Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

aniicka24
2. dec 2013

@palencarova neviem to posudit ci to je od nej ale sni pribrala som 😀 mas pocit ze priberas po nej?

palencarova
2. dec 2013

@aniicka24 no zda sa mi.teda ani nie ze priberam,ale neviem schudnut

aniicka24
2. dec 2013

@palencarova mne to skor pride akoby som mala brucho nafúknuté

palencarova
2. dec 2013

@aniicka24 ja som 7mes.po porode,ale este stale som jak v 4 mes

aniicka24
2. dec 2013

@palencarova no tak to si este kratko po pôrode to sa este upraví

vejusa
5. dec 2013

@palencarova @freyjanr Ahojte, prosím vás, koľko ste platili za mirenu? a čo to zavádzanie, dalo sa vydržať? ja som po pôrode strašne citlivá čo sa týka bolesti, preto sa pýtam 🙂

freyjanr
5. dec 2013

@vejusa aj ja som citliva ale dalo sa,len som sa ksichtila vseliak bolo to neprijemne ale nie bolestive...nevadilo mi to zavadzanie,vadilo mi jak mi doktor pred zavedenin 3x dovnutra strcil taky zvachel gazy namocenej v dezinfekcii...stalo to 200e

vejusa
5. dec 2013

@freyjanr tak teda musím nabrať odvahu na to, popýtam sa gynekológa po šestonedelí, ďakujem 🙂

palencarova
5. dec 2013

@vejusa nie je to bolestivé,len nepríjemné ako keby si mala dostať MZ. Platila som 200 eur za Mirenu a 20 za zavedenie

saan
9. dec 2013

@bodka13 prosím ťa, ako dlho si špinila? ja ju mám už od apríla a stále špiním... 😖 a doky vravel, že by som už nemala a nasadil mi cyklo3fort..

bodka13
9. dec 2013

@saan ...každý deň, bez prestávky ? .... no "my" sme sa zžívali skoro polrok, ale to špinenie sa mi objavovalo tak raz za 3-4 týždne na pár dní , potom mi menzes vymizol úplne , alebo bol asi každé 3 meisace možno 2 dni na slipovú vložku ....teraz mám od 11.nov. druhú Mirenu a špinila som už 2x :-/ asi po 4 dni , tak uvidím ako to pôjde ďalej

ivanakir
11. dec 2013

@vejusa tak ja som si dala mirenu po dlhom rozhodovani sa teraz v pondelok- zavadza sa tesne po skonceni mebstruacie. vbec ma to nebolelo ani som necitila, ze uz to je tam. prvy den ma pobolievalo brusko ako ked dostanes menstr. vcera a dnes je to menej, no spinim....strasne dufam, ze to nebude trvat tak dlho ako niektorym . a stalo ma to 165 eur-objednal mi to gynekolog a nevyberala som to v lekarni....

candrea
12. dec 2013
candrea
12. dec 2013

@martinkatinka
@martinkatinka Dobre ranko,tak munuly tyzden som konecne bola u gynekologa.aj som sa trosku ukludnila,povedal ze je to normalne po mirene krvacat,u niektorych zien aj 2mesiace.ze maternica tak reaguje na to teliesko, ze je to normalne.ale povedal ak by sa do Silvestra nic nezmenilo, aby som sa zastavila zanim.dufam ze to prejde,uz je to o cosi slabsie. 🙂

candrea
12. dec 2013

@vejusa Ahoj,ja som za mirenu platila150€ u svojho gynekologa a to bolo vsetko.nic ine som neplatila.a zavadzanie ma nebolelo.ale kazda sme ina 🙂

vejusa
12. dec 2013

@candrea @ivanakir @palencarova Ďakujem žienky, no musím si to ja ešte rozmyslieť, lebo som strašný posero. Ale zasa keď si predstavím, že by som mala v blízkej dobe znova rodiť, fuuu, až sa mi hlava točí 😅

naty1987
13. dec 2013

@vejusa kamoska platila do 200e aj zo zavedenim no to zavadzanie ze bolo strasne ale prezila teraz stale spini aj ju hlava bolela ale uz sa to vsetko zmiernuje som s nou denne tak preto tolko viem 😀 ale v januari idem aj ja ku gyn a davam si ju zaviest uz sa neviem dockaaat 🙂 jaaaj hned bude spokojnejsia 🙂 a toho zavadzania sa nejak nebojim iste to nebude trvat dlho
a co sa tyka bolesti ja som tiez citliva tak hadam to nebude take strasne ako to opisovala dam ti vediet 😉 🙂

tehula
13. dec 2013

Ahojte, ja som dnes bola u gynekologa riesit HAK, nakolko po porodoch mam bolestivu ovulaciu a vlastne uz cele obdobie az do menstruacie, aj plet sa zhorsila a tak. Navrhoval mi Mirenu, no ja ked citam len posledne strany tohto fora, tak nechapem, co je na tom take super. Spinenie aj niekolko mesiacov, trciace vlakno, na ktore mi povedal, ze obcas ho ustrihnu na gynde, aby nebolo citit pri styku. Ja mam trochu zosunuty podvozok, cize mam pocit, ze vlakno hadam aj von aby netrcalo. O tych tamponoch mi to ani nenapadlo sa pytat, ale s vlozkami by som uz nechcela riesit v praci, stacilo po porodoch tych par tyzdnov.

