Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

eaurelia
11. jún 2013

a je von...po 10tich mesiacoch trápenia...posledné dva mesiace vyzerali asi takto..obrovská bolesť pri sexe, miestami mi vystreľovala až do ľavej nohy, šla som k lekárke, povedala, že som tam mala cystu, cca 4,5cm a praskla, potom som mala 5 dní menštruáciu (po ôsmych mes. prvýkrát), o tri týždne opäť obrovská bolesť aj pri sexe a aj ked som vstávala alebo nastupovala do auta, už som sa skoro nemohla pohnúť bez toho, aby ma tentokrát v pravom podbrušku nezabolelo..opäť k doktorke, cysta 5,5 cm. Potom po veľkej bolesti mi zas praskla a menštruácia vyše týždňa...Vraj som rarita..skoro som omdlela od bolesti, keď mi ju vybrala..

alecka
11. jún 2013

@eaurelia tak neviem, ale asi je nas viac rarit 😠 . ja som ju mala sice len 4 mesiace, ale stacilo, po 2 mesiacoch bolesti v boku vystrelujuce do krizov a nohy.... teraz chodim po vysetreniach.... netvrdim ze to bolo "len" z mireny, to budem moct posudit az po urcitom case a komplet vysetreniach, ale bez nej sa necitim taka unavena a hlavne nekrvacam 20 dni v mesiaci......

cherry1981
11. jún 2013

@icejane Preco vybratie maternice co mavas silne krvacanie? Lebo aj mne hrozilo vybratie, ale ja som mala take krvacania , ze som musela podstupit koly tomu az kyretaz, aby mi ho zastavili. A po porode sa to zopakovalo nastastie za to podarilo ako tak zastavit liekmi a hned som si dala mirenu zo zaciatku som mala stale spinenie, ale teraz klop klop je fajn snad to tak vydrzi celych 5 rokov, a tebe drzim palce.

icejane
12. jún 2013

@cherry1981 ja uz dva roky sustavne kazdy den spinim alebo krvacam, mam za sebou dve kyretaze a histeroskopie, vyskusala som 4 druhy antik.a dve mireny kt.mi maternica vypudila von, lekar uz nema ine riesenie len vybrat maternicu

cherry1981
12. jún 2013

@icejane aha tak to mi je luto ja som brala na toto krvacanie proveru a mne to pomohlo, sice som spinila dlho po menstruacii ale uz zo mna nelialo, ja viem ja som podstupila tiez dva krat kyretaz a raz sa im to podarilo zastavit liekmi. Ale ked ani lieky nepomahaju. Drzim palce

cherry1981
12. jún 2013

@icejane Inak mne bolo povedane, ked som tiez stale krvacala ze za to mozu vajecniky, ze su spomalene, a ked mi brali krv ako pracuju tak mi povedali, ze som ako zena v prechode, kedy uz nemam ani ovulku. Takze mozno aj u teba za to mozu vajecniky, len co je na to dobre netusim.

eaurelia
12. jún 2013

Keď sa tu ženy pýtajú, či si ju majú dať, alebo nemajú..myslím, že každá musí vyskúšať...moja doktorka je chodiaca reklama na mirenu, aj aj zopár mojich známych, ja som mala pocit, že ma raz zabije 🙂 je to drahé, ale ked sadne, nič nevíde lacnejšie

onmaria
24. jún 2013

@lucia20 ahoj, nahodou som sa dostala do tohto fora, rozmyslam tiez nad mirenou a zaujala ma tvoja sprava, ze si v "rozpolozeni". chcem sa preto spytat, pisala si to uz davnejsie, ze ci sa ten tvoj vtedajsi stav upravil, alebo sa stale citis zle, alebo..si si ju dala vybrat?? dakujem za odpoved. no a este nieco - ked ti ju zavadzali, v akom stave ti to robili - myslim kedy? pocas menzesu, ci pred, ci po? diky

ivetkis
26. jún 2013

Mirena... hmmm, mám ju skoro dva roky, no pôjde von!!! nikdy som nemala žiadne problémy a teraz ma trápi už tretia cysta... praskla a bolesti mi spôsobuje tekutina ( z cysty )v brušnej dutine. doky tvrdí, že to nemusí byť spôsobené z mireny... môj názor je iný, po tom všetkom ... :(

yourlife
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pupka11
18. júl 2013

moze sa stat ze vypadne po napr 6 mesiacoch a ako to zistim?inac ja mavam menzes 9 dni ak sa to da nazvat menzesom je to na slipovu vlozku 3 dni krvacam a potom spinim neriesim to uvidime o jedno dva mesiace co bude ale mozem pochvalit bolesti su uplne mizive skoro ziadne mensi tlak a to je vsetko na to co som mavalako som hnackovala, zvracala a odpadavala,,,,

alka221
22. júl 2013

@pupka11 vypadnut ti moze, ale myslim, ze to krvacanie by bolo dost silnejsie, to by si spoznala. 😉

pupka11
23. júl 2013

@alka221 dakujem neviem preso tak spinim cca 3 tyzdne a ked som povedala ze uz idem k doktorke tak to prestalo ale pre istotu pojdem ci sa nepohla alebo nieco take

