Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

emanka
30. máj 2012

@lubica69 mne to zavádzal doktor 24. apríla a nebolo to počas menštruácie. Bolelo to dosť, ale všetko to trvá cca 2 minúty, tak sa to dá vydržať.
Neľutujem, že som si ju dala, ale ľutujem, že som si ju dala teraz. Týždeň po zavedení som začala špiniť, po 4 dňoch som dostala menštruáciu, ktorá bola síce omnoho slabšia ako som mávala (ja som mala strašne silnú), no trvala 13 dní. Po menštruácii sa začalo zase špinenie. A dnes, 2 týždne od menštruácie som dostala ďalšiu. Teda myslím, že je to menštruácia, ráno som trošičku krvácala, no teraz to zas vyzerá ako špinenie, tak uvidím, ako sa to vyvinie. Zhrnutie - 7 dní po zavedení bol pokoj, odvtedy používam stále vložky, väčšinou len slipové, počas menštruácie normálne. Vedela som, že je toto možné, tak som mohla počkať do jesene, vtedy sa predsa len lepšie nosí vložka, teraz v lete je to o ničom 😝 A to nehovorím o kúpaní, tampóny sa pri Mirene nemajú používať. Teraz len dúfam, že to nebude dlho trvať a unormálni sa to, aj keď viem, že to môže trvať niekoľko mesiacov.
Keby som mohla vrátiť čas, tak by som počkala do septembra a až potom by som si ju dala. No čo už, mala som rozmýšľať predtým.

lubica69
30. máj 2012

@emanka aha vidíš ďakujem krásne Takto ma to vôbec nenapadlo Len neviem či je dobré brať tie 3 mesiace HAK pre dojčiace ženy a potom tú Mirenu dať ???

alka221
30. máj 2012

zavadzal mi ked som uz iba spinila, nekrvacala som, sestricka ma ubezpecovala, ze to vobec neboli,strasne som sa bala,lebo som si citala celu tuto diskusiu, a ona hovori ze s doktorom si to cele citala a aj odpisali tym, co tu hovorili horsie ako o porode..ze odpadavali a neviem co..nic to nie je.never tomu, ocisti krcek a zavedie, je pravda ze som citila tu trubicku ako ide cez krcek,ale nijako ma to nebolelo,bolo to iba par minut..ziadne bolesti pri zavadzani, dala by som si zaviest opat aj zajtra.je pravda,ze som stresovala..a uuuplne zbytocne..odporucam mirenu..najlepsia volba..

emanka
30. máj 2012

@lubica69 nie je zač. Skús sa spýtať lekára, že aký by bol najlepší postup. Neviem, či je dobré prechádzať z jednej antikoncepcie v podstate hneď na druhú. Možno tam má byť nejaká pauza, fakt netuším. A ak sa to môže, tak to tak aj urob. Teda, ak budeš chcieť odložiť tú Mirenu. Ja som len napísala vlastný názor a serie ma teraz, že ma to nenapadlo skôr.
Tak držím palce 🙂

lubica69
31. máj 2012

@emanka ďakujem krásne ešte raz Ak by sa to dalo tak,že na tie 3 mesiace HAK a potom Mirena určite to tak urobím Super postreh Ešte raz ti ďakujem krásne 😉

alka221
31. máj 2012

@lubica69 ale zase nemusis krvacat a spinit ako @emanka ja tiez nekrvacam ani nespinim, myslim ze je to dost individualne, treba to skusit. a zase ked som spinila, iba na slipku, nemala som nijaky zly pocit ze je teplo,ved tu slipku ani necitis.. 😉

lubica69
31. máj 2012

@alka221 ďakujem za radu Určite sa informujem u svojho dokiho

teruliatenko
1. jún 2012

@mirka099 boze ako to tu citam tak cim viac sa bojim.. mala som ist 31 na vklad a este nemam menzes a bojim sa ze co tu piseteze tob boli a podobne veci mam dva porody za sebou prvy hroza druhy super.... takze uvidime ako bude s touto vecickou v tele.....

