Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

fidorka78
4. nov 2009

Iwusska
Tiez som este nepocula ze by sa preplacala ale tu na fore som citala toto...zevraj v presove:
a dalsia vec je - este k tej cene - ako som uz pisala - ja mam mirenu za necelych 700,- - podla mna by bolo dobre informovat sa na poistovni co je pravda na tom preplacani.. kedze na stranke MZSR je mirena medzi liekmi preplacanymi poistovnou (bez akehokolvek vymedzenia diagnozy)
v Presove som aj zo zvedavosti presla par lekarni a v polovici z nich ponukali mirenu za 685,70,- a v polovici za 6100,- a to je dost podstatny rozdiel.

bodka13
4. nov 2009

http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&ct=res...

aha čo som našla o súčasnej cene Mireny😉 ...a kedy to písala užívateľka na fórum?...idem to spätne pozrieť 😉
našla som asi ten príspevok,ale veď to je z roku 2007 😕
tento si čítala?
nelika666 • 1d • 2. nov 2007 o 20:54 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
nie nemala - ako som uz pisala - nemam ziadnu diagnozu.. bola som sa pytat vo viacerych lekarnach v PO a v polovici z nich bola mirena za 685,70,- a v polovici za 6110,70,- bez toho aby videli recept alebo karticku poistenca..

a tu je vyjadrenie z MZSR

Hradená liečba sa môže indikovať a) pri silnom menštruačnom krvácaní (hypermenorea) v reprodukčných rokoch, keď pre recidivujúce hypermenorey, pri zlyhaní klasickej hormonálnej liečby, je pre anemizáciu indikovaná hysterektómia,b) pri silnom nepravidelnom krvácaní (menometrorágia) v premenopauze pri zlyhaní klasickej hormonálnej liečby dysfunkčného krvácania v premenopauze absolvovala pacientka opakované kyretáže (dvakrát a viac),c) pri prekanceróze a prevencii karcinómu endometria pri histologicky potvrdenej hyperplázii endometria u pacientiek so zvýšeným rizikom karcinómu endometria (pacientky u ktorých je obezita, diabetes mellitus, hypertenzia, nulliparita, rakovina endometria alebo hrubého čreva v anamnéze),d) ako hormonálna substitučná liečba v postmenopauze u pacientiek s pozitívnou rodinnou anamnézou karcinómu prsníka ako súčasť kombinovaného režimu.Teliesko môže indikovať a zaviesť gynekológ určený krajským odborníkom z týchto krajských centier: Fakultná nemocnica s poliklinikou Nemocnica Ružinov, Nemocnica akademika Ladislava Dérera, Nemocnica svätého Cyrila a Metoda, Bratislava; Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice - I. a II. gynekologicko - pôrodnícka klinika, Martinská fakultná nemocnica, Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica, Fakultná nemocnica Nitra, Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana Prešov, Nemocnica s poliklinikou Žilina, Všeobecná nemocnica s poliklinikou Lučenec n.o., Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky, Fakultná nemocnica s poliklinikou Trenčín. Nevyhnutným predpokladom pre indikáciu je vykonanie a zadokumentovanie všetkých vyšetrení potrebných pre vylúčenie stanovených kontraindikácií.

bodka13
4. nov 2009

toto som našla o cystách:
4. MOŽNÉ VEDĽAJŠIE ÚČINKY

Tak ako všetky lieky, Mirena môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.

