Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

bodka13
12. nov 2013

@zuzadlo a @iwusska , ale aj ostatné držiteľky 😀 Mireny

Včera nastal po 5 rokoch deň "D" - výmena kus za kus ....išla som tam s malou dušičkou-bála som sa, najmä po prečítaní rôznych príbehov pri vyberaní ...všetko prebehlo super 🙂 nehovorím, že som to necítila ale dá sa to v pohode zvládnuť, to vkladanie je o niečo nepríjemnejšie ako vyberanie, nepoužil nič na znecitlivenie....sestrička bola na mňa dobrá, celý čas kecala so mnou a odpútavala pozornosť ....chvíľu som si poležala na "koze", za pomoci sestričky som sa obliekla a ešte ma uložili na posteľ - doktor vypísal papiere, zmeral tlak a pulz, všetko ok , tak som sa pekne poďakovala a odkráčala k sestričke , aby som si vyplatila svoju novú "kamošku" 😉 🙂

zuzadlo
12. nov 2013

@bodka13 bodecka ma o tych tamponoch pravdu

zuzadlo
12. nov 2013

@bodka13 ja som mala pred mirenkou danu a uplne v pohode, takze ja s malou dusicou nepojdem 😀 😀 ,ja som chcela nech mi vyberie uz v septembri ale moj zlaty pan doktor ma ukecal 😀 ,ze az v januari mam prist a vyberieme,inak mam podvozok ok 😉

bodka13
12. nov 2013

@zuzadlo no však ti ju hádam nebude brať keď je ešte funkčná do januára 😀 ,,,mirena je lepšia ako dana ?

zuzadlo
13. nov 2013

@bodka13 jasne ze je lepsia mirena,preto si ju idem zopaknut 😉 😉

niki_lv
14. nov 2013

Baby ked ste si niektora dala vybrat mirenu po akom case ste dostali MS? mne Dr. povedal ze do 3 tyzdnov ale uz preslo 5 a zatial nic 😕

julika
19. nov 2013

Ahojte chcem sa vás spytat ci mal niekto z vás problemi zo zavedenim mireny lebo ja mam. Skušala mi to zaviesť moja gyn. ale nedalo sa jej ze mi to nechce prejst cez krcok a dost to bolelo tak terás ma poslala do nemocnice za ma musia uspat a tak mi ju vlozia. Ale ja mam obavy ze ked mi ju vlozia pocas spanku a ked sa preberiem ci ma to nebude bolieť. Prosím vás poraďte mi co mam robit... ☹

luciamk
19. nov 2013

Ahojte baby, ja som celý život brala len tabletky, maličký má tri roky a ďalšie neplánujeme. Vážne rozmýšľam nad Mirenou, alebo niečím podobným... tento mesiac sa mi už 2x stalo, že som zabudla na tabletku 😖
Môžem sa spýtať, čo to asi tak cca celé stojí, nech mám aspoň predstavu.

martinkatinka
23. nov 2013

@luciamk tak cca pred dvoma rokmi som dala za mirenu 150 eur plus 30 eur vloženie

martinkatinka
23. nov 2013

@julika a máš už deti? pretože babám, čo nemajú deti, tým sa to zrejme horšie vkladá, donedávna to lekári ani nerodičkám nedávali, neviem prečo sa zrazu rozhodli dávať to. Zrejme by si šla len pod takú jemnú narkozu, nejaký oblbovák, ale bolieť ťa to potom asi nebude.

julika
23. nov 2013

@martinkatinka
@martinkatinka ano mam 2 deticky. Ale tym ze som ich mala obe na sekciu tak preto mi to neslo vlozit normalne ale ma museli uspat. Uz to mam za sebou a vsetko prebehlo perfekne nic ma neboli a ani neviem ze nieco mam. 🙂

naty1987
26. nov 2013

ahoj baby
aj ja premyslam nad mirenou pomaly uz rok predsa len to neni malo penazi ale coho sa bojim viac su nejake vedlajsie ucinky mali ste niektora zlu skusenost?? bolo vam zle???

mne po porode krami chodia ako chcu a byva mi hrozne nie len ze mam bolesti ale ja sama som strasne nervozna taka ina vnutorne rozhodena pred porodom som brala 5 rokov tabletky a tie uz nechcem nikdy jest myslite ze by mi s mirenou bolo lepsie?? moj muz mi hovori ze je to hlupost-ale chlap ten to vidi inak a druhe tak skoro nechceme ja som k mirene naklonena a chcem ju ale bojim sa ze mi bude byvat zle alebo nieco take....

