Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

vierkita
6. sep 2009

Ahojte, mne zaviedli mirenu v piatok, dnes mi kruti creva, je mi na zvracanie, boli ma hlava a mam uzkosti. zakladali mi ju koli silnemu menstruacnemu krvacaniu, koli ktoremu mi uz na zastavenie museli robit 3x kyret. Brala som Lutenyl, ale prave koli uzkostiam a problemom s travenim mi ho vysadili a predpisali mi mirenu. Mate niekto take skusenosti? Myslite, ze tento dnesny stav mam z toho, alebo je to proste nahoda?

lentre
7. sep 2009

bodka - ja uz som konecne OK! konecne! dr. mi dala antibiotika na zapal krcka a vsetko prestalo, ked mam nejake bolesti cca 2x do tyzdna, tak len veeelmi slabe a spinim tak raz do tyzdna, kedze ju nemam zavedenu ani mesiac, tak to je celkom dobry stav. ved uz bolo dost tych bolesti.

lani
8. sep 2009

ahojte babenky,som tu prvykrat a patrím do tej skupinky z vas,ktore maju mirenu asi tyzden.rozhodla som sa pre nu preto,lebo doma uz mame dve krasne deticky a myslime si,ze to bohato staci. 😉 zatial sa citim tak v pohode,uvidime,co bude dalej.mozno ju neskor budem odporucat aj ja.

inka10
9. sep 2009

Ahojte babenky. Aj ja uvažujem o Mirene a chcem sa spýtyť, či tu nie je niekto, komu ju zavádzal Dr. Štrbo v Trnave. Aké ma ceny a prístup k tomuto druhu antikoncepcie.

bodka13
9. sep 2009

pozerám 😕 že zase nás je viac 🙂 ...dúfam,že postupne budete všetky spokojné a neoľutujete, že ste sa nato dali

vierkita....tak ako 😕 ...nevoľnosti a úzkosti prešli?

lentre...tak teraz to už bude určite iba lepšie 😉

lani.... 🙂 ...u mňa boli najhoršie tie prvé tri mesiace 😒 a pomalý oslávim výročie(v októbri) 😀 😀

inka....to by si si mala zistiť asi u neho 😉neviem či sú tu nejaké žienky z TT a s cenami je to v každom meste inak

ingra...bojuješ?...dúfam,že si to nevzdala 😠 😀 😀 😀

iwusska
9. sep 2009

bodka a na mna si zabudla? ☹ 😀
lani drzim palce aby si sa pridala ku nam spokojnym 😵
lentre super, som rada ze si uz v pohode, len tak dalej 😉
ingra haloooooo, no kde si sa nam stratila?

lani
9. sep 2009

ahoj inka.ja som z okolia Bardejova.za Mirenu som v lekarni dala 4700 a za zavedenie 600.

bodka13
9. sep 2009

nie Iwuska 🙂 ale ty si spokojná nositeľka mireny 😉 😀 😀 😀
...ja som chcela povzbudiť naše nové kamošky,len neviem či sa mi to podarilo 😕 😅

vierkita
9. sep 2009

Ahojte, mne je uz lepsie, ale doktor vravel, ze budem spinit, ale od pondelka normalne krvacam. Ked to nebude prechadzat pojdem po ascorutin.

iwusska
10. sep 2009

bodecka no ale na buduce mozes aj mna pozdravit, ja sa nenahnevam 😵 😀
vierkita drzim vsetkych 20 aby si bola spokojna, ono to chce hlavne na zaciatku strasne velku trpezlivosti, tak to vydrz a potom bude dobre 😉

ingra73
10. sep 2009

ahojte mirenky 😀 , bojujem, bojujem, nevzdavam sa, ved co by som sa aj vzdavala, ked som uz dufam na spravnej ceste....uz nekrvacam 😵 😵 😵 😵 😵 a som v pohode, az na moju uzasnu dietu, myslim ze teraz sa ta moja dieta moze volat aj bodová-co vidim, to zbodnem ☹ ☹ ☹ ...

a teraz ahojte NOVE mirenky : drzim Vam vsetkym palce a zelam hodne trpezlivosti, ono to mozno bude zo zaciatku dost neprijemne, ale da sa to vydrzat...

no a teraz sa ponahlam na rodicovske - ked nedojde manzel, tak musim obehnut triedy obidvoch dcer, dufam, ze stihnem, jedna ma triedu na jednom konci skoly na poschodi, druha na druhom konci, do kelu, mozno si vezmem kolieskove korcule 😀

majte vsetky krasny pokojny dnicek 😉

lani
11. sep 2009

prosim prosim ☹ poradte mi niekto.lekarka mi povedala,ze sex 😉 mozem mat uz tyzden po zavedeni,ale ja sa stale bojim a chcem sa este opytat,ci uz mozme "ist naplno". 😀 😀 😀

lentre
11. sep 2009

no ci mozte ist naplno neviem, ale asi ano. a mna po sexe trochu bolelo brucho prvykrat.

