Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

katka1212
20. feb 2013

@billam Ak si myslíš,že som si neprečítala nič o Mirene,tak sa mýliš.Neviem prečo tak reaguješ,predsa každá žena inak reaguje,ty možno nemáš problém ale ja mám,nevieš všetko,tak nekritizuj.
A mám toho naj.doktora aký môže byť v BB.

alka221
20. feb 2013

@makika213 to je super, dufam,ze kruzok ti sadne, potom daj vediet ako sluzi.. ci nemas problemy 😉

billam
20. feb 2013

@katka1212 väčšina žien po zavedeni Mireny krvaca...nejde o menzes, co opisujes ty...ide o krvácanie po zavedeni Mireny!!! Nekritizujem Ťa, no neviem pochopit, že sa pred zavedením niečoho do vlastného tela neinformujes. A ak si citala o Mirene, tak si sa aj musela docitat, že sa krvaca. A lekár, aj najhorsi v BB má povinnosť ti vsetko vysvetlit.

katka1212
20. feb 2013

@billam Ja to beriem,ale pomýlila som sa až teraz som si všimla ja mám mirenu od septembra 2012.A to čo krvácam je menzes,len bohužiaľ trvá omnoho dlkšie ako keď som Mirenu nemala.Viem,že po zavedení sa krváca,toto všetko viem a čítala som ju,ale aby raz za mesiac som mala menzes tak dlho ako mávam to normálne nie je,po takej dobe.A ani doktorovi sa to nezdá.
Nikdy som to nemávala také a zrazu áno.Je to divné.A čítala som všetko o Mirene nie som stých čo si dajú niečo do tela a nevedia čo.

makika213
22. feb 2013

@maajka83 Ahoj, chcem sa ťa spýtať, či si po vybratí krvácala. Lebo ja jeden deň nie, potom som išla cvičiť a začala som krvacať, ale tak mierne, nič silné a trvá to už 3 deň. Nechcem sa tým znervozňovať, lebo neviem, či mi to cvičenie nepridalo tomu... Aké máš ty skúsenosti, prípadne iné žienky, ktoré už mali mirenu von? Dopredu ďakujem za info.

makika213
22. feb 2013

@alka221 Neboj, určite dám vedieť, ako fachčí krúžok, aj keď teraz vôbec netuším, kedy príde menzes, teraz síce po vybratí krvácam, ale menzes to nie je, skôr také čistenie myslím....tak uvidím. Rozmýšľala som aj tak, že či by som aspoň 3 mesiace...možno menej skúsila bez antikoncepcie....skúsime gumičky...hihihi...čo ja moc nemusím, ale len kvôli tomu, aby sa mi napravil cyklus. Tak neviem ako to bude, možno gumičky mi pôjdu na nervy, v živote som to použila 2x...ale určite dám vedieť a občas to tu budem aj sledovať, ako sa to tu vyvíja.

makika213
22. feb 2013

@katka1212 Moje skúsenosti sú také, že pred mirenou som mávala menzes 4-5 dní, s mirenou 2 roky, teraz som si ju dala vybrať, lebo som už toho mala dosť som mávala menzes 9 -10 dní. A to niekedy aj 2x do mesiaca, takže skoro mesiac....Proste niekomu to nesadne, ale ty ju ešte nemáš ani pol roka, treba vyčkať toho pol roka, ak sa to neupraví, odporučujem von, lebo potom je to pre ženu len na príťaž.

viktoria2011
22. feb 2013

Možem cvičiť keď mám Mirenu zavedenú?

kakabus
22. feb 2013

@denduska Takže Ty si po vybratí Mireny spokojná? Ja mám stašné bolesti hlavy, skoro už stále, pridáva sa chrbtica...

denduska
22. feb 2013

@kakabus ahoj, no ja ju mám von už viac než 2 roky..a neľutujem..viem že mnohé sú s ňou spokojné ale pre ma to bolo fakt zbytočné utrpenie.

maajka83
22. feb 2013

@makika213 ahoj, ja som hned na druhy den tiez krvcala trvalo to asi 4 dni, a odvtedy kazdy mesiac

kejtie21
23. feb 2013

Babule, myslite ze aj vypadavanie vlasov moze sposobit Mirena? Uz ju mam asi 1,5 roka a zda sa mi ze odkedy ju mam tak mi prilis vypadavju vlasy. Stale sa chystam ku koznej, ale u nas je to otras sa k nej dostat, od rana od siestej ludia musia cakat na casenku a pri dvoch detoch je to naozaj nemozne k nej ist. Preto sa chcem spytat, ci niektora z vas mala takyto ucinok? Pripadne ak ste navstivili lekara kvoli tomu, aku liecbu nasadil? Alebo mozte poradit co vam pomohlo? Ja som skusala tabletky, vitaminy, vodicky a rozne odvary :D :D :D a nic 🙂

