Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

pupka11
24. júl 2013

@brumka musis ist do lekarne pre nu ...a je to individualne niekomu vydrzi aj 7 rokov mala som kamosku ktora ju mala tolko a v poho.....no ja som si dala mirenu ked som koncila kojenie lebo mi doktorka povedala ze mala moze dostat skor menzes to jest 8/9 rokov a to som nechcela

brumka
24. júl 2013

@pupka11 jasom ako dieta dostala 12r, hormony to moze byt pravda. ja si ju teraz chcem dat lebo nechcem tabletky pre kojacie. keby som mohla yadinku tak si ju dam hned ale kojit planujem 15m tak uvidime. dakujem za rady 🙂

pupka11
24. júl 2013

@brumka co je to yadinka?ja som nebrala nic kym som nedokojila

brumka
24. júl 2013

@pupka11 yadine je tabletkova hak ale az po kojeni. mala som ju 2x a bolasom velmi spokojna. ja som pocas dojcenia brala antiku ale pre kojacie lebo po ostatnych by sa zastavila tvorba mliecka, teraz by som chcela nieco spolahlive na dlhsiu dobu

pupka11
24. júl 2013

@brumka ja nemozem anti nerobila mi dobre tak som si dala toto uvidime casom co to bude

brumka
24. júl 2013

@pupka11 mne robil a dobre ale najlespie henten prepratat, snad nebude ani s mirenou problem u mna

alka221
24. júl 2013

@brumka ja som za nu tiez dala cca 200e, je to fakt iba chvilka, hlavne sa neboj popredu, lebo to cele si iba stazujes 😉 napr. moj gyndak ma vzdy v lekarni teliesko.

mmm83
24. júl 2013

Ahojte. Tak ja mam recept na Mirenu uz doma. Len sa chcem spytat,ci sa musi zavadzet len pocas menštruacie alebo moze to byť aj mino nej? Lebo ešte dojčim a tie "krásne" dni som ešte nemala. A chcem si ju dať zaviesť už teraz,tak by som vas prosila o radu,kto si Mirenu dal mimo menštruacie. Ci to velmi bolelo a ci sa to vobec smie. Dakujem.

alka221
24. júl 2013

@mmm83 smiet sa to smie, ale cez ms je krcok tusim rozsirenejsi, tak preto je to lepsie. ale pisali tu uz sa mi zda aj kocky, co mali zavedene mimo ms.

mmm83
24. júl 2013

@alka221 dakujem 🙂

pupka11
24. júl 2013

@mmm83 ja mam zavedenu mimo ms ked som si ju davala tak som estze nemala kedze som odstavovala len malu ..bolet to nebolelo len stipkalo a potom som mala mensi tlak a pocit ze tam mam riadne nasiknut tampon ale na druhy den som ani netusila ze ju ta mam

mmm83
24. júl 2013

@pupka11 veď skúsim. Ked som priviedla na svet tri deti,tak toto už len vydržím 😉

pupka11
24. júl 2013

@mmm83 tak toto sa k porodu ani nepriblizi ani nahodov ..toto je taka slabsia bolest pri menzese

mmm83
24. júl 2013

No reakcie sú tu na mirenu všakovaké,mám z toho zmiešané pocity. Niekto ano,niekto nie,som teraz trochu na pochybách,či ju mám dať. 😖

bodka13
24. júl 2013

@brumka Mirena je na 5 rokov ... ja som po zavedení nezačala krvácať,mala som iba špinenie na slipovú vložku a bolesť brucha bol skôr taký tlak- najviac sa mi to podobalo ako keď nie je dobre zavedený tampón,na druhý deň bolo všetko ok ...prečo ti ju neodporúča tvoj gynekológ ?
@pupka11 pred prvým tehotenstvom a aj po druhom pôrode som mala cysty, Mirenu mám už piaty rok (v októbri si ju musím dať vymeniť) a klop-klop žiadna cysta sa po celý as neobjavila
@mmm83 to máš ako reakcie na tabletky ...niekomu "sadnú" prvé a niekomu ani desiate 😉

mmm83
24. júl 2013

No nič dievčatá,rozhodnuté. Dám si ju zaviesť,veď každá sme iná a uvidim,ako na to zareaguje organizmus. Veď sa to dá v pripade nutnosti vybrať. Tak snáď to dobre dopadne. Aj vam ,ktoré este neviete,prajem dobre rozhodnutie a hlavne žiadne komplikácie 😉 . A ako som spokojná,či nespokojná vám dám vedieť. 🙂 🙂 🙂

brumka
25. júl 2013

@bodka13 ahoj moj doky je zastancom ze po 2 sekciach do maternice nechce zasahovat. on chcel abysom si dala sterilizaciu pri porode ale odmietla som ani mi ju neodporucal porodnik tak uvidime. idem na kontrolu po 600nedeli porodnikovi a co on povie.

