Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

tina35
17. mar 2009

ahoj....ja to este nemozem posudzovat,lebo ju mam len kratko,ale pocula som,ze vraj sa z nej dost pribera...mozno to niektore prezivaju az nezdravo,ale jedna zena z nej vraj pribrala 15kg a nedarilo sa jej vobec schudnut,tak si ju dala vybrat...

marus3010
17. mar 2009

To je asi individuálne,aj po tabletkách sa priberá.

zuzadlo
17. mar 2009

tina35: moja,to kde si nabrala taku somarinu? 😀 to su reci typu jedna pani povedala 🙂 ,vies priberanie nie je z mireny samotnej,tomu sa povie: cica-nezer!!! 😀 😀 😀

marus3010:ak ti ju doktorka doporucila, tak si ju daj,moja znama ju ma tiez koli myomu,ale to cvi bude musiet na zakrok, tak to by si sa mala spytat svojej doktorky,to vie jedine ona, ci je zakrok nutny,alebo nie 🙂 ,drzim palceky 😀

tina35
17. mar 2009

zuzadlo: moze to tak byt...ja som tomu tiez neverila...brala som aj tabletky a tiez som z nich nepribrala...chcela som vediet len vas nazor..ak priberiem dam veciet 🙂 🙂 🙂 ...zatial som schudla 2kg...

zuzadlo
17. mar 2009

tina35: schudla si 2 kila a teraz priberies tych 15 😀 😀 😀 😀 ,neboj, to ja si robim srandu 😉 ,bude to v pohode

zuzadlo
17. mar 2009

tusim tu kazda jedna mirenka pozera ordinaciu,ze? 😀 😀 😀

japasa
17. mar 2009

ahojte dievčatá, patrí už medzi Vás. Nemala som odvahu zapojiť sa do diskusie, lebo miestami som tomu nerozumela. Nedala som sa plodnou diskusiou ovplyvniť, predsa mám svoj názor. 🙂 Mám ju už 28 dní. Prvykrát som sa milovala s mužom až po 14 dňoch a aj prvykrát v živote okrem tehotenstva naplno. Mala som problémy len prvých 5 dní, potom ečte akési špinenie. Bolesti v podbrušku boli občas striedané s bolesťou chrbtice. Čo ma najviac trápi je nafúknuté brucho a bolestivé bradavky aj s prsníkmi posledných 5 dní. Nemôžem sa ich ani len dotknúť. Je to normálne:? Dúfam, že sa niečo nepobabrilo a nie som tehotná. Pretože celkom tomu nemôžem uveriť, že to funguje 🙂 Ďakujem za reflexiu.

bodka13
17. mar 2009

🙂 tak vitaj u nás

...podobne som sa a vlastne aj doteraz sa cítim niekedy aj ja...nafúknuté bruško mi pripomína začiatočné tehu bruško,mávam chuť na sladké,citlivé prsia...M mám od okt.2008 a odvtedy som nemala menzes,až tento mesiac,a tie príznaky sa mi objavili v čase kedy by som mala mať menzes...tento mesiac boli najvýraznejšie 😒
...ak chceš mať istotu že nie si tehu urob si testík 😉

zuzadlo
17. mar 2009

japasa: to nafuknute brucho a tie bolesti, to je mozne,ale mirenka ta chrani uz hned od jej vlozenia,ja som tabletky nikdy nebrala,mavam len teliesko,drzim palceky 😀

zuzadlo
17. mar 2009

bodka13: no bodecka ahojky 🙂 no ja okrem toho nafuknuteho ,ale len trosku bruska,nemam nic,len pred menstruaciou ma pobolievaju trosku prsia

japasa: neboj, tehotna urcite nebudes 😉 ,ta mirenka sa musi pekne stabilizovat a bude to v pohode 😀

marus3010
18. mar 2009

ahojte babenky 😵 chcela by som sa opýtať ,chcem si dať tu mir. a čítala som o tom ,že je to upevnené na "nejakých špagátikoch" po bokoch.Nemusím sa báť ,že to niekedy vypadne

tina35
18. mar 2009

dobre ranko vam prajem....mirenu mam ako som uz viedla kratko....menzes som dostala skoro presne na den,ako to bolo aj pred tym...krvacanie je slabe,neda sa to ani porovnat s tym co som prezivala kym som si ju nedala zaviezt...spevneli mi prsia,nemusim si davat ani silikony... 🙂 🙂 🙂 ....a citim sa fajn...

