Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

alka221
15. jan 2013

@majolenka11 vsade sa o mirene pise,ze posobi lokalne.. 😉 pecen by s tym nemala mat nic.. 😀

elllla
16. jan 2013

tak od 8.januara mam uz aj ja mirenu.. najprv som len spinila, teraz uz 3 dni krvacam ako pri klasickej MS.. a to som sa tesila, ze usetrim pocas kojenia na vlozkach aspon par mesiacov... @alecka prave pozeram, ze riesis rovnaku situaciu.. od kedy mas mirenu?

normalne ste ma vyplasili tym, ze kludne moze vypadnut.. stale dufam, ze vydrzi na svojom mieste celych 5 rokov 🙂) o mesiac idem k dr. na kontrolu, aby pozrela, ci sa neposunula alebo nevypudila.. ak by sa posunula, ze ma posle k jednemu lekarovi, co to vraj vie posunut naspat..

@kika050 to naozaj sa od nej tak pribera? od novembra mas +4kg? ufff, no tak od dneska obmedzujem sladke..

alecka
16. jan 2013

@martinkatinka uvidime, ako to bude pokracovat, ak nieco tak urcite budem kontaktovat dr
@elllla ja ju mam len 3den. momentalne sa krvacanie ukludnilo, ale 1 den to bol horor - krvacanie, bolesti....😲 . vcera som este mala obcas take ako menstruacne krce, ale docitala som sa ze niektore zeny mozu takto reagovat, ze do 3tyzdnov je to normalne. uvidime ako moje telo zvladne tento "hormonalny prevrat" a ci vobec sa mu prisposobi.....inak po 1 dcere ked som zacala brat antikoncepciu, tak sa moj organizmus s tym nesiel vysporiadat, spinila som takmer 2 mesiace 😖 ..... nuz a ak priberiem, tak to budem teda "prestastna" 😠 😠 😠 , lebo konecne, takmer 2 roky od porodu sa mi ako-tak podarilo dostat na prijatelnu hmotnost.....
dakujem vsetkym reagujucim dievcatam 😉 , myslim si, ze aj tak som v tejto teme este neskoncila....uvidime, je to este velmi cerstve
pekny vecer 😉

elllla
16. jan 2013

@alecka sa budeme navzajom podporovat 🙂) a pozeram, ze mas dietko vo veku mojej vikinky 🙂)
tiez nie som nadsena z toho priberania, nemozem pribrat, mam toho na sebe dost aj bez dalsich kil.. 😠 😠 😠

elllla
16. jan 2013

@alecka a vsimla som si, ze aj starsiu mas tak nejako vo veku mojej misinky 🙂))

lienkafoj
16. jan 2013

Tak ja idem v piatok na vybratie Mireny. Som pevne rozhodnuta. A prechadzam na tabletky. Mam uz druhu. Prva vydrzala 4 roky a zacala som spinit- myslela som ze je uz u konca tak sme ju vymenili za novu. Mam ju 1a pol roka a len sa jedujem. Spinim a citim sa neprijemne aj pri sexe. Aj som za 6 rokov pribrala 10kg. Skusim prejst na tabletky.

kika050
16. jan 2013

@ellla no ano je to tak. Momentalne držim dietu lebo si nemôžem dovolit už pribrat ani deko. zatial to vyzera v pohode 0,5kg dole.Ale ja od Mireny som pribrala určite hned na začiatku aj pri prvom aj pri druhom nasadeni a to iste aj pri liekoch. Ono to je pri mne tak že vždy tych 10kg či branie tabletiek,mirena,tehotenstvo...
uvidim ak sa nepodari ani dieta a budem priberat tak si ju dam vybrat a už nevopcham do seba žiadnu antikoncepciu.
Ale jedno ma u mna plus fakt nekrvacam.

damiankad
16. jan 2013

Maminky, ktoré máte Mirenu..a ste chudli..nebol problém?? nešlo to horšie dolu??