maja68
13. sep 2009

ja som mala sex na druhý deň a žiaden problém, mirena účinkuje hneď po zavedení tak si to uži 🙂 🙂 🙂

lani
13. sep 2009

dakujem za vase odpovede.este stale sa citim divne a urcite to tak skoro neprejde,ale uz sa neviem dockat, ked si zacnem uzivat ten pocit volnosti. 😀 pa

iwusska
17. sep 2009

lani to sa mas naozaj na co tesit 😀 tak nech ten pocit volnosti pride co najskor 😉

sivka
17. sep 2009

Ahojte, pridavam sa k vam do klubu Mireniek 😉 Mam ju od 13.8.09 a zatial to stale este nie je ono... dr. mi ju zaviedol na 8. tyzden po porode. Odvtedy na striedacku krvacam, spinim, potom chvilu nic a tak dokola. Takze ani neviem, ci uz som mala menzes alebo to krvacanie je len z mireny....no dufam, ze to cele prejde a budem cim skor v pohode. Momentalne je to tak, ze rano trocha krvacam a pocas dna to zoslabne az na takmer uplne nic a rano zas, takze bez vlozky alebo slipky ani na krok...neviem ci je to ok, ale tak snad hej, ako vidim, tak na ingru sa zatial nechytam s dlzkou krvacania 😅
hovorim si, ze pockam este do buduceho tyzdna a ak to neprejde, asi cinknem dokimu, ze ci sa mam prist ukazat, ci je to ok, alebo mam len vydrzat...
no povedzte baby, nemame to my zeny tazke???? 😅 😅 😅
a inak krasny aj ked uprsany dnik prajem 😵

jahodka77
18. sep 2009

Ahojte babulky,ja si pomaly s mirenou tiež doťahujem rôčik spoločného nažívania tak ako bodka13,a teda ani neviem,že ju mám...alebo viem že ju mám ??? hihi 😉 no jednoducho sme sa zžili a je nám spolu supeeeer 😵

iwusska
18. sep 2009

jahodka aj naaaaaaaam je supeeeeeeeer 😀 tak nech nas je co najviac

bubadlo27
18. sep 2009

cavte, ja mam od 16.12.2008, problemy skoro ziadne, krvacanie minimalne , tak ja si nestazujem a som rada, ze sme sa tak skamaratili 😀 😉

jahodka77
18. sep 2009

ako nás spokojných pekne pribúda 😉 ,len tak ďalej...

iwusska
19. sep 2009

bubadlo moja prvorodena ma vtedy narodeniny, tak mozete oslavovat spolu 😀
jahodka aj ja som rada ze nas spokojnych pribuda, lebo chvilami sa mi zdalo, ze som tu spokojna iba ja 😖

zuzadlo
21. sep 2009

vitam nove tvare a ja sa vitam po dlhej dobe tiez 😀 😀

iwusik,ako? ved aj ja som velmi spokojna 😉

bodka13
21. sep 2009

vítam staré tváre 😉 😀 😀 Iwka a Zuzi 😵 😵 😵

a novým želám vééééľa spokojnosti 🙂

zuzadlo
21. sep 2009

neboj bodecka,aj ostatne budu spokojne,pevne v to verim 🙂

mata34
25. sep 2009

Ahojte! Mirenu mám zavedenú od 30.4. Zo začiatku som mala veľké problémy, ale už je to O:K. Krvácala som od zavedenia až do 15.7. Brala som aj ascorutin ale nezabral, až keď mi lekár predpísal pred dovolenkou norethysteron
tak som prestala krvácať a od vtedy mám pokoj / žiadna menzes/. Inak bola som už v koncoch, chcela som ju dať von no vydržala som to a teraz som rada že ju mám. Terazuž aj ja odporúčam treba len pretrpieť tie 3 mesiace
ako mi vravel lekár.

scooby1
27. sep 2009

ahojte babenky.........chcem sa opýtať,či sa fakt oplatí dať mirenu......pár rokov už beriem tabletky,ale je to dost drahé 😒 a ked mirena je na 5 rokov za 6000 či 7000,tak to není drahé.ja som na 3 mesiace dávala za tabletky pomaly 1000sk..........tak mi poradte či si ju mám alebo nemám dať.......prosím vás velmi pekne o radu.....dakujem 😝

bodka13
27. sep 2009

scooby 🙂
ťažko radiť...s doktorom si sa neradila?....s finančného hľadiska ušetríš 😉 a nemusíš každý deň myslieť na to,či si si nezabudla dať tabletku...ale nepíšeš či už máš detičky,tak neviem či plánuješ v krátkej dobe alebo až o 5 rokov 😉

iwusska
28. sep 2009

scooby1 uplne suhlasim s bodkou, tazko radit lebo je to individualne, ale akurat my dve patrime k tym spokojnym s mirenou 😵 urcite sa porad s dr. ja ti ju mozem len a len odporucit...daj vediet ako si sa rozhodla 😉

diddi
28. sep 2009

mirenu lekar odporuca az po porode