Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

mananenka
23. aug 2012

Babulky pomooooc...Dostala som prvú menštruáciu po vsadení Mireny, došla presne na deň až na to, že ju už mám 11 deň...No na nervy som. Nekrvácam moc, tak v intervaloch,raz slabšie, potom silnejšie..Ale už 11 deň a ja som už na nervy. No môj mužíček sa zabáva, samozrejme v úvodzovkách, že ako super ušetríme na vložkách,ako nám hovorila naša dr..Totiž stále behám kúpiť nové vložky,čo som si myslela,že tie doma budú stačiť.Je to normálne, že krvácam toľko? Mám ísť zajtra pre istotu k dr? Kujem krásne za každú radu... 😉

billam
23. aug 2012

@mananenka nechcem tá strasit, ale mierne spinenie bude cca 3mesiace...ak krvacas silno, určite chod k lekarke.

alka221
24. aug 2012

@mananenka podla mna je to uplne normalne 😉 presne ako pise billam nadomnou.. ja mam vlozenu tri mesiace,a az teraz som zacala krvacat, teda dufam, ze je to menzes, a nie kvoli tomu ze stale kaslem,a pre chorobu ma uz z toho boli brucho 😠 neboj,vsetko sa upravi,mas ju este len velmi krátko..drzim palceky.nech sadne. 🙂

zu1zi1
24. aug 2012

@drakvak veď aj ja si to myslím ,že to môže vypadnúť.Stojí to dosť veľa a pri predstave,že po mesiaci možno viac ma tá mirena opustí 😠 😠 😠 .No doktorka tvrdí ,že nezáleží na tom koľko detí mám.No neviem neviem.

mananenka
24. aug 2012

@billam
@alka221 Ďakujem za odpovede kočky.. 😉 Ste ma upokojili troška... Už som sa začínala báť, že bude musieť ísť Mirenka von...Lebo moja dr. mi vôbec nepovedala,že to môže byť aj takto..akurát povedala,že môže byť prvá menzes po zavedení silnejšia, ale nepovedala, že môže byť 3-mesačná... 😵 😵 😵 No tak to už vydržíme...keď sme sa na to dali... 😉 😉 😉

billam
24. aug 2012

@mananenka určite vydrz! 🙂...ja uz mam mirenku 5 rokov, za mesiac idem na vybratie - dufam, že to nebude boliet 😝

ceeresnicka3
25. aug 2012

Ahojte baby! 🙂
Takže Mirena je super 😵 , prvého pol roka špinenie a potom , kľud , žiadne vedľajšie účinky .Špinenie počas mireny som mala len ked som užívala antibiotika a bola chorá ,ináč nie. Mala som ju 5 rokov . Vyberanie?, Ani som necítila ako ju lekárka vybrala ,takže žiadny stres. 😀 . Nebojte sa je to veľmi pohodlné a praktické . A babám čo sa sledujú odkazujem že choroba ktorá má prísť príde 😝

ceeresnicka3
25. aug 2012

@billam nebude mám to za sebou a ani som to necítila🙂

billam
25. aug 2012

@ceeresnicka3 fakt?...tak potom ok 🙂...a dala si si ďalšiu?...treba nejaky čas medzi tým?

renatka333
25. aug 2012

@makika213 Tak ten chtic presiel aj mna.Mam take iste problemi aj ja.stale vlozka medzi nohami.Co sa tikalo zavadzania opravdova bolest.Asi mas pravdu koho to boli pri zavadzani tak ma problem.

