Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

janulka13
1. okt 2013

@dracula
@marylis
dakujem kocky, ja si to bez tamponov neviem predstavit. Mam ju zatial len par tyzdnov, ale odvtedy stale spinim a vlozka mi strasne prekazala. Ja som sa to lekara nestihla spytat, lebo mi to robil v narkoze a hned som zaspala a ked som sa zobudila, uz bol prec. Ale myslim si, ze by mi to povedal.

blondynka400
1. okt 2013

@marylis tak ono je to jak s HA, ta se taky začíná brát první den cyklu, u hormonálního tělíska by to mělo být stejné... Vyjímka je doba po porodu, jak cyklus ještě není, je to jedno a na MS se fakt čekat nemusí. To by se člověk taky nemusel dočkat 😀

marikao
3. okt 2013

JANULA 17 😵 doktor povedal, ze je to normalne. Mam pockat. Ale ked som si citala prispevky, z coho mam tu urea plazmu, urcite nie z mireny. Mohlo sa to stat pri zavedeni, alebo oslabena imunita, lebo telo s telieskom bojovalo . Je to individualne. Ale ja som sa delila len so skusenostami, naozaj nechcem nikoho odradit. Treba pocitat aj s negativami, ktore samozrejme nie su uvedene v letaku. Ani to , ze po zavdeni mozete mat aj 3-4 tyzdne bolesti v podbrusku. Tie vyrazky zacali az po 8-10 tyzdnoch. Kazde telo to znasa inak, takze ak to prave citas, nemusis to mat prave ty.Delim sa len so skusenostami, aby ta to neprekvapilo ako mna. A pripravovala som sa nato / myslim clankami , skusenostami od inych/ asi rok. Taktiez zavadzanie nie je bolestive extra, spomente si na porod a ze 5 rokov nebude mysliet nato, ci si si nezabudla dat tabletku.

ijanotova
3. okt 2013

Ahoj, ja mam zavedenu mirenu uz 5 mesiacov a som s nou spokojna, poznam len spinenie.
prve 3 mesiace je to zevraj normalne kym sa to upravi. Ja som si to dala zaviest na odporucanie od kamaratky a ta to ma uz 2 rok a je tiez velmi spokojna a hlavne nemusi riesit ziadne vlozky a datum navstevy kupaliska pripadne termin letnej dovolenky.

michalag
3. okt 2013

Ahojte zvazujem ale trochu mam strach, predsa je to hormonalna
Ja som pred mrchou naladova, niekedy pazrava 😅 a po tretom porode sa mi zda byt aj silnejsia ... ako ste reagovali po zavedeni, boli ste este viac naladove ci ani nie?

bodka13
3. okt 2013

@blondynka400 kto si prečíta príbalový leták , takm sa dozvie že odporúčajú používať vložky a s tampónmi veľmi opatrne aby sa nezachytil o vlákna a nevytiahol Mirenu - takže žiadne povery to nie sú 😉 ale máš pravdu nezakázali ich pri Mirene používať 🙂
@marylis no tak ja by som sa teda bola načakala kým mi ju zavedie, mávala som menzes veľmi nepravidelne - niekedy po mesiaci a niekedy aj po 3 mesiacoch...inak mne pri Mirene menzes vymizol

blondynka400
3. okt 2013

@bodka13 v příbalovém letku napíšou všechno, jen by je někdo nemohl za cokoliv popotahovat, takže to je potřeba brát hodně s rezervou... Když se koukneš na vlákna na tělísku (z jakého jsou materiálu) a jsou zastřiženy do správné délky, je celkem jasné, že se nemá kde co zachytit... Navíc vlákna od tělíska jsou většinou "přilepená" na čípku a tak daleko tampon opravdu není 😉

