Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

sasenka
10. jún 2008

Ahoj, no treba vyšetriť, či to sposobuje teliesko, alebo niečo iné ☹ nevedno... ja tiež mavam od zavedenia slabe akoby menštruačne bolesti, ale nie dlho a mam Mirnu velmi krátko, ani mesiac.

Neviem, zavedenie sice bolo nepríjemné, ale bolesť zabudnuteľná, mne špinenie trvalo asi 3 dni po zavední a teraz sa rano občas objaví svetlohnedý výtok (hlavne po ... ), ale cez deň nič. Predtým som barla tabletky, byvalo mi zle, nafuknute brucho už týždeň pred MS ani nohavice som poriadne nezapla, a kedže nie som práve najchudšia, dosť mi to vadilo, že ešte aj brucho pred sebou 😒 Teraz take brucho nemám 🙂
No a čo sa týka myomov, to su take uzlinky v svalovine maternice, no a Mirena obmedzje rast stielky maternice, takže je dosť možné, že zastavuje / brzdí aj rast tých myomov, neviem, nie som odborník, ale možno to tak je, nie? Či ako ti to povadal Dr.
Moj mi len toto povedal, o tej výstelke maternice, vraj tak chráni pred rakovinou.

bardott
16. jún 2008

Ahojte holky. Už dlho som nič nenapísala ale v podstate má sasenka pravdu, že myómy sa prestanú zväčšovať a môžu dokonca aj zmiznúť, pokiaľ sa nebude zväčšovať endometrium ( výstelka maternice). Ja mám Mirenu už 5rokov a idem ju vyberať. Už som tu o tom popísala dosť ako sa toho bojím ale....... von ísť musí. A celkom povzbudivo som čítala, že to až tak nebolí. A k menštruácii len toľko, že počas celých 5 rokov som ju mávala pravidelne ako hodinky. Nie tak silnú ale mávala. teraz sa mi zosilnila, čo pripisujem tomu, že Mirena už "dosluhuje". Suma sumárum som s ňou veľmi spokojná a určite si ju dám zaviesť po druhom pôrode. Takže odporúčam. Na začiatku sú problémy so špinením ale to sa časom poddá. Tak papa.

sasenka
16. jún 2008

tak prajem krátke snaženie a príjemné tehulkovanie 😉

bardott
16. jún 2008

Ďakuje sasenka. Dúfam, že naše snaženie nebude trvať príliš dlho. MUDr. mi povedal, že po vybratí by problém byť nemal tak dúfam, že má pravdu. Potom vám sem napíšem ak sa to podarí.... 😅

sasenka
16. jún 2008

Mne to po vysadení tabletiek trvalo dlhých 8 mesiacov ☹ ale motžno to bolo aj niečim iným ako tym že som brala HAK. Ale tiež mi vravel moj Dr. že prakticky hned po vybratí sa da otehotnieť, len by som asi tie 2-3 obligátne mesiace predsa len počkala.

bardott
17. jún 2008

No sasenka, veci sa majú tak, že ja ešte mám pred sebou rok školy takže určite počkám tak tie 3 - 4 mesiace ako si písala a potom dúfam, že .......... Inak v Kysuckom Novom Meste mám rodinu ale to už je asi totálne od témy. papa 😀

sabka
5. júl 2008

Ahojte holky. Aj ja prave uvazujem o Mirene a neviem sa rozhodnut. Dost velku rolu v tom zohravaju tie spominane myomy. Vlastne ani neviem co to presne je a ci to nahodou nesposobuje prave Mirena. Mam uz dve deticky ale ak by sme mali to stastie este aspon jedno by som neskor chcela.

ivapebi
6. júl 2008

Ahojte,Mirenu mám od oktobra 2007,vsetko sa zdalo v poriadku,ziadne spinenie,ziadna menstruacia,proste pohodlie.Asi po dvoch mesiacoch mi zacali crevne problemy,nasledne zaludocne problemi a skoncili sme pri ochoreni stitnej zlazy.Neviem ci to spolu suvisi ale je to cele akoby spojene,nikdy som nepojedle tolko liekov ako za posledneho polroka a bez zlepsenia.Vsetci lekari ma posielaju naspat ku gynekologovi a ten zase tvrdi ze z jeho strany je vsteko o.k....zlate tabletky...