marus3010
18. mar 2009

tina 35 bolelo ťa to keď Ti to tam dávala?

tina35
18. mar 2009

ahoj marus....ano bolelo ma to dost,skoro som odpadla...nebudem klamat...len vies ja som mala problem,lebo som mala operovany krcok,tak to bolo tazsie tak zaviest...ale kamoske,ktorej to davali,tu to moc nebolelo...takze sa nemas coho obavat...zvladnes to...

japasa
18. mar 2009

zuzadlo: Ďakujem za ódpoveď. 🙂

bodka13: Teda znášame to obidve rovnako-asi 😉 , ale ešte ma zaujíma či si to často kontroluješ alebo kontrolovala zo začiatku, pretože som ešte s tým psychicky nie celkom vyrovnaná. Viem , to je ako s umelým chrupom 🙂 😀 🙂 Najprv ani nerozprávaš, potom čosi kecneš a neskôr si to už ani neuvedomuješ, že ho máš 🤐 😨 😅

marus3010: sestrička ti pichne aj nejakú ukľudňovačku-neboooooooooj 😉 Nie je to nič, čo by si nemohla zvládnuť- však si nejaká žena 😉 a my vieme vydržať. Je to veľmi individuálne, ale najviac závisí na Tebe , ako sa Ty sama na to psychicky pripravíš. Ja som toho strašne veľa prečítala na internete aj na zahraničných stránkach, nedá sa porovnať jablko s hruškou 😵 Všetko stojí a padá na Tvojom myslení a psychike. Ver mi, ak si už rozhodnutá pre túto alternatívu, tak Ti držím palec, aby si mala dobrú skúsenosť-ako ja. 🙂

marus3010
18. mar 2009

babenky...ja musím ešte čakať 2 mesiace ,potom mi doktorka povedala nech prídem na krv 😢 a ak budem chudokrvná /to určite nebudem/ tak mi väčšiu čiastku preplatí poisťovňa. Ale mám strašné bolesti pri menštruácií a dosť silné krvácanie.Takže mi neostáva nič iné len čakať.A to čakanie človeka zožiera 😀 😀 😀

zuzadlo
18. mar 2009

marus3010:neboj sa moja,take strasne to nie je,je to len trosku neprijemne,tak ako ked zavadzaju kazde teliesko,naozaj sa nemas coho bat-bude to v pohode 😉

nikolet02
18. mar 2009

ahojky mne dnes zavádzali teliesko 😝 mám to za sebou 😉

zuzadlo
18. mar 2009

nikolet02: vitaj medzi nami mirenkmi 😀 ,ze to nebolo strasne?

eeevi
19. mar 2009

ahojte, čítam, čítam..... Ja si mám ísť dať vymeniť mirenu po 6-tich rokoch... to som preborníčka!!!! A určite ju dám vymeniž, pretože už viac ako 4 roky som nemala menzes. To znamená žiadne trampoty na dovolenke, kŕče, bolesti.... skrátka "život je krásny"

iwusska
19. mar 2009

eeevi aj my na to úpenlivo čakáme 😀 ja som konečne prestala špiniť ( dúfam ) takže už si vychutnávam len pôžitky 😀

zuzadlo
19. mar 2009

iwusska:no ahoj moja,ja mam po dalsej menstruacii uz 5dni a pekne si to uzivam 😀 ,som svicka viem,ale vytesujem sa

emik18
20. mar 2009

ahojte kocky... aj ja uvazujem o zavedeni mireny....len nemam cas citat to vsetko co uz tu bolo o mirene popisane..tak sa chcem spytat na nieklko otazociek????

