Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

dracula
30. mar 2013

ja uz mela 20 dni hormon bez efektu. krvacim vkuse. pochopila bych, kdyby aspon jeden den jsem mela klid. tohle je fakt neunosne. i kdyz mi penize nedaji, stejne budu rada, kdyz se ji zbavim.ono se rekne, aby clovek byl ok v pohode, ale uz me to psychicky depta. vydrzim jeste ...ale pulrok ne.

@janula28

jazzbow
30. mar 2013

u mna sto percenrna spokojnost 5 rokov ziadna starost odporucam

littlejane
30. mar 2013

@dracula - takže když budeš chtít mirenu vyndat, peníze zpět nedostaneš? Přestože ti to dělá problémy? Já právě kvůli tomu pořád váhám, protože se mi to zdá jako risk, když nevím, jak moje tělo na to bude reagovat

dracula
30. mar 2013

@littlejane urcite sem napisi,zda jsem penize dostala. vim, ze nekomu vrati a nekomu ne. asi zalezi na tom, jake
ma clovek problemy. ja mirenu navic i nemam prvotne kvuli antikoncepci, ale z jinych zdravotnich duvodu. mela mi pomoci, ale asi ne.

deda
30. mar 2013

ahojte maminy, ja som si dala mirenu teraz 21.3. a teda vkladanie som vôbec necítila, myslela som si, že to bude bolieť pri zákroku a aj po tom pár dní...a bola som milo prekvapená, že ma nič nebolelo...len od vtedy ako mi ju vložili, podotýkam v prvý deň menzesu...som pár dní iba špinila a teraz trošku krvácam....tak dúfam, že sa mi to krvácanie umúdri a budem spokojná

elllla
30. mar 2013

tak priebezne sa znova hlasim 🙂 uz mam mirenu takmer tri mesiace a klop-klop, asi sme sa skamaratili a sadli sme si.. obcas mam slabe spinenie (asi tak 2 dni do mesiaca) a inak pokoj.. dokonca ani na vahe zatial nebadam nejake zmeny.. takze si hovorim, ze len tak dalej a bude to fajn.. 🙂

mrvaj
30. mar 2013

Tak Vás tu zdravím. Ja som mala mirenu vloženú pred 3,5 rokom zo zdravotných dôvodov - po operácii maternice a následnej pľúcnej embólii som si nemohla dovoliť ďalšie tehu (mala som vtedy už 3 deti). A hádajte čo? Môj najmenší syn oslávi o 2 týždne 2 roky. Otehotnela som s Mirenou po 7. mesiacoch od zavedenia!!! Ale neznepokojujte sa, môj gynekológ bol taký šokovaný, že počas svojej praxe a tiež jeho kolegov ešte niečo podobné nezaznamenali. Takže som asi len výnimka potvrdzujúca pravidlo. 😉

dracula
31. mar 2013

@mrvaj Docela teď díky mým trablům s mirenou jsem pročítala na netu diskuze a nejste zdaleka sama, která při mireně otěhotněla. Holt nic není stoprocentní. Ale určitě jste ráda i za další dítko v rodině. 🙂

Já jsem si říkala, zda mirena nějak neovlivní případné miminko. Tak asi ne, jak to vidím u vás. Říkala jsem si, zda žena pak třeba nemusí na potrat kvůli tělísku a hormonům... Pokud člověk provozuje sex, musí vždy počítat, že nějaká procenta selhání antikoncepce jsou...

ivca_doubek
31. mar 2013

Ahojky holky,
nemáte některá zkušenosti s menstruačním kalíškem při zavedené Mireně? Vím že by se neměli používat tampony - kvůli možnému zachycení "drátků" a vytažení, ale u kalíšku by toto hrozit nemělo?
Bohužel nepatřím k těm, kterým MS při Mireně zmizí, a vložky používám dost nerada, tampony byli mnohem pohodlnější. K doktorce jdu na kontrolu až za dlouho, tak mě napadlo jestli nemáte některá zkušenost?

womenne
31. mar 2013

@ivca_doubek bežne používam tampon mirenu mam už 3 rok 😉

ivca_doubek
31. mar 2013

@womenne Fakt? Já z toho mám docela strach, mám to tam celé po porodech nějak "kratší" 😅 , když zavedu tampon tak je právě až k těm drátkům, tak to nechci moc pokoušet... 😒

dracula
31. mar 2013

@ivca_doubek ja ani ty cancoury nenasahnu. lekar mi je ihned zkratil,abych mohla mit tampon.

ivca_doubek
31. mar 2013

@dracula Jj, taky jsou kraťoučké, ale mé vnitřní rozměry taky 😀. Dostanu na ně naprosto bez problémů...

lienkafoj
1. apr 2013

@dracula myslím, že sa to ani neupraví, jednoducho tak reagujes. Ja som si potom dala Nuvaring, lebo ze ma este menej hormonov ako Mirena a spinila som aj z toho.... tak uz vazne neviem, som na prasky, on prsiplast nechce, aj atk nemozem.... a na podviazanie som este nedozrela psychycky.... mam sice 35 ale co ak ....?

