Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

ludkica
13. apr 2009

Ahojte,
uvažujem o antikoncepcii a lekár mi spomínal aj vnútromaternicové teliesko s obsahom hormónov. Zrejme Mirenu. V rodine sa nám vyskytla trombóza a kŕčové žily, ktoré sa už objavujú aj u mňa, takže klasická tabletková forma hormonálnej antikoncepcie pre mňa nie je veľmi vhodná. Preto som uvažovala o Mirene. Čítam tu však, že pre ženy ktoré nerodili sa vraj neodporúča. Je to pravda? Lekár mi nič podobné nespomínal.
Ďakujem za info.

jezinecka
16. apr 2009

Ahoj baby, som tu nová a práve tento utorok mi v nemocnici zaviedli MIRENU. Ja som ju mala len za 760,- Sk/kúpila som si ju ešte pred eurom/j.Lekár mi ju predpísal na recept, pretože každý mesiac silno krvácam. Teraz mi praskla cista na vaječníku a tak mi ju v nemocnici hneď aj zaviedli. Inak stojí u nás v lekárni 5800,- Sk/192,5 €/.Povedali mi, že by mi malo krvácanie buď úplne prestať, čo vraj nevadí, alebo by som mala vraj len velmi málo krvácať. No uvidím. Mám na to 5 rokov.

iwusska
16. apr 2009

jezinecka ahoj 😉 tak držím palčeky nech máš len dobré skúsenosti 🙂

zuzka111111
29. apr 2009

ahojte tak od pondelka mam mirenu ....zavadzanie nic prijemne ...prvy den som mala divny pocit .... aj podbrusko ma pobolievalo ....teraz este stale spinim ...mne gynekolog poradil ze to chvilku tak musi byt a po tyzdni mam nasadit 3 krat denne askorutin vraj to zastavi.....

inak sa s tou mirenou nejak neviem stotoznit ...este ju mam kratko tak asi preto ....

janulka7
29. apr 2009

ahojte. chcem sa pridat. zatial mirenu este nemam ale uvazujem o nej.momentalne som tehu, teda finisujem uz len dva tyzdne. 😉
chcela som sa vas popytat lebo nemam cas citat vsetko, kedze mam dve roboty a dcerku plus domacnost a manzela samozrejme.
mozem si ju dat zaviest aj ked budem kojit alebo je to nejaky problem? a ako rychlo po porode je mozne ju zaviest? ja mam aj problemy so stitnou zlazou je totiz to hyperaktivna ale momentalne som o.k. mohol by to byt nejaky problem?dakujem za info.

siska_br
30. apr 2009

ahoj janulka,

ja mam mirenu zavedenu cosi vyse mesiaca... nas samko ma 5 mesiacov a skoro 2 tyzdne, cize zavadzali mi ju ked mal asi 4 mesiace.samik je plne kojeny, takze to prekazkou nie je. zavadzanie nebol ziaden zur, ale v pohode sa to dalo vydrzat. prvy den som mala bolesti ako pri silnejsej menstruacii, dala som si jeden paralen a potom uz bolo dobre. menstruacii som dovtedy nemala, takze mi ju moj lekar mohol zaviest kedykolvek. inac sa zavadza na 2-3 den menstruacie. asi pred 2 tyzdnami som par dni spinila ale bolo to fakt minimalne.... inac 100% spokojnost, dufam, ze pretrva..... so stitnou zlazou ti neporadim, ale tvoj lekar urcite ano 😉 a este cosi - ak by tvoje telo do pol roka po zavedeni mireny teliesko neprijalo, lekar ti ju moze vybrat a ty mas narok na vratenie penazi... a este cosi - po poslednej prekvalifikacii liekov sla mirena o cosi dole - ja som ju kupila za nejakych 150 eurasov

lienkasedembodkova
2. máj 2009

Uz som sa zlakla, ze nikto nic nenapise, dlho bolo ticho...
😲 Je to neuveritelne, ale mirena funguje asi aj pri bolestivej ovulacii, nemohla som sa jej dlhe roky nijako zbavit, ale tento mesiac sa nekonala, ani menzes nechodi, asi to idem oslavit.
😀