je zavedenie bolestive?
kolko priblizne stoji??
fakt nebudem mat menzes aj 5 rokov??? nie je to skodlive?
je to 100% ochrana? (ked mala mama *DANU..tak otehotnela...ale samozrejme to boli roky dozadu....)
ako je to s priberanim???
a co bolesti hlavy-migreny???
mozem ju mat aj ked kojim?
mozem otehotniet hned po jej vybrati??chcela by som za par rokov este jedno baby....

ak mate skusenosti dajte vediet dakujem

emik18
20. mar 2009

marus 3010 ak som dobre pochopila co si pisala tak ak budem chudokrvna moze mi poistovna preplatit nejaku ciastu a o ktoru poistovnu sa jedna??? ja mam APOLLO a je pravdepodobne ze chodokrvna budem...idem akurat na krv....

zuzadlo
20. mar 2009

emik18:ahoj,vitaj medzi nami
,takze zavedenie je trosku neprijemne ,ale zvladnes,ja som za nu dala 4700 a 300 za zavedenie,menzes pri nej moses,ale aj nemusis mat, nie je to skodlive,ponovom to uz neplati, ze zena sa manstruaciou cisti,100%ochrana to je ,ale ako kazda antik ,vsade je nejake to riziko,ja som mala danu5 rokov a nic,mam mirenu od januara, po vlozeni si automaticky chranena,priberanie je tiez individualne,ale ja to pripisujem nervozite zien,ze viacej vtedy jedia,ale ja som nepribrala ani deko,ja som mavalôa migreny a pri mirene ich nemam,mozes ju mat aj ked kojis a hned po vybrati mozes hned aj otehotniet,ale na to ,ci budes platit celu alebo len nejaku ciastku, na to sa musis spytat svojho doktora,ja chudokrvna som,ale musela som si ju zaplatit celu,dokonca sa to nevztahuje na operaciu srdca,ktoru mam za sebou,lebo nemam strojcek,keby som ho mala, tak mi to poistovna neplati,ale ja mam robenu ablaciu bez narkozy, na to sa to nevztahuje a aj som mala silne krvacanie a moj doktor mi povedal, ze musim mat za sebou tri cistenia a az potom sa to na to vztahuje,drzim palceky a daj vediet

iwusska
20. mar 2009

zuzadlo vyčerpávajúca odpoveď 😀 😀 😀 a ako vždy s tebou súhlasím 😉
emik čo sa týka zavedenia, mne dr. vymieňal danu za mirenu a úplne v pohode som to zvládla, je dobré že si už rodila, tak máš krčok poddajnejší. A tá menštruácia - mirena obsahuje hormón gestagén, ktorý zabraňuje rastu sliznice maternice, takže preto sa v niektorých prípadoch úplne stratí menzes

zuzadlo
20. mar 2009

iwusska: dakujem ti velmi pekne,ale to vies, odpovedam aj za teba 😀 😀 😀

marus3010
20. mar 2009

emik1V8 :neviem o akú poisťovňu ide,ja mám všeobecnú zdravotnú.....doktorky som sa nepýtala,len toľko mi povedala,že ak budem chudokrvná tak mi poisťovňa preplatí väčšiu polovicu. 😅

emik18
22. mar 2009

zuzadlo velmi peklne dakujem za vycerpavajucu odpoved 😵
este nie som rozhodnuta..ale pilno o tom uvazujem.. ak sa rozhodnem dam vediet

kate35
26. mar 2009

čaute žienky 🙂 som tu rvý krát a to kôli mirene, chcem sa o nej dozvedieť via, ja som platila 220Eur, a mám ju4deň, zatiaľ mám slabé špinenie, ale chcem sa viac dozvedieť, kedy môžem mať prvý styk, kto mi odpovie, Ď.