Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

emanka
15. júl 2012

Ja som tiež rozmýšľala o tej tyčinke, ale lekár mi ju neodporučil, lebo ona neovplyvňuje menštruáciu. A ja som mávala hrozne silnú, potrebovala som ju upraviť.

alka221
15. júl 2012

pfu.mirena mi draha nepride, pretoze ked to preratas na kruzky,tabletky a pod.vynde to v konecnom dosledku o moc lacnejsie.zrejme to tak vnimas,lebo je to jednorazovy poplatok.vkladanie vobec neboli,takze sa nie je coho bat, diskusiu by som vobec necitala,to vkladanie je tam zbytocne nafuknute a priserne popisane,horsie nez porod..vobec to neboli..

trixi12356
15. júl 2012

ahojte,dlho som sa rozhodovala či sem napíšem svoj príspevok,ale neda mi podeliť sa so svojou skusenosťou...ja mam mirenu zavedenu od 9.marca...a ide ma poraziť,vkuse špinenie,alebo zrazu pride krvacanie...proste vkuse krvacam slabsie a potom silnejsie azase slabsie...a po sexe...hned krvacam...ide ma poraziť...gyndoška mi povedala ,že mam byť trpezliva ked to neprejde do troch mesiacova tak určite do šiestich to prejde.,tiež som brala asi dva týždne kvapky Kanavit vtedy som asi 4 ri dni nekrvacala:-P ....už mam nervy na dranc,vložka je pre mna ako kyslík,všade je somnou ,nosím ich so sebou su mojou sucastou ☹ ,niekedy uvažujem že si ju dam vybrať.Ale zase take silne krvacanie čo som mavala ustupilo...som po dvoch porodoch mam 44 rokov,takže dufam že zaberie a zbohom vložky a intímky 😒 ....zavadzanie mi robili v narkoze v nemocnici po jednom zakroku, takže neviem ake to je ,ale tie bolesti po tom boli hrozne asi tri dni ☹ ...ja len dufam že to prestane do polroka ..inak fakt neviem čo urobim.....a čo sa týka sexu,na ten chuť mam ,ale čo z toho ked stale špinim 😠

mananenka
15. júl 2012

@petraxy6 jej super...dodala si mi troška odvahy.. 😉

petraxy6
15. júl 2012

@mananenka to je najmenej 😉 😉 😉
@svetielkoand ty si si ju už bola ju dať vybrať?
@trixi12356 mne tiež povedali že mám čakať. a čakám už vyše roka. tak som sa rozhodla, že zajtra to s ňou ukončím a dúfam, že dr. nebude dovolenkovať 😠 😠 😠 . ja už sa nechcem s vložkami kamarátiť 😀 😀 😀 Budem papať tbl., aspoň budem vedieť kedy to na mňa príde a že to bude trvať iba pár dní 😀 😀 😀
a všetky zlé veci čo mám teraz začínam pripisovať mirene, lebo nie je možné, že roky som mala peknú pleť a teraz ju mám ako strúhadlo, pigmentové škvrny,brucho ako v piatom mesiaci... 😠 😠 😠 . takže rozlúčka bude 😎

ivaanka
15. júl 2012

@matatina Principem to asi podobné jako Mirena, prostě máš něco v těle, co ti produkuje hormony, které brání otěhotnění. Spolehlivost je stejná jako u Mireny, výrobce myslím uvádí 99,9%. Cena 5000,- na tři roky, to znamená finančně horší než Mirena.

svetielkoand
15. júl 2012

@petraxy6 zajtra idem, lebo mm mal mat uz v piatok dovolenku ale nakoniec ju ma az od zajtra, takze na obed tam zbehnem 🙂

petraxy6
16. júl 2012

@svetielkoand ja už mám po 😀 😀 😀 . že vraj som krvácala preto, že to bolo posunuté a bla bla bla a povedal mi, že mi to ide vrátiť späť, tak som povedala, že NIE!!! 😀 Tak a uvidím, či to čo mi tak vadilo bolo z Mireny 😅

