Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

bzucinka2
2. apr 2011

@tereza79 ja idem teraz este na vysetrenie a ak bude vsetko ok, tak asi koncom mesiaca si ho tiez dam, lebo hned po porode som nemala dobre vysledky, tak som musela polroka cakat 🙂 tak hadam nebudem z toho priberaci typ, to by ma asi slak trafil 🙂 dakujem 🙂

jankas87
3. apr 2011

ja mam tiez uz mirenu ale teraz po menstruacii mam zase krvave vytoky asi budem musiet zajst na gynekologiu. ale inak super bolesti ziadne ani pri zavadzani a ani potom.

majuto
6. apr 2011

ahojte ja mam mirenu od februara a som tam si skontrolujem či je vsetko ok a tak to bolo aj v piatok a vsetko bolo v poriadku no v nedelu ma zacalo pobolievat brucho ale nejako som tomu nevenovala pozornost.no v pondelok ma to zase zacalo pobolievat tak som si skontrolovala mirenu a som skoro odpadla tie drôtiky ci co z toho trci boli o dost dlhsie ako naposledy ked som si to kontrolovala vlastne boli vonku skoro cele tak som v utorok nabehla k doktorke ze nech to skontroluje a povedala ze toto este nevidela ze som to teliesko mala uz uplne v krcku no nastastie sa jej to podarilo dostat nazad.a povedala ze prave ze mirenu si zvykne telo este viac vstrabat a ze nechape ze preco ju moje chce vypudit no a ze si to mam pre istotu kontrolovat.

andrea913
7. apr 2011

@ria7
Ahoj, chcem sa ta len opytat, ci tu antikonc. este mas, lebo ja som si ju dala zaviest v decembri a problemy mam neustale. dokonca ma zacalo boliet aj prave rameno a na nete som sa docitala, ze to tiez moze byt z nej.

rozala111
7. apr 2011

Ahojte, ja mám mirenu od 8.2008. som veľmi spokojná, bolesti a krvácanie trvalo do cca 2.2009. Potom bolo ok, ale potom ma pobolievalo podbruško a Dr. mi zistil cystu, to vraj sa stáva o zavedení, ale pred mesiacom som ju už tam nemala. všetko je úplne v poriadku, cítim sa fajn, určite si ju ešte dám.o je super Teší ma hlavne to, že menzes už nemávam a to je super, v lete aspoň nestresujem.

andrea913
7. apr 2011

Ahojte,
No nedá mi nepridať aj moju skusenosť s Mirenou. Lekar mi ju vrelo odporucil, dal mi niake materialy nech si o tom prestudujem a ta vidina, ze nebudem mat MS ma uplne presvadcila. Vlastne aj ta financna stranka je vyhovujuca a tak mi ju zaviedol. bolo to take bolestive, ze mi ju nakoniec musel zaviest v narkoze. mam ju zavedenu od 12/2010 a mam neskutocne problemy s nou. bolesti hlavy, ktore som pred tym nikdy nemavala, neustale spinenie, pri styku normalne krvacanie, menses trva 16 dni, takze moj sexualny zivot nic moc. a co je najhorsie boli ma prave rameno. niekedy je to horsie, nekedy lepsie, ale aj tu som sa docitala, ze to moze mat suvislost. tak tiez uvazujem o vybrati.

lea222
7. apr 2011

ahojte, mne dnes lekar navrhol Mirenu....znie to lakavo mat 5 rokov pokoj 🙂 ...niektore prispevky ma totesili a niektore ani nie nooo...verim ze to na mna bude mat dobry vplyv...mirenu mi navrhol hlavne kvoli tomu,ze som fajciarka a toto je jedna z mala antikoncepcii, ktorej cigarety nevadia 😀

fogpi
7. apr 2011

Ahojte, Ja mám Mirenu 2,5 roka, bola som s ňou spokojná, akurát včera pri sem-tam prehliadke som si nenahmatala tie šnúrky či drôtiky či čo to je. A keďže moj dr dnes nie je v práci musím si počkať do zajtra. Mám z toho pekné nervy, tak držte palce , ja dúfam že to bude Ok.

lea222
7. apr 2011

a inak holky nevysvetlite mi nieco???je vyhodou tejto antikoncepcie ked neobsahuje estrogen???tomu celkom nerozumiem....

fogpi
9. apr 2011

pekný večer. som absolvovala kontrolu a všetko dopadlo Ok. tak sa tešííííím 😀

janinah
10. apr 2011

@andrea913,také problémy,priam problemiská a ty stále len uvažuješ o vybratí?