bodka13
3. okt 2013

@blondynka400 nebudem sa o tom dohadovať, určite nie je všetko tak ako to píšu, ale zase sa treba zamyslieť aj prečo to píšu, tu napríklad dôvod vidím 😉 ....všetky, ktoré chcú tampóny používať nech ich používajú,no musia si byť aj dopredu vedomé čo sa môže nastať - možno sa to stane 1 zo 100 😉 🙂 tak ako píšu aj o možnom tehotenstve s Mirenou či akoukoľvek HAK

blondynka400
3. okt 2013

@bodka13 no ve farmaceutické firmě jsem kdysi pracovala, vím jak se píšou příbalové letáky 😉 1 ze 100 si vytáhne tělísko tamponem? 😕 To je vtip dne 😀 Bohužel je spíš tělísko špatně zavedeno... Udává se až 20%, ne všichni doktoři to umějí a z toho jsou následná selhání tělísek...
Jako neříkám, že když doktor nechá vlákna moc dlouhá a použije se levný tapon s drsným povrchem, za určitých okolností by to teoreticky možné bylo, ale ten poměr bude určitě někde jinde 😉

mrsblack
3. okt 2013

Holky, jdu se s dotazem - mám Mirenu od pondělí a asi mi trochu popojela dolů - po zavedení byla vlákna cca 2mm, teď jsou tak centimetr. Nevíte, jestli je to ještě OK, že se to takhle trochu hnulo? Díky.

bodka13
3. okt 2013

@blondynka400 to bol príklad- je tam slovíčko možno , nemusíme sa chytať za slovíčka 😉 ...myslím,že táto téma je úplne o niečom inom 🙂

blondynka400
3. okt 2013

@mrsblack pro jistotu bych to nechala zkontrolovat na UTZ, zda je správně uložená. Ona se v děloze "usazuje", ale vzhledm k tomu, kolik je tělísek blbě zavedeno bych to radši zkouknout nechala. Taky záleží na tvaru dělohy, u některých je to problém a jakoby částeně vypadne a pak samo neplní 100% funkci... Mně tedy za cca 9 měsíců kouká pořád stejná délka 🙂

fodorka
10. okt 2013

zeny mam na vas otazocku tie ktore mate mirenu...nemate zvyseny vytok???nemyslim ze kvasinky ale proste vytok...

budulienka
10. okt 2013

@fodorka Ja mam mirenu už tri roky a bojujem stale s vytokom ale aj s častým zapalom

fodorka
11. okt 2013

@budulienka a tie vytoky ti zacali az po zavednei mireny ci aj pred tym si mala problem???

budulienka
11. okt 2013

@fodorka kym som nemala mirenu nemala som žiaden problem ani čo sa tyka cyklu. už len čakam ako dopadnem na preventivnej prehliadke o mesiac a rozhodnem sa či si ju nedam vybrať. dosť som s toho neštastna, lebo tie vytoky mi dosť vadiať ale aj tie zapaly

mackopa
21. okt 2013

Ahoj ja uz mam mirenu cca rok a pol a chcem sa vas popýtať ako mate menstruaciu? ja som ju po zavedeni maval pravidelnu nie silnu ale pravidelnu ale posledne tri mesiace ju vobec nemam neviete preco to tak je? ako aj viem ze uz uz by mala dojst ale nic proste neprisla robim si ztoho starost ze ci sa nieco neudialo a ci yb sa aj mohlo stat zeby som ostala tehotna i ked vlakienka tam citim....dakujem za vasa nazory...

virgo666
22. okt 2013

Mám 43 rokov. Mirenu som si dala pred týždnom zaviezť už po tretí krát za sebou, vždy po 5 rokoch. Ja si Mirenu nemôžem vynachváliť . Zavedenie síce nie je najpríjemnejšie , ale určite sa to dá zniesť . Jemná bolesť a mdloby po zavedení ma vždy prešli za pár hodín . Počas celej doby 10 rokov som nemala absolútne žiadne problémy ani symptomy ktoré tu opisujú ostatne diskutujúce. Určite je pravda , že čo človek to iná reakcia. Ja ju môžem len odporučiť, je to super vec. Ziadne krvácanie 10 rokov , žiadne bezdôvodné výkyvy nálady ani nič podobné.