kozlenka
16. júl 2012

Bohužel patřím taky mezi ty, kterým Mirena nesedla, mám ji osm měsíců a neustále nějaké špinění nebo krvácení, no děs, před týdnem jsem se konečně odhodlala k dr. tak říkal, že to není normální, že udělá různé testy na chladymie, stěry z čípku, cysty a nebo nějaký problém přímo v děloze pokud není a pokud krvácení bude pokračovat, tak mi jí vytáhne a dokonce mi sám nabídl reklamaci, tak jdu za měsíc na kontrolu a jsem rozhodnutá prosadit si vysazení, protože už mi došla trpělivost 😖
@petraxy6 Jsem také přesvědčená o tom, že mi Mirena změnila pleť, nikdy ani v pubertě jsem nevěděla co je akné a teď jsem jak struhadlo 😠 s tím břichem taky, dokonce mi manžel řekl, jestli nejsem zase těhotná 😕 no prostě už si přeju, ať je ze mě to hromstvo pryč 😅

svetielkoand
16. júl 2012

@petraxy6 ja som tam dnes volala, ci mozem dobehnut, tak ze az zajtra, lebo maju plno a ked som povedala ze chcem vybrat mirenu tak ma sestricka presviedcala, ze mnou vymenovane nezisduce ucinky nemaju s mirenou nic spolocne 😀 😀 😀 tak zajtra mam dobehnut a vyberu ju 😀

petraxy6
16. júl 2012

@svetielkoand no to aj mne hovorili. ja som povedala, že si ju chcem dať vybrať a dr.: "Prečo? lebo nemáte menzes? " no práveže mám a to skoro mesiac 😀 😀 😀
A že pleť, pigm.škvrny,priberanie...nie je z Mireny. Tak potom z čoho? 😕
@kozlenka ja som si tiež jedno obdobie chcela kúpiť tehu test, lebo som si myslela že som v tom 😀 😀 😀 😀
No som rada že to mám za sebou. 😎

svetielkoand
16. júl 2012

@petraxy6 no mne najviac vadi nechut na sex a nemoznost schudnut - ako bez sexu nepotrebujem ani ziadnu antikoncepciu predsa, nie? nehovoriac o tom, ze manzel nie je nadseny

petraxy6
16. júl 2012

@svetielkoand no veď ten isý problém sme mali aj my. men to začínalo docvakávať až keď som si začala čítať recenzie na Mirenu 😅 no veď uvidím, či to bolo z toho 😀

trixi12356
17. júl 2012

@petraxy6 ...a ako to prebehlo pri vyberaní?bolelo to? ja som sa objednala u gyndošky na štvrtok nech mi to skontroluje....a fakt ,aj mne sa pleť veľmi zhoršila,bola som hrda na svoju pleť ,mala som ju vždy ako detska riťka a teraz vkuse vyrážky a tiež sa mi objavili pigmentove škvrny...no hrôza 😠 ...ja sa toho desím dať si to vybrať ,ale zase ani tabletky nechcem jesť...nikdy som nebrala antikoncepciu ,iba Lutenyl a Dufaston,lebo som mavala nenormálne silný a bolestivý menzes...a dr.mi neodporúčal tabletky nakolko mam stale problemy so žaludkom ...neviem čo robiť ☹

petraxy6
17. júl 2012

@trixi12356 nebolelo 😉 tak cítila som že s mi tam "špŕta" 😀 , ale nič viac. Ja mám dobrú sestričku, ktorá mu tam asistovala a stále mlela somariny, tak som až tak nevnímala vyberanie 😀 😀 😀

lenka5731
17. júl 2012

Holky, může se při Mireně, nebo jakémkoliv tělísku, používat menstruační kalíšek? Nemělo by to vadit, ne?

lyongirl
17. júl 2012

@lenka5731 ja si myslím, že áno, dnes som uvažovala zrovna nad tampónmi, lebo ideme na dovolenku a neviem, či mi skončí MS, kalíšok tam nemám ako vyvariť a pravdupovediac sa mi zdajú na dovolenke pohodlnejšie tampóny..., ale je pravda, že odkedy mám Mirenu, tak som ho ešte nepoužila, nejak mám pred tým rešpekt a dávam si vložky...

