Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

macka01
9. mar 2010

ketrin,no to mi je ľúto,že sa ti neujala,to je škoda.Ale ked tak veľmi dlho krvácaš,možno by bolo treba hľadať najskôr príčinu toho a až potom ju odstráňovať,aby ti nenarobili viac škody ako osohu.Ja to mám jasné,prečo,tak Mirena by to mala zastaviť,už som sa rozhodla,tak snaď to bude fajn 🙂

ketrin613
10. mar 2010

ahojte,takze som doma z nemocnice,konecne nekrvacam a tak sa po 4mesiacoch vytesujem🙂cysty som nemala a tieto problemy mi narobila pravdepodobne mirena,ale vraj takychto pripadov nemaju vela,proste mi ju moje telo nechcelo.

macka01
10. mar 2010

😉 možno neaká iná antikonc.ti sadne,aby si v budúcnosti nemusela prežívať takéto strasti

womenne
10. mar 2010

ketrin a čo znamena čistenie?čo ti robli?Mne dokina hovorila že je možnost že mi nesadne vraj sa to stava je tam to riziko pri tabletkach len vysadiš toto je horšie či finančne či na vyberanie...ozi a nebolilo to vytahovanie?

ketrin613
10. mar 2010

womenne,tak to ze mirena nesadne sa stava,ale to ze sa to skonci az cistenim,to je fakt ojedinele,je to asi 10min zakrok pod narkozou,v niektorych nemocniciach je to jednodnovy pobyt v nemocnici,ja som bola 2dni,po zakroku niesu ziadne bolesti a nemusis sa bat ani vyberania mireny,je to sekundova zalezitost,ani som nevedela kedy ju vytiahol....drzim ti palce nech ti sadne

citatelkaa
24. mar 2010

ahojte...ja mám Mirenu zavedenú asi 2 roky a snažím sa informovať ohľ. priberania po jej zavedení...pred pôrodom - 4 roky spať som mala 50 kg, počas tehotenstva som pribrala cca 3O kg a jedla som menej ako pred tehotnosťou a k tomu zvracala dlhé mesiace, takže naozaj neviem z čoho mohlo byť to priberanie....po pôrode som schudla spať na svoju pôvodnú váhu, ale po zavedení Mireny zase problém-hormoný ako v tehotenstve...cvičím, jem o polovicu menej a dosť priberám za rok 10 kg...poznám kočky čo za rok aj 20 kg z Mireny...zajtra chcem ísť k lekárke a chcem to dať von, nakoľko to nebol 1 problém...
hrozne sa zhoršila pleť a to sa o ňu naozaj dobre starám + kožná aj o vlasy- problém strašné mastnenie aj vlasov...no čo sa týka vzhľadu čistý problém a pritom ma to stojí veľku námaju, aby som to zlepšila... u mňa to môže spôsobovať, najma to, že celý čas nemám žiadnu menštruáciu...čo je veľká výhoda,ale určite nie za taku cenu čo mi = môjmu organizmu spôsobuje...
Je to všetko individuálne, na každého pôsobia hormóny inak ( keď som brala tabletky, tak som nemala žiadne problémy len som to chcela mať jednoduchšie po zavedení Mireny)

bodka13
24. mar 2010

ahoj
...mirenu mám od oktobra 2008 a tiež som sa prvé mesiace cítila ako tehu,ale žiadne priberanie som nezbadala...váha sa mi pohybuje stále okolo 50-52kg....počas tehotenstva som pribrala pri prvom 15 a pri druhom 17kg a po pôrodoch som sa tiež vrátila na svoju pôvodnú váhu....pleť som mala horšiu iba počas prvých troch mesiacoch,teraz je to OK 🙂 a zlepšila sa mi kvalita nechtov=nelámu sa ,sú pevnejšie-také ako som mávala v tehotenstve....za celý čas čo mám mirenu(za 18 mesiacov) som mala menzes iba asi 7x-aj to len na slipku a max 4 dni 😉
...takže ja som naozaj spokojná a dúfam,že to tak aj ostane 🙂

macka01
25. mar 2010

nuž teda,...je možne aby tie rozdiely boli až tak veľké????

bodka13
25. mar 2010

macka určite je to možné 😉 ...veď každá máme inú reakciu na HAK a aj iné prejavy keď sme tehulky

...sama za seba môžem povedať,že pred prvým tehu som brala Cilest asi dva roky a všetko bolo v pohode ale po
pôrode ,keď som sa chcela k HAK vrátiť tak som ju nemohla vôbec brať a to som vyskúšala niekoľko druhov-mávala som migrény...hormóny počas tehu a po ňom urobili svoje ☹

iwusska
25. mar 2010

ahojte 😵 ja sa pridavam k bodecke, tiez absolutna spokojnost, ziadne negativne zmeny nebadama dufam ze to tak ostane aj zvysne 4 roky

macka01
25. mar 2010

myslela som to len ako počudovanie sa nad tým,hej,hej,každá sme iná a inač reagujeme 😉

andre1592
27. mar 2010

ahojte dievčatá, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám troj mesačného synčeka plne kojeného a pred týždňom sa mi dostavila menštruácia preto rozmýšľam nad HA. No neviem sa rozhodnúť či tabletky alebo spomínanú Mirenu. Neovplyvnia hormóny mlieko nakoľko stále dojčím.

bodka13
28. mar 2010

ahoj Andre 🙂
...HAK ti musí poradiť doki ,je taká ktorú môžeš brať aj počas dojčenia a Mirena pôsobí iba lokálne,horm´ôny nejdú do celého tela...tu je link kde si môžeš toho viac prečítať
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detai...

