Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

bubkaci
17. sep 2010

Ahojte baby..no ja nemám mirenu ale arianu a voláko to dobre nedopadlo tak mi ju musela vybrat a dat novú...no a povedala že ak to bude to isté tak mi dá mirenu že je ovela lepšia....tak teraz neviem??? poradte mi či áno alebo nie????

vieraj
17. sep 2010

@chika nemas nahodou uz nejaky iny nick? tvoj pribeh mi je nejaky povedomy... 😎

chika
19. sep 2010

Ahoj Vieraj, nie ja som tu nová a zaujíma ma práve táto téma, lebo mám pocit , že posledné mesiace priberám v oblasti brucha, čo u mňa nikdy nebolo zvykom, nakoľko pravidelne cvičím. Tak hľadám či to nie ta moja Mirena. Ako som už písala je čas si ju dať vybrať! A čo ďlej? ☹

jankas87
5. okt 2010

aj ja by som chcela mirenu tak sa chcem opytat ci sa da zaviest hned po sestonedeli. este som sa o tom s doktorom nerozpravala tak neviem.

jankabambulka
20. okt 2010

ahojte dievčatá.
dnes mi lekár oznámil , že nemôžem viac brať HA z dôvodu, že som cca 3-4ttnazad malaslabší infarkt. preto si mám vybrať medzi mirenou, danou , sterilkou alebo byť bez ničoho......dakra je to neuveriteľne ťažké rozhodnutie, nakoľko o dane som čítala len zlé veci:zarastanenie, zarastenie dany, silný menzes,priberanie....
o mirene tiež čítam stále špinenie a krvácanie jááj a taktiež priberanie-toho sa asi najviac bojím ☹ nakoľko po pôrode svišťov-dvojčat mi ostalo 15kg a po skončení dojčenia cca rok nazad mi nasadil nuvaring-UNIKÁTNA vecička -krúžok ktorý sa vloží a za 3tt vyberie prejde 3dňový menzes a zasa sa vloží ale teraz to už nesmiem 😔 🙄

bodka13
20. okt 2010

@jankabambulka
ahoj Jani...myslím,že sa musíš pre niečo rozhodnúť,lebo ostať "bez ničoho"určite nie je najlepšie riešenie 😉
...tie diskusie sú niekedy dosť zavádzajúce 😒 ...aj ja skôr ako som si dala mirenu som si ich niekoľko prečítala a potom som spustila paľbu otázok na doktora,no ten hneď pochopil odkiaľ vietor fúka 😀 a všetko mi podrobne vysvetlil...tiež som nemohla brať HAK kvôli migrénam a krčovým žilám...zober si,že aj tabletky niekomu sadnú hneď a niekto musí vyskúšať aj 3-4 kým nájde tie vhodné...každá máme iný organizmus,každej telo sa s tým inak vyrovnáva 😉
...ja by som Mirenu nemenila za nič iné-som maximálne spokojná,žiadne problémy som nemala,najťažšie boli tie prvé tri mesiace ale teraz je to už v pohodičke-menzes mávam zhrub každé 3 mesiace nejakých pár dní,a aj to len na slipku...vlastne o pár dní budú 2 roky čo mám Mirenu 🙂
...a ešte k tej spokojnosti....poznám ešte dve spokojné kočky Iwusska 🙂 a Zuzadlo 🙂 ....obidve píšu do našej témy nad 30,niečo mi našuškáva,že aj ty si párkrát písala k nám keď sme boli ešte odomknuté
takže ti prajem,aby si sa správne rozhodla a potom bola iba spokojná 🙂

mitinka
25. okt 2010

Ahojte chcem sa spýtať,či jej zavádzanie aj bolí a ako dlho to trvá?Moja mama aj bývalá kolegyňa si to dali a maximálna spokojnosť 😉 Ale obe hovorili,že veľká bolesť pri jej zavádzaní ☹ Rozmýšlala som nad tým ale bojím sa tej bolesti ☹ stačilo mi už za celý život 😔

tereza79
25. okt 2010

nevravím že to vôbec nebolí,by som povedala že to skôr zaštípe,ale je to v pohode,ja som si ju dávala už 3x zavádzať a dám si ju po pôrode znovu.

bodka13
25. okt 2010

@mitinka je to tak ako píše Tereza....cítiš,že ti ju zavádza,ale nie je to žiadna veľká bolesť-pre mňa to bolo niečo ako keby som cítila v podbrušku tlak...a myslím,že keď si zvládla pôrody tak toto je nič proti tomu...a myslím,ž môžeš požiadať doktora aj o nejaké umrtvenie 😉

