Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

martinkatinka
24. jan 2013

Kočky, myslíte si, že rok a pol po zavedení náhle možu prísť migrény, keď doteraz to bolo tak, že som mala tak jednu migrénu za rok a teraz dva mesiace a už piata 😒

alka221
24. jan 2013

@martinkatinka ja skor myslim,ze nie..to je dost dlha doba.. mala by si ich uz skor.. okrem toho, mirena posobi lokalne..takze nemyslim ze to mas z toho..

vi3ka
25. jan 2013

@elllla
@icejane ahoj, ja som si dala mirenu včera. pýtala som sa, že keď vypadne alebo sa posunie čo s tým? že ak vypadne tak sa to dá vydenzifikovať a dá sa zaviesť naspäť. dúfam, že to nebude môj prípad a nebudem musieť niečo také riešiť. inak zatiaľ sa cítim fajn, ani zavádzanie nebolo strašné. síce ma jemne bolí v podbrušku ako pri ms, ale špinila som len raz keď som prišla domov. teraz už nič. uvidíme, čo bude nasledujúce dni.

elllla
26. jan 2013

@vi3ka tak vela stastia.. ja konecne 2 dni uz iba spinim.. na kontrolu idem 19.februara.. a vidim, ze jurko sa narodil len den pred andrejkom 🙂)

georgia333
27. jan 2013

@vi3ka ja som po mirene vôbec nešpinila a nemala ani menzes iba, že som sa cítila veľmi naliata a priberala som, tak som ju po roku vymenila za obyčajnú danu a je to v pohode

zojaaa
27. jan 2013

Ahojte, mirenu mam zavedenu asi od 12.12........strasne sa citim pribrata....teraz asi plus 3kg.....ale cela sa citim taka velka....plet sa mi zhorsila o 100% stale nejake vyrazky, jedna zmizne, hned sa objavi dalsia....
Rozmyslam, ze si ju dam vybrat, lebo po porode mi celkom slusne isli kila dole, ale teraz to je hrozneeee
Ja ju mam hlavne kvoli cystam a endometrioze, ale nechcem ju uz!!myslite, ze mozem byt len na normalnych tabletkach ako prevencia pred edometriozou?.?

zojaaa
27. jan 2013

inak krvacam skoro stale, a ked to neni krv, tak to je spinenie s takym hustym vytokom......no fuuuuj, uz ju nechcem 🙂🙂🙂🙂

vladla
27. jan 2013

Ahojky já jdu na Mirenu zítra.Kolikátý den po začátku menstruace vám jí doktor zaváděl?

vvcielka
27. jan 2013

Ahoj!ja mam mirenu uz 3rok a som s nou spokojna,nemam ziadne problemi a hlavne je ze nemam menzes,pretoze ked som ho mala tak som kazdy mesiac skoncila v nemocnici.Takze mne vyhovuje a môžem len odporucat

icejane
27. jan 2013

a zienky, mne sa uz dvakrat stalo a to vzdy tie dni, ktore som nekrvacala, ze bolo svrbenie, co nato pomaha?

rybecka
27. jan 2013

ahojte,
ja mam mirenu 3 rok a som maximalne spokojna ziadny menzes len trochu spinenie a to je vsetko. Odkedy mam mirenu som vobec nekupovala vlozky takze uspora 😉 iba slipove.
aj ked som pribrala neprikladam to mirene ale sebe lebo zerem 😀 a vyrazky nemam sem tam sa nieco objavi ale nic hrozne 😉

martinkatinka
28. jan 2013

@zojaaa ahoj, aj ja ju mám kvoli endo, ale prvý rok som bola na tom zle, tiež stále menzes, špinenie.... potom to akosi ustúpilo.. a prevencia proti endo??? To sa snáď ani nedá, keď už endometriozu máš, tak sa dá jedine zastaviť, zastavením menzesu... tiež som veľmi uvažovala, či ju dám vybrať, poraď sa hlavne s lekárom.

