcie s buniek tvojho vlastného tela, takže žiadna umelina v tele, robí sa to v lokále...ak sa ti dá tak s tým počkaj 😉

dasa7
9. apr 2009

cauko iwusik 🙂 , ja som mala mat bez silikonov, len podvihnut a zobrat nadbytocnu kozu; ked som bola tehotna so synom, zvacsili sa mi prsia asi tak o 10 cisel a potom scvrk naspat, takze dost zufale, no teraz sa to akosi vyplna avsak stale su ovisnute 😉 😎