aniicka24
22. okt 2013

@virgo666 ja ju už budem mať dva roky a tiez som max spokojná nemám ms a výkyvy nálad som mala aj predtým keď som mirenu nemala takže u mňa nič neobvyklé 🙂

januska11
22. okt 2013

Aj ja prispejem svojou skusenostou. Zavadzanie mireny mi neprislo nejake strasne, pol roka sm spinila nepravidelne, potom to uplne prestalo ziadne kramy iba v tom case kedy by sa asi kramy mali dostavit mavam navaly horka, dakedy spjene s busenim srdca. Potm sa dostavi iba taky mini krvavy vytok, navaly mavam coraz castejsie...dalsie zmeny - depresie a nespavost. Asi si ju dam von.

aniicka24
22. okt 2013

@januska11 podľa mňa to nie každému sadne každá sme iná a aj pri antikoncepcnich tabletkach to nesedí každej a musí sa vyberať ktorej môžu dať akú značku

Asi toľko podľa mňa

crissie
22. okt 2013

Pridam aj ja svoju skusenost, kedze ja si uz vnutromaternicove teliesko urcite nikdy nedam. Zavedenie bolo celkom ok, na nejake mdloby a tak. Ale to vybratie? Brr nikdy viac. Vlakno s ktorym sa ma mirena vyberat uslo do vnutra a teliesko sa trosku otocilo. Stale plnilo funciu antikoncepcie, ale vyberalo sa tazko. Klieste, ktorymi sa to dr. snazila vybrat von sa vysmykavali a teliesko sa nedalo uchytit.. Doktorka zahlasila ze tieto nastroje su velmi jemne! 🙄 Postupne teliesko otocila a po takmer pol hodine to vybrala. Niekolkokrat ma dr. dole umrtvovala a sestricka sa na to nemohla pozerat. Krvacala som este niekolko hodin, no brrrr. Som rada ze je to von.

marylis
22. okt 2013

@mackopa Ahoj, mne MS vymizla po cca 4 mesiacoch. Najskor som mala normalnu, potom len spinenie a teraz, uz 2.mesiac nic 🙂 a tehotna niesom...

mackopa
24. okt 2013

Aha takže je to v pohode

luciy7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adkamacka
4. nov 2013

Ahoj žienky,nemáte niektorá skúsenosti-sposobuje Mirena nejaké komplikácie pri operačných zákrokoch.Neviem či tu už o tom písalo.Ďakujem vopred za odpovede 🙂

billam
4. nov 2013

@adkamacka ja som mala Mirenu v sebe asi 8mesiacov ked ma operovali...nemala som žiadne problémy...ale určite to oznam chirurgovi aj anesteziologovi

julia35
6. nov 2013

@adkamacka ja som mala mirenu tuším druhý rok ked ma operovali na platničky. Nikomu som to neoznamovala. Ale určite závisí na akú operáciu ideš. Ja som nemala ani nemám s ňou žiaden problém.

klincek
11. nov 2013

ahoj damy,
potrebovala by som radu. ja mam Mirenu od aprila a mam pocit, ze nejako "kysnem"..nie je to klasicke priberanie, aj vahu mam v podstate rovnaku (1-2 kg plus minus🙂), ale som sa tak cudne nafukla v prsiach aj v pase, neviem to nazvat inak, ibaze som rozkysla..dost ma to stve. a dovodom asi bude Mirena, lebo zamestnanie, rezim aj stravu mam ako predtym, proste ziadna zmena okrem toho, ze pribudlo teliesko. mate podobnu skusenost? mam to riesit s lekarom ako problem, alebo skusit upravit stravu, alebo?? necitim sa takto dobre.

klarra123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz