Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

nikaniko
13. dec 2012

@alka221 okik tak budem čakat.

alka221
13. dec 2012

@nikaniko asi v piatom mesiaci, 😀 ked som bola plavat na plavarni,ale neboj, nepovazujem to za priznaky, vedela som ze som tehotna 😀

nikaniko
13. dec 2012

tak to máš super lebo ja neviem nacom som. zbytečne prehánám,ach jááj. 😔 😔 😔 , uvidííme ako to dopadne všetko

billam
13. dec 2012

@alka221 neviem, mne to povedal gynekolog, prisla som za ním s mykozou a odchadzala som, že som tehotná 🙂...a to mi meskala ms len dva dni...povedal, že to často býva sprievodnym znakom tehotenstva, vzhľadom na meniace sa hormóny a pH v tele...ja som mala 2x...na zaciatku a na konci...dost neprijemne.

alka221
13. dec 2012

@billam popravde,este som to nikde necitala, nepocula od ziadneho doktora, ani zien.. 😖 divny doktor..

nikaniko
13. dec 2012

@billam ooha no pekne potom. no ja som bola unho v utorok a povedal mi že tehotná určite nebudet. co už a to mi len tam pozrel a konec ziadne poriadne vyšetrenie.že to on ajtak este neuvidí

billam
13. dec 2012

@alka221 to, že si nepocula to neznamená, že môj doktor je divny 🙂

billam
13. dec 2012

@nikaniko gynekologovia vidia na sono veľkosť a presiaknutost maternice...rovnako vidia veľkosť folikula, či je pred ovu alebo po ...

nikaniko
14. dec 2012

to znamená potom že mal pravdu že neni som tehotná??. lebo ráno som nevydržala a urobila si test na 9den od styku a hned sa ukázalo že negativ. no co už,som sklamaná ale idem dalej

cherry1981
18. dec 2012

Baby poradte mi uz som nestastna pred tyzdnom mi skoncila menstruacia ktoru som mala 10 dni a ja dneska zase slabo krvacam ☹ ☹ Uz som nestastna 😒 Neviem ci mam ist na gyndu alebo ci je to normalne ☹

cherry1981
18. dec 2012

@emanka Ahojky, tak presne toto mam teraz ja po zavedeni mireny nonstop krvacam 😖

alka221
18. dec 2012

@cherry1981 a kolko ju mas? mne doktor povedal,ze prve tri mesiace mozem krvacat..ale ked som po par mesiacoch krvacala silno 2 tyzdne povedal,ze je to v poriadku, odvtedy nemam nic...takze zalezi,kolko ju mas 😉

emanka
18. dec 2012

@cherry1981 ahoj, ako dlho ju máš? Ja som to vydržala 5 mesiacov, potom som začala brať Daylette a v pohode. Žiadne špinenie, žiadne krvácanie, žiaden menzes.

emanka
18. dec 2012

Inak, mne dr. povedal, že som to mohla ešte vydržať, že 5 mesiacov je krátky čas. Som zvedavá, ako by to vydržal on. Lenže mne zistili, že som anemická, strácala som veľa krvi.

cherry1981
18. dec 2012

@emanka Ja ju mam nieco vyse mesiaca, ja som anemicka uz dlho tiez, ale berem lieky tak hadam je to v pohode. No snad si telo zvykne ja uz som teraz z toho na prasky 😒

emanka
19. dec 2012

@cherry1981 no to verím, ale aspoň si si vybrala dobré obdobie - jeseň, zima. Ja som si to dala na jar, v apríli, a celé leto až do septembra som žila s vložkami. Otras, ani kúpať sa, nič. Tak držím palce, nech sa mirena umúdri a nech ju telo prijme 🙂

alka221
19. dec 2012

@cherry1981
@emanka zeny ved mesiac je este velmi krááátko 😀 neboj, to skonci..

kajusenka
21. dec 2012

ahoj baby chcem sa spytat vcera bolo pol roka od zavedenia mireny stale krvacam doktor povedal vydrzat ale nech si on da na pol roka medzi nohy vlozky uz som stoho na nervy ma niektora podobnu skusenost

bodka13
22. dec 2012

@kajusenka našťastie nie ...nepomáha ani vitamín C a tabletky na zastavenie krvácania,bol tu v téme spomenutý ich názov 😉

kajusenka
22. dec 2012

@bodka13 vitamin c som neskusala a tabletky na zastavenie krvacania mi dal ascorutin to len zmierni krvacanie

bodka13
22. dec 2012

@kajusenka sa mi niečo marí,že to bol Norethisteron - http://www.liekinfo.sk/liek-norethisteron-zenti...

nikaniko
23. dec 2012

@ceeresnicka3 prosímta kedy si po vybratí mireny dostala menzes prvu?? lebo mne meska. ale prsia naliate na prasknutie a mrcha nikde

kajusenka
23. dec 2012

@bodka13 dakujem skusim a dam vediet

7461166383
23. dec 2012

babulky potrebujem poradit ,mali ste po zavedení ale po mesiaci ,pocit svrbenia -myslím že je to candida ,a aj trošku špinenie,stačí potierat iba mastičkou canesten alebo daj aj vag.čípky sa mozu?vdaka za odpoved

bodka13
23. dec 2012

@7461166383 mastička by mala pomôcť 😉

sestri
25. dec 2012

Ahojte...tak ja po troch mesiacoch po zavedení vôbec nekrvácam...raz som mala problém s prasknutým folikulom, strašné bolesti ale inak pohodička...dúfam, že to tak ostane aj zvyšný čas. Ozaj, pekné sviatky prajem. 🙂

icejane
29. dec 2012

ahoje žienky, pridávam svoju skúsenosť, ja som si dala zaviesť mirenu na odporúčania lekára kvôli špineniu a mimomenštruačnému krvácaniu, ktoré som mávala takmer celý mesiac už takmer dva roky a mám ju zavedenú tretí týždeň, prvé dni špinenie, odvtedy neustále krvácam :( často ma bolí brucho ako na kramy, dúfam, že to dlho nepotrvá a raz sa to prelomí, neskôr podám info ako to pokračuje 🙂 a ešte beriem ascorutin

cherry1981
29. dec 2012

@icejane Ja mam presne to iste uz som z toho na nervy teraz v january idem na gyndu tak som zvedava co mi povie 😖

ikka
1. jan 2013

baby mne trvalo cca 6mes. nez si Mirena zvykla, dovtedy tiez krvacanie, spinenie rozne dlho a rozne casto, treba vydrzat a po roku uz to bolo velmi fajn, teraz po roku a pol uplne bez ms, takze vydrzte 😉

billam
1. jan 2013

A Vam lekári nehovorili, že sa krvaca cca 3mesiace po zavedení? Lebo kazda druha sa tu sťažuje, že krvaca...nechapem 😕