Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

qixina
11. jún 2010

Mila bodka a iwusska, vy ste stastne zeny, ja mam mirenu od 4.5. a sustavne krvacam , nie je je to ziadne spinenie na slipku ale normalna krv so vsetkym ako pri menstruacii... bez vlozky uz nevyjdem z domu.. je to hrozne no a nevravim o krcoch ktore dostavam, nie som citlivka ale toto je naozaj take ako kontrakcie -musim jednoducho predychavat. No a podla lekarky je to v poriadku. Má niekto skusenosti s pouzivanim tamponov pri mirene? Neviem si predstavit cele leto s vlozkou 😖

womenne
13. jún 2010

gixina ja som na začiatku použila 2x tampon a v pohode takže určite možeš.Tvoje telo si na to len zvyka,každa sme ina.

da233
14. jún 2010

čavko milá qixina, no ja mám mirenu zavedenu od 14.5.2010 a mám presne ten istý problém ako zty, sústavne odvtedy krvácam, krče ani bolesti naštasti nemám. Mám tri deti a irenu som si dala preto, lebo už žiadne neplánujem a aby sme si mohli užívat radovánky 😉 , no ale pri tom sústavnom krvácaní sme ešte ani ......nedobrovolný post, manžel už len očami prevracia že čo to za anikoncepcia ked ani toto ..... sa nedá 😒 . Toho týždna sa zberám na kontrolu po zavední tak som zvedavá čo s tým krvacaním, už ma to prestáva bavit stále kráááááámovat 😖 .

qixina
17. jún 2010

da233 ...no my sme sexovali od zavedenia mireny len 2x ked mi vecer prestalo krvacanie, ktoré sa ale rano zase rozbehlo 😠 Zajtra idem k lekarke na kontrolne sono po mesiaci tak som zvedava co mi povie aj ohladom toho sustavneho krvacania aj tych krcov, ktoré mám aj dnes uz cely den ☹ Boze a ked si spomeniam na svoju menstruaciu predtym -ziadne krce a slabe krvacanie max. 4dni a toto.......

gajana1
17. jún 2010

Ja sa pridavam k tým čo krvacaju zavadzal mi ju sice len od 7.6 ale už mi to ide na nervy ☹

da233
17. jún 2010

mne už ale poriaaaaaasdne na nervy 😠

da233
17. jún 2010

qixina .. aj mne sa po sexovani zas rozkrvácalo, čet aby vzal taku robotu 😠

da233
17. jún 2010

... čert.... nie čet 😀

gajana1
18. jún 2010

@da233 A bola si u DR. čo ti povedal na to krvacanie?

chaarliizee
18. jún 2010

ahojte, podelím sa s vami tiež o moje skúsenosti. Ja som si dala pred 7 rokmi zaviesť Danu - je to skoro to isté ako Mirena. Mala som ju 5 rokov, hneď po uplynutí som si dala zaviesť tiež teliesko ale už na 10 rokov. Neviem presne názov, ale nie je to Mirena. Odkedy mám teliesko teda 7 rokov, som pribrala asi 20 kg. a nie a nie sa toho zbaviť ☹ . a to som už všetko vyskúšala. Je pravda, že odvtedy nemám bolesti , a krvácanie bolo tiež minimálne. No ale odkedy mám to nové teliesko, už 2x sa mi stalo, že krvácam vkuse 3 týždne. Je to nenormálne až nepríjemné. Lekár mi povedal že je všetko v poriadku. 😒

miranda21
18. jún 2010

@chaarliizee ahoj teraz sa snažíš otehotnieť? a smim sa spýtať ako prebieha vyberanie telieska? mam sice mirenu ale asi to je to isté. 🙂

bambuli
18. jún 2010

ahojte koceny no ja mam mirenu mesiac a nieco ..Minuly tyzden som mala hnedy vytok uz som si myslela ze menzes ...Ze je ako v pohode.Trvalo to 7 dni a v pondelok teraz som zacala krvacat sice slabo ale ide mi to na nervy lebo to neprestava co mam robit ja uz nechcem krvacat.. ked mi to spravi na dovolenke ja sa po....m. A ta intymka v tom teple no dakujem poradte mi. ☹ Som zufala velmi a aj manzel by uz nieco to 😀

bambuli
18. jún 2010

Iwusska ,,,,,,,,,bodka13 pomoooooooooooooooooooooc

bodka13
18. jún 2010

@bambuli Bambuli musíš vydržať 😉 tie prvé tri mesiace sú asi najťažšie,tvoje telo si musí privyknúť...máš to ako keby si začala brať HAK,tiež si organizmus musí zvyknúť...ja som mala tie prvé tri mesiace tiež nie najlepšie ☹ museli sme sa zžiť 😀 😀 😀 ale odvtedy som spokojná a ani mm sa nesťažuje 😉
...zdá sa mi že nejaké kočky písali,že brali ascorutin na zastavenie krvácania a pomohol im 😉 vyskúšaj

da233
20. jún 2010

nie ešte nebola, nejak mi stále nevyšiel čas ist, ale už sa zberám

da233
20. jún 2010

@qixina čav qixina, no bola si u doktora? a čo ti na to krvácanie povedal,

da233
20. jún 2010

čav baby, kdesi som čítala aj o aantikoncepčných injekciach, ktoré su strojmesačným alebo 6 mesačným učinkom. Máte s tým niektorá nejaké skusenosti a ako to vychádza finančne? 😎 pekný dník želám