alka221
1. jún 2012

@teruliatenko vobec to neboli..neboj sa, narobis si s tym viac skody,ako uzitku 😎

mirka099
1. jún 2012

@teruliatenko zavadzanie neboli... nebolelo ma zavadzanie Mireny, ani Dany... ani vyberanie. 😎

teruliatenko
1. jún 2012

@alka221 takze ju odporucate??? ci teda viacej skodi...hm

alka221
1. jún 2012

@teruliatenko podla mna dobra volba, nemusim kazdy vecer stresovat s tabletkami, zavadzanie neboli, a ja som z tych vyvolenych co nekrvaca nespini..aspon zatial.

lusilala
5. jún 2012

ahojky dievcata,,,poradte mi,,,dala som si zaviest mirenu pred mesiacom,,,mala som len slabe spinenie,okrem toho ze muza vlakna pichaju,,sa mi uz dva dni zda akoby mi klesli vlakna este nizsie nahmatam si ich skoro pri vchode uplne na zaciatku co som nemala lebo po zavedení som citila iba konceky a teraz citim aj zahnute vlakno,,moze to byt problem lebo aj krvacanie sa mi zväcsilo z iba spienia,,a ani mestruaciu by som este nemala mat...poradte ci je to v pohode alebo mam ist k lekarke lebo kontrolu mam az o mesiac,,,len sa bojim aby mi ta mirena nevypadla,,,diky moc

ilona3
5. jún 2012

tiez zvazujem mirenu a preto by som sa chcela opytat ci ste viacere po jej zavedeni krvacali ako @emanka. ide mi o to ze dr mi kazal prist na zavedenie cez najblizsiu menstruaciu ale potom ideme o tyzden na dovolenku a nemam chut sa otravovat pri mori s vlozkami a tamponmi. tak rozmyslam ci s tym nepockam este mesiac.
dakujem

emanka
6. jún 2012

@ilona3 dobre si to premysli, keďže ideš na dovolenku. Mirena v pohode počká, ja by som asi neriskovala. A tampóny sa pri Mirene nemajú používať 😒

bodka13
6. jún 2012

@ilona3 posunula by som Mirenu až po dovolenke 😉

emanka
6. jún 2012

@sisatt ahoj, tie pigmentové škvrny sú naozaj vďaka Mirene. Ja ich mám tiež. Pred 2 rokmi som brala normálnu antikoncepciu a tiež na jar sa mi urobili hrozné pigmentové fľaky. Kúpila som si v lekárni La Roche - Posay, Mela D a behom 2 týždňov som mala pleť ako tak v poriadku. Zostali tam len malinké fľaky, aj to dosť vyblednuté. Teraz (v apríli) som si dala Mirenu a fľaky mám opäť. Zas som si kúpila ten krém, používam ho týždeň a lepší sa to. Je to denný krém, ale ja si ho dávam na noc. Ráno si musíš dať krém s vysokým faktorom. Pred dvomi rokmi som si dávala ten krém ráno a hneď na to krém s vysokým faktorom, ale to nebolo moc dobré, mala som hrozne mastnú pleť potom . Teraz mi v lekárni poradili, aby som si ho dávala na noc. A samozrejme mi hovorili, že by som si to mala dávať až po lete, ale keď som im povedala, že už som ho mala pred dvomi rokmi, tak potom mi to odobrili.
Ale samozrejme, nemusí ti to zaberať. Keď som si čítala v téme o pigmentových škvrnách, tak tam spomínali ešte jeden krém od Avonu tuším. Niekomu zaberal ten La Roche a niekomu ten z Avonu.
Držím palce 🙂

sisatt
6. jún 2012

@emanka ďakujem za tip. Zatiaľ maskujem korektorom, ale krém určite vyskúšam. Používala si ho na celú tvár, ako píšu? Lebo škvrny mám len na dvoch miestach, či ho nadať len na tie miesta.

susan30
6. jún 2012

@lusilala ja som mala tento isty problem tiež som si nahmatala vlakna nižšie a krvacanie sa stupnovalo tak som išla k lekarke a bola vypudena trčala von.vyhodenych 185 eur no čo už

emanka
6. jún 2012

@sisatt nie je zač. Dávam si ho na celú tvár a aj krk. Ono sa to tak musí, len už presne neviem vysvetliť prečo. Radšej som to dodržovala, nech to má nejaký účinok.