renatka333
25. aug 2012

@ceeresnicka3 Na ty si normalna co to odkazujes babam co sa moc kontroluju.Choroba pride veru taka aka ma prist to mas pravdu.Ale ty si tu mirenu mala urcite dobra to ti gratuluje.Ale keby si chodila z vlozkou ako ja tak to asi neni namyslanie.Len svoja skusenost vies

makika213
26. aug 2012

@renatka333 ja idem teraz na dovolenku...v stredu....od dnes beriem norethisteron, aby som nedostala ms na dovolenke, lebo akurát mi to tak vychádza. Uvidím, či mi to ten norethisteron udrží, či nebudem špiniť, preto beriem určite aj vložky....A potom už sa musím rozhodnúť, čo ďalej, lebo takto sa to fakt nedá. A tiež mi to pripadá tak, že tie ženy, ktoré majú problém pri zavádzaní, tak majú problém aj potom s mirenou. Kto má v pohode zavádzanie, tak má v poho aj zbytok. Ale ja mám retro maternicu - otočenú dozadu a to mi vysvetľoval doktor, že tieto ženy majú veľmi bolestivé zavádzanie, lebo je maternice otočená dozadu. A preto sa bojím, že aj vyberanie bude bolestivé, čo je teda predpoklad a radšej si to dám vybrať v narkoze, nebudem už riskovať.

makika213
26. aug 2012

@ceeresnicka3 ....to si nemyslela tak, ako si to napísala, že? Stále krvácať a mať bolesti, nie je sledovanie sa, to ti proste už lezie na nervy, lebo to riešiš každý deň, či si dať vložku, nedať, zobrať, nezobrať so sebou....A sex? žiadny, lebo stále špiníš...To je sledovanie sa? Buď rada, že si tieto problémy nezažila, lebo ak áno, tvoj názor by bol zase úplne iný. Nemôžeš odsudzovať ženy zato, že majú s niečim problémy a pritom to nevedia ani dopredu ovplyvniť. Proste je to o každom organizme....každá sme iná... To chce len trošku empatie a pochopenia druhých. Veľa zdaru.

renatka333
26. aug 2012

@makika213 tak ti drzim palce nech ta dovolenka dopadne podla tvojich predstav ziadna vlozka ani spinenie nech si mozes aj sex uzit.Potom daj vediet.A ja pojdem k lekarovi tiaz uvidim co povie zase mne.

alka221
26. aug 2012

@makika213
@renatka333 ved to je dobre,ze sa sleduju, to treba 😉 ved kde by sme boli,keby svoje zdravie nesludujeme,vsakze 😠 myslim,ze do bab rypes uplne zbytocne, to ze to niektorym zenam sadlo, neznamena,ze sme vsetky rovnake, a nemozu krvacat..
@bodka13 mam na teba otazku, mirenu mam tri mesiace, nemala som problem so spinenim ani krvacanim,ale teraz som tyzden velmi chora, najprv som dva dni spinila, teraz krvacam.. 😖 mam silny kasel, myslis,ze by sa mohla mirena posunut? alebo sa nemam znepokojovat.. 😅 krvacam asi 4 dni, neviem co robit, je nejaky babsky recept na zastavenie krvacania?kedze som v zahranici 😕 dakujem za radu..

bodka13
26. aug 2012

@alka221 ťažko povedať - posunúť sa môže kedykoľvek , mne sa to našťastie od vloženia (okt.2008) nestalo a to som bola aj chorá,kašľala som až ma napínalo...jedine po atb. som mala mierne problémy(svrbenie),ale to to som napravila probiotikami ...babský recept 😕 vitamín C zastavuje krvácanie,takže aj šťava z čerstvého citrónu by mala pomôcť 😉 ...držím palce,aby si sa rýchlo uzdravila 🙂

makika213
28. aug 2012

@renatka333 Ďakujem ti moc, určite sa ozvem po dovolenke. Od nedele nasadený norethisteron, zatiaľ pohoda, len ma kríže začali nejako bolieť, tak neviem, či mne neškodí aj to odďalovanie, ale musím to prežiť, aj s krížami, len nech nechodím s vložkami. Tak pá a držím aj tebe palce, možno sa to dovtedy znormalizuje.

rozala111
2. sep 2012

Ahojte, chcem sa spýtať, ak sú tu nejaké žienky, čo pribrali a potom si už Mirenu nedávali, podarilo sa vám schudnúť?

