Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

alecka
8. feb 2013

@lucia20 mne povedal lekar to iste. myslim si ze dovodom nie je antikoncepcny ucinok, ale to ze krcok sa potrebuje dostat do "normalu". zavadzanie je predsa len invazivny ukon, po ktorom moze byt vyssie riziko vstupu nejakej infekcie. ja som to tak pochopila, lebo mna upozornil aj na to, ze minimalne 2 tyzdne sa nemam ani kupat, ziadna plavaren.
@billam mne okrem horeuvedenej info, dr povedal ze mozem spinit a ze vsetko ostatne viem 😕 . takze fakt zalezi od dr ako informuje. myslim si ze kazda zena ktora si da zaviest mirenu si prestuduje letak, ale niekedy je lepsie vypocut-precitat si prakticke skusenosti a nie len nejaku teoriu z letaku. nie kazdy ma cas citat si 80 stran postrehov a skusenosti a ked ma problem napise ho sem. a caka ze jej nejaka dobra dusa odpovie, pomoze.... potom sa opakuje 1 otazka na kazdej strane. ja neviem, ale ked ta to tak rozculuje, necitaj a nereaguj na tieto opakujuce sa „stupidne“ otazky. lebo tie tvoje „nervozne“ narazky asi velmi nepomozu......

alka221
10. feb 2013

ak zena pojde na operaciu,a ma mirenu, musi ju dat von,alebo to nie je ziaden problem? 🙂 riesili ste to uz niektora? 😉

billam
10. feb 2013

@alka221 bola som na 5 hodinovej operacii a Mirena bola so mnou 🙂

alka221
10. feb 2013

@billam ja som niekde citala,ze musi ist von..ale nebola som si ista.preto sa pytam.. dakujem za nazor.

billam
10. feb 2013

@alka221 chceli na anestezii vediet, kedy mam MS, povedala som, že nemam, lebo mam Mirenu...cumeli ako blázni na mna, asi o tom este nepoculi - ale to bolo v 2008...a nic, vpohode sme boli spolu na operacii

lucia20
11. feb 2013

@alecka dakujem.no uz ubehlo 11dni a ide ma porazit.jeden den klud.druhy cez den klud.vecer bolest brucha spinenie.vymenim intimnku za vlozku a zase nic.na porazenie.ako dlho takyto stav moze trvat?raz ano,raz nie.

tina1506
11. feb 2013

byla jsem dneska na gyne a doktor mi doporučil Mirenu... potřebuju upravit MS, po porodu je to děs a hrůza, na noc si musím brát dokonce prckovu plínku, vložky mi nestačí :( další dítko neplánujeme, v mém věku a po komplikacích u prvního porodu si už netroufám... máte některá zkušenost? Dá se s ní hubnout, nepřibírá se?

bude trvat, než vás tu přelouskám 🙂

alka221
11. feb 2013

@lucia20 no moze to trvat este hoodne dlho 😉 mas ju iba 11 dni? to nic nie je..ja som sice spinila iba tri dni,ale kazde telo je ine..

alka221
11. feb 2013

@tina1506 ja som nepribrala..

alecka
11. feb 2013

@lucia20 tak ako som to tu citala, toto "harasenie" moze trvat 3-6mesiacov. ja som este prilis kratko majitelkou 😀 , takze neviem to posudit. ale ja by som to brala tak ako to mas ty. ja som najprv spinila, poto 5 dni nic a potom som sa 2 tyzdne od skoncenia menzesu rozkrvacala. a trva mi to uz 2 tyzdne 😠 . no ide ma rozhodit 😠 😠 . dnes som bola u dr. a ten, ze to nic nie je a niektore zeny to takto mavaju. predpisal mi askorutin a lieky na "znizenie"krvacavosti. tak uvidime.....ale je to na nervy.....

elllla
11. feb 2013

@lucia20 ja ju mam mesiac (aj tri dni) a posledny tyzden je u mna podobny, ale uz len so spinenim.. dam intimku a cely den nic.. potom zrazu jednorazovo trochu zaspinim a dalsich aj 24 hodin zase klud.. a takto to uz je par dni.. dnes som si uz povedala, ze budem uz aj bez intimiek, tak hadam sa to nejako nerozbehne..
na kontrolu idem o tyzden..

