Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

ingra73
8. aug 2009

jahodka : dakujeeeeeeeem, ja verim ze sa mi to podari 😵
dnk25: aj mna picha v podbrusku, problem s vodou okolo pasa nemam, ja mam okolo pasa take ,,specialne,, tukove airbagy 😀 😀 😀 takze tu vodu by som si sotva mohla vsimnut, zato neprijemne pichanie, to ano, niekedy viac, inokedy menej, no co uz, musime to nejako vydrzat...
dietu nemam ziadnu specialnu, v mojom pripade uplne staci ak prestanem doslova,, zrat,, a to sa mi uspesne dari, a tiez sladkosti, tak ja som vedela zjest aj 5 keksov po sebe a este sa mi ziadalo, ale to je vsetko zo stresu... aj s jedlom o tak bolo, niekedy bolo aj 17-18h a ja som si uvedomila, ze som este poriadne nejedla - nebolo kedy, a tak ked som sa doparila v klude k jedlu, tak nebolo konca kraja ☹ a hlavne vecer, ked uz deti spali, bol klud, tak vtedy mi chutilo najviac 😖 ale uz to tak nieje 😵 😵 😵 uz sa krotim a pracujem na sebe a strasne sa tesim na buduce leto 😵 😵 😵

d2009
9. aug 2009

Prečo bola téma uzamknutá???

bodka13
9. aug 2009

lebo som ti hodila link 😉 kde sa píše o mirene 😉 ...ale adminka určite tvoje príspevky prekopíruje sem 😉

d2009
9. aug 2009

Prečo bola uzamknutá téma mirena a problémy s nou ???- chcela som počuť nazory tých, ktorí rozmýšlali nad tým, či si ju nedajú vybrať alebo tak spravili!

bodka13
10. aug 2009

neviem či sa to môžu kopírovať príspevky 😕...ak nie ospravedlňujem,sa adminkám 😉...včera sa toto pýtala jedna kočka...môžete jej odpovedať mirenky?

d2009 • Včera o 20:35 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Má niekto aj negativne skúsenosti s mirenou-zápaly moč. ciest, dlhé krvácanie...príp. iné, po ktorých si dal mirenu vybrať a problémy ustúpili? Prosím ozvite sa mi!

bodka13 • 2d • Včera o 20:47
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
tu smeee

...od októbra 2008 mám mirenu a v decembri 2008 som mala zápal močových ciest trvalo skoro mesiac kým som sa z toho vyhrabala,lebo po atb.som mala ešte mykózu-nejako slabo zaberali probiotiká ...ale až doteraz ma nenapadlo že to súvisí s mirenou ..........a krvácanie som od okt.2008 mala 3x(marec-máj-jún2009...veľmi slabé,iba na slipku)

d2009 • Včera o 21:53 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Ja mam mirenu od 6/2008 a od začiatku problemy. Najskôr špinenie, kt. trvalo skoro 9 mesiacov... lekár ma ubezpečoval, že to prejde, dal hormon.tbl. ale to bolo ešte horšie-hlavne na pleť- vzniklo mi také akné, že som musela isť na kožné a počas puberty som nikdy v takom stave nebola, napnuté prsia, nervozita...
špinila som viac ako nešpinila, už som ani nevedela kedy mám začiatok menzesu.Sama sa čudujem, že som to vydržala . Teraz, v letných mesiacoch mám už druhý krát zápal močových ciest, močím ku koncu skoro krv, a pritom som neprechladla ani ma nič nenapadá, z čoho by to mohlo byť ....... takže žeby mirena????

Má niekto podobné skúsenosti?