Okrem možných vedľajších účinkov uvedených v iných častiach (napr. časť 2. "Skôr ako použijete Mirenu"), nižšie uvádzame možné vedľajšie účinky podľa postihnutých telesných orgánov a frekvencie ich výskytu:

Veľmi časté: sú pravdepodobné u viac ako 10 alebo viac z každých 100 pacientok:

Ochorenia reprodukčného systému a prsníkov

• Krvácanie z maternice alebo pošvy vrátane špinenia, nepravidelná menštruácia (oligomenorea) a vynechanie krvácania (amenorea)
• Nezhubné cysty vaječníkov (pozri časť 2. "Zväčšené ovariálne folikuly”)

Zväčšené ovariálne folikuly (bunky obklopujúce dozrievajúce vajíčko vo vaječníku)

Keďže antikoncepčný účinok Mireny je daný prevažne jej miestnym účinkom, u žien v plodnom veku sa zvyčajne objavujú ovulačné cykly s prasknutím folikulov. Niekedy sa prasknutie folikulu oneskorí a vývoj folikulu môže pokračovať. Väčšina týchto folikulov je bez príznakov, ale niekedy sa môže objaviť bolesť panvy alebo bolesť pri pohlavnom styku. Zväčšené folikuly si môžu vyžadovať lekárske ošetrenie, ale zvyčajne samy vymiznú

miala
8. nov 2009

Ahojte,

potrebovala by som kupit antikoncepciu,pokial mate na predaj,kontaktujte ma prosim,postovne samozrejme uhradim,
miala@orangeporrtal.sk

asdfghjkl
18. nov 2009

ahojte,
chcela by som sa opytat ci mate niektora skusenosti s tym,ze vam zacalo vytekat mliecka s prsnikov,ked uz nekojite
Ja nekojim uz skoro 10mesiacov a mam mirenu.

iwusska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asdfghjkl
18. nov 2009

ahoj iwusska,dakujem za odpoved a myslis ze je to normalne?Nemusim sa bat a nemusim ku gynekologovi?

iwusska
18. nov 2009

moja je to uplne normalne, chvilu to trva kym sa mliecko uplne prestane tvorit 😵 ale ak ti to pomoze, zavolaj dr. a budes kludnejsia 🙂

sivka
3. dec 2009

ahojte babeny, mam otazocku - ked spinim pri Mirene (len tak slabucko) - mozeme s mangelikom tutu mutu, alebo treba pockat, az to zas prejde...lebo aj po 4 mesiacoch sa mi to spinenie pritrafi barskedy a tak chcem vediet, ci vtedy treba abstinovat, alebo ee 😉

iwusska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sivka
4. dec 2009

iwusska dik, si zlata 😵 ja som si tak aj myslela, ale radsej som sa popytala 😉
inak myslis, ze aj 4 mesiace po zavedeni je take slabe spinenie ok? nikdy neviem, kedy ma to prekvapi, tak uz sa teda tesim, ze raz to prejde /aspon dufam/

henidani
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwusska
4. dec 2009

sivka niet za co, ak nabuduce 😵 😵 😵 a myslim ze to spinenie je normalne, kazda sme ina, takze nase telo si musi na cudzie teliesko zvyknut, ja som mala vytok len prvy mesiac, ale vkuse a od vtedy nic ( klop klop ) iba ked mam dostat menzes tak spinim asi 5 dni, ale to je na jednu slipku za den, takze pohodicka...Niekomu trva rok kym sa to upravi, takze to chce len trpezlivost, vysledok stoji urcite za to 😉
henidani vitaj v klube 😵aj ked sa mi zda ze tu tento nas klub drzim iba ja ☹ 😀 ja mam tiez mirenu od 2/2009, takze presne ako ty, ale s tym vytokom ti ja neporadim, ja nemam ziadny okrem toho mesacneho spinenia...ale ked ti dr. povedala ze to je v norme, tak asi treba len vyckat...robila ti aj kultivaciu? mozno by bola dobra, aby si mala srdiecko na mieste ze je vsetko o.k.
babulky drzim palce aby ste boli spokojne aspon tak ako ja 😵

henidani
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwusska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
womenne
5. dec 2009

baby mam otazku ako vplyva mirena n pečen?Za 2 tyždne idem k lekarke a chcela by som si to dat ale sestrička ma upozornila predom že pani doktorka nieje velmi prijemna,tak si zhanam aj info na nete.Je možnost ak by mi nepasovala vratenia časti penazi?Nezhoršila sa vam napr.plet,+ tie davky hormonov...,priberanie a tak

