Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

sasanka78
2. feb 2009

Dlho som zvazovala, ci si Mirenu dam... no po citani tychto prispevkov som sa rozhodla, ze v ziadnom pripade... okrem toho predpokladam, ze by ju moje telo ani nechcelo prijat, kedze som alergicka (dokonca mam alergiu aj na latex.. takze dovidenia aj prezervativ..) 😠

zuzadlo
2. feb 2009

sassi,ale ten hormon uz sa po zavedeni zacne aj uvolnovat,nie? zatial mam naozaj pokoj,nemam ziadne bolesti ,nespinim,vlakna necitim ziadne,verim, ze to bude takto aj nadalej

zuzadlo
2. feb 2009

sasanka78,ved uz existuje aj podkozna antik, ktora sa zavadza pod kozu na rameno,ale aj tak by si sa mala poradit so svojim doktorom, aku by ti odporucal on

zuzana7461
4. feb 2009

Čauko,
u gynekológa som bola pred týždňom. Navrhol mi mirénu. Užívam dlhodobo LOGEST. Vraj ma to vyjde lacnejšie.
stále sa neviem rozhodnúť

sassi
4. feb 2009

zuzadlo, ja som krvacala asi 2 dni po zavedení, potom týžden nič, a potom som začala špiniť a to trvalo 3 mesiace (s prestavkami), potom som dostala normalne menzes a odvtedy mam parvidelne cyklus každych 28-30 dní
zuzana7461 - isto to vyjde lacnejšie, len aby ti "sadla"

klobucik
4. feb 2009

ja som s mirenou nemala absolutne ziadne problemy. Mne sadla skvele. akurat som asi tyzden po zavedeni krvacala, potom nic akurat trocha po xxx . potom som dostala menstruaciu krvacala som tri tyzdne a teraz uz vobec nekrvacam. a ani tento mesiac som uz menstruaciu nedostala. a to ju mam mesiac aj nieco no skoro dva. 😉

sasanka78
4. feb 2009

zuzadlo.. gyn. tvrdila, ze s nou nema dobre skusenosti (podkozna tycinka).., takze mi ju neodporuca.. 😒

iwusska
5. feb 2009

Ahojte všetky, tak aj ja sa k vám pridávam, už štvrtý deň som majiteľkou mireny. Pred ňou som mala 2 a 1/2 roka klasickú danu, ktorú mi dr. vybral a hneď vložil mirenu. Strašne som sa toho bála, ale vôbec to nebolo strašné, ešte som si aj sama odšoférovala 34 km domov. Zatiaľ okrem slabulinkého špinenia nepociťujem žiadne vedľajšie príznaky, len druhý deň som cítila také mravčenie v podbrušku, to si asi hľadala miesto. Dúfam že to tak ostane aj naďalej.... 😉

sassi
5. feb 2009

iwusska, a prečo si si dala vymeniť DANU za MIRENU?

iwusska
6. feb 2009

Ahoj sassi, ja som pri dane nemala žiadne problémy 2 roky, ale posledný polrok mi začal blbnúť cyklus, v strede som začala špiniť a potom sa mi menzes oneskorila aj o 16 dní! Vieš si predstaviť tie nervy? Môj dr. mi povedal, že to môže spôsobovať dana, tak som sa rozhodla pre mirenu, lebo je dlhodobejšia a ja nemám dobré skúsenosti s tabletkami...Uvidím ako ju budem znášať, zatiaľ je to úplne v pohode (klop klop ) a dúfam že to tak aj ostane 😉

curadlo
6. feb 2009

SASSI - od pôrodu mám 3,5 mesiaca. a ďalší nezvažujem preto, lebo aj ja aj náš drobček sme boli vďaka lekárovi v ohrození. Nie je to kvôli bolesti, aj tej som si vytrpela dosť, ale kvôli tomu, že som sa hrozne bála o nášho chrústika.

Macika 78 - čo sa týka diagnózy je to len na zvážení a odporúčaní tvojho gynekológa. tých diadnóz je viacero. Každopádne sa lekára na to spýtaj a povedz mu že o tom vieš a či to platí aj pre teba. Lekári to sami nepovedia lebo tým strácajú peniažky. takže mu naznač že o tejto možnosti vieš.

Mirena mám mesiac a som nesmierne spokojná. Bolesti žiadne, menzes minimálny, priberanie? schudla som 2 kg. a sex? Dievčence ja môžem teraz stále, všade a za každých okolností. Manžel je v siedmom nebi. Vraj si mám dať ešte jednu... 😀 😀 😀

iwusska
7. feb 2009

curadlo 😀 😀 😀 😀 ty si ale prípad... Ako dlho máš mirenu?

curadlo
8. feb 2009

iwusska: mirenu mám 1 mesiac, a poviem ti keby som to vedela, tak si ju dám už aj skôr. Naozaj zatial na nu nemôžem povedať jedno zlé slovo. Dúfam, že to tak vydrzí celých 5 rokov.

iwusska
8. feb 2009

ja ju mám zatiaľ len týždeň, ale okrem občasného špinenia nemá žiadne problémy. 1. menzes si už mala? Prišla ti tak ako doteraz? Ja som zvedavá ako to bude, dúfam že sa s ňou moje telo skamaráti 😉 . Myslím že keď som pred tým mala klasickú danu a nemala som žiadne problémy tak to bude aj teraz ( to sa akože utešujem ) 🙂

curadlo
8. feb 2009

iwusska:

neboj všetko bude Ok. myslím že ak by nemalo byť niečo v poriadku, tak už by sa to prejavilo. Alergická reakcia, aĺebo reakcia na neznášanlivosť by sa už prejavila. Menzes mi prišla tak ako chodieva. Bolo oveľa slabšia, trvala síce tak isto dlho, ale ani neviem že som ju mala.