sasenka
6. júl 2008

ivapebi, je neviem, ale asi to fakt nesúvisí 😒

sabka, Mirena spomaluje rast vystelky maternice a prave aj myomov, porad sa s Dr. ale niekde som čítala, že prave pri myomoch je Mirena vhodná.
Ja som akurát po 1. menzese od nasadenia, nejaké zmeny v dlžke, či intenzite nepozorujem, je to OK, a po tej menštruacii mi skmončilo aj to prvomesačné špinenie .... Mirenka moja, len tak dalej 😵 😵 😵

bardott
9. júl 2008

Ahojte dievčence. Tak sa hlásim znova. Dnes som bola vyberať Mirenu a môžem len potvrdiť slová, ktoré mi kedysi v tomto fóre adresovala dagmarus, že vyberanie vôbec ale naozaj vôbec nebolí. Je to zákrok ako každý iní a môžem povedať, že som bola s Mirenou absolútne spokojná celých 5 rokov. Takže až budem uvažovať nad antikoncepciou tak to má Mirena už vopred vyhrané. Tak si dievčence užívajte pohodlné a ničím nerušené akty lásky. Mirena je vašou oporou. papa 😀 😀 😀 😀

mamaja
9. júl 2008

Baby- DOBRA RADA

Vidim, ze tema Mirena stale frci.
Oznamujem Vam, ze som prave vyhodila cca 7000 von oknom s kopou problemov.
mala som ju presne 15 mesiacov. Uz som pisala o problemoch, krvacani- v case menzes, uprostred, po styku a pod., vytokoch a neprijemnom zapachu.Napriek ubezpecovaniu a vysetrovaniu lekara, ze je vsetko OK, nabrala som odvahu a poziadal som o vybratie.

Mile baby, mam za sebou 3 porody, ale aj tak to neprajem nikomu. Po 20 minutovom neuspesnom bolestivom
pokuse, injekcii, znovu pokus a
nakoniec ma Dr. poslal do nemocnice na operacny zakrok- v narkoze. Vystrenia, krv, hospitalizacia, atd. Mirene sa proste prilis zapacilo v maternici.
Mam to za sebou- nastastie.

Takze baby- nikoho neodhovaram, ale ak do 3 mesiacov zistite, ze to nie je ono, dajte si ju vybrat hned a pytajte vratenie penazi.
A co sa tyka myomov, tie su tam stale aj tak- prave kvoli nim mi ju lekar odporucil.

Inak- primar na oddeleni mi povedal asi tolko, ze obvodni gyn. zhrabnu percenta za Mirenu- preto ju tak vrelo odporucaju a ked su problemy, tak nech ich riesia v nemocnici.

bardott
9. júl 2008

No nedá mi nezareagovať na príspevok od mamaja. Vieš ono je to tak, že nesadne Mirena každej žene ale prečo tak strašíš ........ je predsa len samozrejme, že keď sú problémy tak sa Mirena vytiahne a je to. A to, že ti ju museli vyberať v narkóze ..... aj na to je vysvetlenie a dokonca logické. Pri zavádzaní ti príliš tvoj gynekológ skrátil povrázky a jednoducho sa mu nedala Mirena za pomoci nich vybrať. Ja som práve dnes bola na vyberaní a mala som tiež príliš krátke povrázky ale mám veľmi šikovného gynekológa, ktorý si s tým hravo poradil aj keď ma vopred upozornil na to, že môžem mať problémy tohoto rázu ako si písala ty. No neviem na tvojom mieste by som zvažovala skôr o výmene gynekológa, ktorý ti už pri prvých problémoch Mirenu nevybral. A že gynekológovia z nej majú zisk?! Veď nehnevaj sa na mňa zlatko ale kde žiješ ...??????? ..... v dnešnej dobe má každý podnikateľ zisk z toho čo robí, tak prečo by mali byť gynekológovia výnimkou? Nemyslíš?! A okrem toho majú zisky nielen z Mireny ale aj z inej HA. A ak by si nechcela aby mali zisk tak stačí, že si ju pôjdeš kúpiť do lekárne ale to zase má z nej zisk lekáreň..... A k vyjadreniu primára - TOTÁLNE NEPROFESIONÁLNE, kydať na kolegov z brandže!!! No ja len toľko k tomu nie príliš vydarenému príspevku. A ešte raz : nebojte sa baby Mireny, je fakt super len si treba zvyknúť. Bola moja najlepšia kamarátka 5 rokov.

sasenka
9. júl 2008

A bardott už ju nemáš? planujete babo??? lebo ja som tiež tak uvažovala, že po 5 rokoch sa rohodnem bud hned dať dalšiu, alebo babatko - to už bde najvyšší čas, budem mať 37 rokov vtedy 🙂

ja som po nasadní mala výtok/špinenie mesiac, potom som dostala normálne menzes a ako mi skončil, už nešpiním, presne takto som to mala pri tabletkách 🙂 Takže super.