Známa mala takéto problemy-zápaly moč.ciest pri DANE, všetci lekári tvrdili, že to nemôže byť s toho, až si ju dala vybrať a bolo po probléme- a to brala atb.min.raz za dva mesiace...

lulah
19. aug 2009

Ahojte. Moje skusenosti s Mirenou nie su zatial pozitivne a obavam sa, ze sa to ani nezlepsi. Nastastie som nemala ziadny zapal mocovych ciest, ale spinenie mam skoro stale. Zabudla som napisat, ze mam Mirenu od novembra 2008. Doktorka mi predpisala na 2 mesiace Norethisteron, vtedy to bolo dobre, ale ked som tabletky dobrala spinenie pokracovalo. Teraz mi predpisala nieco ine a povedala, ze ak to spinenie neprestane, budem jej raritny pripad. No tak dakujem pekne, nikdy som netuzila byt raritou. Ak to spinenie neprestane neviem co budem robit. Ja som si Mirenu dala zaviest kvoli tomu,ze som mavala velmi silnu menstruaciu a este aj trvala aspon dva tyzdne, takze to bolo uplne zufale, ale teraz je to zufale tiez ☹

fifik
20. aug 2009

Ja mam Mirenu od 10/2008. Zaciatky boli strasne... stale spinenie, napate prsniky pred menzes, menzes 14 dni... Teraz je to lepsie... nijake sipnenie, hurá, menzes vsak nechodi presne na hodinu ako to bolo s HAK, vobec neviem, kedy to pride, ale zhruba kazdy mesiac pride... Prsia ma bolia stale, dr. povedal, ze to mam z tej cysty na vajecniku, ze je hormonalne aktivna a je zodpovedna za bolave prsia. Mam dve deti, pokrocily vek... preto si ju zvolla. Viac deti neplanujeme, obe tehotenstva som mala rizikove, nevem, ako by som zvladla aj tretie. Asi cele v posteli... to uz nie.

bodka13
20. aug 2009

lulah...neboj určite sa to zlepší,možno sa tvoje telo iba dlhšie prispôsobuje 😉 ...som si kukla ten Norethisteron -ale veď to je liek na oddialenie menzesu,je teda asi normálne že po vysadení špinenie pokračovalo ☹ ...skús sa opýtať dr. či by nebol lepší Ascorutin-kočky písali že im pomáhal pri špinení a dlhšom menzese keď už mali mirenu

fifik...vitaj v klube 🙂 ...máme rovnako staré mireny 😀 😀 😀

lulah
20. aug 2009

bodka13, dakujem za slova utechy 🙂 , viem ze norethisteron je na oddialenie menstruacie, len Dr. tvrdila,ze ked ho doberiem tak krvacanie prestane, nestalo sa a to co mi predpisala teraz obsahuje kyselinu askorbovu ako ascorutin, tak uvidime. Ak to neprestane, mam proste smolu a mirena pojde prec. Ja bohuzial nie som rodeny optimista, tak uz teraz (mozno aj zbytocne) rozmyslal, ze ked mi ju bude musiet dr. vybrat, mozem sa tesit na super silne krvacanie a nedostatok zeleza. Moje problemy by mozno docasne vyriesilo tretie dieta 😀

lentre
20. aug 2009

ahojte, mne zaviedli dnes mirenu koli bolestiam pre menzese, predtym som brala tabletky. nerodila som, bolo to hrozne bolestive, este 3 hod potom som lezala v ordinacii a teraz mam bolesti aj horucku. mate niekto skusenost s vyberanim mireny, je to tiez take neprijemne ako vkladanie???

lentre
20. aug 2009

ma niekto skusenosti s vyberanim mireny, ja som si ju dnes dala, bola to hrozna bolest, aj teraz mam bolesti a teplotu.

bodka13
21. aug 2009

lentre...tak ako ti je 😕 ešte stále máš bolesti a teplotu?
...no myslím že to bude trošku nepríjemné,ale možno sa dá použiť nejaké lokálne umrtvenie aby si to necítila 😉
...ja som tiež pri vkladaní cítila tlak v podbrušku,ale dr. aj sestrička-držala ma za ruku,boli super 🙂...kecali so mnou aby odviedli moju pozornosť 😀 ...dostala som až zimnicu a cítila som slabosť v nohách 😒 tak som si tam asi 1/2hodinku poležala,dali mi napiť a mohla som ísť domov...ale celý deň som oddychovala 😉

lulah
21. aug 2009

lentre, dufam,ze sa citis uz lepsie. Ak nie, skus zavolat svojmu dr. ci je takato reakcia ok. Ja zatial skusenosti s vyberanim mireny nemam, ale kedze nakladanie mireny nebolo prijemne, pytala som sa dr. ci vyberanie bude tiez take neprijemne a tvrdila mi,ze vacsina zien to ani neciti,verim, ze to bude aj tvoj pripad. Broblem s vyberanim podla dr. vacsinou nastane, ak je tam mirena dlhsie ako 5 rokov.

