Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

svetielko112
19. sep 2007

Reagujem na príspevok nelika666- tak to nie celkom pravda- v prípade nelika666 zrejme bola Mirena za túto sumu ale ide o prípad ked je zavedenie nutné zo zdravotných dôvodov- aspoň tak mi to vysvetlil pán doktor na antikoncepčnej poradni- tu je skopírovaný môj príspevok:
Otázka zo dňa: 19. 9. 2007, Meno: zuzka
Dobrý deň prajem, chcela by som sa spýtať, či je pravda to, čo som našla a skopírovala Vám z jedného internetového fóra. Ďakujem za odpoveď a želám pekný deň🙂 Tu je príspevok z toho fóra: nelika666 • 1d • 30. aug 2007 o 13:36 baby neviem ci viete ale od 1.7 mirenu preplaca poistovna takze zaplatite len doplatok 684,- a lekarovi za zavedenie (ak to ma spoplatnene) ja mam mirenu cca tyzden
Nie je to pravda vo Vašom prípade,je to pravda len v tých prípadoch,kedy je Mirena indikovaná len zo zdravotných dovodov.Je tu hlavne u pacientiek v klimaktériu.
MUDr. Ján Macejka

dasenocka1
19. sep 2007

Ahojte baby, mam mirenu 3. mesiac, ale zatial to krvacanie stale nie je lepsie. Navyse, odkedy ju mam, mam vkuse vyrazky na tvari, co som pred tym nemala vobec. Prebieha to asi tak, 4 dni spinim, potom mam mensturaciu od 7 do 10 dni a potom zase tak 4 dni spinenie. Zbytok cyklu konecne nic a o tyzden sa to vsetko zacne znova. Pockam este mesiac a ak sa to nezlepsi, dam si to von. Nestoji mi to za to. Nie som vobec spokojna.Prejdem na HAK, bolo to uplne bez problemov. 😖

stracka
27. sep 2007

Ahojte zeny. Mne zaviedli Mirenu vcera poobede, a odvtedy mam dost velke bolesti - bodaveho charakteru. O zavadzani ani nehovoriac. Mozno som citlavka, ale mam za sebou 3 porody, a musim povedat, ze mna to dost bolelo (teda to zavadzanie Mireny). Uz by som to nechcela este raz absolvovat. Momentalne mam 8 mesacne babo, kojim, a doteraz som ani menzes nemala. Teraz zacinam spinit, mam bolesti, no proste to zacinam lutovat. Dufam, ze sa to umudri, a prestane to. Dam tomu este tyzden - do ultrazvuku, a potom to pojde von, ak to neprestane boliet. Doteraz som ziadne problemy nemala. Tak som si ich narobila - zda sa. Ani neviem, ci je to vobec normalne, ze mam bolesti. Ak ma niekto podobre skusenosti, dajte vediet, nech sa upokojim. 😖

darena
28. sep 2007

ahojky 😵 ,ja mám Mirenu od júna.Najskôr som bola prekvapená,že mám menzes-špinenie tak často.2 týždne pokoj a ďaľšie 2 špinenie.ale tento mesiac je to už lepšie,bolo to veľmi slabé a len týždeň tak dúfam že do pol roka sa to upraví úplne.Vyhádzaná zatiaľ nie som.Ale čo považujem za veľký problém-tak som veľmi pribrala.Zdá sa mi že mám väčšiu chuť na jedlo.A som ozaj nafúknutá-hlavne to brucho.To som netušila že sa mi to môže stať.priateľka ju má už rok a je štíhla ako prútik.možná je to genetika.Mňa stála 6200sk a 1500zavedenie.Pá

megie
28. sep 2007

darena, prosím ťa a kde ti ju zavádzali? v nemocke či gynekologička? prečo to tak veľa stálo? som myslela, že je to max. 7000 aj so zavedením 😖

Ozaj, a nie je tam riziko, že by sa nemuselo podariť po vybratí ďalšie bábo?