alle
2. máj 2009

ahojte.takze ja som asi cuvla so zavedenim mireny v pravi cas.nakolko som si precitala recenzie na vsetkych moznych strankach.totizto ja som uz mala raz zavedeny podkozny implantat a mala som snim problemy pretoze som stale bud krvacala alebo spinila.telo to proste neprijalo,takze viem co by ma cakalo s mirenou.lenze pruser ja som si ju objednala v lekarni a dala zalohu,a ked som ju dnes bola odrieknut tak ten tupy lekarnik mi povedal,ze ak mu ju dodavatel nezoberie spet tak ju musim celu zaplatit.tak to je na omyle ,ten mi moze........chcem sa opytat ma na to vobec pravo?ved som ju este ani nevidela a nedrzala v ruke.nech, keby nieco zoberem tam manzela a ten uz mu to vysvetli caute 😠

javka
15. máj 2009

čauky babenky,aj ja som si dala zaviesť mirenu keďže mam už druhe baby a kurat do paru čiže dievčatko 3 roky a chlapček 5 mesiacov 😎 ...na ďalšie sa už necítim aj ked nie som ešte ta po 30tke 😉 ,ale myslím že dve určite stačí...pri zavedení mireny som pociťovala slabú bolesť ako keď mate menštruáciu ☹ ,po zavedení som dve dni špinila tak som prestala asi na 4 dni a potom som začala krvácať slabučko asi 2 mesiace,chodila som za svojim gyn.že či je to v poriadku vždy mi povedal že ano,naposledy som k nemu zašla že mi to krvácanie už lezie na nervy že si to dam preč no uistil ma že teliesko je na svojom mieste a že každá žena to ináč znáša,tak mi nasadil ascorutin na 3 týždne a podľa toho či prestanem alebo nie mam sa prísť ukázať,no konečne to prestalo už mesiac a pol nekrvácam a to neviem ani kedy mam mať menštruáciu 😒 pretože odvtedy som ani nešpinila ,vraj je to pri mirene normálne buď sa len špiní alebo vôbec nič,a mne to celkom vyhovuje 😀

felixko
15. máj 2009

ahojte baby, chcem sa vas opytať, či pri tejto antikoncepcii nepociťujete napätie v prsiach ako je to u iných druhov hormonálnej antikoncepcie???

javka
15. máj 2009

čauky felixko,ja nepociťujem žiadne napätie v prsiach ani žiadné iné príznaky 🙂

iwusska
21. máj 2009

felixko ja to napätie pociťujem tak týždeň pred menzesom, ale neni to nič strašné 😉

janocka
21. máj 2009

mata34 • Dnes o 15:42
Ahoj baby!
Máte nejaké skúsenosti s telieskom ,,MIRENA"? Mám na vás veľa otázok. Prosím odpovie mi niekto na túto tému?

mata34 • Dnes o 15:53
Mne ju zaviedol lekár 30.4. a poviem vám bolo to veľmi bolestivé. Zišla som dolu z kozy a odpadla som. Keď som sa konečne dotackala v bolestiach domov, bola som rada že som si ľahla do postele po užití Ibalginu 400. Po dvoch hodinách bolesti (Ibalgin nezabral) som si nakvapkala 40 kvapiek Algifenu. Po 20 min. mierny ústup bolesti. Na druhý deň kŕče, bolesť v podbrušku, no ako po pôrode (a ja teda vydržím bolesti). Od vtedy krvácanie (mierne), ale bez vložky nemôžem existovať a túto sobotu som zase dostala také hrozné kŕče, že som myslela (to je moje posledné) a od vtedy hrozne krvácam. Je to normálne? Kontrola u gynekológa je 18.6.