annamaria28
31. jan 2013

ja som si dala zalozit Mirenu vcera, kedze som este nerodila a navyse to bol posledny den menstruacie, tak to velmi bolelo, ale trvalo to len par minut. Poobede som sa uz citila celkom dobre, len male bolesti, ale v noci sa to velmi zhorsilo. Som zvedava, ako to bude pokracovat. Kontrolu mam o dva tyzdne. Je podla vas normalne, ze este stale sa mi dost toci hlava, ked chodim?

janu44
1. feb 2013

@natik mam mirenu od r. 2006, teraz od októbra 2012 mám druhu mirenu. Najskôr som sa cítila veľmi fajn, žiadne krvácanie, bolesti brucha a pod. až ......V roku 2007 som začala mať problémy so suchou, praskajúcou kožou na dlaniach, pripomínajúcu psoriázu a silnou alergiou. V tom istom roku mi zistili rozhádzané hormóny štítnej žľazy /zatiaľ bez liečby/, o pol roka neskôr už veľa uzlíkov v krku a stále sa zhoršujúce problémy so štítnou žľazou a tiež silne lieky na štít.. V roku 2010 mi pribudli migrujúce bolesti v krížoch, všetkých kĺbov- kolien, členky, pliec, lakťov. Som z toho zúfalá, chodím od lekára k lekárovi, rehabilitácie a pod. Žiadne lieky nezaberajú. Musela som prestať chodiť do práce. Teraz mi zistili, že ide o autoimunit. ochorenie kĺbov. Minulý týždeň som bola na kontrole u hepatologičky, v poslednej dobe /asi rok/ mám zvýš. glukózu, lekárka mi povedala, že to vidí v krát. budúcnosti na diabetes. Zhrozila sa, v akom som hroznom stave a to ma nevidela trištvrte roka, za posledných 5 rokov som získala štyri autoimunit. ochorenia. Predtým som vždy bola zdravá, veselá a plná optimizmu. A to nehovorím o únave a hrozných každoden. bolestiach kostí. Pýtala sa, či nežijem v silnom strese. Že všetky tieto autoimun. ochorenia súvis. s hormónmi mi niečo v tele vyvoláva a ona to vidí na Mirenu, keď žiadne iné lieky som nebrala a nežijem ani v strese. Gynek. mi tiež mirenu nechce vybrať, straší ma silným krvácaním, keďže už čoskoro som v prechode, ale po rozhovore s hepatolog. som rozhodnutá okamžite ju dať von. Myslím, že tie následky HA sa objavia u žien až po dlhšom čase a gynekolog ich vždy zdôvodní, že nie sú z HA. Ja len dúfam, že sa môj organizmus po vybratí HA z toho čiastočne dostane, pretože tie bolesti, ktoré teraz mám a celé prebdené noci sa nedajú porovnať ani s tým najhorším menzesom. Má ešte niektorá z vás podobné zlé skúsenosti? Prajem pekný deň všetkým!

janu44
1. feb 2013

@ivapebi chcem sa spýtať, či ti tie problémy už skončili a či ešte stále máš mirenu, lebo ja mám podobné zdravot. problémy a pridružili sa aj problémy s kĺbami a pod.

billam
1. feb 2013

@janu44 ahoj, ako si si potom vyliečila tu dlan...mam presne to iste, pripominajuce psoriazu - kozna tvrdí, že to nie je psoriaza, vraj je to atopicky ekzem...nic mi vsak na to nezabera....mala som Mirenu od 2007-2012...teraz som uz druhy mesiac bez nej a cyklus mam zatiaľ ok...žiadne mnozstvo krvi....inak liecim sa na štítmi zlazu - beriem euthyrox 150.

lucia20
2. feb 2013

Ahojte babulky, vedeli by ste mi prosim vas poradit? vcera som si dala mirenu, ale som trosku zmatena z info, lebo tie co mi podala dr. su uplne odlisne od tych, ktore su v pribalovom letaku.... viete mi poradit? kedy zacina mirena ucinkovat, teda jej antikoncepcny ucinok a tiez by ma zaujimalo, kedy moze byt pohlavny styk. dakujem.