mirka099
6. jún 2012

@lusilala zrejme ti ju maternica vypudila... utekaj k dokinovi a pozor zatial niesi ani plne chranena...

mirka099
6. jún 2012

@ilona3 no po zavedeni je krvacanie viac nez bezne... cize radsej pockaj mesiac a zaved si ju az po dovolenke... lebo po zavedeni by si mohla spinit aj mesiac, dva vkuse a to by si si dovcu neuzila teda...

lusilala
6. jún 2012

@susan30 no super,tolko penazi boze a to ti ju ani neskusila dvihnut spät? Ja som si pozerala videa kde je niekolko variant upravy ak klesne dolu ci je zasunuta v stene alebo priecne. Stale sa to da vraj upravit len asi nie vsetci doktori to vedia, no uvidim co mi povie zajtra,ani si si nepytala nejaku cast penazi spät? Co som citala tak mas narok ak neuplynie viac ako par mesiacov.som stoho na nervy este aj krce som dnes mala strasne :(

mirka099
6. jún 2012

@lusilala mne tvrdil ze to sa uz naspat dat neda... 😠 ak by som zistila ze ano, tak mojho lekara asi prizabijem 😠 a na ziadne vratenie peniazkov narok nemas, to bolo vraj dakedy... take mam aspon informacie.

susan30
6. jún 2012

@lusilala aj mne tvrdila že sa už naspät neda dat,ked raz vypadla treba použit novu.a po tom dvoj mesačnom krvacani už by som ju nechcela vkuse by som kontrolovala či mi nevypadne.a peniaze sa nevracaju to tvrdia ked ju vkladaju a potom kopec vyhovoriek.Ja som ztoho sklamana.

ilona3
6. jún 2012

@mirka099, @bodka13, @emanka dakujem velmi pekne urcite to teda odlozim asi az na jesen, lebo cez prazdniny budeme chodit kade tade takze september to isti. 🙂 🙂 🙂

marcela7271
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela1978
7. jún 2012

Ja mám mirenu zavedenú už 5 rokov, musím ju už dať von, len sa neviem dokopať k doktrorovi, lebo keď si predstvaím, ako to bolelo, keď to zavádzal, tak mám husiu kožu. Zavádzanie bolelo, ale celých 5 rokov nebol žiaden problém, žiadne krvácanie, nič. Mirenu odporúčam, je to taká pohoda na 5 rokov. 🙂

bodka13
7. jún 2012

@daniela1978 a vymeníš ju hneď za novú 😕 ...mňa to čaká v októbri 2013

fotoaparat
7. jún 2012

ahoj ja mam mirenu vise roka zavedenie ma vobec nebolela a trvalo to chvilku zaciatok casty menzes plus spinenie asi po 2mesiacoch sa to upravilo ale menzes som mala stale aj nafuknute brucho ako bi som bola v tretom mesiaci tehotenstva ale po roku som isla na kontrolu vsetko bolo poriadku as na ten menzes ktory sa asi po pol roku ma vytratit a zmyznut alebo slabe krvacanie.doktor vtedy tomu nevenoval vela pozornosti co ma zarazilo.dnes som bola zas u pana doktore lebo ma zacalo boliet pod bruchom az pichat aj mi bolo zle mala som vytok ale furt som si vravila sak je to najlepsia antik.nic sa nemoze stat nakoniec som si robila test ale bol negativny a dnes mi doktor povie ze neni mozne aby som mala silny menzes a nakoniec visvitlo ze mam mirenu posunutu tak som ostala v soku lebo ked sa ti posunie mozes otehotniet a ti si nemusis nic vsimnut tak som teraz nechranena a ked budem mat menzes ze mi ju zas da na miesto ale uz asi tomu nebudem verit na 100percent mam 2deti 3r.a1r.a nechcem teraz dalsie.tak som dost pomikove das 200eur za to a nakoniec otehotnies hm neviem uvidim ked mi ju da nazat ci sa to zopakuje.