trixi12356
17. júl 2012

@petraxy6 ...no to som rada,že nebolelo 🙂 ,ale vraj po vybratí je potom silne krvacanie 😒 ...u teba to ako preb ieha?nekrvacas velmi?a už ti Dr.aj ant.lieky naordinoval,alebo treba nejaku dobu počkať? 😖

trixi12356
17. júl 2012

@lyongirl no neviem s tými tamponmi či si ju nepovyťahuješ,neodporučaju používať tampon ☹ ,aj ja som nad tým rozmýšlala,ale čo ked sa mi to do tých kablikov zamota 😀 😀 😀 😀

wewe22
17. júl 2012

ahojte tak aj ja pridam svoju skusenost
mirenu som mala 2 roky dala saom ju vybrat lebo sme chceli druhe dieta, cena je super stala tolko co jeden rok antikoncepcie kroru som pouzivala pred prvim tehu, zavadzanie trocha bolelo ale asi to bolo tym ze mi ju zavadzal po sestonedeli tak asi este trocha bolave, asi dva dni som mala slabe krvacanie, potom spinenie s prestavkami asi dva mesiace, ale nic hrozneho stacilo mat intimku 1ks na den, bola som 3x na kontrole ci sa nepohla, 1.krat po tyzni, 2.krat po mesiaci a 3. krat po troch mesiacoch a vzdy ked som bola u Dr. mirenu kontroloval UZV, vyberanie troska stiplo a neskor ma bolelo brucho ako pred menzesom, bola som max spokojna menzes som mavala tak raz za pol roka jeden den, stacili tak dve max tri intimnky, momentalne setrim na dalsiu 😉

petraxy6
17. júl 2012

@trixi12356 včera som trochu špinila. dnes nič. tbl. začnem brať v prvý deň menštruácie (som zvedavá či zistím kedy to bude 🙂 ) Dr. mi povedal, že ak nebudem vedieť, mám prísť 😀 😀 😀

lyongirl
17. júl 2012

@trixi12356 😀, zavolám sestričke a vyzistím...

trixi12356
18. júl 2012

@lyongirl ... ja idem zajtra k mojej dr.,tak sa jej spýtam na tie tampony 🙂

trixi12356
18. júl 2012

@petraxy6 ...tak to je super,že nemas silne krvacanie po vybratí🙂

trixi12356
18. júl 2012

a ešte niečo,chodím cvičiť na zumbu a vždy po cvičeni sa rozkrvacam nie vela ale predsa,ma niektora z Vas podobný problem?nechcem sa ešte aj s cvicenim obmedzovať:-P

lyongirl
18. júl 2012

@trixi12356 jéj to by bolo super, lebo ja som dnes na to zabudla, štvrtky môj doki neordinuje a v piatok už cestujeme k moru..., tak ak by sa ti dalo vyzistiť budem vďačná, ak nie, tak by som si v piatok zavolala sestričke...

alka221
18. júl 2012

@trixi12356 ja som to tak mala uplne prvy mesiac..teraz uz nic.. 😉

trixi12356
19. júl 2012

@lyongirl ...žial dnes som nemohla ísť k mojej dr.,lebo som ostala v praci dnes sama ,kolega musel služobne odcestovať ☹,tak snad zajtra ,i ked sestricka vravela že v piatok tam asi nebudu...no a buduci týždeň vobec neviem isť 😠,lebo budu dovolenky,tak už musim nejako vydržať,čo už je dovolenkove obdobie 😒,ale ak tvoja sestrička ti bude vedieť povedať ,bola by som rada a napíš ak budeš pred dovolenkou stíhať 😉...prajem peknú dovolenku 🙂

trixi12356
19. júl 2012

@alka221 ..,tak to si jedna z tých šťastných 🙂.no ale včera som bola na zumbe,a na moje počudovanie sa to nejako ustalilo.,nekrvacam 🙂 ,ani v podbrušku ma neboli
..žeby sa to teliesko konečne umúdrilo? 😀 ...musim si na drevo zaklopať!!!!

alka221
19. júl 2012

@trixi12356 no ano,musim povedat,ze ja som velmii spokojna, tak zrejme mi to sadlo 🙂 ja som cvicila brusaky a take,vtedy som zacala spinit,ale po parrazoch si telo asi zvyklo..teraz nemam problem 😉