darena
28. sep 2007

čauko megie.zavádzala mi ju gynekologička.A asi záleži koľko si ktorá zapýta za zavedenie.Napísala mi recept a v našej lekárni to vyšlo 6200.Je to asi individuálne -ako v v ktorom kraji.Ja už ďalšie bábo neplánujem,mám 2 synov-posledný má 2 roky.Ale vraj by to nemal byť problém mať ďalšie bábo.Ale ako všade a so všetkým je to individuálne.Ja som si to dala hlavne z dôvodu že už budem mať minimum menzes a tým pádom "dúfam" že nebudem mávať menštruačnú migrénu. pá

luciferova
28. sep 2007

to je ta podkozna, co zavadzaju pod kozu? lebo citam vas, ale len medzi riadkami citam, o co vlastne ide, co ta Mirena vlastne je...🙂

diddi
28. sep 2007

je to teliesko - kabliky, ktore sa zavadzaju do posvy...mna stala 6000Sk a zavadzanie 500Sk. Zatial ju mam 3 mesiace a mam podobne problemy so spinenim - 5dni spinenie, 8dni menzes a opat spinenie...gynekolog mi hovoril,ze prve tri mesiace su tieto problemy, ale ma to prejst...inac v letaku pisu, ze pocas spinenia a menstruacie sa daju kabliky nahmatat....skusala som to, je to pravda 🙂 a odvtedy sa bojim mat sex ked su tam kabliky, aby sa nahodou neposunuli 🙂

luciferova
28. sep 2007

preboha, kabliky? to sa zavadza operacne?

kikki73
29. sep 2007

Ja ju mám už 5 rokov a práve idem na vymenu, jedna vom druhá dnu. Nič lepšie som doteraz nemala, hmotnosť mám takú ako pred 5 rokmi takže žiadne priberanie sa nekonalo

lucinka7813
7. okt 2007

Ahoj všetci. Pozerám, že posledný príspevok bol pridaný pred dosť dlhým časom. Chcem vyjadriť svoj názor na mirenu. Ja som ju mala zavedenú skoro rok. Celý ten čas som mala strašné kŕče, bolesti a o menštruácii ani nehovorím. Po celý čas poprosím odo dňa založenia.Vyzerala som ako tehotná bruško trojnásobne zvačšené. Krvácala som neustále,nespávala celé noci. Som nerodička a vraj je to úplne bežné zaviesť mirenu aj nerodičkám. No neviem. Doktor ma stále odhováral od vybratia vraj ešte mesiac a ešte neaký ten mesiac treba počkať-sa to určite upravý.Neupravilo. Nielen,že som zaplatila 6000sk ale aj ďalšie stovky peňazí za zavedenie, vybratie, tabletiek od bolesti/ibaqlgin400mg mi nepomáhal/, vložky, nohavičky, postelná bielizeň.Od vybratia uplynuli tri mesiace tri týždne menštruujem a týždeň mám pauzu. Takže záver si utvorte sami. 🙄

guapa18
10. okt 2007

ahojte baby ja mam mirenu tri mesiace a som s nou velmi spokojna lespi antikoncepciu som si asi uz nemohla ani vybrat...je sice finance dost draha ale ked si to preocitam s liekami vzdy som v pluse ...dala som za nu 5700+400za zavedenie.zavadzanie mireny je bezbolestne a rychle zavadazli mi ju hned po menzese takeze som vobec nic necitila.prvy mesiac som sice vracala ale lekar vravel ze to je jedna zo sto zien co vracia... 🙂 citim sa po nej skvelo nepriberam ako z tabletiek a nemusim sa strachovat ako pri tabeltkach ked som si zabudla dat ...som s nou spokojna .... 🙂

karia
16. okt 2007

Ahojte,ja mám Mirenu vyše 3 mesiacov a zatial som spokojná,predtým som mala silné a bolestivé krvácanie,teraz je slabé, intervaly medzi sa pomaly predlžujú,na začiatku ma bolelo v podbrušku teraz je to v poriadku.Stála ma okolo 5.000 a za zavedenie som neplatila nič,doktor mi Mirenu zavádzal takmer bezbolestne, takže môžem len doporučiť.Mám dve deti a ďalšie neplánujeme,tak aj časovo rozumná HA. 🙂

stracka
17. okt 2007

ahoj, no, uplynuli 3 tyzdne od zavedenia Mireny, a ja mam 3 tyzdne bolesti. Vcera, ked som isla za gynekologom, ze nech mi to vyberie, lebo uz nemienim dlhsie trpiet, kaslat na tych 7 tisic, zistil, ze to uz v maternici nemam, a az na rontgene, a naslednom ultrazvuku zistili, ze Mirena mi odputovala cez perforovanu maternicu do brusnej dutiny. Mam ju proste niekde pod pupkom medzi crevami, a caka ma laparoskopicka operacia, aby mi ten "cudzi predmet" odstranili z brusnej dutiny. Pisem to, len aby ste o tomto riziku vedeli skor, nez sa na to date - lebo mne o tomto nikto nic nepovedal, nebolo to ani v letaciku, ani na internete, nikde. A vraj nie som jedina, ktorej Mirena odcestovala niekam inam. Tak to zvazte. Mna Mirena stala 4 tyzdne bolesti, a 7500 korun z mojej biednej materskej. 😖

evina22
18. okt 2007

🙂

sloboda4
18. okt 2007

evina a co je na prispevku ktory poslala stracka na usmev???....mne sa to zda dost smutne 😒

nelika666
18. okt 2007

stracka - myslim si ze to ze ti lekar "prederavil" maternicu je chyba lekara a nie mireny ako takej - je to jedine jeho neodbornostou.. podla mna by si samohla kludne obratit aj na sud..
cez perforovanu maternicu sa ti infekcia rozsirila aj do brusnej dutiny (podla toho co pises) a na to zeny v minulosti aj zomierali (prepac, nechcem strasit)
drzim palce aby si sa rychlo zotavila..

a dalsia vec je - este k tej cene - ako som uz pisala - ja mam mirenu za necelych 700,- - podla mna by bolo dobre informovat sa na poistovni co je pravda na tom preplacani.. kedze na stranke MZSR je mirena medzi liekmi preplacanymi poistovnou (bez akehokolvek vymedzenia diagnozy)
v Presove som aj zo zvedavosti presla par lekarni a v polovici z nich ponukali mirenu za 685,70,- a v polovici za 6100,- a to je dost podstatny rozdiel

zuzanda
19. okt 2007

kočky, ktoré máte mirenu a dojčíte, nemali ste s dojčením žiadne problémy? tiež mi gynekologička odporučila mirenu, ale pravdupovediac, po prečítaní vašich príspevkov stále váham. v každom prípade, nejakú antikoncepciu potrebujem a brať každý deň tabletku, na to nemám hlavu, vždy nejakú zabudnem.

katka333
22. okt 2007

ahoj, som prvý krát na tejto stránke a uvažujem nad Mirenou. Mám 38 a môj lekár mi povedal, že sa dáva až ženám po 40-ke. Preto ma dosť zaskočilo, že ju majú aj ženy, ktoré dojčia. Teraz mám teliesko na báze medi, ale behom 3 rokov už druhé, lebo sa mi stále posúva a čiastočne vypudzuje. Tabletky som prestala užívať, lebo sa mi začali robiť kŕčové žily. Nevie prosím niektorá z vás, keďže Mirena je tiež hormonálna, či sa pri nej nezhoršuje stav kŕčových žíl ?
Ďakujem

skorpion
28. okt 2007

😖 ahojte žienky, mirenu som mala takmer 5 mesiacov a očakávala som konečne po všetkých atikoncepčných tabletkách a pri svojej nepravidelnej a často dlhotrvajúcej menštruácii zázraky. Opak sa stal skutočnosťou. Po jej zavedení som stále špinila a menštruovala, navyše som z toho dostávala neznesiteľné úzkosti a depresie. Dala som si ju vybrať a po jej vybratí som 4 týždne krvácala s jednou týždňovou prestávkou. Krvácanie bolo také silné, že som utekala na pohotovosť, pretože som takmer odpadla. Pichli mi injekciu na zastavenie a vraveli, že asi je to hormonálna nerovnováha a ďalej to neriešili, ani po mojom výleve o Mirene. Takže ak máte niekto podobné problémy, nezávidím Vám. pa

roasha
28. okt 2007

ooooo jesus,a mne radil lekar mirenu v antikoncepcii.com.je vas tu tak malo spokojnych,ze tato alternativa odpada. 😖

nelika666
29. okt 2007

katka - to ze mirena sa dava az po 40-tke nie je pravda - ja mam 21, 1dieta a mirenu mam uz 3-ti mesiac

nemam s nou absolute ziadne problemy - ja som mala menstruaciu vzdy velmi bolestivu, krcove stavy a podobne a teraz NIC!!! ja som max. spokojna

dadas
30. okt 2007

ahojte 😵 , ja mám Mirenu zavedenú vlastne už druhý krát pretože mi prvýkrát asi po mesiaci vypadla kôli silnej menštruácii. Lekár mi povedal, že sa to mu to stane asi raz za rok. Obetovala som znovu 7000,- a 500,- za vloženie. Asi si poviete - blbá. Ale po mojich útrapách so silnou menštruáciou s kusmi sliznice /bolo to už neúnosné, stále anémia/som proste musela skúsiť to. Mám ju zavedenú zhruba 4 mesiace, doteraz som mávala slabé špinenie, menzes vôbec, takmer žiadne problémy. Prekonala som chrípku a teraz som dostala zrazu menzes, síce nie až tak silný ale aj tak ma to prekvapilo. Mohla to zapríčiniť tá choroba???Tie vlákienka o ktorých sa tu píše si bez problémov kedykoľvek nahmatám, nespôsobujú mi žiadne problémy, ani manželovi, aj keď mi povedal, že ich občas cíti. Akú máte skúsenosť??