javka
21. máj 2009

ahojky mata34,tak ja som mala tiež bolesti po zavedení mireny ale neboli až také aké si mala ty,prešlo to po 2 dňoch no a to krvácanie mne trvalo necelé 3 mesiace,tiež som sa čudovala a hodila každý týždeň ku svojmu gynekol.či je to v poriadku prv mi robil ultrazvuk a povedal že teliesko je na svojom mieste a nemam sa obavať,po 3 týždňoch krvácania som šla znova ku gyn. s tou istou otazkou že vždy krvácam vyšetril ma teda zo spodu znova povedal to isté a že to krvácanie je len krvavý výtok nasadil mi ASCORUTIN a brala som ich 3xdenne1tabl. počas 3.týždňov a prestalo to až na poslednej kontrole mi povedal že pri mirene je to bežné krvácať cca 3 mesiace 😖 ....ak som ti aspoň troška pomohla tak som rada 😉 😀 ,ale ak by bolesti pretrvavali zavolaj svojmu gyn. a opýtaj sa ho,ako sa hovorí ZA PÝTANIE NEBYJÚ 😉

iwusska
22. máj 2009

javka ja som asi chodiaca reklama na mirenu, pretože nič z toho čo tu s matou34 opisujete nepoznám, zavedenie úplne v pohode, žiadne bolesti, prvý mesiac som len máličko špinila, odvtedy špiním len keď mám mať menzes....dúfam že to bude takto pokračovať aj ďalej a priala by som to aj každej inej 😉

mata34
22. máj 2009

Ahoj ,,javka" ! Veľmi pekne ti ďakujem za tvoju odpoveď a som rada že nie som v tom sama.
Ke´d sa ťa môžem ešte spýtať, od kedy máš mirenu a či to je už teraz lepšie.Ako som napísala idem na kontrolu 18.6.(snáď to do vtedy vydržím) a dúfam že aj mne predpíše nejaké tabletky. Od polovice júla odchádzam k moru a nerada by som si to všetko týmto skazila.Ešte ohľadom toho zavolania lekárovi. Ja som aj volala ale sestrička ma k nemu nechce prepojiť , lebo ho nechce vyrušovať keď tam má pacientky. No povedala som jej aký mám problém povedala mi že ona mi na to nevie odpovedať, vraj tam iba zastupuje (to je teda profesionálna odpoveď) a keď chcem mám si prísť ráno o 6.00 pre časenku alebo čakať do 18.6. keď som objednaná. Tak budem radšej čakať.

zuzana030
22. máj 2009

no kočky, ja mám hlavu v smútku, lebo po kontrole po 2 pôrode mi lekár odporučil danu, príp. mirenu, nakoľko som začala mať problémy s krvou a nemôžem tabletky. a ja sa stráááášne bojím bolesti a keď si predstavím, že po komplikovanom tehotenstve ešte nie je koniec...keď čítam, väčšinou sú negatívne skúsenosti a hlavne bolestivé..keď nie pri zavádzaní, tak určite pri vyberaní, vraj to zarastie a potom to strašne bolí, nemáte skúsenosti aj v vyberaním?a vraj často ženy aj otehotnejú, naozaj nie je iný spôsob antikoncepcie, keď nemôžete tablety? ak o niečom viete, dajte mi prosím vedieť...ja sa strašne bojím si dať mirenu, ďakujem

iwusska
22. máj 2009

zuzka prečo máš hneď obavy? Ja som mala danu 3 roky, potom som ju vymenila za mirenu a som max. spokojná. Keď mi danu po 3 rokoch dr. vyberal ani som nevedela kedy ju dal von....vyskúšať to môžeš, za to nič nedáš...prajem ti všetko dobré, nech sa už rozhodneš pre akúkoľvek formu antik.