vinifera
17. dec 2009

Ahojte kočky!
Hlásim sa do klubu. Mirenu mám už mesiac. No ale už mesiac vkuse krvácam. Nie je to špinenie hnedé alebo tak. Proste už mesiac slabo krvácam.Nič strašné jedna dve slipky za den. No a stále mám pocit ako den pred menzesom - pobolievanie podbruška. Je to normálne. Upraví sa to?
womenne - pleť sa mi nezhoršila ani som nepribrala. Dokonca by som povedala, že som schudla 1 kg ale to môže byť aj tým, že malý už plazí ako strela pri všetko stojí alebo sa snaží postaviť 😀

katka.petras
8. jan 2010

Ahojte NIE!Mam 28 a mirenu zavedenu 11 mesiacov z toho stale 2 tyždne špinim a 10 dni krvacam.Tak 10dni pauza a znovu.Urobili sa mi cysty,ktore sa mi stale opakuju a pridali sa migreny,tak si ju idem dat odstranit.Ale peniaze nik nevrati ☹

katka.petras
8. jan 2010

A plet sa aj mne zhoršila

bodka13
8. jan 2010

😕 ☹ Katka ...to je škoda,že si sa takto sklamala....ja mám Mirenu od oktobra 2008 a som spokojná...najhoršie boli prvé 3 mesiace...za celý čas som mala menzes(špinenie na slipku)asi 5x...ani neviem,že ju mám 😉 ...Migrény mi práveže zmizli,ja som kvôli nim nemohla brať HAK a s tou cystou je to asi nevyspytateľné...ja som mala ešte pred prvým bábom=rozpustili mi ju(nebrala som HAk,ani som nemala mirenu či danu) a teraz sa mi urobila zase cysta-takže ja si nemyslím,že je to kvôli mirene 😉 ..na pleti som žiadne zmeny nezbadala,ale som véééééľmi spokojná s nechtami=sú pevné,nelámu sa mi 🙂

diddi
8. jan 2010

ja som velmi spokojna s mirenou...mam ju od 2007,tusim august,...krvacanie-spinenie som mala cca 2mesiace...odvtedy nic,len obcas raz za 2m...aj to len den a slipku...ziadne mlaky....ak krvacas po 11m., mas ju mozno zle zavedenu,alebo problem je inde...urcite z mireny nevznikaju cysty!...tym,ze krvacas,tak tie cysty su dermiodne-naplnene krvou...daj si ju hned vytiahnut!!!...to si ale mala spravit uz 4mesiac krvacania!

lusana
26. jan 2010

ahoj, tiež rozmýšlam nad zavedením mireny, no mám strach zo zavádzania, vraj sa zavádza cez menštruáciu?

susi157
26. jan 2010

lusana nemusiš mat obavy neboli to len blby pocit a zavadza sa v posledny den menštruacie

lusana
26. jan 2010

susi ďakujem za odpoveď mne sestrička kázala 2 deň menštruacie - si to neviem moc dobre predstaviť, ako dlho trvá zavedenie, chodí sa potom pravidelne na prehliadky?

susi157
26. jan 2010

netrva to dlho no tak to si neviem predstavit v druhy den men.že vraj sa to sice lepšie alebo lahšie zavadza ale v druhy den 😲 to bude "zabijačka"prepač za ten vyraz

lusana
26. jan 2010

no tak si ma teraz ukľudnila 😀

susi157
26. jan 2010

dufam že som ta neodradila nie je to nič strašne len ta krv no trochu neprijemne... 😀

susi157
26. jan 2010

zabudla som kolko ta to bude stat ak ti už hovoril doktor 😀

lusana
27. jan 2010

okolo 170 EUR + zavedenie tuším hovoril 20 EUR, teraz čakám na menštruaciu, aj mne sa to zdá nepríjemné, radšej by som vydržala viac bolesti

susi157
27. jan 2010

no a ja som zistila že mam ARIANNU a nie mirena alebo to je jedno.už som s toho blazon.ja som zaplatila 2000sk.