dracula
1. apr 2013

Já bych hormonální antikoncepci brát mohla, aniž bych krvácela. Před dítětem jsem brala mnoho let hormonální antikoncepci. Pak jsem po porodu nic nebrala a následně jsem při antikoncepci měla spíše problémy psychické než fyzické. Pořád jsem byla jakoby v tenzi, premenstruační syndrom... Takže jsme se vykašlali na hormony a byla jsem v pohodě. Ale nyní mám mirenu, aby se mi netvořily polypy. Nemám ji prvotně jako antikoncepci. Nám prezervativ nevadil. Ještě měsíc vydržím. Abych si mohla říct, že jsem to nevzdala jen tak a nelitovala. Ono pořád chodit po půl roce na abrazi polypu taky není žádný med. Narkózu nemusím...

elischka
1. apr 2013

@ivca_doubek také jsem se bála, aby se mi cancourky nějak nenamotaly na tampon, takže jsem pořídila menst.kalíšek. První MS jsem trochu bojovala se zaváděním, chce to cvik. Teď už je to ale super a můžu doporučit.o)

ivca_doubek
2. apr 2013

@elischka Děkuji, už jsem se definitivně rozhodla že si ho také pořídím. Asi to bude po začátku boj, ale ono to půjde 😀 😀

silvi007
2. apr 2013

Ženy , mám Mirenu už 8rokov, mám už druhu, menzes nemám 8rokov🙂) schudla som 12 kil, jasné že nie od mireny, ale dá sa schudnut aj počas jej zavedenia.na začiatku som mala bolesti, ale tie prešli po mesiaci.Prvu mi moja gynekologička nevedela po 5 rokoch vybrat,musela som ist pod narkozu, ten kto mi ju zavádzal až príliš skrátil vlákna, druhu mirenu mi vlakna doktorka vobec neskracovala.Možnost otehotnenia je 1percento, asi ste to mali nespravne zavedené, alebo si vytahovaním tamponov posuniete aj mirenu,mám super gynekologičku....určite je to lepsie ako žrat tabletky, alebo si davat "DANU".

sisivany
5. apr 2013

Ahojte!ja mam mirenu od januára, zavádzanie dosť bolelo, potom som vkuse 3 týždne krvácala dosť silno,tak mi gynekológ predpísal lieky na zastavenie krvácania, ale teraz pohoda, menštruácia ovela slabsia ako pred zavedením 😉 asi sme si tiež už sadli a manžel je celý spokojný........takže určite odporúčam 🙂

dracula
5. apr 2013

@sisivany Nepamatujete si název těch léků na zastavení krvácení?

eaurelia
5. apr 2013

Teším sa, keď pôjde von..predčasom som tu písala, že som nie moc spokojná...robí sa mi hrča v bruchu vľavo dole, každý doktor (na sone, chirurg, gynekologička) ju nahmatali a na sone nie je nič vidno..minimálne raz za mesiac ma v tom boku tak bolí, že ledva chodím, lebo mi tá bolesť vystreľuje aj do ľavej nohy...vtedy ma bolia aj kríže..výtok mám samozrejme po celú dobu a náladu takú, žeby som niekoho rozdrapila na počkanie..teraz musím ísť na magnetickú kvôli tej hrči a potom gynekologička konečne uznala po ôsmych mesiacoch trápenia (mimochodom úplne bez menštruácie, len raz keď sa mi tam objavila 4cm cysta a praskla som mala menzes asi 5 dní, silný) že budeme uvažovať o jej vybratí..
Nie je zdravé ani prirodzené, len pohodlné, že žena nemá menštruáciu...všetko svinstvo jej ostáva v tele..

peinka
5. apr 2013

Ja mam tiez mirenu uz 3 mesiac zatial som velmi spokojna, zavedenie neblele az na tu umrtvujucu inekciu do zadku 🙂 tu som este 3 dni citila. Mam dokoncna cistu pod maternicou co mirena lieci cisty do 5cm kedze pri takej "malej" sa neuvazuje o zakroku tak uvidime. Menzes som mala odvtedy raz aj to 1 den, prve dva mesiace som spinila po zavedeni na co ma doktorka upozornila uz predtym ale inak super. Aj mnazel chvali uvidime skor :D

billam
5. apr 2013

@peinka dala ti injekciu na umrtvenie?...to fakt?...ja som nič nedostala a ani som o tom nepocula, že by niekomu dali 😕

sisivany
6. apr 2013

@dracula nepamätam, rozmyšľam,ale vôbec ma to nenapáda,lebo som nemala ani krabičku dali mi ich v ambulancii u gynekológa, mohli sa užívať aj počas dojčenia,sorry zabudla som názov 😒

silvia2013
6. apr 2013

ASCORUTIN je liek na zastavenie krvácania

silvia2013
6. apr 2013

@eaurelia , ako Ti može ostat "to"svinstvo v tele,ked Ti maternica nezhrubne a tým pádom nemá čo z tela odchádzat?Asi nemáš dostatočné info,čo je mirena...

svetielkoand
6. apr 2013

@dracula pambu 🙂

sasena033
7. apr 2013

@eaurelia nič neostava v tele a nemas sa z coho cistit.. to ze nemas mrchu vobec nevadi 🙂 to su obyčajne myty ze sa potrebuje telo vycistit 😀 😀

peinka
7. apr 2013

@sisivany áno dostala som automaticky na umrtvenie maternice čakala som 15 až 20 min a potom mi ju zaviedla takže to bolo fajn a nebolo to ani nepríjemné čo som zacitila tak trošku tlak krížoch inak nic

martinkatinka
10. apr 2013

@dracula ja som brala cyclo3fort na zastavenie krvácania, počas prvého pol roka, lebo to bolo veľmi silné a časté, potom sa to akosi upravilo