Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

leuska35
20. feb 2016
leuska35
20. feb 2016

@silvia2013 no veď toto 😀😀😀😀

domca21
21. feb 2016

Ahojte,
prosim vas viem mi niekto dat informaciu ci aj antibiotika mozu znizovat ucinok mireny? totiz uz mi to 6dni meska a este sa mi to nestalo.Mirenu mam 4,5 roka..Dnes mi tuklo ci to nieje pre toto..dakujem za info.

lady511
21. feb 2016

@domca21 to.by nemalo mať vplyv predsa len ,,keď žena vážnejšie ochorie alebo ma len vážnejšiu chrípku potrebuje antibiotiká

69erika
21. feb 2016

Mirenu uz mam druhykrat, meni sa po 5 rokoch. Predtym som brala tabletky a bolo to nepohodlne. Zavedenie nebolo ani raz bezbolestne. Prvykrat to bolo doslova hrozne, druhykrat sa to dalo celkom v pohode vydrzat. Zavisi to od lekara, mne ju zavadzal dvaja rozni. Trva to vsak kratko a stoji to za to 5rocne pohodlie. Odporucam si hodinu pred zavedenim dat silnu tabletku proti bolesti. Ratajte vsak aj s tym, ze minimalne 3 mesiace budete farbit, resp. mat menzes aj 14-20 dni. Po prvom raze som mala prve tyzdne aj bolesti v podbrusku. Vsetko to vsak prejde a naozaj je to pohodlny a lacny sposob antikoncepcie. (cena mireny je dost vysoka, ale potom uz 5 rokov neplatite nic) Co sa tyka vybratia, je to otazka 10 sek a je to bezbolestne. Kto sa boji, zavedenie robia aj v spanku- za poplatok.

natalka13
21. feb 2016

@domca21 meska ti mnezes? pri mirene normal, ja ho nemam vobec od zaciatku.

domca21
21. feb 2016

Ved hadam niesom jedna z tych 1000 ci ako to tam bola pravdepodobnost 🙂 ja som inak s mirenou spokojna tiez. Mne praveze nemeskalo vobec, ale ved to je asi po chorobe normalne,dakujem za interest.Aj tak by ma vsak zaujmalo ci sa tu najde niekto co aj tak otehotnel,som sa este s tym nestretla 😝

olivertobias
24. feb 2016

Ahojte ja mam mirenu 6 tyzden, prvy mesiac som spinila, menzes mam normalne, citim sa fajn uz nespinim akurat mam akesi nafuknute brucho, ,mali ste aj vy s tym problem?

jezinecka
25. feb 2016

Ja som mala Mirenu po prvom pôrode, zo zdravotných dôvodov, lebo som veľmi každy mesiac krvácala. Po zavedení sa mi to upravilo a mala som len slabú menštruáciu. Po piatich rokov mi Mirenu vymenili. Bohužiaľ, dnes ich už poisťovne nepreplácajú, ako pre piatimi rokmi, keď vám bola predpísaná zo zdravotných dôvodov. Je to veľká čiastka, ale oplatí sa to. Teraz som si ju dala vybrať, lebo sme sa rozhodli mať ešte jedno dieťatko a po mesiaci som aj otehotnela. Takže Mirena funguje tak, ako má...

manika77
29. feb 2016

Ahojte mam mirenu v oktobri to budu dva roky vedlajsie ucinky neboli ziadbe teda meviem ci to ma suvis ale mna hrozne bolia bradavky posledny tyzden moze to nyt z nej? Tehotna niesom.

leontynka97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvia2013
3. mar 2016

Mirenu mi vybrali v decembri a odvtedy som par kil pribrala, už len koli tomu si ju dá, opat

saska112
3. mar 2016

@silvia2013 nebude to skor vianocami?

marekkol
4. mar 2016

Ahojte.Ja mam mirenu tyzden.Stale mam spinenie niekedy silnejsie inokedy slabsie a sem tam bolesti v podbrusku.Ako tak citam tak to je asi normalne.Uz som z toho na nervy.Dufam ze nevypadne 🙂

silvia2013
4. mar 2016

@saska112 nie, hned po vybratí mi nechutilo jest asi mesiac, rozožrala som sa až niekedy v polovici januara

saska112
15. mar 2016

tak mam mirenu vonku uz tyzden, ale zatial to nehodnotim pozitivne 😅 mozno je to nahoda, neviem ale hned po vybrati chute na sladke, a dnes uz zacina aj migrena...a vyrazky...a pritom MS mi skoncila tesne pre vybratim ...tak babo rad 😀

hhannahh
22. mar 2016

Baby ahojte... Dnes som si dala zaviest Mirenu. Otazka je: cvicievate normalne? Ja cvicim takmer denne a pytala som sa doktora, vraj v pohode mozem ani pauzu nemusim mat... Len ma zaujimaju vase skusenosti.

