Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

hhannahh
1. jún 2016

@dzaaja lebo mas makky a pootvoreny krcok 😊

klauduska
3. jún 2016

@dzaaja lebo vtedybje krcok maternice makksi a neboli to tolko 😉

klauduska
3. jún 2016

@henikav no tak to si ma nepotesila teda...akoze aj moja naj kamoska ju mala 5 rokov a bez problemov.tak budem dufat,ze budem na tom rovnako.konecne inak uz nespinim,skoro po 2 mesiacoch bez vlizky....huraaaa....ascorutin mam ako dlho brat neviete?asi som zabudla uz co mi dr. povedal...asi zavolam sestricke a opytam sa...

dankanejezka
3. jún 2016

Ahojte baby, ja som si dala mirenu zaviesť tak 4 mesiace po pôrode, keď som ešte kojila a potom na kontrole mi zistil doktor, že sa mi toto milé teliesko dostalo mimo maternice do brušnej dutiny (stane sa to asi raz za 100 rokov ☹ ). Potom nasledovala 4 hodinová operácia a bolo po teliesku. A potom mi aj primár povedal, že už by mi ju nedoporučoval, lebo mám moc stiahnutý krčok, či také čosi.

klauduska
3. jún 2016

@dankanejezka uf...tak toto znie dost hrozivo....aj si mala nejake priznaky, bolesi, ktore by naznacovali,ze nieco nie je v poriadku?

ajusinka
3. jún 2016

Mne Mirenu doktor zavadzal 24.5, kvôli ťažkej anémii
Spinim aj nespinim
Ale straaasne ma boli brucho a mam ho nafúknuté
Môj maly dnes prišiel ku mne ze "si trošičku pribrala, mas akési veľké bruško" 😂

dzaaja
3. jún 2016

@hhannahh
@klauduska tak som bola v prvý deň menštruácie.baby tak to bolelo že som sa skoro picikala.prvy krat ma to tak nebolelo a to som bola tri mes po porode este bez menzesu

klauduska
3. jún 2016

@dzaaja fakt?ja som sa praveze bala toho kvoli tej bolesti,ale k mojmu udivu som ani necitila,ze mi to robil...fakt...len neprijemne trosku,ze sa tam "hrabal" ale bolest to nebola vobec.a mi hovori dr. ze ked vas to doteraz nebolelo,uz vas nebude..a ja ze fakt?som caksla nieco iuuuplne horsie 😃 takze u mna zavadzanie super

dzaaja
3. jún 2016

@klauduska u mňa tiež prvý krát.ze to už? a on že áno hotovo.no teraz som už aj predychavala no bolelo ako šľak tak fakt neviem že kedy je lepsie zaviest.sestricka mi hovorila že ju to bolo zakazdym.zavadzal mi to ten istý dr

hhannahh
3. jún 2016

@dzaaja hm ja som bola druhy a bolo to neprijemne ale nejako extremne to nebolelo. To je individualne, kamoska zase skoro odpadla. Ale s tym krckom to je tak, ked ho mas makky a pootvoreny sa lahsie otvori ako ked je tuhy a zavrety...

susedaaa
4. jún 2016

Ahojte, potrebovala by som počuvať váš názor, radu 🙂
antikoncepciu Softine beriem uz 4, 5 roka. Uz dlhsiu dobu rozmyslam o jej vysadení, len sa bojim, co sa bude so mnou diať potom...dufam ze bude vsetko v pohode. S menstruaciu som nemala nikdy problem, vzdy som ju mala pravidelnu kazdych 28-30 dni, sem tam viac krvacanie, sem tam viac bolestiva ale vsetko sa da zvladnut. Zacala som brat vtedy ked som si nasla priatela ... ale teraz si uvedomujem ze za par rokov budem chciet babatko, a vsetky vieme aka je chemia....
Gynekologicka ku ktorej chodim (nasa rodinna znama), mi ju velmi odporuca. Kvoli tomu, ze predchadzam moznym infekciam, a ze to nema ziadny vplyv na funkciu vajecnikov po dobrati a teda nebude to mat ziadny vplyv na tehotestvo. A ze netreba robit ziadnu pauzu, ze su zeny ktore to beru aj 10 rokov, vysadia a hned mesiac na to otehotneju. A velmi sa mi cudovala ze chcem vysadit...aj napriek tomu ze to je nasa znama, neviem ci mam tomu verit, ozaj sa bojim aby som nemala nejake problemy s otehotenim za nejake 2-3 roky...a aj to ze kym sa telo vycisti od tych hormonov a ovulacia sa dostane do normalu potrva to nejaky cas...baby co by ste urobili na mojom mieste vy ? rozmyslam ze doberiem tento blister a vysadim to. Treba zajst za gynekologickou a informovat ju o tom? ci staci jej to povedat az pri najblizsej navsteve ? dakujem

dzaaja
5. jún 2016

@susedaaa ahoj napisem ti moju skúsenosť ja som brala antikoncepciu s prestávkami po dvoch mesiacoch do roka skoro 15rokov a vážne som sa obávala presne čo píšeš že to bude dlho trvať kým sa telo spamata no prestala som brat v novembri a v januári som ostala tehotná snáď na piaty pokus a mame zdravého chlapčeka.kazda žena je iná u mna to bolo takto.drzim palceky

dankanejezka
5. jún 2016

@klauduska práveže vôbec, cítila som sa úplne v poho

zoe1221
15. jún 2016

Ahojte, ja som sa pýtala doktora a je teraz nová mirena, LEVOSERT a je lacnejsia o 40 eur !!! no nekup to 😉 ja som mala mirenu pred porodom a rada by som sa k nej vratila, ale skusim tu novú. Je na nu aj zaruku v pripade vypudenia telieska.

