Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

dracula
5. mar 2013

Tak teda jsem včera kecala. Krvácím i ráno, ačkoliv jsem přes noc v klidu. Kdy tohodle bude konec? Myslím, že se zařadím mezi adeptky s vyndanou mirenou.

alecka
5. mar 2013

@lusita88 mne dr kazal pristna ontrolne sono po 2 mesiacoch. v navode sa pise ze sa ma spravit do 3 mesiacov, takze.....

lusita88
5. mar 2013

no tak ja mam nejakeho divneho doktora
@alecka

makika213
9. mar 2013

@lusita88 Tak ako? Čo ti povedal?

veronikazm
9. mar 2013

Ahojte baby, ja mám mirenu už 5 rokov. V najbližšej dobe by som si ju mala dať preč, lebo končí záruka 😀
Absolútne som s nou nemala problémy, môžem ju len vrelo odporučiť. Mimochodom vy ktoré ju máte, ako dlho ste ju mali pokial ste si ju dali preč? Mne sa zdá že je to antikoncepcia na 5 rokov. mne ubehlo tých 5 rokov vo februári. Je velký problém ked ju ešte mám?

alka221
9. mar 2013

@veronikazm nejaka kocka tu pisala par stran dozadu, ze ju mala tusim 5 a pol roka.problem by to asi byt nemal.. nevracia sa ti cyklus? nespinis?

fergie125199
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikazm
9. mar 2013

@alka221 ja menštruáciu nemám vobec, teda nedá sa to nazvať menštruáciou. v období menštruácie mám len strašne slabé špinenie. niekedy dokonca ani to...moj dr vravel že je to v poriadku 😀 Tak mu budem veriť...aj ked mnoho žien tvrdí že menštruácia by mala byt každý mesiac, že je to tak dané a touto antikoncepciou len pokazím celý tento systém. mne to nevadí. vyhovuje mi to 😀

alka221
9. mar 2013

@veronikazm ja som na tom podobne, raz za tri mesiace mam spinenie, tiez som spokojna 😀 😀 😀 pocula som,ze ku koncu sa uz vracia krvacanie,a vtedy by sa mala vymenit, ides si dat dalsiu alebo ?

veronikazm
9. mar 2013

@alka221 ja už som na konci, lebo 5 rokov ubehlo, ale nevracia sa zatial nič...ešte neviem čo urobím 😀

lusita88
9. mar 2013

@makika213 este som mu nevoala akosi to kus to krvacanie preslo zatial dva dni nekrvacam tak som mu nevolala

daniela1978
11. mar 2013

@veronikazm ja mám mirenu už 6 rokov bolo a ide von asi tak v apríly. Doktor povedal, že je to v poho. ale tých 6 - 6,5 roka a von.

veronikazm
11. mar 2013

@daniela1978 super, tak to mám ešte hromadu času 😀

daniela1978
11. mar 2013

@veronikazm no ale mne sa to už kráti 🙂 snáď to nebude bolieť to vyberanie........lebo to zavádzanie, tak to bol druhý pôrod 🙂 takže silno rozmýšlam, či si ju ešte niekedy dám, aj keď celý ten čas to bolo v pohode, občas špinenie.......vložky som nevidela už 6 rokov 🙂

veronikazm
11. mar 2013

@daniela1978 veru to závádzanie ma ešte teraz bolí ☹
ja si ju už nedám potom 😀 nedám si vlastne asi nič 😀

bodka13
12. mar 2013

@daniela1978 😕 6-6,5 oka...však Mirena je na 5 rokov,potom už stráca účinnosť 😉

billam
12. mar 2013

Vyberanie absolutne neboli...vkladanie je o nieco horsie...mne ju lekár vybral po 5,5 roku.