ingra73
21. aug 2009

ahojte dievcata, no ja stale krvacam, ja neviem ale mam pocit ze zase mam menstruaciu, aspon to tak vyzera a poviem vam, ze uz ma presiel vsetok optimizmus, uz som na 90% rozhodnuta, ze si ju dam vybrat...keby ma aspon chrbat tak strasne nebolel a krize, ja ked sa zohnem ku malemu do kocika a upravim ho co trva mozno minutku, tak sa neviem vystriet ☹ lekarovi som zatial nevolala ani som nebola na dalsom vysetreni, lebo mi naposledy povedal ze sa mam zastavit az koncom septembra, ked uzv zistil, ze vraj je mirena tam, kde ma byt!!! ale uz mam toho dost!!! je to normalne? ved od 2.7. da sa povedat ze v jednom kuse krvacam, spinim, krvacam ☹ pomozte, poradte, povzbudte ma prosim, lebo mi je na porazenie....no bola som na nakup s detmi pridem domov a najvacsia always-ka sakom prask pretecena, na nohaviciach flak....a to mi tak silne krvacanie skoncilo len pred tyzdnom ☹ potom silnejsie spinenie a vcera dnes zase akoby strasne silna menstruacia☹ kedze doki naposledy vravel, ze krvacam preto, lebo stena maternice sa vlastne stensuje, tak mna napada, ci nemam nahodou maternicu ako slonica, alebo co....dokedy sa mi bude este stensovat? alebo sa vyplavi uplne a budem bez nej???!!! kurnik sopa, no bolo mi toto treba??? no poviem vam perfektna to antikoncepcia ta mirena- u nas ,, sex???- pouze žádnej!!!,,

lentre
21. aug 2009

bodka 13, dakujem za tvoje slova, mam teplotu este aj dnes, ale citala som, ze je to normalne, mne doktorka povedala, ze taku reakciu este nevidela u nikoho, ako som mala ja. bolesti mam tiez, ale mensie, nekrvacam, ale spinim, len ta teplota ma hneva. nerada by som si davala mirenu von, mam traumu zo zavadzania 😖

lentre
21. aug 2009

lulah, mne davali injekciu proti bolesti aj pred zakrokom a nepomohlo, no dufam, ze vyberanie bude ako pises, lebo asi to nevydrzim.

lubena75
21. aug 2009

ahojte babenky tak ma tu podlhšom čase opäť máte, som živá a zdravá 😀 😀 😀 no to zdravá nebojte sa nemyslím doslovne síce už nekrvacám no šak ale ved bol by v tom pes zakopaný aby neprišlo niečo nové a hľa rezák jak vyšitý.. 😖 ..

moje pekne chcem sa opýtať, že či ste aj vy zostali tak nejak náladové a miestami precitlivené spojené s návalovými bolestami hklavy?????

ingra : moja aj ja som na tom podobne s tym rozmýšlaním o tom vybratí, síce mi doktor stále odporúča trpezlivosť ja už ju nemám kde nájsť ...

ingra73
21. aug 2009

lubena75: ja som uz trpezlivost stratila, teraz hladam novu ☹ som ubolena, vynervovana, unavena a je mi z toho tazko na dusi ☹ este ze mam deticky 😵 😵 😵 😵

lubena75
23. aug 2009

ingra : moja nestrácaj hlavu ved pri najhoršom to môže trvať ,,len" 5 rokov 🙂 🙂 , ale nie vážne si myslím, že by si mala zavolat doktorovi a porozprávať sa sním pretože verím tomu, že detičky by určite boli spokojnejšie keby ťa vidia uvolnenú s veselým usmevom na tvári a nie ako teraz ubolenú a unavenú...asi to s tebou nevizerá moc dobre ked už ani tvoj príspevok nevykuzlil usmev na mojej tvári ako tie predchádzajuce takže hlavu čo najvyššie a opäť chcem vidieť ten vtip v tvojich príspevkoch 😀 😉 😀