alka221
23. júl 2013

@pupka11 keby sa ti pohla, tak by si krvacala silno a dlhsie, aspon co mi doktor povedal 😉

sliver
23. júl 2013

prosím vás, viete mi poradiť, nakoľko mi je strašne zle nemôžem čítať celé forum ☹
včera mi zaviedli mirenu a večer prišla migrena ktorá dnes vygradovala tak že ležím a je mi na zamdletie, máte niektorá s tým skúsenosť? mám počkať a pretrpieť to alebo hned utekať k dr.? nechce sa mi ju vyberať hned na druhý deň a možno tá bolesť nie je od nej, možno som len dostala migrnu, mávala som migreny aj predtým ale nie také že mi bolo na zamdletie 😒

kika050
23. júl 2013

Ahojte kočky takže pred mesiacom a pol mirena išla von nie že by mi robila nejaky problem jedine fakt to priberanie,ale že sme sa rozhodli pre babo. Možno :D No ale odvtedy nemam žiadne krvacanie nekrvacala som ani po celých 6 a pol roka čo som ju mala. jeden den bolo malinke špinenie a to všetko..Je to normalne aby my menštruacia nenabehla? Tehotna nie som robila som si test., No a jednu nevyhodu to ma že je vonku predtym som sice pribrala teraz som schudla,ale prsia už nie su to čo byvali.☹ Prosim o rady či je to normalne.. Ďakujem..

evikj33
23. júl 2013

Hezký den mám jít ve čtvrtek na zavedení tělíska Mirena,mohu se zeptat co mám potom očekávat?A jak proběhlo zavedení u vás?

marcelllkas
23. júl 2013

ahojte, popíšem vám moje skúsenosti....MIRENU som si dala zaviesť v 2006, po 4 rokoch išla von, lebo som musela na konizáciu krčka, následne som si dala zaviesť novú a po roku išla opať von (čo dodnes ľutujem), lebo sa mi začali robiť cysty a lepšia antika mi bola navrhnutá vo forme tabletiek...MIRENA bola super, menses každých 35 dní, trval cca 8 dní, taký slabučký ... no a začal kolobeh tabletiek, vyskúšala som cca po 6 blistrov a to: YAZ, QLAIRA, DIANE 35, JEANINE - no katastrofa, sústavné krvácanie a špinenie neustále...nedokázali mi udržať cyklus... momentálne mám NUVARING, krvácam cca každých 24 dní cca 6 dní.... takže pre mňa bola MIRENA správna voľba, no pre problém s krčkom mi nebola doporučená ... pri zavádzaní som nič necítila, podobne ako pri "odinštalovaní" a to nehovorím o super cene, keďže vydrží 5 rokov.

pupka11
24. júl 2013

@alka221 a keby vypadla tak to ako zistim

alka221
24. júl 2013

@evikj33 cakaj urcite to, ze po zavedeni ta do nejakej hodiny zacne boliet trosku brusko, a zacnes krvacat, takze ak sa potom chystas do mesta, bud pripravena 😉 citala som aj pripady ze baby odpadli, ale to sa mi zda fakt prehnane.. 🙂

alka221
24. júl 2013

@pupka11 v horsom pripade si to nahmatas, ak by teda nevypadla uplne. ale to ze vypadne niekomu, je iba fakt miziva sanca, aj ked su zeny, ktorym nesadne a telo ju vypudi. a urcite to budes vidiet, ze krvacas silnejsie.

alka221
24. júl 2013

ja po roku aj par tyzdnoch hlasim ziadne krvacanie 😀 uvidim, aka bude kontrola v auguste, ale dufam, ze vsetko v poriadku, aj s krckom a pod. pre mna je to tiez najlepsia volba podobne ako
@marcelllkas

pupka11
24. júl 2013

@alka221 no uvidime zajtr a co povie doktorka lebo ma pobolieva brucho co sa stalo

brumka
24. júl 2013

ahojte, ja uvazujem nad mirenou moj doky mi ju zaviest nechce tak idem ineho poprosit, moja otazka spociva v tom ako dlho trva zavedeniea ci to boli?

alka221
24. júl 2013

@brumka trva to iba par minut. prichysta si krcok a zavedie. vobec to neboli, je to neprijemne, ale da sa to prezit..

alka221
24. júl 2013

@pupka11 daj potom vediet.

brumka
24. júl 2013

@alka221 par minut? 😕 uvidime co mi opvie druhy gyndak. snad je dost spolahliva. a kolko cca stoji+zavedenia orientacne. ju asi treba na receept v lekarni kupit ze?

pupka11
24. júl 2013

@alka221 uz sa teraz bojim co to je lebo doktorka povedala ze ked ma zacne pobolievat ze mozem ma t aj cistu a ja mam nabeh na cistu mamka uz nema maternicu ani vajecniky museli ist vonku kvoli ciste ... 😒

pupka11
24. júl 2013

@brumka ja som dala za vsetko cca 200 eur a je na predpis

brumka
24. júl 2013

@pupka11 to viem ze na predpis ale asi v lekarni gyndak ju asi bezne nema. a som zmetene niekde pisu ucinnok 3 roky inde 5. ako to je? dakujem myslela som si ze 200€ cca no uvidime za 2t mi konci 600nedelie a snad dako poriesime