Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

martina.d.
1. okt 2008

sassi, citológiu robil aj mne, aj tie merania. Zabudla som to uviesť. 🙂

ppipina
1. okt 2008

no tak mne žiadne merania nerobil, a citologiu som mala robenú po pôrode, to jest pred 8 mesiacmi, ale tá sa robí len raz za rok, takže je to ok. Ja som tiež veľmi silno krvácala, 7 dní, prvé 4-5dní som na deň minula 2 balíky a cez noc ďalších 5.

bodka13
3. okt 2008

ahojte babenky,dnes som našla túto stránku lebo som chcela vedieť viac o Mirene-odporúča mi ju môj lekár,ale po prečítaní všetkých príspevkov mám chaos.Mám 35,vydatá dvaja chalani 8 a 5rokov,tretie už asi určite nie,mávam migrény ale menzes veľmi krátky-max.5 dní no a keď sa to má zmeniť na celomesačné narábanie s vložkami tak neviem.Čo by ste mi poradili,sú tu aj žienky z Nitry alebo okolia čo s ňou /mirenou/ majú skúsenosť,koľko ste za ňu zaplatili-mne bolo u lekára povedané že 5tis o cene za zavedenie nebola reč.

sassi
3. okt 2008

boda, celomesačné vložkovanie som mala 1. mestac, ale to také viac-menej len špinenie, teda na slipove vložky, nie normálne ... mimochodom toot som mala aj ked som začala brať 1. HAK v tabletkách, takže to maš jedno...

Možno tvoj Dr. za zavedenie nevyberá poplatok, to je na doktorovi, aky ma ceníík, je to rôzne... ale myslím že tych 1000,- to nikomu nepresiahlo.

No a ak potrebuješ dlhodobe riešenie (teda že dalšie dieťa nie je v pláne - ako u nas) a nemáš kontraindikácia, tak je to najpohodlnejšie, najšetrnejšie a najlacnejšie riešenie, nie je o čom... len aby ti sadla. Mne ju odporúčali nezávisle na sebe 2 doktori.

bodka13
3. okt 2008

dik za odpoveď,pred detičkami som brala Cilest skoro 3 roky a všetko bolo ok,po prvom pôrode som HAK musela vysadiť-bolievala ma hlava,zvracala som,po druhom som kojila 15mes. a odvtedy nam to vydržalo bez ale tie stresy a nervy či sa nič nestalo...

sassi
3. okt 2008

no poznáme... za to to nestojí, každy mesiac žaludočne krče, čo ak...

bodka13
3. okt 2008

tak sassi predstav si ďalší lekár/cez internet.poradňu/ mi odporučil Mirenu ale event. aj sterilizáciu-musím si aj o nej všetko zistiť,povypytovať sa aj svojho dr. ale to je asi tá posledná možnosť

sassi
3. okt 2008

sterilizáciu??? No na to by som sa nedala, to je 1. opratívny zákrok a po 2. nikdy nevieš čo život prinesie a ak nemáš ine dôvody, prečo dalšie dieťa nemožeš mať (trebars zdravotné komplikácie, 2 cisárske za sebou ...), iba ten, že dieťa nechceš ... tak to by som velmi zvážila ... prejde 5 rokov, može sa niečo zmeniť... aby si to nelutovala ... lebo pri Mirene sa len teliesko vyberie a plodnosť sa obnoví, ale streilizácia je definitívne, nevratné riešenie...
A viem že sa robí až po 35-ke, a ak ma žena 2 deti, väčšinou a najlepšie pri nejakom inom zákroku v dutine brušnej (napr. pri cisarskom reze)

bodka13
4. okt 2008

veď to ale ten Dr. to asi navrhol lebo už mám 35 a dva pôrody za sebou/nie cisárske/ -v podstate túto možnosť som hneď vylúčila ale po prečítaní Dr. odpovede som zostala prekvapená -nemá sterilizácia vplyv aj na hladinu hormonov v tele?to by som nebola ako žena v prechode?