monalis
12. feb 2013

Milé maminky či budoucí maminky 😉 Ráda bych se Vás zeptala zda některá z Vás má zkušenosti s velmi bolestivou ovulací po vysazení HA a zda Vám třeba tento problém vyřešilo právě zavedení tělíska Mirena. Nebo zda máte někdo špatné zkušenosti s jakoukoli tabletkovou či náplastovou antikoncepcí a teprve Mirena Vám sedla ? Budu moc ráda za odpovědi. Pro mě je to velmi důležité získat nějaké informace přímo od uživatelek. Ty jsou nejcenější 😉
Předem všem děkuji 🙂

borkap
12. feb 2013

Pomoze niekto? Mirenu mam zavevdenu 5 dni, krvacala som slabo od zaciatku, no dnes je krvacanie strasne silne, dokonca zo mna vypadla velmi velka krvna zrazenina. Je to normalne, alebo s tymmam nieco robit? Dakujem

alka221
12. feb 2013

@borkap urcite zajdi k lekarovi co najskor..krvacanie je normalne, nie vsak velmi silne a s krvnymi zrazeninami. 😉

sveckaaa
14. feb 2013

@svetielkoand Ahoj! Ty si si nakoniec dala Mirenu vybrat? Nedopatrala som sa.... a ako sa Ti zmenil stav po vybrati? Dik za odpoved.

svetielkoand
14. feb 2013

@sveckaaa zatial som sa k tomu nedostala, kedze mam stale "zdrave" deti a som na ne cele dni sama, tak ticho trpim a cakam kedy sa mi podari dostat k lekarovi 😒 ☹

simonaroskova
16. feb 2013

ahojte.ja mam mirenu uz 2 roky a som velmi spokojna.zakrok som ani necitila.zo zaciatku asi 4-5 mesiacov som mala mierne spinenie a potom to uz bolo super,menzes nemam alebo len 2 dni,aj to uplne ze nic.usetrim na vlozkach,predtym som mala strasne krvacanie a teraz nic.zlepsila sa mi plet.vlasy mi strasne rychlo rastu,nepriberam.mozem len kazdemu odporucit.

katka1212
18. feb 2013

Ahojte,mám problém,Mám zavedenú Mirenu už od decembra 2012.Ale bohužiaľ od vtedy mám menzes silnejší a omnoho dlkší ako predtým,teraz mám 14dní a predtým som mala iba7dní.Som zúfalá.Doktor mi bral krv a všetko mám v poriadku.Chce ma poslať na endokrinoligickú ambulaciu a chce mi zobrať ešte raz cytológiu a ne akú vzorku.Neviem či sa mám báť alebo je to bežné.Ja už mám dve deti a ďalšie neplánujem vôbec.

billam
18. feb 2013

ja to fakt nechapem...zakaždým sa tu vsetky sťažujú ohladne krvacania po zavedeni....to Vam naozaj vas lekár/ka nepovedia, že môžete krvacat aj 3mesiace???...alebo sa neinformujete, co Vam vkladaju do tela?...každý piaty príspevok je ohladne krvacania.

katka1212
18. feb 2013

Ahoj billam,áno doktor informuje,ale keď sám doktor povie,že je to nezvyčajné,ako u mňa tak potom by som si nahala pre seba kritické poznámky.Najskôr čítaj a až potom kritizuj.Asi by doktor neposiel na rôzne vyšetrenia keby to bolo normálne,nemyslíš. 😒

billam
18. feb 2013

@katka1212 no neviem co mas za doktora, ked sa cuduje, že mas menzes...prečítaj si nieco o Mirene...po zavedeni sa krvaca 3-6 mesiacov!!!...ja mam fakt pocit, že lekári ani nevedia co je Mirena.

billam
18. feb 2013

@katka1212 prečítaj si pribalovy letak - v otázke ako Mirena ovplyvňuje menstruaciu mas vsetko popisane:

http://www.liekinfo.sk/liek-mirena-ins-itu-1x52...

alka221
18. feb 2013

@katka1212 krvacanie je uplne v poriadku a je to bezne, ak je vsak silne, treba to riesit s lekarom.. 😉 🙂