moncsesz80
23. feb 2013

@makika213
@denduska ahojte baby chcela by som sa opýtať či išlo ťažko vybrať Mirenu alebo v pohode? lebo ja chcem vybrať ale povedal mi lekár že nevidí vlákna že mám isť počas menštruácie tak uvidím čo bude, ďakujem za odpovede

billam
23. feb 2013

@moncsesz80 vpohode, ani som nevedela, že kedy ju vybral

moncsesz80
23. feb 2013

@billam a môžem sa opýtať kedy to bolo a prečo chcete bábätko?

billam
23. feb 2013

@moncsesz80 bolo to tusim 4.12.2012...bola som na vybrati, lebo som ju mala uz vyse 5 rokov, presnejšie 5 rokov 4 mesiace.

moncsesz80
23. feb 2013

@billam fíha ináč ani ja nemám žiadne problémy len by sme chceli už pomaličky druhé bábo tak za to 🙂 už máš detí ?

billam
23. feb 2013

@moncsesz80 hej, mame dve dievky

kakabus
23. feb 2013

@denduska Mne vyhovuje po viacerých stránkach, len tieto bolesti hlavy ma sužujú, tak chcem mať istotu či to je z Mireny, alebo z chrbtice.

katka1212
23. feb 2013

@makika213 Ďakujem za radu už ma to nebaví menzes mi skončil po 15dňch a to beriem askorutin a doktor mi bral aj krv na zrážanie a výsledky ok ale po dvoch dňoch som znova dostala a mám toho dosť a aj muž sa hnevá. V pondelok mám ísť ku doktorovi a uvidím,čo poviem.

denduska
23. feb 2013

@moncsesz80 ahoj, vyberanie bolo úplne v pohode, 3 sekundy se vším všudy 😉

denduska
23. feb 2013

@katka1212 ja som takým štýlom ako ty vydržala 7 mesiacov..dokonca po pol roku sa to ešte zhoršilo, to boli akurát Vianoce, mm na nerrrrvy 😀 ...tiež som brala ascorutin, dicynone a kadečo, zrážačky v poriadku, dokonca počet krvných doštičiek mám na hornej hranici, mohla by som darovať...a to krvácanie ešte nič, kopa iných problémov, aj som to tu predtým písala..takže mne vôôôbec nesadla a to som sa naozaj zodpovedne rozhodla pred vložením, že mirenu chcem. Tak čo už, každá sme iná.

moncsesz80
23. feb 2013

@denduska ďakujem 🙂 už teraz dúfam že bude vidieť tie vlákna aby to išlo aj mne tak ľahko 🙂

dracula
23. feb 2013

Tak to tu čtu a patřím také mezi nové uživatelky mireny. Zatím teda od zavedení 7. 2. pořád krvácím. Je to velice nepříjemné a přemýšlím, že si ji nechám vyndat, protože jsem mimo i kvůli bolesti v podbřišku. Tohle asi nedám... Takto jsem nekrvácela ani po porodu... Ascorutin nezabírá. Nevím, zda se to srovná, nikdy jsem s žádnou antikoncepcí neměla problém.

dracula
23. feb 2013

@moncsesz80 Ale to platí asi jen na Slovensku, že? Já za ni platila 5900,-Kč.

moncsesz80
23. feb 2013

@dracula čo platí len na Slovensku? ja som platila nejak do 200 € ale pred vyše dvoma rokmi

dracula
23. feb 2013

@moncsesz80 jejda, omlouvám se, překlepla jsem se, to byla reakce na někoho jiného 🙂

dracula
23. feb 2013

Ještě jsem chtěla napsat, že mirenu mi lékař nedává jako prvořadou antikoncepci, ale jako lék, který by mi měl pomoci při opakované tvorbě polypů v děloze, prý pak polyp nenaroste. Prý bude lepší, když budu mít mirenu než každý půlrok pod kudlu. Ale intimní život asi půjde do kytek díky mireně, jak to tu čtu... Tak to je tedy děsná volba...

kakabus
24. feb 2013

@denduska Toto rada vidím, som "stresmann" , takéto iinfo padne vhod. 🙂

makika213
24. feb 2013

@maajka83 díky moc za odpoved, ja som krvacala tiež 4 dni, už mi to našťastie prestalo a uvidím, čo bude ďalej. Ale stále ma mierne pichá v strede podbruška, neviem, či sa mi tam hoja tie ranky z mireny alebo prečo to takto mám.