kacab
11. apr 2011

@andrea913 ahojda, nedá mi nereagovat.... zkus vydržet půl roku... mě jí zavedli v prosinci 2009 a prvních 5 měsíců jsem, špinila a hlavně mě taky hodně moc bolela hlava.. pak jak když utne - tělo si zvyklo a jsem bez problémů... jedinné co upřímně pociťuji je snížená chuť na sex - což jsem měla i s tabletkama.... dr tvrdí, že je to blbost - ale o tom s ní diskutovat nebudu.... já zvažuji příště zkusit tohle.... sice je tam pravidelně menzes, ale žádné hormony...(ten článek psala moje dr.... takže mi určitě poradí dobře....)
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/226651-nova-n...

freimaria
24. apr 2011

Ahojte..myslim si ,ze mirena posobi na kazdu zenu inak.Ja ju mam zavedenu 2krat a som maximalne spokojna.Pri prvom zavedeni som mala asi pol roka spinenie spojene s nekonecnym miernym krvacanim.Po pol roku sa vsetko ustalilo a ja som nemala ziadne problemy.Teraz mam asi mesiac druhu mirenu a nemam vobec ziadne problemy.Co sa tyka ceny...nieje to lacne,ale ani tak drahe.Kolko stoja kvalitne antikoncepcne tabletky?Vypocitajte si a pridete na pribliznu cenu,alebo dokonca stoja tablety viac.A co ak si zabudnete tabletu vziat?....pri mirene ste usetrene tychto starosti.Priberanie?...lezi v hlave a nie v mirene.....Mirunu mozem iba doporucit

zunuca
30. apr 2011

Ahojte, ja som mala Mirenu 5 rokov. Ak sú v pribalovom letáku uvedené nežiadúce účinky, tak mne sa prejavili asi všetky. Začali mi vypadávať vlasy, také akné som nemala ani v puberte, a to mám už pomaly 34, pribrala som asi 8 kg, nafúknuté brucho, prsia mi narástli o 3 čísla a boli strašne bolestivé na dotyk, no a môj psychický stav, to ani nehovorím, mala som stavy úzkosti a depresie.....mirenu nemám už druhý mesiac, schudla som 4 kilá, bez zmeny životosprávy, pleť sa tiež upravila, cítim sa skvelo....takže ja mám s mirenou zlé skúsenosti. Jedinou výhodou tejto antikoncepcie je jej cena. Ináč by som ju neodporučila nikomu. 5 rokov som síce nemala menzes, ušetrila som za tabletky a vložky, nemusela som sa strachovať že zabudnem vziať tabletku, ale tie vedľajšie účinky mali u mňa brutálny priebeh.

bodka13
30. apr 2011

@zunuca prečo si ju mala 5 rokov,keď si mala také brutálne prejavy nežiadúcich účinkov ? ...prečo si si ju nedala vybrať? žiadne prachy nestoja za to,aby som trpela 😉

miroslavazh
4. máj 2011

@zunuca ahoj. Ja mám Mirenu len 4 mesiac, ale chcel by som sa spýtať, ako ti ju vlastne vybrali von? Ja mám z toho obavu už teraz. Inak tiež zatiaľ nemám z toho prijemný pocit. Zatial stále "špiním" ako tomu hovorí môj gyn. A bruško mám tiež ako balón nafúknuté, ani po pôrode mi také nezostalo, aké je teraz. ☹

siara
4. máj 2011

pisem po dlhej prestavke nazory su vsekiake ja mam co sa tyka mireny iba jeden a to je ze je to velke svinstvo,,,od prvych problemov bolesti hlavy,potenie,priberanie,atd atd som dala po 4rokoch mirenu von a nastal velky zlom v mojom zivote,,,,,rakovina krcka maternice,,,najskor vysetrenie klasica citologia prisiel vysledok treba urobit biosiu,po biopsii dalsi vysledok operacia -konizacia-krcka,,,krcok odoperovali a mam dalsie vysledky ,,,rakovina,,,dna 23.5.idem na operaciu maternice ,,,daju mi ju von mam tam zhubny nador sice este mali no je a co ma caka dalej netusim ,,,podla dalsich vysledkov potom ozarovanie a chemoterapia,,,,,mam 37r.......