ingra73
26. aug 2009

lubena: no obcas ma prepadne depka, rovnako ako hlad 😀 su to moji uhlavní nepriatelia, keby sa dalo zakonzervovat ich do nejakej plechovky na vecne veky 😀 .....co sa tyka mireny, tak ja si este pockam, nech neposobim ako hypochonder 😀 snad nevykrvacam uplne, nie??? prinajhorsom siahnem po nejakej flasi plnej kvalitneho cerveneho moku 😀 😀 😀 a svet bude gombik so styroma dierkami 😀 😀 😀 aaaaale nie, ozaj som odhodlana vydrzat, len ma obcas skoli ta potvora depka, ked su deti uplakane a ja neviem co skor a este to krvacanie ustavicne....neviem sa vzdat len tak lahko, ja idem az nadoraz... a cim viac prekazok tym lepsie chuti vitazstvo, nie? co ma nezabije to ma posilni a este nieco vydrzim. neviem si predstavit napchavat sa kazdy den HAK tabletkami - co by som urcite pravidelne zabudala, a pri menstruacii pichat injekcie, radsej si pockam, ci sa ta mirena predsa len neumudri, mozno preto tak dlho krvacam, lebo ja som mala velmi silnu menstruaciu a krvacala som aj pocas poslednych dvoch teho....
kazdopadne ti dakujem za podporu 😉

lulah
28. aug 2009

ingra73, ascorutin si neskusala? ja som tiez po 9 mesiacoh krvacania, spinenia a stale dokola, bola uz rozhodnuta dat si mirenu vybrat, tak mi lekarka este ako poslednu sancu predpisala lieky s kyselinou askorbovou (ale ved aj tu to vela bab spominalo, tymto este raz dakujem bodke13 🙂 ) a po dvoch tyzdnoch uzivania spinenie konecne prestalo, to som sa tesila ako male dieta. Drzim ti palce.

musa
28. aug 2009

Ahojte,tak ja mám mirenu od júla,zavedenie,strašné, nepríjemné 😢 hrúza,prvý krát v živote som odpadla,ale to prišlo už po zavedení.Pol hodinu som sa klepala ale potom už v pohode.Necítim žiadne zmeny,som spokojná,až na to,že už druhý tyžden /prvý týžden to bolo také silnejšie špinenie/ mám menzes.Ale d´fam že sa to stratí.Lebo to bol jeden z dovodov,prečo som si ju dala,mávala som bolestivú a dlhú menštruáciu.Cena 4700 sk,300 zavedenie.

bodka13
28. aug 2009

lulah 🙂 ...sa teším že ťa mirena začala poslúchať 😉 ...asi sa zlakla že ju pošleš kade-ľahšie 😀 😀 😀

ingra...ešte vydrž bojovať 😉 ...tie prvé tri mesiace sú najťažšie ☹

lentre 😕 ...už si ok?...žiadne bolesti ani teplota? 😉

musa 🙂 ...vitaj v klube 😀 😀 ...neboj mirena sa udomácni a budeš spokojná 😉 ...kočkám pomohol ascorutin na zastavenie krvácania 😉

ingra73
28. aug 2009

Ahojte dievcatka, tak ja som skusala aj ten ascoruttin, ale nezabralo, lebo som ho nebrala pravidelne, a asi aj preto, ze je mi po nom zle na zaludku,....ale ked tak rozmyslam, ved to by mi bodlo nie? Ked mi bude zle, tak nebudem papkat, nie??? 😀 mojmu najmladsiemu sa asi ,,teperia,, prve zubky, lebo je strasne uplakany a nervozny, od narodenia nechce cumel, cize tisime ho iba na rukach ☹ dnes som to vzdala a doslova zozrala som velku buchtu plnenu vanilkovym kremom, poliatu cokoladou- baby, to bolo nieco uzasne, doslova rozkos dat si po dlllllhom case taku sladkotinku 😀 ak by ste mali chut- kupite ju v Coop Jednote za 0,30€ 😉 - vrelo odporucam - KVALITKA ZA ROZUMNU CENU ( sice ta cokolada na vrchu by mohla byt aj ozajstna, nielen taka polevova, ale prisaham, ze dnes mi chutila 😀 😀 😀)
lulah: jeeeeeeeeeej, dakujem, tak snad to aj ja zvladnem, je dobre pocut ze to otrasne nekonecne krvacanie niekto prezil 😀 😀 😀 velmi pekne ti dakujem za prispevok, hned mam lepsiu naladu 🙂