zuzana030
22. máj 2009

ahoj iwusska, no to si asi jedna z mála mamičiek, alebo ostatné nepíšu? 🙂 mám už kopec bolesti za sebou a keď som si to tu všetko načítala, tak mám až zimomriavky, keď si predstavím, že by som možno mala zase trpieť, to si nechcem ani predstaviť, väčšinou sú negatívne skúsenosti, tak preto sa bojím, ja sa ale celkovo dosť bojím bolesti a som na to háklivá, aj teda napriek tomu, že mám veľmi veľmi dobrého gyn. tiež citlivo vyšetruje, ani neviem, že dačo porába, no aj tak...u mňa je ale smutné to, že sa nemám ani možnosť rozhodnúť, bo lieky nesmiem a o inom ani moc neviem. si ale zlatá, dobre mi to teraz padlo, trošku potechy 😉

alle
22. máj 2009

mata 34 prosim ta necakaj do 18.6 ,dovtedy mozes aj vykrvacat.Ja som sa mireny vzdala a nebanujem,radsej beriem tabl.a som v pohode, namiesto toho aby som trpela bolesti.nedaj sa odbit a chod na gyndu.držim palce

iwusska
22. máj 2009

zuzka som rada 😉 vieš sem píšu väčšinou kočky ktoré majú s mirenou nejaké problémy, ale ja som sa tu spoznala s ai piatimi, ktoré sú spokojné, z toho s dvomi sme v kontakte doteraz. Každé telo reaguje ináč, ja by som napr. tabletky nikdy nebrala, som zdr. sestra a trošku sa v tom vyznám....preto som si zvolila mirenu, lebo ona uvolňuje gestagén priamo do maternice, takže ti to neprechádza celým telom ako pri tabletkách. Veľmi ti prajem aby si si zvolila to s čím budeš spokojná, držím palčeky 😵

javka
22. máj 2009

ahojky mata34 tak mirenu som si dala zaviesť hneď po šestonedelí 16.februára, 2 dni pozavedení som preestala krvácať asi na 4 dni a potom to začalo vkuse až do stredu apríla ten ASCORUTIN pomohol 🙂 a teraz nekrvacam vôbec takže neviem ani kedy mam menštruáciu 😀...no čo to tam máte za sestričku že ťa nechce prepojiť s doktorom,veď na to tam je 🙄 a tie časenky tak to počujem prvykrat že u gyn.su časenky 😨 ak chceš choď na túto stránku a daj si poradiť od týchto gynekologov,aj mne poradili s tou mirenou inač by som ju už mala von...http://www.antikoncepcia.com/sk/antikoncepcna-p... 😉

bodka13
22. máj 2009

ahojte 🙂...iwi 😉
...dlho som tu nebola...som z tých spokojnejších,mirenu mám od októbra 2008,zavádzanie nebolo nebolestivé -pocit tlaku 😕 ,ale myslím že keď sme zvládli pôrod/y dá sa to prežiť 😉 ...ja som bola s mm a po tom som celý deň oddychovala lebo so mala pocit akoby ma neudržali nohy a v podbrušku som cítila akoby mi niečo zavadzalo(ako zle zavedený tampón) =asi sa M ukladala 😀 ....do decembra sa moje telo s mirenou zžilo(nepravidelne som špinila),odvtedy je to super-nemusím používať ani slipky a menzes som mala iba 1x v marci 🙂

javka...neviem odkiaľ je mata34,ale u nás v NR u môjho gyn. to tak funguje...prídeš si pre časenku pre pol 7 a už si 9 alebo aj 12 ☹ 😀 😀 (myslím že časeniek je 20 a +berie objednané,ktoré si to zaplatili)

zuzana030
22. máj 2009

iwusska, ďakujem za držanie palčekov 😉 fakt som sa poplašila, mamina mala danu a bola spokojná, ževraj nebolelo, no ale ako ju poznám, tak by mi ani nepovedala opak, bo som strachoput a potom by som fakt nešla.. 😠
aj ja si myslím už teraz, že tabl. sú humus, mala som ich až po 1 pôrode a keď som ich vysadila, potom som začala mať kopec problémov, po rokoch aj s otehotnením, potraty, zbabraný cyklus, diagnostikovaná trombofília -homozygot. teraz som po vymodlenom a vytúženom pôrode, ďalšie bábo už nechceme(také tehu by som už asi nezvládla aké som mala-neprajem ani nepriateľovi) asi vôbbec a chcela som nejakú anti..(no už mi to je jedno, keď mám po tabl. problémy-počas užívania však žiadne)no tabletky vraj vôbec nemôžem. Nemáš nejaké skúsenosti, keďže si sestrička, čo by som mohla, keď sa pre mirenu nerozhodnem, tabl. teda tiež neprichádzajú do úvahy. Napadlo ma aj, že nebudem brať vôbec nič a keby predsalen náhodou otehotnem, tak by som si dala tú jednorázovú tabl. "po". No čo povieš? či to by ma už úplne dorazilo?zatiaľ pekný večer