sassi
4. okt 2008

asi nie, to s aprerušia vajcovody, ale neodstranujú sa vaječníky ako také, a tie produkujú hormony dalej normálne
vieš, ja poznam aj taký prípad, že žena sa ešte v skoro 50-ke rozhodla mať dieťa, lebo sa im stala v rodine tragedia ... ☹ ☹ ☹

eva25
6. okt 2008

Ahojte dievčatá, mám 35r., 15r. dieťa a mám mirenu 31 dní a ešte ani jedno ráno neprebehlo bez problémov. Každé ráno ma napína na vracanie (niekedy sa aj podarí), cez deň ma bolí brucho a farbím už 23 dní. V živote som nevedela čo je depresia, ale teraz viem. Schudla som 2 kilá, nechutí mi jesť. Napriek tomuto všetkému som ochotná to vydržať, ak to vydrží aj moje okolie. Vyšlo ma to 4760,- Sk a za zavedenie som neplatila. 😀 😀 😀

bardott
6. okt 2008

Pre bodka 13 : aj ja som mávala neskutočné migrény a po zavedení Mireny som nemala ani jednu. Akoby uťal. Bola som max.spokojná. Teraz mi Mirenu po 5 rokoch vybrali a migrény sa mi bohužial vrátili. No ale keďže plánujeme mimčo, tak musím vydržať aj bez Mireny, hoc už teraz viem, že po pôrode su ju znova dám vložiť. A k tej sterilizácii - vôbec neodporúčam iba ak by boli zdravotné problémy. V tomto smere súhlasím so sassi. paa
Eva 25 držím palce. Treba vydržať a bude to ok.Nič pohodlnejšie ako Mirena nepoznám. 😀 😀 paaa

lendo
6. okt 2008

Ahojte
Ja som si dala Mirenu pred týždňom a zatiaľ nemám vedľajšie účinky . Na tretí deň po zavedení som už nešpinila a takisto žiadne bolesti. Dlho som nad tým uvažovala, či si dať zaviesť alebo nie. Platila som 4760,- Sk a za zavedenie som tiež neplatila. Pá 😀

adka14
8. okt 2008

ahojte som tu prvý krat mam mirenu už tri mesiace ale stale tu a tam krvacam tak nepravidelne.Bola som aj na kontrole po troch mesiacoch či sa neposunula a je to v poriadku ato krvacanie by malo prestat ale neviem kedy .Inak problémy ako také nemam.Stala ma však 6500 sk-.je to vela okres IL.

sassi
8. okt 2008

adka, aj man asi tak vyšla 😉
a počkaj, mne to blblo tak tie 3 mesiace, a potom sa to ustálilo na 30-dnovom cykle

adka14
8. okt 2008

sassi no tak to dakujem mne osobne to až tak nevadí len manžel je nervozný 😉

sassi
8. okt 2008

aj moj bol 😀 ale bez Mirenky by som bola nervozna ja! 😀 😀 😀

adka14
8. okt 2008

sassi no ved to brala som pred tým tabletky ato bolo hrozne aj som zabudla aj tak všeliak 😵

sassi
8. okt 2008

ja som na tabletky nezabúdala, ale aj tak ma to dosť otravovalo, navyše mavam problem s trávením, takže som sa bala, že by "nezabrali" 😒

adka14
8. okt 2008

takto je to celkom fajn aked to bude tak ako sleboval dok.potom je to o.k

lucy2323
8. okt 2008

ahojky,
dnes som bola na zavádzaní Mireny,neviem či je to v poriadku,ale je mi dost zle, niežeby zákrok priveľmi bolel,dalo sa to vydržať,ale mám strašné závraty a len čakám kedy pôjde dnešný obed do záchoda.mali ste niektorá z vás po zavedení takéto problémy?Inak som po 2 cisárskych a doktror mi zavedenie vrelo odporúčal tak som velmi zvedavá ako to dopadne. ☹

marta_h
10. okt 2008

ahojte, aj ja by som chcela prispiet svojim poznatkom o MIRENE. Mam ju cca 2 tyzdne, spozorovala som len sem-tam tu nevolnost (nie je to az take hrozne, ale myslela som si, ze som tehotna, hroza). Co ma vsak najviac prekvapilo bolo to, ze po zavedeni som prestala uplne krvacat (teda zavadzala mi ju gynekologicka na treti den menstruacie), dva dni som len spinila a odvtedy nic. Priznam sa, ze nemam z toho dobry pocit, ale cakam teraz na normalny termin menstruacie a uvidim. Moja kolegyna ju ma uz druhykrat a teraz ju uz ma asi rok a je velmi spokojna. Nemala ziadne vedlajsie ucinky, dokonca ani nepribrala, coho sa ja dost obavam. Ale co uz, ved aj po tabletkach sa pribera a ako ste jedna spravne poznamenala, priberame z jedla. Musime si hold dat vacsi pozor, co zjeme. Co sa tyka ceny mna vysla MIrena necelych 6000 korun, co si myslim, ze nie je tak vela, lebo ked som si spocitala cenu za tabletky, tak sa to oplati.

