Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

javka
23. máj 2009

alle ja tabl. môžem ale mam dve deti a ďalšie nechceme (aspoň nie hneď) a lekar mi neodporučal dlhodobé užívanie tabl. ale ponukol mi vnutromater.teliesko tak som vyskúšala...ja ti rozumiem keď nemôžeš tak nemôžeš je to ako s tabl. niektore žene vyhovujú iné jej robia problémy 😒

mata34
24. máj 2009

ahoj ,,javka" písala som na stránku ktorú si mi odporučila a už mi aj odpísal lekár a doporučil mi aby som si kúpila ASCORUTIN a užívala ho 3 krát za deň. Vraj sa nemám báť a začať ho užívať a ísť potom toho 18.6. na kontrolu a určite bude všetko v poriadku. Ti si ho užíval tuším tiež. Pomohol ti? Zajtra ráno idem hneď do lekárne a dúfam že mi ho predajú aj bez receptu.

javka
24. máj 2009

ahoj mata34, ano aj ja som ho úžívala 3krat denne a pomohol mi....určite ti ho predajú lebo dá sa kúpiť aj bez lekar.predpisu 😉 držím palce 🙂

lienkasedembodkova
25. máj 2009

Nazdarte! Idem zhrnut moje pozitivne skusenosti s mirenou, mam ju od 3.2. 2009.
1., Šialeny menzes v ťahu
2., Bolestiva ovulacia ta tam
3., Migrena ,ktora mala navaznost na šialeny menzes sa nehlasi
4., Sex bez zabran, v inej dimenzii ako s gumkami a o tabletke "PO", ktora je u mna v podstate potrat ani nehovoriac
5., Ziadne obavy, zo zabudnutia uzivania tabliet

Špinenie minimalne,lahko riešitelne slipovou vložkou, napatie v prsnikoch trvalo prvy mesiac asi 3 dni.

iwusska
25. máj 2009

lienka ahoooooojjjjj 😵 😵 😵
ja som si ju dala zaviesť o deň skôr ako ty a pozitíva presne tie isté

jana1002
25. máj 2009

Predám 2 balíčky HAK Lindynette 30 za 40 EUR, popr. 1 balíček za 20 EUR (cena v lekárni: 25/ks). Takže užívateľky Lindynette 30, píšte, určite sa dohodneme. Mne táto značka celkovo vyhovovala, ale prestala som ich brať kvôli snahe a dieťa a ostali mi ešte 2 nepoužité balíčky.
E-mail: tandlmayerova@zoznam.sk

bodka13
25. máj 2009

😕 jani... my máme Mirenu 😀 ...HAK už papať nemusíme 😉

iwusska
25. máj 2009

bodečkaaaaa 😵 😵 😵 pravdu vravíš 😉

lienkasedembodkova
27. máj 2009

Zdravim všetky, Iwussku zvlast ! 😵 Brala som aj HAK, takze viem porovnat ako to pôsobilo na mna v jednom aj v druhom pripade. Z HAK sa mi hrozne zhoršila migrena, takze u mna je to jasne.
Spinenie mi po 3 mesiacoch uplne zmizlo, akurat v com je trochu problem, su male vyrazky,ale chystam sa kupit si od Vichy Normaderm, ktory u mna hned zabera, mam mastnu plet od davna,takze to moze suvisiet s mirenou a nemusi. 😎

iwusska
27. máj 2009

lienkaaaaa 😵 😵 😵 😵 avoooj, ty si taký prípad ako ja 😀 HAK som tiež chvíľu brala, ale zistila som že to nie je nič pre mňa 😖 , pri mirene mi špinenie trvalo len prvý mesiac, od vtedy absolútna spokojnosť, pohodlnejšiu antik. si ani neviem predstaviť 😉

marus3010
27. máj 2009

Ahojte babenky 😵 Takže ja už to mám tiež za sebou/pondelok 25.5./strašne som sa bála,mala som zvláštny pocit,nebolo to až také strašné.Doktorka mi povedala nech si dam radšej ibuprofenku,dnes je streda a mám malé špinenie,ale začal ma dosť bolieť chrbát.A mam pocit akoby som mala v sebe malého votrelca 😎
Zuzadlo už dávno si nepísala,čo je s Tebou? 😵

iwusska
27. máj 2009

marus ahoj 😉 som rada že si to tak super zvládla a vitaj v klube 😵 ja som so zuzadlom v kontakte, žije 😀

felixko
28. máj 2009

babule čaute, už som to tu raz písala, alebo sa pýtala, nemáte napätie v prsiach pri Mirene, lebo mňa pri obyč. HAK bolievali dosť prsia, preto som ju radšej vysadila a keďže je Mirena jednohormonová zaujímalo by ma, či má tiež tieto vedľ. účinky

iwusska
28. máj 2009

felixko ja som ti na to písala a aj viaceré to tu spomínali...ja napätie pociťujem asi týždeň pred menzes, ale nie je to nič, čoho by si sa mala obávať... 😉