makika213
18. feb 2013

@janu44 ahoj, som tu po ozaj hrozne dlhom čase, lebo som 2 roky dúfala, že sa s mirenou nejako skamaráti moje telo. Ale patrím medzi tie menej šťastné, ktorým asi mirena vôbec nesadla. Už dva roky mám bolesti, v krížoch, podbrušku, menzes mám hocijako, nič si neviem naplánovať, alebo mám medzi ním len 4 dni pokoj a príde ďalší menzes. Po milovaní začnem mierne krvácať. Po 1/2 roku od zavedenia sa mi na nohe - šlape objavila psoriáza, čo som v živote nemala a ja to pripisujem mirene, aj keď lekár to odmieta, resp. hovorí, že je to zhoda náhod. Ja som presvedčená, že to je z nej. Robil mi všelijaké vyšetrenia, výtery a neviem čo, všetko negatívne a problémy stále sú. Už som bola pevne odhodlaná viackrát ju dať von, vždy ma prehovoril, nech počkám do 2 rokov, že sa to môže ešte upraviť...preboha...ale na začiatku mi toto nikto nepovedal, keby áno, tak si to v živote nedám do tela. V novembri 2012 boli 2 roky od zavedenia a stále problémy a problémy. Ani si neviete predstaviť, ako som z toho nenormálne psychická. Mám hrozný strach aj z vybratia, lebo pre mňa bolo zavádzanie nepríčetne bolestivé, som tam totálne skolabovala. Pôrod bola prechádzka rajom. Neviem, či to bola chyba lekára, že nemal takú prax v zavádzaní, ale fakt to bolo niečo hrozné. Revala som od bolesti, že to manžel počul na chodbu, potom som odpadla a myslela som si, že sa už nepreberiem. Potom som to nejako rozchodila ...dúfala som, že sa všetko ustáli a trápim sa 2 roky. Teraz už chcem, aby išla von, chcem už na tom trvať, nedám sa už uchlácholiť od lekára, ale mám nenormálny strach....a to všetko kvôli tomu bolestivému zavádzaniu. Idem tam zajtra o 9 ráno...akože na preventívku, ale budem trvať na vybratí. Už si asi nestihnem prečítať vaše názory pred tým zákrokom, že aké to je keď sa mirena vyberá. Škoda, možno by mi to pomohlo, keby ma niekto trochu povzbudil. Budem to nejako musieť zvládnuť sama. Ja nechcem mudrovať, tiež som išla do toho, lebo som nič o mirene nevedela, dnes si myslím, že ak sú ženy precitlivelejšie, myslím na bolesť a celkovo, tak nech si mirenu nedávajú zaviesť. Štve ma to, že nikto dopredu nepovie ženám, čo všetko zlé ich môže čakať. Každý lekár to len ospevuje....a pritom lekár je jediný, ktorý pozná svoju pacientku najlepšie a mal by vedieť posúdiť, ktorej žene je vhodná a ktorej nie. Ale im je to bohužiaľ jedno. Neželám tieto vedľajšie účinky nikomu, chcem len upozorniť na to, že aj takéto veci spôsobuje mirena.

maajka83
18. feb 2013

@makika213 u mna to bolo podobne, po roku som si to dala vybrat. ambulantne mi to neslo, tak som isla do Heliosu do MT a az tam mi to vybrali. nedaj sa ukecat, trvaj na svom. ja by som to uz nechcela aj keby to zadarmo davali! 😠

alka221
19. feb 2013

@makika213 nuz, niektorim to sadne,niektorim nie, to je ako aj s tabletkami, ja nastastie problemy nemam.. 😉 cudujem sa,ze si sa nechala uchlacholit, ved 2 roky sa takto trapit, to je des.. a s tou precitlivelostou na bolest si dovolim nesuhlasit, pre mna zavadzanie nebolo hrozne, nic som necitila..a to porod bol ozaj des, lebo mam nizky prah bolesti 😀

billam
19. feb 2013

ja som zavádzanie vobec necitila, bola na svojom mieste za 20 sekúnd 🙂...tiez nechapem bolesti pri ktorych sa ide do mdlob...moze to byt skor chyba lekara, lebo naozaj zrovnavat zavádzanie s pôrodom 😨

veverka149
19. feb 2013

Ahojte žienky .Tak už sa o svoju skusenost mozem podelit aj ja .Pre Mirenu som sa rozhodla po dvoch detickach ,kedze uz dalsie neplanujeme tato forma ochrany sa mi zda najlepsia.Na zavedeni som bola dnes ,nebolelo to vobec len sa mi to zdalo neprijemne.a ked som zliezala z kozy akoby ma niekto ovalil .Zatial trocha krvacam tak uvidim ako sa s mirenou “skamaratime “🙂 🙂

makika213
19. feb 2013

@maajka83
@alka221 ahojte, tak mirena je konečne po 2 rokoch vonku!!! Hurááá! hrozne ma to oslobodilo, ani si neviete predstaviť ako. Bolieť to vôbec nebolelo, ani som nevedela, kedy mi ju vybral....ale to podotýkam mi vyberal už iný gynekolog, nie ten čo mi ju zavádzal, lebo som medzičasom vymenila gynekologa. Tento je veľmi asi šikovný, fakt to bolo super. Tabletky som nechcela, tak mi dal Nuvaring, ten krúžok, ktorý sa vkladá....poznám vo svojom okolí viacej báb, ktoré ho majú a sú veľmi spokojné, tak to vyskúšam. Po vybratí som trošku špinila, tak uvidím, ako to bude zajtra a potom...proste mám čakať, kedy dostanem menzes, lebo ani lekár nevedel určite termín, kedy ho dostanem, lebo mi chodil hocijako a hlavne teraz som ho mala bez 4 dní skoro dva a pol týždňa. Držím palce všetkým ženám, ktoré si to dali, aby to dobre znášali, lebo aj lekár mi povedal, že je to ozaj najlepšia antikoncepcia dnešnej doby, ale hold...sú aj výnimky, ako ja, že im to proste nesadne. Tak zdravím a všetko len to dobré...páááá

maajka83
19. feb 2013

@makika213 super! 🙂