Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

bodka13
24. jún 2009

stojí iwus 😉 ...aj polovičky sú spokojné 😀

ingra...kočky spominali že na zastavenie krvácania si dávali Ascorutin,veď zavolaj dokimu - on ti poradí 😉

ingra73
24. jún 2009

bodka, iwuska: ja uz nemusiiiiiiim volat dokimu 😀 😀 😀 😀 ja uz nekrvacam 😀 😀 😀 ....a pomaly si zvykam....vcerajsok bol sice otrasny den....stale som mala pocit ze mam na sebe nieco co si mam vyzliect, vybrat, proste ze nieco mam zo seba striast 😒 ... take divne pocity ... ale dnes na TO myslim menej 🙂

ingra73
24. jún 2009

dievcata, este sa chcem opytat, dufam ze ste s Mirenou nepribrali, co??? lebo to by ma riadne nastvalo, ja od nej ocakavam, ze sa mi upravi aj OMS a s nim spojene obzerstvo 😠 alebo ze sa neosypem a budem vyzerat ako rysava jalovica 😀

ingra73
24. jún 2009

PMS som chcela napisat 😎

iwusska
24. jún 2009

ingra 😀 😀 😀 😀 tak bodka nosí veľk. S a ja M tak asi ani ty nepriberieš....a čo sa týka tých divných pocitov, tak to má každá, mirenka si hľadá správne miesto aby si mala 5 rokov pokoj 😉 tak hlavu hore, uvidíš že to bude dobré 😵

ingra73
24. jún 2009

iwuska: tak asi by som mala odtial vypadnut, moja krasna vy nosite S, M a ja???!!! XXL aj to ked mam stastie a vojdem sa ☹ ☹ ☹ preto dufam, ze nenaberiem este viac ☹ ☹ ☹ niekedy som nosievala L, ale to bolo asi pred zhruba 3 rokmi, po synoch som nabrala a keby to tak slo dalej, tak vyzeram ako moja oblubena umelkyna p. Ruzickova..... ☹ ☹

iwusska
25. jún 2009

ingra ale veď máš 4-mesačného chrústika, takže ty máš ešte nárok na xxl...aj mne to po tejto tretej ide strašne pomaly dole ale čo hlavne že sme zdravé 😀
aké krásne a nezvyčajné mená si im dala 😵 určite sa máš čo obracať takže kilečká pojdu dole jedna radosť 😉

ingra73
25. jún 2009

iwuska: sa ti povie ze kilecka pojdu dole ....ked ja bez sladkosti neviem zit ☹ ☹ ☹

iwusska
25. jún 2009

ak ťa to poteší, ja som práve zrámovala snickers ☹ 😀

bodka13
25. jún 2009

nono maškrtníčky 😀 😀 😀 ...sledujem vás 😉

iwusska
25. jún 2009

bodka 😀 šmýrovať sa nepatrí 😀

ingra73
25. jún 2009

😅 a ja som zramovala asi pol kg ceresni a za tym polku tycinky Bounty a este asi 5 medvedikov - nahodou som ich nasla v linke, no mala som ich vyhodit?

iwusska
25. jún 2009

božechráň že vyhodiť, toľká škoda, úplne ťa chápem.... 😀

lienkasedembodkova
25. jún 2009

Čokolom dievky 😀 😅 😵
Hlasim sa po dlhsom case, nestiham ... Vyrazky zmizli, vdaka vyssie uvedenej masticke, ktoru kvoli skrytej reklame nebudem uvadzat. S kilkami navyse som mala aj ja trosku problem, lebo by som v sladkom spala, papkala som 2 mesiace lieky Reduktil, ktory tlmi chut do jedla a na sladke. Je len na predpis. Schudla som 7 kíl a tesim sa do plaviek. Musim ist, deti jančia. 😎

ingra73
25. jún 2009

jeeeeeeeej ze tesi sa do plaviek 🙂 ja by som nemala ani odvahu pytat na seba plavky v obchode, urcite by ma poslali do zahradnickych potrieb kupit si nejaky mech 😠 😀 aaaaaaaaaale nie, mam jedne plavky ale odvahu ist v plavkach medzi ludi...tak tu teda nemam ☹ takze mamenky, uzivajte si leto v plavkach....mne to snad vyjde aspon na buduci rok

iwusska
25. jún 2009

ingra neboj, aj keď to pojde pomaly ale pojde....len musíš byť trpezlivá...ja som tiež bola ako malý sloník a ešte stále mám nejaké to kilečko navyše ale sa ukľudňujem že po 30-tke to ide pomalšie 😀

bodka13
25. jún 2009

ingra...no tak 😉 určite to nie je až také zlé...nie všetky môžu mať 50kg,je to aj geneticky dané 😉 ...možno neschudneš na pôvodnú váhu,ktorú si mala pred krpcami ale skús pre seba niečo urobiť 😉 🙂 ...nechaj beťárov tatinkovi a choď si zacvičiť...odreaguješ sa a budeš sa cítiť lepšie 😉
...som rada,že mirenka ťa začala poslúchať 😉