iwusska
9. feb 2009

Si zlatá, ďakujem za rady 😉 , aj tebe kázal dr. správať sa v prvý mesiac, teda do prvej menzes tak, ako keby si nemala žiadnu antikoncepciu? A nevieš či je pravda, že ak by si išla na operáciu tak mirena musí von? Vždy sa na to zabudnem spýtať.

bodka13
9. feb 2009

😲 iwusska...mne povedal že od vloženia som chránená
mám ju od oktobra a pri testovaní mireny sa nám nič nepodarilo vyparatiť 😀 ....že by každý dr. mal iné info?

wierka1
9. feb 2009

ahojte kočky chcem sa pridat zajtra mam dat odpoved či chcem mirenu a po prečitanych všetkych dostupnych materialov a vašich nazorov mam pocit že mam 4 hlavy 😅

bodka13
9. feb 2009

no ja keď som povedala dr. že čo všetko som prečítala na internete,tak sa smial a chytal za hlavu 😉 ...išla som tam že to zruším,ešte raz mi všetko vysvetlil,mirenu mám od oktobra 08 a zatiaľ som spokojná 🙂

curadlo
9. feb 2009

Iwusska... mne bolo tiež povedané, že som chránená hneď od vloženia, ale odporúčal mi so stykom 24 hod.počkať

bodka13
9. feb 2009

nám keby aj neodporúčal 24hod počkať,bolo mi tak divne,ako keby zle zasunutý tampon=asi sa ukladala na správne miesto 😉

iwusska
9. feb 2009

Ten môj dr. je asi moc opatrný 😀, no neviem neviem....dnes je týždeň čo ju mám a ešte sme nič neskúšali, je mi to nepríjemné kôli tomu špineniu...
wierka, ako si si asi všimla, tak posledné reakcie sú tu viac než pozitívne, stretli sme sa tu baby, ktorým sadla, ale rozhodnutie je len a len na tebe a hlavne nepozeraj na reakcie druhých, pretože každá z nás je jedinečná 😀 a preto aj reakcie sú rôzne, je to taká lotéria ktorú sme tu všetky podstúpili s očakávaním že práve nám sadne 😉 . Daj potom vedieť ako si sa rozhodla. Každopádne držím palčeky.

zuzadlo
9. feb 2009

ahojte zienky, tak sa opat hlasim, mam mirenu 14 den a vsetko je v uplnom poriadku,iwusska,mne tiez doktor povedal, ze po vlozeni telieska je zena hned chrane a je to pisane aj v brozurke o mirene a tiez mi povedal, ze treba dat telu 24hodin po zavedeni klud.niektore z nas len zacinali s telieskom a ine vlastne s telieskom pokracuju,ja patrim medzi tie,ktore pokracuju,tabletky som nikdy neuzivala,ja si myslim,ze kazde telo je naozaj ine a iank sa vysporiadava s telieskom,ale zaroven si myslim, ze niektore negativa, co tu padli,tak su zbytocne prehnane,to je moj nazor,tak ako kazda inak prijima teliesko, tak isto mava aj ine bolesti pri menstuacii a neiktora nema bolesti ziadne. odkedy som porodila prve dieta, tak neviem, co je menstruacna bolaest,ale do moji 30 rokov som si bolesti uzila a velmi silne,ale vydrzala som-je to nas osud,takze zeny ,ktore uz mirenu maju ,alebo sa pre nu nevedia rozhodnut ,pretoze citaju negativa,tak hlavu hore,nebude to vobec zle,len sa netreba moc sledovat

wierka1: kludne si ju daj a nicoho sa neboj, hlavne si moc neber moc k telu tie negativa,ja keby som sa rozhodovala koli tym negativam, tak si ju nedam urcite,neboj vsetko bude v pohode

iwusska
9. feb 2009

zuzi úplne s tebou súhlasím, ja som tiež nad mirenou váhala a to na základe niektorých strašidelných reakcií ktoré som si tu prečítala. Zatiaľ som rada že som sa rozhodla takto a dúfam že to počas tých piatich rokov ani neoľutujem.

zuzadlo
9. feb 2009

iwusska,ja som tiez rada, ze som si ju dala,pri dane som mala velmi nepravidelnu a silnu menstruaciu,tabletky neuznavam,pretoze mozu skodit na pecen a na krcok maternice,s mirenou som naozaj spokojna a tiez verim, ze to tak bude aj nadalej

wierka1
9. feb 2009

dik za podporu zajtra to objednam dufam a verim že sa mi tymto mojim rozhodnotim zlepši moj zdrav.stav dnes som nabehla na tuto stranku a som rada že som na vas natrafila

iwusska
9. feb 2009

zuzi tak si budeme navzájom držať palce, dobre? 😉
wierka ozvi sa ako pokračuješ, a aby sme ťa mohli slávnostne privítať medzi nami dievčatami - mirenkami 😀

zuzadlo
9. feb 2009

wierka1: neboj sa len v to treba verit, zavadzanie je trosku neprijemne,ale ked si porodila, tak to je uplna malina a daj vediet ako si dopadla,budem drzat palce

iwusska:samozrejme, ze si palceky budeme drzat,ale ja verim ,ze to dopadne vyborne,pekne si vypneme hrud,napneme prsia a vsade len s usmevom 🙂

zuzadlo
9. feb 2009

wierka1:dnes som ti posielala internu postu 🙂

wierka1
10. feb 2009

čaute kočky objednala som to a o tyžden počas mojich dni mi to urobia mam fajn lekarku. manželovi sa postavili vlasy ked som povedala že tam budu 2 kabliky že sa boji aby sa tam nezaplietol 😀 😀 😀 😀