No mamaja, nemyslíš že ťa pri nasadzovaní poranil? Lebo jed hovoríš o zapáchajúcom výtoku, tak to mohol byť aj hnisavý, akti spravil ranku, možno preto si mala tie problémy 😖 😖 😖
Mne nechal lanká dlhšie, manžel ich aj zozačiatku cítil,a le už sa asi nejako uložili, lebo už ich necíti 😵 😵 😵

mamaja
9. júl 2008

bardott, nazov mojho prispevku znel: dobra rada-

a ta bola len ta, aby si ju baby dali vybrat po par mesiacoch, ak zistia, ze im nesadla a nenechali sa chlacholit, ze to prejde tak dlho ako ja.
nestrasim, len som opisala svoj pripad.

Este lepsia rada je, ze su tabletky s rovnakou latkou, myslim, ze aj Nuvaring obsahuje to iste- takze este lepsie je najprv vyskusat nieco podobne s kratkodobejsim ucinkom a podla toho sa rozhodnut na takyto zasah.

Ale v suvislosti s podavanim Mireny z dovodu myomov- no, ja neviem, ...

Inak ten moj gynekolog nie je az taky lavy, proste, zapacit Mirene na maternici sa moze stat hocikomu.
No, teraz som mudra, ale pred rokom, ked som hladala radu na forach, o Mirene sa pisalo velmi, velmi malo.
Asi tak.

sasenka
9. júl 2008

vede ayle mne ide aj o to, že kvalitné tabletky vyjdu v poho 300,- mesačne, takže je to zaujímavé aj finančne.

Mamaja je fakt blbe, že si mala takuto skusenosť, fakt ked sa neciti žena OK, tak sa netreba nechať uchlaocholiť doktormi, ja som takto blbo dopadla tiež, s iným zdrav. problémom 😠 😖

bardott
10. júl 2008

Ahojte. No sašenka pýtaš sa či chcem mimčo ...... už sme si o tom tuším v tomto fóre písali. Áno chcem aj keď sa toto moje rozhodnutie nerodí ľahko vzhľadom na ten stav, ktorý už doma máme, no nechce aby malý zostal jedináčikom. No medzi tehuľky plánujem zapadnúť až cca o pol roka. Ešte mám pred sebou rok školy a aj tak si myslím, že je predsa len dobré dajaké tie cykly po vybratí Mireny absolvovať aby sa maternica zregenerovala. Veď ti napíšem či sa podarilo otehotnieť hneď ako sme chceli či nie.
A mamaja je to v poriadku, máš to zasebou a ber to tak, že aj negatívna skúsenosť je skúsenosť. Ospravedlňujem sa ti ak som svoj príspevok príliš okorenila ale ...... cítim to tak. Sorry.
Sašenka, mamaja, dagmarus a iné holky mali by sme si zriadiť debatný krúžok lebo ak niekedy napíšem mimo mireny tak sa to tu zavrie a celkom dobre sa mi s vami písmenkuje 😅 😉

sasenka
10. júl 2008

Bardott už som zriadila 😉 tak sa sťahujeme tam 🙂

flaffy
14. júl 2008

to luculik.
ahoj, mam mirenu od 11/07 a posledne tri tyzdne mam akoby menstruacne bolesti v podbrusku aj ked nekrvacam. je to mimoriadne neprijemne. a este jedna vec. asi pred dvomi mesiacmi sa mi objavil vytok. najskor som dostala lieky na kvasinky, ked sa to po troch tyzdnoch vratilo tak na zaklade kultivacie na nejakeho streptokoka, ale myslim, ze mi to nepomohlo. pardon za vyraz, ale vytok ma zapach ako syrecky. vazne uvazujem o zmene gynekologycky, lebo toto sa mi vobec nepaci.....
...ako sa ti podarilo vyriesit tvoje problemy? ak vobec nejako....
bola by som velmi rada, keby si mi odpisala na mail, bo nestiham chodit na forum. mail je flaffy1@azet.sk. dakujem 🙂

bubi7
27. júl 2008

Ahojte kolko stoji mirena dnes neviete?

sasenka
27. júl 2008

ja som platila so zavedením 6000,-

bubi7
28. júl 2008

dievčata myslite že mirena vyrieši migrenu pri menzese?