mamulienka000
22. mar 2016

Mne povedala mudr,po zavedeni dva dni byt bez nadmernej aktivity preistotu,tak som necvicila
@hhannahh

olivertobias
22. mar 2016

@hhannahh prve tri dni musis oddychovat a potom v poho mozes, ja cvicim kazdy den😉

adamikovalucia
1. apr 2016

Ahojte dievcata.
Mam mirenu 3 roky a najskor som mala spinenie a asi do 4 mes to preslo. A menstruacia potom nebola ziadna. 😉 A az teraz mi zacala mens. ale taka slaba a pravidelna po 28 dnoch. Uz asi 3 mesiace. Bola som u dr. a povedal ze to je normalne, ze aj to sa stava.
A otazka znie. To budem mat mens. stale? ☹ Dufam, ze tento stav prejde a opat budem bez. ☹
Aj vy ste mala niektora tento "problem?"

katarinacierna
2. apr 2016

Čítam tu pozitívne ohlasy no mám ju uz 4mesiace doma a neviem sa odhodlat lebo vždy potom prečítam niečo zle a bojím sa:(

zuzana8
7. apr 2016

ahojte babenky, ja mám mirenu tretí deň, pobolieva ma občas podbruško, najhoršie to bolo druhý deň..krvácam stále, ale viete čo sa chcem spýtať? Kedy ste mali po zavedení prvý sex??? Mne doktor povedal, že až po dvoch týždňoch.. a keď budem krvácať aj po dvoch týždňoch, tak to musíme vydržať až kým neprestanem??? Alebo ako to je??? ďakujem za rady

mamulienka000
7. apr 2016

@zuzana8 my sme mali asi na 5 ty den, mne nic take mudr nevravela

hhannahh
7. apr 2016

@zuzana8 my asi 3 ti den nic mi nevraveli. V pribalovom letaku ked si precitas je napisane 24h klud potom kludne mozes mat sex a ze je ucinna hmed po zavedeni.

kubko
8. apr 2016

Ja uz mam par dni druhu a bomba neviem si vynachvaliť .... nielen z antikoncepčných dôvodov. Keby som brala tabletky, tak pri mojej pamäti by som uz mala asi 6 deti 😀

erikad82
9. apr 2016

Ahojte babenky! Čítam tu aj dobré aj zlé... Asi to všetko závisí od tela,ako to príjme...
Ja ju budem mať už skoro 1rok. Zo začiatku celkom ok, síce po zavedení som krvácala cca 2 týždne,potom som len tak špinila ale nebolo to až také strašné. Doky hovoril,že do 6 mesiacov by sa to malo upraviť a nebudem ani špiniť. No a akosi sa mi to "upravuje" stále... Nikdy som sa tak nevyhadzovala (vyrážky) ako teraz, pár dní pred ms idem vybuchnúť -som totálne na nervy a mám aj dosť bolesti brucha (čo som predtým nemala) no ale to by sa všetko dalo ešte vydržať - no najviac ma trápi menštruácia - mám ju každé 2 týždne,čiže 1 týždeň (celých 7dní) krvácam a dosť intenzívne - potom necelé 2 týždne kľud - a zase menštruácia... Doktor mi už navrhoval,aby sme ju dali von. V máji idem na vyšetrenie, tak sa uvidí.... Ešte podotknem,že aj keď som brala tabletky som dosť krvácala. No takže nechcem nikoho od nej odrádzať,lebo ozaj každá sme iná. Ja mám 6 známych ktoré mi ju odporúčili a sú s ňou veľmi spokoné...
Pa

ooo
11. apr 2016

baby, pls. 158€ za mirenu je dobra cena (iba cisto mirena bez vkladu)? ci da sa niekde zohnat aj lacnejsie? zapad SR (TT, BA, SC, PK). dakujem..

hhannahh
11. apr 2016

@ooo ta cena je podla mna taka vsade.

ooo
11. apr 2016

@hhannahh vsade nie. co som dnes obvolavala, tak niektore lekarne mali aj drahsie.

zuzana8
11. apr 2016

@hhannahh dakujem🙂