bodka13
11. okt 2008

pre Bardott : dúfam aj ja že žiadne migrény nebudú a ako rýchlo si organizmus zvykol na mirenu,ako ti bolo v deň zavedenia,mala si v prvých mesiacoch nejaké problémy?
pre Marta_h: z čoho nemáš dobrý pocit?,ved 3+2=sa u mňa rovna dlžka menzesu

baby môžete mi povedať že keď ste pred mirenou brali HAK a ľahko ste si na ne zvykli/bez špinenia a nepravidelného krvácania/ či to tak bolo aj po zavedení mireny,lebo keď som ešte veľmi dávno brala HAK žiadne tieto vedľajšie účinky som nemala ale po prvom pôrode prišli migrény tak som vysadila.Myslíte že po zavedení M budem schopná ísť do roboty alebo radíte v ten deň oddychovať doma?

bodka13
11. okt 2008

a ešte som zabudla :koľko asi stoja nejaké tabletky alebo tak celkovo priemerná cena na mesiac/3 mesiace ,lebo mne doktor povedal za tabletky takú neurčitú cenu=asi okolo 300/mesiac a do lekární sa mi to nechcelo ísť zisťovať.No myslím že Mirena vyjde na tých 5 rokov určite lacnejšie ako tabletky - alebo sa mýlim?

sassi
12. okt 2008

Bodka, ja som mala pred Mirenou rozne HAK, a vždy som mala celý 1. mesiac špinenie a ptoom som dostala normelny menzes a už potom podla tabletiek presne 28 dní
No a pri Mirene som mala to špinenie dlhšie, asi 2 mesiace najviac, potom sa zmiernilo a teraz už mam normálny cyklus (no nepočítam to na dni, ale vždy okolo 10 dostanem) a kedže je to iba take slabe na slipovú vložku, tak ma to vobec "neotravuje", nema ani bolesti, len pred MS mam stavy, že mam chuť na sladké, tak podla toho viem, že sa blíži... 😀

No a pribrala som, to je pravda, od leta akosi viac, ako by bolo normálne, ale neviem, asi som sa aj troška zabudla kontrolovať 😕 😔

lcdm
15. okt 2008

ahojte baby, no ja som zvedava co ta mirena urobi so mnou lebo ako citam tak nejedna ma s nou problemy. ja myslim ze je setrnejsia ako kazdy den papat a zabudat na tabletky.co ak....mne ju zaviedli dnes doobeda, dala som za nu 6800 vratane toho celorocneho zaplatenia vysetreni, takze 6000 sk.zavadzanie bolo dost neprijemne ale da sa to vydrzat. hlavne ked to dava cez krcok tak je to take autenticke, ze je to zakrok ambulantny a bez narkozy.najhorsie na tom bolo, ze kolko to zavadzanie bude trvat. ked si to spatne vezmem tak take strasne to nebolo. po zakroku sa trochu krvaca, dali mi vlozku, ale nejak ma boleli nohy taka slabost. teraz som uz doma a pisem vam ktore si ju chcete dat zaviest.mne sa zda ze to bude v pohode.len sa bojim ze sa mi vyberie alebo posunie. ale ze vraj ju mam na spravnom mieste.da sa s nou kupat vo vani alebo v bazene?

lcdm
15. okt 2008

🙄

sassi
15. okt 2008

kdm, ja s nou robím úúúúplne všetko, normalne aj do bazena, len tampony som prestala používať, no mam take slabe "krvacanie" - no skor špinenie - že by mi ich aj tak nebolo treba 😵 😵 😵
a tu slabosť do noh som mala aj ja, asi zo stresu 😀

bodka13
16. okt 2008

lcdm ako si sa cítila potom doma-okrem slabosti v nohách,vidíš to aj na prac.výkon v zamestnaní-nie že by som sa v robote trhala alebo radšej relax doma?ja čakám na menzes a potom M

sassi
16. okt 2008

bodka, ja by som si radšej vzala den volno, nikto ma aj boelsti, takže tak
ja som s acítola OK, ale Dr. sa dosť tváril, aj vodu mi priniesli, že napiť a ked som mu povedala, že ja idem domov autom, nechcel ma pustiť 😀 😀 😀
Ale bola som v poho, tu slobosť som mala len tpar minut, ako som sa postavila z kresla 😉