alka221
3. sep 2012

@bodka13 no konecne mi to krvacanie ustalo 😉 uz som sa obavala. aj na nervy mi to islo..tak snad ju mam v poriadku..vlakna citim,ale nic netrci, tak asi je na mieste..citrony zabrali..dakujem

halit13
4. sep 2012

@billam nebude bolieť , dnes som sa jej už konečne zbavila po 5- tich rokoch ..... konečne, tentoraz robila dosť neplechu, do tretice už mirena nebude. No dúfam, že ti nevbehli dnu tie vyťahovacie vlásky, lebo ak hej, tak to bude bolieť .....

billam
4. sep 2012

@halit13 ďakujem za odpoved 🙂...snáď tie vlakna sú na správnom mieste 😝

emanka
6. sep 2012

Ahojte, naposledy som tu tuším písala v júli, že Mirena sa ukľudnila a moje telo ju prijalo, no bohužiaľ trvalo to len 3 dni a odvtedy zas len krvácam a špiním. Aj norethisteron som brala, lebo sme išli na dovolenku. No a na dnes som objednaná na vybratie, už fakt na to nemám nervy, kašlem na celé prachy, nestojí mi to za to. Môžem to vybratie odkladať ešte aj pol roka a nemusí sa nič stať, stále to môže pokračovať. Takže, dnes ide von 🙂 hurááá, konečne budem existovať bez vložiek 😝

emanka
6. sep 2012

A Mirena je vonku 🙂 Normálne mi odľahlo. Doktor sa ma pýtal, že ako dlho som ju vlastne mala. Hovorím 5 mesiacov. On, že veď to nie je tak dlho! ....No ďakujem pekne, 5 mesiacov som fungovala tak, že som mala 3 týždne menzes, týždeň špinenie, 3 týždne menzes, týždeň špinenie...a stále dokola. Takže 3 týždne normálna vložka a týždeň slipová. To je dosť aj na koňa.

alka221
6. sep 2012

@emanka ja si myslim,ze si urobila dobre 😉 takto dlho sa trapit, ma pravdu, nie je to dlho, ale ked vkuse krvacas..o nicom..ono by sa to da,keby chvilu krvacas, a potom pokoj a dokola..ale vkuse..budes mat pokoj.mne zacali dost padat vlasy..tozvie ci od mireny..aj pigmentova skvrna na bruchu,ale inak som zatial spokojna..

emanka
6. sep 2012

@alka221 dík, ja si tiež myslím, že som urobila dobre. Nasadila som novú antikoncepciu, tak dúfam, že sa čoskoro všetko dá do normálu. Mne sa urobili pigmentové škvrny na tvári, ale po jednom kréme mi zmizli. Vlasy mi padajú stále, takže to neviem posúdiť, ale kľudne to môže byť z mireny.
Super, že tvoje telo stále s tým nemá problémy, si jedna z mála 🙂

halit13
11. sep 2012

@emanka prosím ťa, čo ti pomohlo na tie škvrny, mne tiež pri mirene nabehli a nič nepomáha

emanka
11. sep 2012

@halit13 volá sa to MELA - D, od La Roche - Posay. Majú to v lekárni. Držím palce, nech to zaberie.

halit13
11. sep 2012

@emanka ďakujem, som zvedavá, lebo od oriflamu nepomohlo..... mirena sa podpísala ☹

renatka333
14. sep 2012

@makika213 Ahoj draha uz si doma?Ako si dopadla na tej dovolenke?

falkonka
16. sep 2012

No,ja mám mirenu od januára,prvý mesiac to bolo celkom zlé,silná menštruácia,aj bolestivá,a najkoniec som aj tak otehotnela,aj ked je to na 99%isté.takže toto je moj nazor,asi žiadna antika nieje na 100%,len,ako povedal moj lekár.......žiaden sex 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