iwusska
29. mar 2010

andre ja som uzivala horm. antikonc. pocas kojenia, ale nemam s nou dobre skusenosti...zastavilo sa mi mlieko, mala som prsia naliate mliekom a nedalo sa mi ani odstriekat ☹ musel mi ho az dr. v nemocke doslova dolovat a tu bolest neprajem nikomu....nikdy pred tym a ani po vysadeni tabletiek som takyto problem nemala.....ja osobne by som si dala mirenu, ak neplanujes najblizsich 5rokov babatko....drzim palce 😉

andre1592
30. mar 2010

iwusska, dosť si ma zarazila. Ja mám mliečka na rozdávanie preto som rada že si mi to napísala. A ako to je zo zavadzaním bolí to? A koĺko si doplácala?

iwusska
30. mar 2010

andre ved aj ja som si kludne mohla otvorit aj mliekarnicku 😀 😀 😀 vsetky babulky som kojila min. rok...a co sa tyka zavadzania, ja som to zvladla uplne v pohode, je to zalezitost par sekund...ale kazdy reaguje inak...platila som 150€ za mirenu a 10€ za zavedenie

zuzanocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andre1592
31. mar 2010

iwusska,

pojdem k lekárovi a uvidím čo mi povie, ale pomaly sa prikláňam ku mirene. Ďakujem ti za názor.

iwusska
31. mar 2010

drzim palce, nech si spokojna 😵 😵 😵

ketrin613
31. mar 2010

ahojte,pisala som tu par riadkov a preto sa s vami chcem podelit o skusenost.Mala som pri mirene velke problemy a uz ju mam vonku.zmenila som za ten cas lekara a prisli mi vysledky z his.po cisteni.Nakoniec sa zdedukovalo ze som ju mala zle zavedenu a preto mala na mna opacny ucinok,stale som krvacala.Proste nespravny lekar.teraz uz na druhu nemam,nie je to lacna zalezitost,dala som za nu 200eur.Drzim vam tu vsetkym palce.

miriam729
7. apr 2010

zdravím tuto stránku o mirene som našla včera. Mám mirenu vyše 2roky a som velmi spokojna. Odporučil mi ju lekar, ale už som o nej počula predtým. mala ju moja sesternica, tiež spokojná. no plánujem si ju dat vybrat pretože sme sa rozhodli pre dalšie bábo. a chcem sa spýtat ako to vyberanie prebieha. či je to bolestive, a čo krvácanie po vybratí.

mimuska0410
13. apr 2010

ahojte babenky, mám skúsenosti s danou, mala som ju trikrát, v podstate som inú antikoncepciu nemala. Bola som s ňou spokojná až na na tú poslednú. Rok a pol som mala dosť veľké bolesti a krvácanie začínalo štyri dni špinením, takže som chodila osem dní s vložkou a stalo sa, že som mala menzes dvakrát v mesiaci pričom bolesti som tlmila ibíkom. Teraz po piatich rokoch som si ju dala vybrať a rozhodla som sa pre mirenu, skomplikovalo sa to tým, že pri prehliadke mi lekár našiel polyp a pred týždňom som bola na čistení. Posledné dva menzesy bez dany som necítila žiadne bolesti, krvácanie primerané a trvalo 4 dni - nádhera. V nemocnici mi primár povedal, že dana by sa mala vybrať po troch rokoch, lebo sa často stáva, že ženám spôsobí podobné problémy, keď je tam dlhšie. Teraz čakám, kým mi skončí menzes a pôjdem si po mirenu, dúfam, že bude všetko ako má byť,len škoda, že sa pri nej nezväčšia prsia-aspoň trochu 🙂 Potom vás budem informovať.

iwusska
13. apr 2010

mimuska drzim palce aby si bola spokojna 😵 ja som tiez menila danu za mirenu a neda sa to porovnat 😵

maajka83
13. apr 2010

ahojte, ja si tiez chcem dat mirenu, mam HA ktoru mozu kojace matky ale nerobi mi dobre. som po dvoch sekciach tak dufam ze tu mirenu budem mooct mat. zajtra budem mudrejsia, idem k dr.

iwusska
13. apr 2010

maajka potom daj vediet ako si dopadla 😵

susi157
13. apr 2010

ahojte,
iwusska ahoj chcem sa spytat ja mam tu ariianu nie mirenu ale zavadzanie a vyberanie by mali mat rovnaky postup.chcem ju dat vybrat a dat druhu ale aste som sa nerozhodla ci tu istu alebo mirenu neviem sa rozhodnut.da sa to vybrat a zaroven dat druhu alebo najprv vybrat a potom neskôr zaviest druhu.

iwusska
14. apr 2010

ahoj susi 😉 mne ked moj dr. vyberal danu, tak mi hned aj zaviedol mirenu a bolo to uplne v pohode...vyberanie som vobec necitila a zavadzanie taka par sekundova tupa bolest, ale nic strasne, co by sa nedalo zvladnut..drzim palce

susi157
14. apr 2010

diky iwuss,len este sa rozhodnut ktoru dam vediet

iwusska
14. apr 2010

nemas za co susi 😵 neviem na akom principe pracuje ariana, ale ak si s nou spokojna tak mas problem vyrieseny....ja zasa nedam dopustit na mirenu a urcite si ju dam po styroch rokoch znova...daj vediet ako si sa rozhodla 😉

susi157
14. apr 2010

chcela by som vyskusat tu mirenu ale momentalna financna situacia mi to moc nedovoli lebo ja som na PN a ideme menit okna a trochu prerabat a kupit nejake nove nabytky takze neviem neviem