zuzadlo
28. máj 2009

marus3010: zijem 😀

iwusiiiik: 😀 😀 😀

no a ja som to tu uz sice pisala ,ale ja mam ties mirenku a nedam na nu dopustit,tabletky som nikdy nebrala a ani nebudem,mala s0om uz zavedenu danu,ale pri nej som mala menstruaciu az na 15 vloziek denne ☹ ,mirenku mam od 29.1 a som maximalne spokojna, zavadzanie bolo trosku neprijemne, chvulku som spinila a do vecer po zavedeni som mala len slabe bolesti v podbrusku,nic viacej a ta menstruacia, to je balada 🙂 ,staci aj jedna slipka-naozaj len slabucke spinenie,takze milovanie kedykolvek 😀 mirenku vrelo odporucam,aj ked je naozaj pravda, ze kazda z nas to vsetko znasa inak,tak isto aj stupen bolesti ma kazda iny,ale ked sa zvladne porod,tak toto je prechadzka ruzovou zahradou,aj ked ja som mala oba porody skvele-mohla by som rodit stale 😀 😀 😀 ,ale nakoniec,zenske nie su padavky,je to nas osud, ze sme trpitelky 😉 takze mirenky- vsetko len to dobre 😉

soroska
7. jún 2009

ahojte, na tejto stránke som 1x a priznám sa, že som rada, že som tu, je vás tu dosť a preto prosím o radu - dať si danu či mirenu, hak som užívala viac druhov, nerobili mi najlepšie, preto som sa rozhodla pre toto riešenie, mám na rozhodnutie pár dní a preto budem vďačná každej za jej názor, pretože, to čo som počítala po chatoch ma skôr odrádza, ale zase na druhej strane nechcem riskovať /mám 2 zlaté baby a tie mi bohate stačia/ 😉 díky 🙂

lienkasedembodkova
8. jún 2009

Skusenosti s Danou nemam, ale udajne dost podstatne zosilnuje menzes, takze ja hlasujem za MIRENU.
Som s nou zatial spokojna, dufam, ze to tak ostane. TReba do toho ist, prve 3 mesiace sa vyzbrojit trpezlivostou a potom je to fajn. Drzim prsty! 🙂 😉 :- 😵

spikino
9. jún 2009

Čaute všetky!Dnes som na tejto stránke po prvý raz a tieto príspevky vidím tiež po prvý raz.Ja som si Mirenu dala zaviest dnes a úprimne povedané nič príjemné to nebolo mna osobne to bolelo teda dosť.Čítala som si vaše príspevky a tiež som dostala brožúrku od môjho lekára a jedna vec ktorá ma trošku znepokojuje aj ked možno hlúpo bude znieť,v brožúrke bolo písané že si šnúrky môžeš sama nahmatať a skontrolovať či mirenu máš......a teraz tá otázka,každá z nás má rada nejakú tú predohru a ked si to podla tej brožurky môžeme nahmatať my nemôže sa stať že pri určitých hrátkach by partner mohol mirenu nejakým nedopatrením pohnúť,premiestniť prípadne povitiahnuť?Sorry za takú blbú otázku ale ako som tak čítala niektoré z vás s nou majú už dlhšie skúsenosti a tak si myslím že by snád niektorá mohla poradit.Ďakujem 😒

marus3010
9. jún 2009

Čaute babenky 😎 .Ako sa máte?Ja sa mám celkom fajn,len trochu ma znepokojuje už 2 týždne krvavcý výtok.Dva týždne mám mirenu a nepozdáva sa mi ten výtok,nie je toho veľa každý deň,už ma to trochu prestáva baviť.Ja som tiež na tom letáčiku SPIKINO čítala o tých šnúrkach a bolo tam ešte písané niečo také,že lepšie je používať vložky ako tampóny,ale pýtala som sa našej sestričky a tá mi povedala,že kľudne môžem aj tampóny/dúfam,že ich nebudem musieť používať/.Ja si myslím,že tak ľahko by sa asi vybrať tá mirena nemala/veď pri vkladaný si aj vytrpíš/no ak by sa dala ľahko vybrať,tak to by sme si ich tam mohli aj samé dávať 😀 😀 😀

spikino
9. jún 2009

Čau marus3010.Vlasrne to máš pravdu.
Na ten krvavý výtok- mne lekár povedal že ak o týžden ešte budem krvácať mám sa prísť ukázať ak nebudem mať žiadne problémy stačí ked prídem na kontrolu o 2 až 3 týždne tak by si sa možno mala ozvať svojmu lekárovi a spýtať sa na to jeho,podla mna on ti lepšie poradí ako mi všetky kedže on s tým má asi viac skúseností. 🙂