nelika666
30. okt 2007

dadas podla mna ano - pri chorobe je organizmus oslabeny a preto moze reagovat inak..

aj moj manzel tie vlakienka citi ale nema s tym ziaden problem.. a tiez nelutujem peniaze co som do toho dala - aj ked ja som dala za mirenu o dost menej ako ty 😉

katka333
30. okt 2007

😔 dosť ma desí to, že Mirena je veľmi drahá a ako sledujem, nie som jediná, ktorej sa teliesko dostalo von, alebo posunulo. Ak by som pri Mirene nemala menzes, strašne by som sa bála, či nie je posunutá a robiť si každých 4 - 6 týždňov tehotenský test, tak to je väčšia depka ako byť bez telieska. Nebojíte sa ? Mám známu, ktorá mala 3 synov, mala danu (nie Mirenu) a teraz má krásne dievčatko.

nelika666
30. okt 2007

katka, mirena si mozes sama kontrolovat ci ju mas alebo nie, ak nie popros manzela 😀 😀 😀

dana je na inom principe ako mirena - tej by som asi neverila

a o cene som uz pisala - v PO je po 685,70,-

tonnka
31. okt 2007

☹ Mám 44 rokov problémy s krvácaním asi rok/zistili mi myomi/ a moj lekár mi odporúča mirenu. No po prečítani týchto príspevkov hovorím NIE. dal mi už 2 druhy antikoncepcie a narobilo mi to len šarapatu, krvácanie vôbec neprestáva, špinenie mám neustále. Lieky môžem vysadiť aj sama ale Mirenu asi nie. Mám toho už po krk.

martaja
1. nov 2007

Tonke:
aj ja som mala problem s myomami. Napriek tomu, ze dvakrat (rok po roku) som si ich bylinkovymi kurami a doplnkami podstatne zlepsila, nechala som sa prehovorit na mirenu, lebo je vraj "super".
Dnes to povazujem za skratove jednanie, radsej som mohla pit cely zivot cajicky. V tom case som nenasla na internete nejake velke diskusie na tuto temu. Sestricka mi povedala: usetrite aj na vlozkach. Teraz je to 7 mesiacov od zavedenia a bez vlozky sa nepohnem. Najprv riadne menstruujem tak cca 10 dni, potom to "konci" este tak dalsich 5, potom premenlivo spinim, po styku obcas mierne krvacam, a ked ani to nie, tak mam uplne tekuty priezracny vytok, ale nie mnozstvo na intimku, ale na normalne vlozky. Som z toho nervozna, lebo naozaj neviem na com som. Po precitani vasich reakcii budem kludnejsia.
Ku gynekologovi chodim ako na klavir a ten sa tvari zacudovane. Viem, ze niekomu to moze sadnut, ale ja som uz presvedcena, ze je to biznis medzi vyrobcom a lekarmi. Nikto oficialne nepriznal, ze to aj takto moze fungovat. Pockam este par mesiacov a s Mirenou koncim, ak to takto pojde. Len skoda tych prachov.

justina
2. nov 2007

Cauko,
ja som sa akurat vratila od gyndosky, Mirenu mam cerstvo zavedenu. Bolest pri zavadzani sa rovnala slabsim, mozno stredne silnym menstruacnym krcom, nic viac, ziadne pichanie, palenie, nic. Teraz mam take slabsie "menstruacne" krce. Zatial pohoda.
Maternicu mam v retroflexii a krcok zhrubnuty, cyto II, ale islo to.
Tak uvidime, co bude dalej 😉
Ozaj, stala 6.160 a zavedenie 500.

matar
2. nov 2007

ja som bola rozhodnutá, že idem na to, ale tiež ste ma tak trošku odradili. teraz som na vážkach. ale môj doktor bol férový, povedal mi o všetkých vedlajších príznakoch, ktoré ste spomínali, ale ked to povie niekto s osobno skusenosťou, vyznieva to inak. tabletky popri kojení rozhodne nechcem, no 3 dieťa tiež nie, tak teraz sa neviem rozhodnuť 😒