@tereza79 prečo si si ju dávala už 3x 😕 vypadla ti...či 😕

tereza79
25. okt 2010

lebo po 5 rokoch má ísť von, tak som ju 2x dávala von po tomto čase a jeden krát som chcela otehotnieť tak som si ju dala vybrať a potom som si to rozmyslela 😀 tak som si dala založiť znovu,medzi vybratím a založením dalšej má byť 3 mesiace pauza,ja som bola maximálne spokojná aj keď pri založení prvej mi blbli krámy asi 3-4 mesiace,potom sa to už neopakovalo.

mitinka
25. okt 2010

@tereza79 a ako sa to vyberá?Tiež to bolí?Nezarastá to?

tereza79
25. okt 2010

zarásť to vraj môže ale len tak keby to tam ostalo namiesto 5 rokov napríklad 10rokov,vyberá sa to kedykoľvek,keď budeš chcieť ale zakladá sa to tretí deň menštruácie.Je to v pohode.

bodka13
25. okt 2010

@tereza79 no teraz už rozumiem 😀 ...ale ty si aká mladá mamina s veľkým synátorom 😉 ...prajem úspešné ukončenie tehulkovania 😵 😵 😵

tereza79
25. okt 2010

to som ja bola taká šikovná 😀 ale neľutujem 😉

katusradus
25. okt 2010

@tereza79 ahoj môžem jednu otázočku? krvácala si na začiatku vkuse celé tie 3mesiace alebo s prestávkami napr.že 2-3 týždne špíníš a potom týžden klud a znova?

tereza79
26. okt 2010

presne tak,prišiel mi menzes po 3 týždňoch zas,alebo keď prišiel normálne tak trval 10 dní namiesto 5 dní a tak,to len tak blblo asi kým si telo zvyklo.

katusradus
26. okt 2010

@mitinka ahoj ja som si ju dala zaviesť pred 2 týždnami,trošku to štipalo,ale ináč v pohode,robí sa to počas menzesu,vtedy je krček troška pootvorený a lahšie sa to zavádza,takže tie prvé tri mesiace treba pretrpieť a potom to budem dúfam fajn,ked si telo zvykne 🙂

liana11
26. okt 2010

Ahojte, Mirenu mám už 2 roky a 4 mesiace. Dala som si ju zaviesť pol roka po narodení tretieho dieťaťa. Návaly tepla a zhoršenie pleti a vypadávanie vlasov? Pripisovala som to tomu že po troch tehotenstvách mám telo rozbité a stárnem (mám 29) Bolesti hlavy? Aj pred tým ma sem tam bolela hlava a že je to teraz čoraz častejšie a intenzívnejšie... akosi som to pripisovala stresu. Až kým neprišla triaška - hlava mi začala tŕpnuť a tie strašné pocity úzkosti! Všetky výsledky mám v poriadku (krvný obraz, štítna žľaza a pod.) neurológ mi predpísal antidepresíva ktoré som odmietla užívať. Kamarátka povedala že to môžem mať z Mireny a tak som sadla k pc a začala hľadať. Prešla som viaceré fóra a zistila že nie som ani zďaleka sama. Pôjde von - toto už nechcem viac zažívať!

najjanka
26. okt 2010

@liana11 , ako by si o mne pisala. Ja som navyse pribrala aj 12 kil za rok, a to som bola asi 6 mesiacov na tvrdej diete. V auguste som si ju dala vybrat, schudla som uz 7 kil (nic extra pre to nerobim), psychicky stav sa velmi vyrazne zmenil k lepsiemu, trvalo to ale asi 6 tyzdnov. Hlava ma este sem tam pobolieva ale citim sa vyrazne lepsie.
Tiez som tie problemy najskor nepripisovala Mirene, ale ked vsetky vysledky boli negativne, tak som sa rozhodla dat si ju vybrat.

Nechcem samozrejme odradit nikoho, urcite su aj zeny, ktore ju znasaju bez problemov. U mna sa zacali prejavovat az tak 6 mesiacov po zavedeni. Stale sa to zhorsovalo, hlavne tie stavy uzkosti a depresivne pocity, bolesti hlavy a neskutocna unava. A co sa sexu tyka, tak som uz musela hladat vyznam tohto slova v slovniku cudzich slov - absolutna strata libida.
Za predpokladu, ze by som ju dobre znasala, tak by som ju asi nevyberala, je to velmi pohodlne. Zavedenie trosku boli (ale trva to tax max. 2 sekundy), vyberanie je uplne bezbolestne.

tereza79
26. okt 2010

ja nechcem byť zlá ale ja som po prvom zavedení schudla a okrem toho začiatku že mi haproval menzes som nemala žiaden problém,po pôrode si ju dám znovu,možno tie problémy spôsobila zhoda náhod,jedno s druhým a tak,neviem...veď o tom sú diskusie aby si ľudia povedali svoje skúsenosti.