iwusska
10. jún 2009

ahojte 😉
soroska ja mám skúsenosti aj s jedný aj s druhým.....a ak ti možem odporučiť tak radšej mirenu lebo:
1. možeš ju mať o 2 roky dlhšie
2. neporovnatelne slabšia alebo nijaká menzes
3. vplyvom gestagénu je určite spoľahlivejšia
4. menej neg. prejavov oproti dane
ale to sú len moje skúsenosti, niekto má možno opačné....rozhodnutie je len na tebe 😉
marus ja som špinila celý mesiac po zavedení, ale od vtedy už vobec....takže vydrž 😉

danusik
22. jún 2009

ahojte kocky.som tu nová,vlstne túto stránku som objavila uplnou náhodou 😵 hladala som nejake info o vnutromaternicovom teliesku,uvazujem o Mirene lebo mame jedno bejby a to druhe plánujeme tak za 3-4 roky,a uz som si nechcela zbbytočne ničiť pečen a chodiť každý štvrťrok na predpisovanie tabletiek,ktoré navyse po sčítaní výdavkov nan,vyjadu podstatne drahsie...ako citam rôzne názory,tak mam z toho aj trochu strach babenky moje...mam tyžden na rozmyslenie a neviem co urobiť,,,,má to aj svoje pozitíva ale aj negatíva,nie?co by ste mi odporucili?Z vlastnej ckusenosti.dakujem Dandula 😉 😉 😉 😉 😉

ingra73
22. jún 2009

danusik: ja som uvazovala podobne ako ty, a tiez som bola plna obav, napokon som sa premohla a prave dnes som si ju dala zaviest, prestrasne som sa bala, napriek tomu, ze mam za sebou 4 porody, strachom som div neodpadla ☹ ...napokon cely zakrok trval cca 5 minut, a bolest sa da prirovnat k neprijemnemu tlaku-niekolko sekundovemu, cele to bolo maximalne neprijemne ale oproti porodu - NEPOROVNATELNE... dufam, ze mi ta mala plastova potvora plna hormonu pomoze hlavne v zmierneni PMS a tiez hlavne nech sa mi upravi strasne silna menstruacia...a v neposlednom rade ocakavam, ze 100% posluzi ako antikoncepcia, kdze deticiek uz mame dost 😀 ...nuz, uz len cakat, ci ju moje telo prijme, alebo ju budem musiet dat von..zatial mam pocit, akoby som mala v tele nejakeho votrelca, dufam vsak, ze si na nu zvyknem a ako pisu ostatne maminy, po case ju uz nebudem vnimat, ze tam nieco vobec mam 😉

ingra73
22. jún 2009

este som zabudla dodat, ze som zatial nikdy nebrala ziadne HAK tabletky ani telieska, tak preto tu malu potvoru este akosi neviem prijat a velmi tazko som sa na nu dala presvedcit... 😠

iwusska
22. jún 2009

ingra držím palce aby si sa pridala k nám veeeeeeelmi spokojným s mirenou 😉
danusik ja som svoje skúsenosti opísala vyššie a už po x-tý krát hlasujem jednoznačne za 😵

ingra73
22. jún 2009

iwusska: dakujeeeeeeeeem, bola by som velmi rada, keby sa ten kusok umelej hmoty u mna ujal....citim sa vselijako ☹ no je to len par hodin odkedy sa ta mala okupantka zacala usidlovat v mojom vnutri...dufam, ze mi nenarobi paseku 🙂 konecne som sa rozhodla pre nejaku antikoncepciu, tak neostava mi ine, lne verit, ze to bude ok. mam jednu kamosku, ktora si ju nevie vynachvalit, ma ju uz 5-ty rok, teraz si ide dat druhu, je s nou maximalne spokojna 🙂 ..ona spominala iba nejake napatie v prsnikoch v case menstruacie- ak to tak moze nazvat, lebo to ma strasne slabunke, a aj ona s ju dala hlavne kvoli silnemu krvacaniu, ibaze vtedy za nu platila okolo 6000sk, ja som ju dostala na predpis za nejakych 19€

bodka13
23. jún 2009

🙂 🙂 🙂 vítam nové mirenky 🙂 🙂 🙂
...ak porovnám HAK a mirenu - víťazom sa stáva 😕 ...mirena 😉

...na ten predpis ju dávajú zo zdravotných dôvodov 😉 ...mám ju od októbra 2008 a tiež ma vyšla 6200sk(aj so zavedením)....už som písala niekde vyšie ako sa mi s ňou žije,tak si prečítaj...a menzes som mala iba 2x 😅 😅 😅

ingra73
23. jún 2009

no kočky....a to akoze ako dlho mam krvacat? nic ma neboli, len to krvacanie mam pocit ze sa zintenzivnuje.... ☹

bodka13
23. jún 2009

a od kedy ju máš?

iwusska
24. jún 2009

ingra musíš tie začiatky vydržať, u mňa to trvalo mesiac a odvtedy pokoj, a menzes mám len také 3-4 dňové špinenie, takže to ani nie je ten klasický.....neboj výsledok stojí za to....však bodečka? 😵