sasenka
28. júl 2008

no to neviem, skutočne. Porad sa asi radšej s lekárom, obvodným aj gynekologom. Pri Mirene by mal menzes časom zoslabnúť, prip. su ženy, čo aj nemajú menzes, len slabé nepravidelné špinenie.

bubi7
28. júl 2008

brala som HAK a mala som hrozne migreny a teraz nemam nič a migrenu mam pri menzese zas tie prve 2dni

bardott
28. júl 2008

Z vlastnej skúsenosti: po nasadení Mireny mi zmizla migréna. Mala som migrény každý mesiac ale nebolo dokázané, že majú súvis s cyklom. Po tom ako mi nasadili Mirenu som za 5 rokov mala migrenózny záchvat 2x. Takže celkom slušná bilancia. 😉 Teraz mi Mirenu vybrali tak som sama zvedavá ako sa to bude celé vyvíjať. Gynekológ mi ale nedokázal potvrdiť ale ani vyvrátiť pôsobenie Mireny na migrénu. Takže to bude zasa asi len individuálna záležitosť, no mne pomohla. 🙂 papa

bubi7
28. júl 2008

dakujem 🙂

tanyka
28. júl 2008

Čaute baby. Ja mám Mirenu od roku 2004 a som spokojná zatiaľ. Menzes nemám vôbec, len náznak, malé zašpinenie.Ale všimla som si, že akoby mi ovplyvňovala psychiku. Asi týždeň pred špinením, ktoré je v podstate pravidelné mesačné, mám depresie a stavy úzkosti. A v poslednom čase je to stále horšie. Život mám v pohode. Nemáte podobné skúsenosti ? 😨

becka3
11. aug 2008

Čaute žienky. Akurát mám po šestonedelí a chcela som si dat tabletky. doktor mi však navrhol mirenu.Čo vy na to? Poradte vy čo ju už máte, prosím.Môžu sa tam vyskytnúť aj nejáké problémy?Nebude problém potom otehotnieť?To že to je bolestivé už viem ale je to také spoľahlivé na 100%?Či neni lepšia stará klasika- Tabletky?...............Neviem sa rozhodnúť,
mohli by vymyslieť antikoncepciu pre chlapov čo by sme sa my netrápili🙂

mackul
14. aug 2008

Ahojte. Mirenu mam rok som spokojna...myslela som si, ze nebudem mat menzes..vela vas tu pise ze ma iba spinenie. Ja mam menzes kazdy mesiac 10 dni.Ziadne spinenie.Len ten menzes by som mohla mat kratsi...nie je silny....tento mesiac som ho mala iba prvy krat 6 dni,uvidim ako to pojde dalej.Nestazujem sa. Mam bolesti pri menzese ale stale je to vyhodnejsie ako tabletky aj financne. Neviem preco tu pisete ze je draha. Ved si vypocitajte kolko stoja vase tabletky a kolko je to za 5 rokov korun. A vobec ma nezaujma kolko ma z toho lekar. Ked si kupite tricko,tak nezistujete kolko maz z toho predajca.

latrinka
14. aug 2008

ahojte zeny...chcem sa vratit k dost staremu prispevku,ale neadresujem to danej osobe,nech si to precitaju aj ine dievcata... mam 24 a chcela som iny antikoncepcny prostriedok ako HAK alebo prezervativy...a na mirenu mi gynekolog povedal, ze pokial som nerodicka, on mi ju kludne zavedie,ak chcem riskovat, ze dostanem rakovinu. Vraj to plati o akomkolvek vnutromaternicovom teliesku u nerodiciek. takze u doticnej babeny nechapem,ako jej ju mohol gynekolog vrelo odporucit. 😖

boucheron
21. aug 2008

Ahojte. Náhodou som sa dostala dnes na túto stránku, lebo si zistujem kolko stojí teraz mirena. Ja si už idem dať druhú. Som s ňou nadmieru spokojná. Zo začiatku som prvé dni tiež mala také čudné pocity vnútornej bolesti, ale preslo to same. Po 2-3 mesiacoch som už menštruáciu prestala mávať. Je pravda, že v tie dni kedy by som ju mala mať citim také iste"nervozitky" ale v podstate len trošičku špiním 1-2 dni. Niekedy aj niekolko mesiacov vôbec nič. Túto mirenu mám už vyše 5 rokov, lekár usúdil že môžeme ešte chvílu nechat tuto, ked nemám menstruáciu stale. Ja z vlastných skusenosti uplne odporucam.