siara
4. máj 2011

takze chodim na onkologiu do blavy na klenovu.......nemozem tvrdit ci je to mirenou ale pokial som ju nemala nic mi nebola a to som zabudla dodat ake som mala vyrasky po tvari ako 15r pubertacka,,,po vybrati som schudla vela kil,,,,,

pancake
9. máj 2011

ja mam mirenu zavedenu tyzden, prve 3dni spinenie a teraz uz nic. som sa odvazila, mam 64kg, este kojim, tak som zvedava ci budem priberat alebo nie. zatial stale citim ten zásah ale oproti prvym dnom uz je to ok. budem sa hlasit ako dalej. 😉

miroslavazh
9. máj 2011

@pancake aká šťastná, už bez špinenia☹ ja teraz beriem Detralex, uvidíme, či to ustúpi. Nie že by to bolo niečo strašné, tiež to na čas prestalo a zase začalo. Obťažuje to ☹(( No som zvedavvá ako to pôjde tebe.

jankas87
9. máj 2011

no mne dnes mirenu vytiahla doktorka lebo uz bola mimo maternice :( takze 170 eur islo do kosa :( a teraz neviem co dalej, tabletky nemozem brat lebo mi nerobia dobre, doktorka mi poradila IMPLANON co sa zavadza do ruky ale je dost drahe ako som pocula tak som teraz zufala, neviem co mam robit. iba zacat setrit na implanon :(

angela200
9. máj 2011

@siara drž sa, zvládneš to. A tebe nerobili každý rok preventívnu prehliadku?
Tie vyrážky a schudnutie, čo spomínaš, som nepochopila.

fogpi
10. máj 2011

ako vás tak čítam , a aj staršie príspevky tak kopec mojich problémov bude zrejme tiež súvisieť s mirenou. :( ja som pribrala až ked som prestala kojiť/ 8 kíl za krátky čas/ a čo sa týka vyrážiek, no moja tvár v lícach a na brade tmavo červená z obrovskými vyrážkami a dosť svrbivými. Niekedy som vyzerala ako obrovský ekzém. A to nie je celkom všetko... :( ale toto všetko sa prejavilo až po roku zavedenia, takže som si to nespájala s mirenou. Ale už som rozhodnutá že pôjde von, nech viem na čom som. a potom uvidíme či je to tým 😒

zunuca
11. máj 2011

@miroslavazh Ahoj, vybratie bolo nebolestivé a trvalo kratšie ako zavedenie, robila mi to gynekologička počas preventívnej prehliadky, za vybratie som platila 6 eur.

erina11
11. máj 2011

ahojte, chcem si dat zaviest DANU. No mam uz cca tyzden po menzesi. Je mozne zaviest teliesko aj mimo menzesu? Poradte Dakujem 🙂

kesulkarenka
12. máj 2011

ahojte, ja tiež uvažujem o zavedení Mireny, kupovala ste ho niektorá teraz? viete mi poradiť koľko stojí???

jankas87
12. máj 2011

@kesulkarenka ja som ju kupovala pred 2 mesiami a stala priblizne 150 eur a nejake drobne a gynekologicka zobrala 20 eur za zavedenie

siara
12. máj 2011

@angela200 no to som mala vyrasky a pribrala som pocas tej mireny,,,,,musim to zvladnut mam 8 mesacneho syna ,,,robili mi citologiu kazdy rok no predtym ako som otehotnela teraz z malym tak som si dala robit citologiu v novembri zabudla som zavolat na vysledky a ked som tam prisla v januari to uz som bola tehotna tak mi doktor povedal ze som tam na citologii mala nalez ale vraj co uz moze teraz somnou robit ked som tehotna tak som sa hned pytala ze aky nalez vraj nic take potom mi sestricka povedala ze to mava vela zien a ze po porode sa mi to moze stratit a takze teraz mam diagnozu rakovina krcka maternice,,,,,,,krcok uz mam vyoperovny teraz idem na dalsiu operaciu maternice a co bude dalej netusim,,,,,,som silna drzim sa iba k voli detom no neni to jednoduche,,,,,takze baby davajte si pozor na antikoncepciu ,,,mirena,,pre mna je to velke svinstvo....

anelehka
12. máj 2011

@siara ahoj zrovna som si precitala tvoj prispevok,ja ti velmi drzim palce,nech vsetko dopadne dobre a uzdravis sa,naozaj z celeho srdca ti zelam vsetko naj 😵 😵 😵

larmimi
12. máj 2011

ahojte, no nazorov je ozaj vela..ja mam mirenu asi 3 mesiac, ked som vecer nejedla aj som nejake to kilecko zhodila, je pravda ze ma hlava raz do mesiaca zaboli a mam aj viac vyraziek, ale zatial mirnenu nechavam..lebo co zas potom ? kazda antikoncepcia ma svoje vyhody a nevyhody...tretie dieta si neviem predstavit a potrat uz vobec nie..len zrovna dnes som mala ist na kontrolu ale dr. tam nie je tak az v juni..no nemala som odvtedy ani raz MS...to ma jedine trapi 😒