viktorian
16. jan 2013

Ahojte, chcela by som pridat moju skusenost s mirenou, ak mozem.
Dala som si ju zaviest dva mesiace po porode. Po zavedeni som zacala jemne krvacat. Dr. vravel, ze je to normalne, tak 3 tyzdne. Vtedy som isla na kontrolu, ci je stale na svojom mieste. Kontrola dopadla dobre, len som spomenula, ze krvacanie stale pretrvava. Dr. odporucil este pockat. O dva tyzdne som sla znova s tym, ze krvacanie pokracuje. Chceli sme ist na dovolenku k moru, tak som ziadala riesenie. Nasadil mi tabletky Cyklo 3 forte na zastavenie krvacania. Nebolo vidiet velky rozdiel v intenzite krvacania. Na dovolenke som si dala mini tampon(riskla som to) a nebol problem. A tam sa to krvacanie zastavilo (asi zaucinkovala slana voda), lebo po navrate sa vratilo. Opat k doktorovi. Ten zasa len skonstatoval, ze vsetko je v poriadku, mirena je na mieste a ci ju chcem vybrat. Rozhodla som sa este pockat. Vysadila som lieky a krvacanie same prestalo. Cele to trvalo skoro tri mesiace. Potom nastupila menstruacia ale len take jednodnove spinienie a tak je to doteraz ( uz rok a pol ). Vaha sa ustalila asi po roku a zacala som chudnut. Asi aj telo sa potrebovalo spamatat z tehotenstva a dost skoreho nasadenia mireny.Aspon tak mi to vysvetlila dr. na gastre. Bola som totizto na gastre na sono, ci je v brusnej dutine vsetko ok ( poslala ma dr. ked som je povedala, ze neviem schudnut). Za 6 mesiacov islo dole samo 6,5 kil ( no mozno s pomocou acai ).
Tolko moja skusenost.

billam
16. jan 2013

@viktorian to co si mala za gynekologa, ktory tvrdil, že budeš po vsunuti Mireny krvacat 3 týždne???...bežne sa krvaca 3 mesiace!!! A každý "normálny" lekár ti túto informáciu povie a rovnako to mozes najst aj v pribalovom letáku.

viktorian
17. jan 2013

@billam tema sa nevola "kto ma akeho gynekologa", takze tato poznamka nie je velmi namieste. A kolko doktorov, tolko nazorov a postupov....
Bola by som zvedava ,v tejto oblasti tak znalej osoby, na tvoju skusenost, .Lebo o tom je tato tema 🙂

billam
17. jan 2013

@viktorian keby si si trochu precitala v tejto teme, tak vies odpoved 🙂....nehnevaj sa, ale je to divne, ked ti lekár povie takúto blbosť....a vobec nejde o to, koľko doktorov, toľko nazorov...je sakra rozdiel krvacat 3 týždne a 3 mesiace....a hlavne, ak si idem nieco do svojho tela zaviest, tak si o to co-to nastudujem.

alecka
17. jan 2013

@elllla suhlasim 😉 , asi naozaj mame deti narodene v jedno roku, moja starsia je 2005 a mladsia april 2011. len ja nemam uz 3 babo, to by som uz asi nezvladla 😀

viktorian
17. jan 2013

@billam 😀

billam
17. jan 2013

@viktorian podobne 🙂

veronikazm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bodka13
19. jan 2013

@billam nekrváca sa bežne 3 mesiace ...každé telo,organizmus sa "zžíva"s cudzím telesom inak ...aj v letáčiku je napísané,že problémy by sa mali ustáliť do 6 mesiacov 😉 to znamená že niektorej z nás "sadne" hneď inej neskôr a niektorej vôbec 😉 ....u mňa to krvácanie,bolo vlastne len špinenie na slipovú vložku ...mám kamošky,čo majú menzes,hoci slabší ako pred Mirenou a ja patrím k tým,ktoré iba musia používať slipové vložky 2 dni každý 2-3 mesiac 🙂

@veronikazm 😕 čo to? ...no-no,to sa nesmie 😉

billam
20. jan 2013

@bodka13 samozrejme, že každa žena inak krvaca po zavedení Mireny...ja len nechapem, že sa tu vo väčšine zeny sťažujú, že krvacaju 3 týždne, mesiac....ved je to úplne normálne a cudujem sa hlavne tomu, že im o tom lekár nic nepovedal, resp.si ony nic nenastudovali. Takze toto je pre vsetky, ktore nevedia, co maju v sebe zavedené:
http://pribalove-letaky.cz/mirena

icejane
20. jan 2013

ozaj a ak to vypadne alebo sa to posunie co s tym? da sa to spat? lebo ja som si to akurat nahmatala uplne dole, neviem ci za par dni nevyjdu aj von :( musim cez tyzden za lekarom co povie, ale tusim to nebude dobre...