veroni0608
24. mar 2013

@hablak ahoj,prosim ta a kedy po zavedeni si dostala prvy krat menstruaciu? lebo mne doktor povedal,ze az 3mesiace mozem z toho spinit,co sa aj hned zacalo diat,no uz tyzden slabo krvacam... teda si myslim,ze je to menstruacia... a este prosim ta,kolko ti asi trva menstruacia? lebo ak ju uz mam,tak dost dlho ☹ alebo je to len preto,ze este nepresli tie tri mesiace a musi sa mi to tam poriadne uhniezdit a telo si na to zvyknut??? dalsia otazocka, pouzivas aj tampony alebo len vlozky??? ja som na ne bola zvyknuta a teraz som pocula,ze neodporucaju,bo si to mozes vytiahnut s tamponom,tak som kus sklamana... a este,ked nechces,aby ti menstruacia prisla,napr. z dovodu dovolenky a tak,tak ako to riesis??? dakujem za skusenosti 🙂

alka221
24. mar 2013

@veroni0608 tie tri mesiace nemusis len spinit, mozes aj krvacat 😉 tampony sa neodporucaju hlavne kvoli tomu,co si uviedla ty, a to potiahnutie vlaken.. mas ju este velmi krátko, neboj telo sa umudri.. s tou ms je to indi-vindi, kamoska ma ms kedy sa jej zachce, ja len raz za dva tri mesiace, takze by som sa velmi nespoliehala nato kolko komu trva 🙂

veroni0608
24. mar 2013

@alka221 pocuj a mala si tie prve tri mesiace aj castejsie pobolievanie v podbrusku a bolievala ta niekedy aj hlava??? ja si myslim,ze ma boli hlava kvoli tlaku,ale len pre info no a podbrusko nic hrozne,len obcas ma pobolieva a len velmi slabo... asi mas pravdu,ze treba este vyckat,mam ju len mesiac...uvidime neskor,ale myslim si,ze keby mi ju telo odmietalo nebodaj,tak sa mi to uz nejako prejavi skor, nie?

alka221
24. mar 2013

@veroni0608 mna este aj teraz pobolieva brusko, ked zacnem spinit.. take ako ms, len nepride ms ale iba spinenie,,ja myslim, ze sa ti telo este umudri.. tie prve tri mesiace som ale nekrvacala, iba prve dva alebo tri dni,uz presne nepamatam..

veroni0608
25. mar 2013

@alka221 no mne doktor povedal, ze mozem spinit aj tri mesiace,lebo je to anti zavadzana na dlhsie obdobie,takze telo si musi "zvyknut"... uvidime... 🙂 dakujem zatim

alka221
25. mar 2013

@veroni0608 uvidis, zvykne si 😉 este ju mas krátko..a potom to bude super a budes rada,ze si sa pre nu rozhodla 😉

tereza79
25. mar 2013

ja som maximálne spokojná,teda okrem toho začiatku kým si telo zvyklo a mávam aj silnejší menzes 😀
inak ok

sasena033
29. mar 2013

ahojte baby, ja taktiez rozmyslam nad mirenou 😉 ako je to mozem si ju dat zaviest aj ked som po 2 sekciach?? 😕 citala som ze sa to neodporuca nato som sa vobec lekara nespytala.dakujem

dracula
29. mar 2013

@sasena033 jde to. kamaradka je bez problemu, narozdil ode me, ktera rodila normalne.

lienkafoj
29. mar 2013

Spinila som 1/2 roka vkuse doktor liecil s atb, rozne testy vytery vsetko negativne tak isla von... Asi tak... Ale kazda sme ina trba vyskusat

dracula
30. mar 2013

@lienkafoj Obávám se, že budu obdobný případ. Ale půl roku čekat nebudu. Dávám mireně ještě měsíc (3 měsíce celkem) a pak si ji nechám vyndat. Je to děs neustále chodit s vložkou a tampóny. Ani jeden den jsem zatím neměla bez krvácení.

littlejane
30. mar 2013

Holky,ale kdyz treba po 2-3 mesicich zjistite,ze vam mirena nevyhovuje (jakekoliv duvody,zdravotni,krvaceni,atd.), vrati vam penize? Protoze ona je to docela velka investice na to,abych pak za 2 mesice ji vyhodila. Diky.

janula28
30. mar 2013

@dracula ja ji mam od pulky unora a porad si to seda, tyden v pohode, tyden spinim ,.tyden krvacim, ale doktor mi rekl, ze fakt ty 3mesice jsou normalni a ze kdyby to neprestalo,.ze mi predepise kratkodobe nejaky hormin na zvyseni jeji ucinnosti, ale verim tomu, ze si to sedne😉