katusradus
26. okt 2010

no ja len dúfam,že mi sadne,dám vám vedieť neskôr 😉

sysysss
27. okt 2010

ahojte... preletela som očami príspevky od roku 2009...v mnohých som sa videla, v iných našťastie nie..chúďatká niektoré žienky..:( ja mám Mirenu 5r a 1mes...prvú...a už dva mesiace mi po hlave iné nebehá, ako to, či si dať dalšiu, a ked ano, tak či hned, alebo dať telu nejaký "oddych"...lekár mi odporúča hned pri vybratí zaviesť aj novú...neviem ale prečo mám silný pocit, že mu viac ide o biznis ako o "mňa"...:( mám na rozhodnutie ešte cca dva týždne...ak sa tu nájde kočka, čo riešila, že či hned pri jednom výkone dať novú za starú ,alebo až po nejakej 6mes pauze, budem rada za jej názor, pocity a skúsenosť..dakujeeeeeeeem..🙂

liana11
4. nov 2010

@najjanka
ďakujem. dala si mi nádej že bude dobre lebo touto cestou by som pokazila život sebe a všetkým okolo mňa.
a tiež súhlasím s tebou že je to veľmi pohodlné - ale asi za každé pohodlie sa platí vysoká cena a mne to za to nestojí. Myslím si že gynekológovia majú od distributora Mireny poriadne mastné provízie.

eaka
4. nov 2010

@jankabambulka a ďalšie, aby tu neboli samé negatívne skúsenosti, lebo väčšinou takého diskusie vyhľadávajú tie, čo majú problém, ja sem píšem už x-týkrát ako jedna zo spokojných užívateliek, nemám žiadne problémy, menzes ma síce neopustil, ale veľmi slabučký, len slipky, nestratila som ani chuť na sex, ani som nepribrala... niektoré "príznaky" ako únava síce mám, ale nepripisujem ich mirene... ja ju odporúčam na základe vlastnej skúsenosti, ale každá sme iná a môžme reagovať rôzne...
@sysysss a na čo tá 6mes pauza? aby si stihla otehotnieť? 🙂 ja by som to vybrala a hneď v jednom zaviedla novú, na čo chodiť 2x
@mitinka zavádzanie môže byť nepríjemné, možno aj trošku bolieť, snáď ten typ bolesti ako menzes, ale mne to Dr. umŕtvila sprejom, niektorí Dr to vraj nerobia (zavádza sa až po min.1 pôrode, takže dôvody ako prežili ste pôrod, prežijete aj zavádzanie Mireny... stredovek...ale písali tu aj baby, čo to mali zavedené bez analgézy a vraj pohoda)... a práve preto cez ten menzes, že je krčok uvoľnený a otvorený, takže aj prípadná bolesť je týmto minimalizovaná...
🙂

mamavera
22. nov 2010

pridávam sa k spokojným užívateľkám 😉

fanka33
26. nov 2010

Tak mna to caka dnes, zavedenie Mireni, precitala som si celu diskusiu a rozhodla som sa ze to skusim. Budem vas potom informovat

mary
26. nov 2010

@fanka33 ahoj, ja som absolvovala zavedenie vcera, bolo to uuuplne bezbolestne, ziadny problem, dufam, ze sa zaradim medzi spokojne uzivatelky 🙂 a nebudem to lutovat.

anjelicek26
26. nov 2010

@kacenika - ake vlakna?

fanka33
26. nov 2010

@mary aj u mna to zavedenie uplne v pohode, tak tiez sa dufam pridam k spokojnym uzivatelkam. Teraz som si vsimla ze aj ty mas Matuska.

kacenika
29. nov 2010

@anjelicek26 no mirena je take malinke plastove teliesko z ktoreho trci niekolko kovovych dlhych vlaken (vlasov) alebo ako to nazvat a oni ti normalne z mireny trcia. Ale su ohybne a vobec neprekazaju, sluzia len pre Tvoju kontrolu ci mirena nevypadla a dr. Ti pomocou nich potom teliesko odstrani. Dufam, ze z toho mojho vykladu si nieco pochopila, ak nie napis.. 😉
A inak, ked som uz tu - baby ja ju uz mam takmer 6 mesiacov a je to super. Po troch mesiacoch mi odoznelo nepravidelne krvacanie, resp. spinenie a teraz uz prvy mesiac menzes ani nemam - super 😀.. Co sa tyka priberania - poporodne kila idu pomalicky dolu, takze asi ziadny problem, no a plet mam bez zmien, ziadna strata chuti na sexik - cize vsetko o.k. zatial.. Povedala by som, ze ked mi to niekto nepripomenie ze ju mam, tak ani o tom neviem 🙂..
Drzim palceky, aby ste vsetky boli spokojne!