peggy589
15. jún 2016

Ahojte,vypadla niekomu Mirena?čo v takom pripade?Mne vypadla po 2 mesiacoch...čo bude nasledovat?da sa to reklamovat?

dzaaja
15. jún 2016

@peggy589 mne vypadla v januári po mesiaci.vypisovsla som nejaký formulár a vyreklamovali mi ju už mám zavedenu novú(za tú som neplatila)

peggy589
16. jún 2016

@dzaaja Ahoj,no dufam,že aj ja tak dopadnem,ide ma porazit...volala som včera dr a ten nevedel čo sa v takom pripade robi,vraj som jeho prva pacientka ktorej sa to stalo...zajtra idem k dr,tak som zvedava,že čo mi povie.A teraz už je to v pohode u teba?Nemaš žiadne tažkosti?

ajusinka
16. jún 2016

No mne zatiaľ nevypadla, ale už 6 ty den krvacam
Nie som z toho moc nadšená, zavedená mi bola 23.5
Aké su vaše skúsenosti

peggy589
16. jún 2016

@ajusinka no moje veru nie moc dobre,okrem toho,že mi vypadla tak som krvacala cele 2 mesiace odkedy som ju mala...beriem aj nejake tabletky čo mi dr dal a čakam čo mi zajtra povie,či mi vrati aspon čast penazi,alebo mi zavedie novu....

zoe1221
16. jún 2016

@peggy589 Ahoj, ja čo viem tak doktor mi hovporil ze teraz sa da reklamovať len ta nová mirena LEVOSERT. Tu mi ponukol ked som sa pytala na mirenu. Ze vraj sa stava ze mirena vypadne, je to zriedkave ale možne, tak som rada ze je moznosť vyreklamovať a dostať nový Levosert.

peggy589
16. jún 2016

@zoe1221 zajtra napišem ako som dopadla a čo mi povedal,sama som zvedava....

dankapec
16. jún 2016

Ahojte! To co pise zoe1221 je pravda! Mne pred 5 rokmi zaviedli Mirenu a pri prvej menstruacii doslo k jej vypudeniu.... Lekar mi povedal, ze sa to stat moze, ukazal mi sono fotku po zavedeni, ze on to zaviedol dobre, ale proste moje telo ju neprijalo...Takze som prisla o 160€... Musela som kupit novu a doktor mi ju zaviedol zadarmo, lebo povedal, ze uz aj tak som dosla o dost penazi. Teraz som prisla na vymenu a povedal, ze je na trhu to iste ako Mirena, ale ze za prve o 40€ lacnejsie a za druhe vraj firma, co to predava poskytuje aj zaruku, ak by doslo k vypudeniu, ze ju vyreklamuju.... Ja veru radsej pojdem na istotu do Levosertu...

peggy589
16. jún 2016

no každa piše inak...sama som zvedava,ale v duchu som sa už rozlučila s peniazmi...rozčuluje ma to,lebo dr ma pri zavadzani ubezpečoval,že sa to nemože stat

peggy589
17. jún 2016

@dankapec
@zoe1221
@ajusinka
@dzaaja no takže dnes som bola u dr a dostanem bezplatne novu Mirenu,ta vypadnuta sa vyreklamuje....takže som rada 🙂

ajusinka
17. jún 2016

@peggy589
Super sprava 😉

nikinkals
17. jún 2016
manika77
17. jún 2016

Kocky stalo sa Vam ze ste extremne schudli?

zoe1221
18. jún 2016

@peggy589 to je super sprava tak držím palce 🙂 ja pôjdem potom do toho Levosertu, predsa je to lacnejšie o 40 eur a mne mirenu doktor nevie vyreklamovať , asi ako to doktor vie potlačiť , radšej nebudem riskovať 🙂

ajusinka
18. jún 2016

@manika77
No ja som neschudla, ale ako sa pozorujem, jem asi viac?
Ty si schudla?

dzaaja
18. jún 2016

@peggy589 no super tak neprides o peniazky.ja som zatiaľ v pohode tri a pol týždňa po zavedeni spinim asi dva dni som bola v suchu a teraz zase ale skôr vidím len na papieri inak sa mi zdá že viac jem a brucho opuchnute no a o nálade by mohol muž rozprávať. vraj som hrozna uz len dúfam že sa to upraví.drzim palceky