Napokon mi ale doki povedal, ze z mireny nie je efekt zlepsenia pleti, tak som sa rozhodla pre tabletky. Inak vraj momentalne cena je 150eur komplet.

abetka
15. dec 2013

Ja mam mirenu od jula a uplna spokojnost. Nemozem si ju vynachvalit..ja ju odporucam

naty1987
15. dec 2013

@tehula kazdej zene sadne nieco ine napriklad mne tabletky robili strasne zle nemyslim plet ale vnutorne tak velmi ma rozhodili ze som musela brat inekcie a lieky aby som mala vobec ovulku a s tabletiek ma aj dost napinalo ked som ich musela jest ja nemam silne kramy a po pravde sa uz neviem dockat kedy pojdem k dr a budem mat mirenu nie kazda baba musi krvacat pol roka

tehula
15. dec 2013

@naty1987 ja sa ale obavam, ze by som krvacala z nej. Mam nizky ten progesteron pomerne a pred tehu prave som nemohla brat ani jednu z nizkohormonalnych HAK, lebo som z toho neustale spinila a krvacala pocas cyklu. Ked mi nasadili HAk s vyssimi davkami hormonov, bolo to ok. Koncila som pri Diane35, potom dieta a po kojeni som chcela opat Diane a uz mi vobec nesadla, brutalne krvacanie som mala, a mdloby. Musela som ju vysadit a zacat brat Norethirsteron na zastavenie krvacania. Potom som otehotnela planovane a od druheho dietata neriesila ziadnu HAK. S muzom fungujeme na prerusovanej sulozi, no problem je, ze moja ovulacia je coraz bolestivejsia a vlastne mi uz pretrvava ten stav az do menstruacie, ktoru mam silnu a tiez bolestivu. Plet ide z kopca, hotova pubertiacka sa zo mna stava. Tak som isla riesit antikoncepciu, no vraj Mirena kozmeticke problemy neporiesi, vyskusam teda tablety, ako na ne teraz zareagujem. Dostala som Jeanine, ci je nizkohormonalne, tak uvidim.

naty1987
16. dec 2013

@tehula tak tebe asi sadnu viac tabletky tak snad ti pomozu 😉

ewca
16. dec 2013

Ahojte baby, ja som bol teraz na konrole u gynekologicky po sestonedeli a tiez i odporucila mirenu, ja sa ale ulne najviac bojim toho zavadzania...fakt od prveho porodu som strasne citliva, a ked mi este uazala en aplikator a vysvetlovala ako sa to zavadza, no mala som dost... a rozmyslam, ci sa mi to financne vobec oplati s nasim sexualnym zivotom, ze raz za mesiac...a teraz pri druhom dietati este horsie

marciv77
17. dec 2013

Ja mam Mirenu cca. 1 mesiac a zatiaľ (klop klop klop) som spokojná.

miskadusko
28. dec 2013

Baby možno to tu už bolo, ale nedá sa mi čítať všetky strany- chcem vedieť či teda vo všeobecnosti to funguje tak, že ked zavedie mirenu je klasické krvácanie alebo teda špinenie a potom už žiadna klasická menštruácia, normálny cyklus ako to býva ked to neni zavedené ????

elinka27
29. dec 2013

mňa by teda tiež dosť zaujímalo, že dokedy trvá to špinenie. Ja som si ju dala 24.11 a odvtedy špiním a dokonca som aj krvácala, v čase kedy som mala dostať menzes. Respektíve dostala som ho týždeň skôr a krvácanie trvalo skoro 16 dní 😒 A už som si myslela, že po menzese bude pokoj, ale zasa špiním...
Rada by som vedela, že kedy tomu bude koniec. Začínam mať toho dosť už teda...
Závadzanie ma bolelo, ale nebolo to nič strašné, dalo sa to vydržať. Nemala som žiadne kŕče, iba pri menzese prvé dva dni.

ivetkabab
29. dec 2013

Ahojky.aj ja mam MIRENU od 20.11...tiez obcas zaspinim.no menzes som este nedostala.trochu som spinila ked som mala dostat menzes,ale nemala som ziadne krvacanie.no tiez ma to spinenie stve.trva dlksie ako mnz.Obcas ju moj partner aj citi pri milovani...ake s tym mate skusenosti? 🙂

nika1987
29. dec 2013

Ahojte. Moja skusenost s mirenou je asi taka ze bola zavadzana v anesteze. Dr. Mi ju skusal davat a bolo to pre mna meakutocne. Tak preto anesteza. Bolesti dva dni. Spinenie mesiac.a teraz kazde tri tyzdne. mam ju pol roka a pribrala som 7kil. Som nesppkojna nervozna nie som to ja. Planujem ju dat von. A plus zabudla som na akne.tvar a hlavne chrbat.

aniicka24
1. jan 2014

@nika1987 ja ju uz mam dva roky a tiez maam vykivy nalad az mooooc ☹ a pribrala som ☹ a neuvazovala som nikdy nad tym ci to je mirenou ale posledne mesiace to zacinam pripisovat asi mirene uvidim pijdem k dr na prehliadku co mi na to este on povie ale citala som aj na nete ze maju take pripady .... Inac som z mirenou spokojna

demeterka
2. jan 2014

No tak zajtra idem gynde na zavedenie mireny, neviem ci sa mam bat alebo tesit. Snad to bude dobre znasat, lebo aj ked som bravala antikoncepciu tak som snou nikdy nemala ziaden problem, tak tajne dufam ze to tak bude aj v tomto pripade.