pupka11
25. júl 2013

mirena je v poriaku nepohla sa je krasne uhniezdena a slabsie krvacanie a bolesti mam z toho ze som dostala zapal vajecnika..keby som nemala mitenu je to horsie...

voskovaeva
25. júl 2013

ja ji mam neco vyše roka na zaciatku jsem mela asi v kuse 4 mesiace menzes , ale potom sa to ukludnilo a teraz ho mam pravidelny , ale tak slaby ze mi stači slip.ja som s nou velmi spokojna 😉

alka221
25. júl 2013

@pupka11 som vravela, ze keby sa pohla, tak to uz je ina intenzita toho krvacania. 😉

pupka11
25. júl 2013

@alka221 som rada ze ta mirena je ok ale zase ma sere ze mam zapal ...

pupka11
25. júl 2013

jedna sa tu z vas pytala ze ci je na pirenu aj daka zaruka ako v cechach rok tak tu na sk nieje ziadna ked vypadne smolamoja gyn..to uz raz riesila dakej pacientke vypadla po mesiacia nevratili jej nic...

cherry1981
29. júl 2013

Ahojte ja neviem ci Mirenu nedam von mam ju do novebra, od zavedenia som spinila a krvacala v kuse 4 mesiace, potom az do 6.7 som nemama vobec ms nic, a odvtedy zase, vyse tyzdna som krvacala, potom tyzden nic a teraz zase, uz mam toho plne zuby. Vzdy som mala nepravidelny a silny menzes, ale toto uz je aj na kona vela. Mam ho silny stale . Predtym som brala proveru na upravenie ms asi pol roka s nou som bola spokojna neviem ci sa k nej nevratim kedze telieska uz mam plne zuby. myslite ze sa to moze este ustalit? Radsej keby som mala ms raz za mesiac tyzden ako tri mesiace nic a potom tri mesiace krvacat 😖

cherry1981
29. júl 2013

inak baby ako je to s tamponom a mirenou? Mozem ho pouzivat ked mam mirenu? Nevytiahnem ju spolu s tamponom?

bodka13
31. júl 2013

@cherry1981 ...tampón sa neodporúča práve pre toto riziko 😉

danasova
1. aug 2013

Ahojte no dala som si mirenu v 42rokoch nakolko mam 🙂
zdr.problemi doktor mi ju odporucil mam ju 2mesiace som v pohode vobec ma to nebolelo ked my to zavadzal ale odvtedy mam stale spinenie tak si uz pripadam ze sa my vlozky prirastly na intimne miesta aledoktor my povedal ze to bude tak asi 4mesiace tak dufam ze sa to polepsi a upravy .Inak nemam ziadne komplikacie ani bolesti .

hannnyk
4. aug 2013

Zdravím všechny slečny a paní co mají zkušenosti s mirénou. Ja ji mám už 4 roky a přemýšlím, že ji už nechám vyndat. Zavedení bolelo, jinak po celou dobu jsem bez komplikací a velmi velmi spokojná a určitě doporučuji všem, kdo stojíte před rozhodnutím či ano nebo ne.

Mám ale otázky ohledně vyndaní. Mám takový problém, že vlákna si už nenahmatám. Gynekologyčka říkala, že na vyndání se budu muset objednat na chirurgii. Neřešila jsem to, ale teď už přemýšlím o vyndání. Měli jste některá z vás stejný problém? Můžete mi někdo z vlastní zkušenosti poradit?

martinkatinka
4. aug 2013

@hannnyk ja som ju mala po cca 2 rokoch dokonca prirastenú, doktor mi navrhol, že vybrať pod uspávačkou, ale vravím, že vydržím... trhol trošku a bola vonku, zabolelo, ale potom som si dala niečo od bolesti a bolo fajn... ani som veľmi nekrvácala. Vlákna som si necítila celé dva roky, čo som ju mala. Ja som bohužiaľ mala s ňou problémy, už by som ju viac nechcela, hoci ani zavedenie, ani vybratie nebol až taký problém, iba tie vedľajšie účinky.

puklec
6. aug 2013

Chcem sa spytat pribrali ste niektora s toho??

dracula
9. aug 2013

Tak po delší době sem píši. Mirenu mám již šest měsíců a rozhodně nepatřím mezi nadšené uživatelky. Bohužel. Menstruaci mám pořád. Asi 5 měsíců jsem krvácela skoro pořád. Poslední krvácení asi před 14 dny trvalo 12 dnů. Absolutně se to nedá srovnat s mým předchozím max pětidenním krvácením jednou za měsíc. Takže já zatím nadšená nejsem. Aspoň mi skončily asi po 4 měsících prvotní bolesti vlevo v podbřišku, které jsem po zavedení měla. Zatím lituju, že mirenu mám.