mimusik
28. aug 2009

Ahojte, no tak mňa by malo čakať zavedenie mireny niekedy v septembri - októbri, záleží, ako stihnem vyšetrenie u dr. Stále som však na vážkach, bojím sa toho ako... avšak po každom akončení ms si poviem, mirenka, už aby som ťa mala. Moja ms je totiž veľmi silná, až natoľko, že prvé 2-3 dni nefungujem, len behám na wc a do sprchy. A teraz po 2. porode mi trvá 10 dní a to už je fakt na porazenie. Chcem preto od dr. nech mi vyšetrí hormonálny profil a tiež ma čaká návšteva homeopatky a potom sa rozhodnem čo a ako. Tento mesiac som totižto po 1x vyskúšala Arnicu a Sabinu a mám pocit, že to bolo, čo sa týka intenzity krvácania o kúsok lepšie. Uvidím, aký bude ďalší cyklus a od toho bude závisieť aj moje rozhodnutie.

bodka13
28. aug 2009

ahoj 🙂
asi ti moc neporadím lebo ja mám mirenu iba ako antikoncepciu a nie kvôli silnému menzesu...HAK som nemohla brať pre silné migrény a dr. mi odporučil mirenu,keďže viac drobcov už neplánujeme 😉

lulah
29. aug 2009

ahoj mimusik, bola som na tom podobne ako ty. Menstruaciu som mala strasne silnu, takisto prve 2-3 dni som stale behala na zachod, uz som sa bala niekde von aj ist a okrem toho to trvalo aj 14 dni. Ja som uz bola zufala. Ani neviem preco, myslela som, ze sa to po porode zlepsi,ale vobec. Prave to silne krvacanie bol dovod preco som zvolila mirenu. Zavadzanie nebolo prijemne,ale dalo sa to vydrzat, je to vsak individualne. Ako som uz vyssie pisala, skoro celych 9 mesiacov som sa trapila s krvacanim (ale slabuckym, nie ako pri menstruacii bez mireny) a spinenim, pomohla mi az kyselina askorbova, dufam ze to bude uz teraz v poriadku. Mimusik, to je fajn,ze ti najprv vysetria hormony. Mne inu moznost ako mirenu doktorka ani nedala, mne sa to vsak zda byt len take docasne riesenie, ked mi mirenu vyberie, budem tam kde na zaciatku ☹ Ak budes moct, napis nam ako si dopadla. Drz sa 🙂

lotris
31. aug 2009

Ahojte ja som si to dnes dala zaviest tiez. Mala som trochu obavy ked som si predtym citala ake mate s tym problemy ale uz to mam. Vobec to nebolelo ale bolo to trochu neprijemne. teraz mam take pocity ako pred kramami. Pytala som sa na to krvacanie a tak co ste tu pisali ale ona mi povedala ze to je individuálne u kazdej zeny. Moze sa stat ze kramy nedostanem vobec, alebo budem krvacat moc a dlho, no proste nic konkretne, ale podla nej je to vraj najlepsia forma antikoncepcie. tak ja sa zatial tesim a uvidim ci vlastne mam z coho 🙂

ingra73
31. aug 2009

lotris: len sa teš 😵 😵 😵

iwusska
5. sep 2009

ahojte mirenky, po dlhsej pauzicke som opat medzi vami 😵
ingra no co to citam????? ty moje sukromne slniecko a take pesimisticke? tak toto nech uz viac necitam 😠 😀 ja viem ze niekedy je to o drzku, ale skus vydrzat aspon tie tri mesiace a potom uvidis co a ako, pevne verim a strasne ti drzim palce aby si s mirenou bola taka spokojna ako ja, lebo ja si uzivam plnymi duskami 😀 a ziadne problemy nemam, teda dufam...
ostatnym babulkam to tak isto prajem a dufam ze sa pripojite k nam spokojnym, vsak bodecka 😉