34gabika
20. jún 2010

@dasenocka1 ahoj, tiez som tu nova a mam presne tie iste problemy ako ty. mam 34 rokov a 2 porody za sebou. mirenu mam zo zdravotnych dovodov a mam ju 20 dni. doktor vravi, ze je to normalne, vraj sa vsetko upravi do 2 mesiacov, telo si na nu potrebuje zvyknut.

34gabika
20. jún 2010

@diddi mne doktor vravel, ze ked tie kabliky ako ich nazyvas bude citit manzel, nech pridem a pristrihne ich trochu vysie

bambusko
20. jún 2010

zienky, ak mate problemys krvacanim a obtazuju vas vlozky, odporucam menstruacny kalisok, moze sa pouzivat aj s telieskom 😉 je tu o tom tema

chaarliizee
20. jún 2010

no ešte to u nás potrvá dlhšie, lebo dva roky dopredu musíme plánovať bábo kvôli zdravotn.problémom. Vy beranie je také isté ako vkladanie, len rýchlejšie a nebolí to až tak...

34gabika
20. jún 2010

@bambusko o co ide, pocujem o tom prvy krat

bodka13
20. jún 2010

Prečítala som si o kalíšku ale nenašla som,že sa môže pužívať pri Mirene 😕 ...možno som zle čítala

Používanie LadyCup® s antikoncepčnými prostriedkami.
Dá sa používať s diafragmou alebo špirálou.

DIAFRAGMA-iný názov pesaru, ochranného klobúčika vkladaného do ženskej pošvy ako mechanicka antikoncepcia,okrúhle gumené teliesko, ktoré sa pred sexuálnym stykom vkladá pred vchod do maternice a musí tam zostať aspoň osem hodín po styku.
ŠPIRÁLA je zložená z umelohmotného základu pokrytého medenou vrstvou a do maternice ju vkladá lekár. Tam vylučuje nepatrné množstvo medi, ktoré spomaľuje spermie a zabraňuje uhniezdeniu vajíčka.

a vnútromaternicový hormonálny systém MIRENA -jej popis sa nezhoduje ani s jedným vyššie uvedeným -nie je gumenná,a nevylučuje meď ale hormón 😉
1. malá plastová trubička v tvare T zavádzajúca sa do dutiny maternice
2. jednozložkový hormonálny preparát – neobsahuje estrogény
3. vhodný aj pre dojčiace ženy
4. vysoká antikoncepčná spoľahlivosť
5. skorý nástup plodnosti po odstránení systému
6. menštruácia – kratšia, slabšia a nebolestivá (vhodný aj pre ženy v období prechodu)
7. maximálna doba použitia – 5 rokov ( možnosť odstránenia aj skôr)

bambusko
21. jún 2010

@bodka13 tam ide len o technicke veci, nie ucinok antikoncepcie, cize vlakna v krkcu maternice, ale kludne si daj dotaz na kaliskovom webe 😉

mimuska0410
21. jún 2010

...ahojte babenky, nebola som tu od od apríla, mám mirenu druhý týždeň a hodnotím to takto: zakladanie bolestivé, skoro som sa zložila🙂; hneď som si v lekárni kúpila ibíka a myslím, že pomohol🙂..prvý týždeň žiadna zmena a tento druhý denne poctivo špiním a nie som z toho nadšená, bolesti žiadne, trošku ma pobolievajú prsia. Rozhodla som sa, že vydržím 3 mesiace a potom sa uvidí....len sa modlím aby som to neoľutovala a nevrátila sa k dane. A chcem sa spýtať, či naozaj nemôžem používať tampóny....ďakujem.

bodka13
21. jún 2010

@mimuska0410 našla som na nete tento príbalový leták a je tam odpoveď aj ohľadne tampónov...neodporúčajú ich aby si náhodou pri výmene nevytiahla vlákna Mireny
http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showpil/528/1150...

mimuska0410
22. jún 2010

ďakujem bodka13, už som to preštudovala a nebudem pokúšať🙂 iba čakať až prestane to špinenie..

lusana
22. jún 2010

ahojte, mimuska ešte máš mirenu príliš krátko, len blbé, že si si ju nedala skôr pred letom zaviesť

ja mám mirenu od 2.3. 2010, takže 4 mesiace prvý mesiac som krvácala vkuse, neskôr už bola iba menštruacia, ktorá bola slabá, trvala však aj 2 týždne, teraz čakám na ďalšiu, tak dúfam, že to bude už OK, keďže začína leto

bambuli
22. jún 2010

☹ Dakujem bodka dufam ze to prejde teraz mam prave take krce auuu ☹ Ale nevzdavam to drz palceky