svetielkoand
20. jan 2013

@icejane Ahoj, zalezi, kolko ju mas, ona si zvykne prvy mesiac "sadat" preto sa po mesiaci chodi na kontrolu a pripadne skratenie vlakien, tiez zalezi v akej faze menstruacneho cyklu sa nachadzas, pretoze krcok maternice sa pocas mesiaca fyziologicky meni, tak v urcitom odobi mozes mat vlakna viac von, potom zase mozes mat problem ich nahmatat 😉 kazdopadne najlepsie ta ukludni tvoj gynekolog ked mirenu skontroluje USG 😉

elllla
20. jan 2013

@icejane ako dlho ju mas?
ja idem po mesiaci do zavedenia na kontrolu.. a dr. povedala, ze ka by sa aj posunula, tak ma posle lekarovi, co to vie pekne vraj posunut naspat, haha..
inak, ak vypadne, tak asi treba novu, nie?

kika050
21. jan 2013

@damiankad no ja momentalne chudnem a šlo dole 1,5kg po týždni takže ide to myslim pekne dolu. Uvidím či to pôjde ešte.

Ale mám otazku dala som si v novembri zaviest 2krat mirenu nemam s nou najmenši problem,nekrvácam jedine to priberanie lebo hned po zavedení mi šlo 4kg navrch,ale to beriem tak že to som mala vždy ked som bola tehotna alebo dala antikoncepciu tak som pribrala.
No rozprávali sme sa z manželom aj vtedy v novembri vtedy sme boli za nemat 3babo. No nejak začinam viac a viac chcieť mať babo. Čo myslite je to blbosť dať si mirenu von po ani nie 3mesiacoch?

damiankad
21. jan 2013

@kika050 mne povedal môj doktor že kedykoľvek že návrat k tehotnosti je normálny...ale nebolo to skorej škoda peňazí??

kika050
21. jan 2013

@damiankad Viem,že škoda peňazi tak rozmýšlam či hej alebo nie. Sama neviem 😒

damiankad
21. jan 2013

@kika050 No ono ak ste fin. zabezpečený a cítite sa na to ...tak by som zbytočne nečala ved roky idú..ja osobne zatiaľ nechcem dieťa a neviem či sa to dakedy zmení. Ja som vyrastala v početnejšej rodine a nikdy som nič nemala...a okrem toho denne študujem a chceme postaviť domček , takže mimi zatiaľ neprichádza do úvahy

icejane
22. jan 2013

@elllla ja ju mam uz siedmy tyzden 🙂 zatial sustave krvacam alebo spinim, v pondelok idem na kontrolu tak uvidim co bude a co povie 🙂 ja som si ju davala zo zdravotnych dovodov na zastavenie spinenia kedze som spinila skoro cely mesiac uz takmer 1,5 roka, zatial sa to nezlepsuje tak uvidim

elllla
22. jan 2013

@icejane aj ja zatial denne krvacam, odkedy ju mam.. par dni to uz vyzeralo, ze to bude len spinenie, vzdy som sa potesila, ze to uz prestava a vzdy po pol dni zase jasna cervena..
zistila som, ze je to naozaj dobra antikoncepcia, lebo vkuse krvacam, cize sex nehrozi..

ozaj, funguje to aj na SK ako v cechach, ze ak ti nesadne, mas pravo ju do roka reklamovat a vratia vam vacsiu cast penazi??

alka221
22. jan 2013

@elllla co viem, peniazky ti niekto nevrati.. a pokial ju mate iba par tyzdnov tak to je v pohode..do tych cca 3-6 sa to upravi 😉 len vydrzte baby
@icejane

elllla
22. jan 2013

@alka221 jasne, ja vydrzim, len som bola prekvapena, ked som citala diskusie na ceskom emimine, ze zaplatili za mirenu 6-tis. ceskych korun a mozu ju do roka reklamovat (zo zdrav. dovodov) a poistovna im vrati cca 5-tis korun naspat..

icejane
23. jan 2013

@elllla no ja presne to iste 😀 par dni to vyzeralo, ze to konci a zasa cervena 😖 no neostava mi nic ine len dufam ,ze to prejde...ked som vydrzala dva roky denne spinit, vydrzim par tyzdnov aj krvacat 😀 skoda len, ze som doplatila nato, ze mne ju trebalo zo zdravotnych dovodov a musela som si ju kupit lebo poistovne ju uz nepreplacaju...a ozaj plet mam hroznu, taku som nemala ani v puberte ☹