ingra73
25. jún 2009

babenky, dakujem za povzbudenie...stale som v jednom svungu, fungujem na plne obratky zatial len pre rodinu a ako doping mi sluzi sladkeeeeeeeeee....ono sa to casom skludni a kila pojdu dole, teda dufam 🙂
bodka13: myslela som si ze to bude tragickejsie, ale prisam veru, uz si ani neuvedomujem ze ju mam a to je len stvrty den 😀 nemam cas na nu mysliet

iwusska
26. jún 2009

no vidíš, som rada že si už pozitívne naladená, len tak ďalej 😵

ingra73
26. jún 2009

iwuska: jasne ze som 😀 mam na vyber? ved pozitivne myslenie je zakladom uspechu, nie? i ked dnes mi je strasne smutno, prave som sa dozvedela, ze mi zomrel ujo - bol to velmi dobry clovek...je mi velmi smutno, ale aspon sa netrapi, mal to velmi velmi tazke, ta zakerna pliaga rakovina ☹

iwusska
26. jún 2009

☹ 😢 moja úprimnú sústrať.....je to hrozné, ale už sa chudáčik aspoň netrápi ☹

ingra73
26. jún 2009

iwuska: dakujem ☹

janulka7
29. jún 2009

ahojte.
babulky chcela by som vas poprosit o nejake infosky ohladom tohto zazraku. v septembri si ju mam ist dat zalozit ale trosku som sa vyplasila ked pisetenieco vyrazkach. ja som mala trosku problematicku plet a vdaka bohu po prvejdcerke sa mi to uplne vyliecilo. teraz mam mesacneho synacika tak nemam cas citat dozadu ved to urcite kazda poznate. napisete mi prosim nieco o nej aj ake mate vedlajsie ucinky cisa od nej pribera a a tak. dakujem krasne kazdej jednej co mi nieco napise. 😉

bodka13
30. jún 2009

🙂 ahoj janulka...blahoželám k synčekovi
zavádzanie bolo trošku nepríjemné,ale keď si zvládla pôrody zvládneš aj mirenu 😉 ...mám ju od októbra 2008...dva dni po zavedení som krvácala a 3 ešte špinila na slipku,potom bol chvíľu pokoj ...ale prvé dva mesiace sme si zvykali,nepravidelne sa objavovalo špinenie (ale len na slipku)...vyrážky sa mi nejako veľmi neobjavili(len tak ako aj pred tým-z času na čas jedna),nepribrala som a menzes som mala zatiaľ iba 2x,okolo dátumu kedy by som mala mať menzes cítim napätie v prsiach,zlepšila sa mi kvalita nechtov...takže som spokojná 🙂

muska999
30. jún 2009

mam mirenu uz dva roky..a chcela by som sa opytat,ci je tu moznost skreslenia tehotenskeho testu, teda v pripade,zeby som bola nahodou tehotna, pretoze som mala tak mierne spinenie pravidelne.....a teraz mi to meska..alebo je skor je mozne,ze mi to az teraz uplne vyplokovalo mesiaciky. test som si robila,bol negativny..mozem mu teda verit? dakujem

bodka13
1. júl 2009

muska... neviem,v tom ti neporadím 😒 ....skús si urobiť ešte jeden tehu test,alebo keď si chceš byť 100% istá behni dokimu 😉

bershka
4. júl 2009

ahojte kocky. aj tiez uvazujem o mirene, ale bojim sa toho jak cert. mala som uz 8 druhov HAK a pri kazdej jednej som fuuuurt spinila a casom az krvacala. bojim sa, ze ked si ju dam, tak to budu vyhodene peniaze, lebo zase sa mi objavi nejaka chronta.

rebekax
4. júl 2009

Ahojte babenky.
Nuž ja na Mirenu nedám dopustiť. Tiež som sa jej veľmi veľmi bála, čítala som o nej v rôznych diskusiách kadečo... Dlhé roky som mala pri menzese fakt hnusne silné a dlhé krvácanie, strašne ma to otravovalo. Moja lekárka ma prehovorila, nech si ju kľudne dám a nech sa nebojím, že ľudia zvyknú popísať a pohovoriť hocičo a že to nie také hrozné. Mám ju od februára 2008 a už hneď prvý mesiac som bola prekvapená účinkom, menzes som mala oveľa slabší a kratší. Teraz mávam už len také slabulinké špinenie, aj to len občas. Problém s pleťou ani vyrážky nemám. Takže z môjho pohľadu bola Mirena dobrá voľba a vrele odporúčam.

ingra73
10. júl 2009

dievcata pomozte ☹ od 22.6. mam zavedenu Mirenu, potom som par dni slabsie spinila a krvacala, no od 2.7. do dnes mam asi menstruaciu, je to krvacanie a nie ze by sa stracalo, ale stupnuje sa ☹ co s tym? ist k lekarovi? neni to zase az take strasnekrvacanie ako bolo pred mirenou, no zda sa mi to uz trochu pridlho, bola som avyknuta na 5-6 dnovu menstruaciu z toho 2-3 dni silne a teraz??? je to 9-ty den a nestraca sa 😒

mojack
11. júl 2009

ingra73 daj vediet ako to dopadlo. Dala si si Ascorutin, 4x2tbl. Bola si u lekara?