bodka13
26. nov 2013

@naty1987 teraz pred pár týždňami som si dávala už druhú - výmene kus za kus 😀 ....ja nemôžem povedať žiadne negatívne skúsenosti, zo začiatku som viac špinila ale dalo sa to do poriadku a celých 5 rokov som bola spokojná....však preto som si dala hneď druhú 🙂

matat
27. nov 2013

@julika aj mna museli uspat na 5 min., zopakovala by som znova... 😵

radka137
28. nov 2013

@julika Ahoj tak mě taky dr. nemohl zavést mirenu(prý kvůli zuženému krčku, důsledek
císařského řezu,mám dvě děti) tak jsem teď v pondělí byla v nemocnici byla to zavést
pod narkozou. Já si myslím že úplně v pohodě. Vůbec nic nebolelo. Teď pořád špiním a
pobolívá mě břicho jako bych měla dostat menzes. Uvidím jak to bude dál.
Narkoza je jen slabá.

kotatko1232
28. nov 2013

baby newiete o nejakej antike po ktorej rastu prsia??xixi

candrea
29. nov 2013

Ahojte,cca pred mesiacom mi nasadil gynekolog Mirenu, nakolko som mala velmi silnu menštruaciu som si myslela, že toto bude dobré riešenie.Ale neviem či je to dobré?Odkedy ju mam slabo krvácam a teraz už 5 dní krvácam poriadne.Žeby menštruácia?
Nasadenie prebehlo bezbolestne raz-dva.Občas pocitujem tlaky a pichanie v podbruší.Tiež som si všimla ,že ma bolia nohy, ako keby som denne našlapala km-re.Ja si velmi želám aby mi sadla a krvácanie ustúpilo,lebo by mi to velmi pomohlo. Asi budúci týžden navštívim dr.dosť ma to znervózńuje a tiež by som už prijala plnohodnotný sex s manželom.🙂

billam
30. nov 2013

Po zavedení Mireny sa krvaca aj 3 mesiace...nechapem, že Vam to gynekologovia nepovedia, alebo sa ich na to nepytate...

martinkatinka
30. nov 2013

@candrea ja som prvého trištvrte roka krvácala cca každé tri týždne... nie každá žena stratí menštruáciu počas mireny

candrea
1. dec 2013
candrea
1. dec 2013

@martinkatinka
To fakt?ze uz sa velmi tesim.a odvtedy uz nekrvacas,alebo ten ciklus picitujes?
Chcela som si pomoct namiesto toho si este par mesiacov uzijem.super. 😖

martinkatinka
1. dec 2013

@candrea ja sm ju po dvoch rokoch dala preč, začala mi vrastať do výstelky a tak doktor povedal, že by bolo lepšie ju dať von.. mám endometriózu a mirena na mňa zaúčinkovala zle, tak šla von... vyberanie mi chcel robiť pod slabou narkozou, ale ja som povedala, že vydržím... a to vyberanie ani nebolelo, trošku štíplo a bolo to vonku.

naty1987
1. dec 2013

no ja som sa rozhodla nakoniec pre mirenu takze v januari idem k dr. bude to pre mna taky maly darcek po vianociach 🙂
ale ja mam zas veelmi slabu ms a trva mi kym sa mi to poriadne rozbehne tak snad sa mi pri mirene ms stratui uplne teda mohla by 🙂

candrea
2. dec 2013

@martinkatinka a po vybrati si nemala nejake zdravotne tazkosti?nemala si potom silnu ms?este lekara som nenavstivila,lebo mi nema kto postrazit malu.ale dufam ze tento tyzden to zrealuzujem.z mojho okolia kazda vravi ze to neni normalne ak tolko krvacam potom,tak ja uz neviem.uz zacinam lutovat ze som to aj chcela.a mi toto nesadne,tak sa asi dam na sterilizaciu.mam 2deti a dalsie uz neplanujem.

palencarova
2. dec 2013

Ahojte.Som rada,že je tu takáto téma.Potrebovala by som poradiť.
Po sesto nedelí som si dala zaviasť Mirenu.Všetko som mala ukážkové,prvé 3 mesiace čistenie a potom už nič.Tak by to malo byť ak Mirena správne funguje.Mám ju skoro 6 mesiacov.Pred týždňom som prestala kojiť a zrazu včera som dostala MZ.Nebolí ma nič,krvácanie je slabé.Tak neviem či to na to má vplyv koniec kojenia,alebo mi telo začalo odmietať Mirenu???? ☹ 😒

aniicka24
2. dec 2013

@palencarova myslim ze je to ok ze ms budes dostavat nemusi to byt pravidelne ja dostavam tak ze tri mesiace nic len citim v tom obdobi bolest brucha a ms nepride. tiez som si dala zaviest po porode najprv som mala tri mesiace spinenie potom nic nakolko som tiez kojila a ked som prestala ms nastupila ale nikdy nie je pravidelna takze myslim ze mirena funguje tak ako ma 🙂

freyjanr
2. dec 2013

Mám mirenu skoro 2 mesiace a za sebou prvý menzes... 2 dni na slipovej vložke bez bolesti brucha 🙂 je to super nemenila by som,ale to zavádzanie bolo strasne nepríjemné

palencarova
2. dec 2013

@aniicka24 a ako dlho ju mas

aniicka24
2. dec 2013

@palencarova uz dva roky 😉

palencarova
2. dec 2013

@aniicka24 nepribrala si od nej?