martinkatinka
2. feb 2013

@annamaria28 ale Mirena sa nemá dávať ženám, ktoré ešte nerodili, nie????
@janu44 ja mávam migrény a v poslednej dobe aj depresie ☹

alka221
2. feb 2013

@lucia20 mala by ucinkovat okamzite, ale mne doporucil par dni dat pauzu..

alka221
2. feb 2013

@martinkatinka kludne ju moze mat aj zena ktora nerodila.. 😉

lucia20
2. feb 2013

@alka221 no mne lekarka totiz povedala, ze pohlavny styk najskor po tyzdni a ucinkovat zacina az po 14dnoch. 😖 co mi je trosku divne, lebo v pribalovom letaku je, ze vynechat pohlavny styk na jeden den a funguje okamzite. tak ja neviem, co si mam o tom mysliet. tak hadam ti, co tam ten letak davaju, vedia, nie?

pipina1411
2. feb 2013

ahojte dievcata... ja mam Mirenu od stvrtku a myslim, ze vsetko treba konzultovat s doktorom. Vsetky tazkosti. ja mam doktora, ktory mi povedal, ze spinenie a bolesti mierne mozu pretrvavat aj 6 mesiacov po zavedeni Mireny. po prvom dni ani neviem, ze mam zavedene teliesko.. prvy den som mala pocit, ze mam nieco cudzie v tele ale bolel ma len pravy vajecnik... spinenie zmizlo hned na druhy den....inak sa citim velmi dobre a ani neviem, ze nieco v tele mam.... myslim, ze nie kazda zena sa nevie stotoznit s tym, ze ma cudzi predmet v tele....a na kazdu z nas moze teliesko inak vplyvat... myslim, ze ak Vam nie je dobre treba to dat von... ja som vedela, ze to chcem a s tym som aj do toho sla.... ak nie s tym vysporiadana tak s tym nic nenarobite... Mirena Vam ma pomahat nie skodit... myslim, ze ak by mne robila zle kaslem na vsetky peniaze a hned to ide von... zatial je vsetko ok...drzim vsetkym holkam paste 🙂 🙂 🙂 🙂

majaff
3. feb 2013

@georgia333 a tu danu davaju v nemocnici alebo ju dava gyn. v ambulancii vobec o tom nič neviem nikdy som nepouzival aantikon.tak o tom nic neviem
porad dakujem

georgia333
3. feb 2013

dáva ju gynekológ v ordinacií, ak potrebuješ presnejšie info. zistím

georgia333
3. feb 2013

@majaff jtento typ dany používam už 16 rokov, jeden rok som mala mirenu je šesťnásobne drahšia a hrôzne vedľajšie účinky, biznis lekárov aj predajcov, ta najlacnejšia, komunistická je z nich naj...

majaff
3. feb 2013

@georgia333 diky
za radu rozmyšlam o niečom ale uvidim co z toho bude lepsie vobec to zatial neriesim este som v obdobi šestonedelie tak uvidime po kontrole ja som chcela sterilizaciu pocas sekcie ale nakoniec som mal normaly porod

billam
3. feb 2013

@georgia333 z tej najlacnejsej, komunistickej sa uz zopár deti narodilo 🙂....preto je aj najlacnejšia 🙂

georgia333
4. feb 2013

@billam ja nepoznám nikoho, kto by otehotnel a mal danu, aj lekárka my povedala, že zatiaľ neriešila žiadny problém,

alka221
4. feb 2013

@billam ja som tiez na danu pocula len same nadavanie.. ved cena -- kvalita.. 😉

billam
4. feb 2013

@georgia333 môj bracho aj neterka su "deti z dany"....dve generácie - vyvoj atb. ziadny....nejde predsa o cenu, ale o kvalitu...a kvalitne veci nieco stoja 😉