alle
22. máj 2009

no babenky.a nemyslite si že tá mirena ako teliesko ktore mate v tele ni je tak trochu proti prirode? ja som mala implanon a moje telo jasne dalo najavo že ho tam nechce.implanon je podkožny implantat ktory sa naklada do vnutornej strany ramena na 3 roky.mala som ho asi 1,5roka potom som si ho musela dat vybrat lebo som stale špinila alebo krvacala či som brala ASCORUTIN alebo nie.moj subjektivny nazor je ten, že akonahle sa vyskytne nejaka novinka na trhu tak vam ju lekar doporuci s tymi naj referenciami(lebo z toho niečo má).tak to bolo aj s danou kým nebola mirena.ja som mala to štastie že ma niečo osvietilo a cuvla som ešte pred naloženim.a som rada, nezniesla by som nejake dlhodobe krvacanie aj keby ma lekar utešoval že sa to upravi.nie som predsa pokusný králik a mimochodom nerada zaplnam štatistiky.

bodka13
22. máj 2009

alle...vermi,že keby som bola len trošku nespokojná tak mirena ide von 😉 (a je jedno koľko stála)
...ale antikoncepcia "dávame si pozor" nie je spoľahlivá,tabletky kvôli migréne a krčovým žilám brať nemôžem a detičky už nechcem,takže nejako sa chrániť musím a chcem 😉 🙂 🙂

javka
23. máj 2009

čaute...bodka13 aj ja už nekrvacam a nešpinim 🙂 ,a tie časenky viem o čo ide ale u nas to žiadny gynekolog nepoužíva jedine iny lekari ineho odboru a to som z bardejova 😉 ....
alle aj ja som už počula veľa sťažností na ten podkožný implantat IMPLANON,ale zatiaľ iba jednu sťažnosť na MIRENU každý ju chváli,no a o DANE som zas počula že veľa žien pri nej otehotnelo 😅 ...možno že tvoje telo to zle prijíma,vieš u každej ženy sa to prejavuje inak,vidíš čo napísala iwusska že po zavedení bola celkom v pohode a pri mne to bolo trošku bolestivé a cca 3 mes. som krvacala(špinila) a teraz ani neviem že ju mám a ani nekrvacam a nešpiním 😉

iwusska
23. máj 2009

bodka 😵 😵 😵
javka som rada že si sa pridala k nám spokojným 😉 😉
zuzi ja by som sa na tabl. "po" nespoliehala, dokáže narobiť poriadnu šarapatu a má sa používať fakt len jednorázovo...si predstav že sa budeš milovať s vedomím, že musíš dávať pozor, či sa niečo neprihodilo, a čo keď to neodhadneš??? ja ťa nechcem o ničom presviedčať, ale dobre si to zváž a tá mirena za pokus stojí, keď ti ju aj dr. odporučil....ak by ti nesadla možeš si ju dať do 1/2 roka vybrať a vrátia ti aj peniažky.

alle
23. máj 2009

bodka a javka:to mi je jasne že sa musite niečim chranit,ked nechcete otehotniet a tabl.vam nevyhovuju.u mna v rozhodnuti hlavne zavažil tento pokec,hned som vedela že to bude niečo take ako implanon,že mne ako jednotlivcovi to narobí problémy.inač proti tomu nemám nič.aj lekár mi hovoril že on ma 90%pacientok spokojných,a medzi tie ostatnné %patrím aj ja.tak vám prajem aby ste boli spokojné. čaute