Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

denduska
14. mar 2011

@mousa no tak ani mojmu sa to teda vobec nepacilo....a ja som mu vravela ze to je z toho ale aj tak si myslel ze ho uz nechcem 🙄 🙄 🙄 to je asi najlepsia antikoncepcia, ktora zbavi chuti 😅

glan78
15. mar 2011

Ahojte, Mirenu som si po dokladnom zvazeni dala zaviest aj ja. V piatok mi ju dr zaviedla bez vecsich problemov a bolesti, krvacanie ustalo hned v ten den a este dva dni som spinila a dneska uz ani to nie,tak dufam,ze budem len a len spokojna ... nechce sa mi citat celu diskusie ,ma to 56 stran 😀 Tak ak sa to tu uz nahodou 56x preberalo, tak sa ospravedlnujem - moja otazka je - co mam preboha robit s tymi drotikmi???? predstavovala som si,ze to bude kratsie, Dr ma ubezpecila,ze to casom zmakne a nebude to ostre a po sexe sa to da "stranou" ale kam stranou??? Skusila som si to prstom posunut "prec" a rano sa zobudim a zas to mam dole 😢 a predstava,ze by som za tychto okolnosti mala mat sex a trpnut,ze mi to muz vytrhne za tie drotiky von 😒 asi mam bujnu fantaziu 😕

mousa
15. mar 2011

@glan78 ahoj - no mám pocit, že mi to doktor zkracoval na minimum - normálně to ustřihnul a nechal tam asi jen kousíček, aby se to pak dalo vytáhnout - nejde to vůbec cítit

glan78
15. mar 2011

Tak dik,,,moja dr to nechala v povodnej dlzke 😒 o sest tyzdnov mam ist na kontrolu, tak asi poprosim o novy zostrih 😀 ,lebo toto sa mi fakt nepaci 😒

zuzik28
16. mar 2011

Ahoj holky, ráda bych se zeptala na jednu věd ohledně Mireny.
Přemýšlím o ní docela vážně...dneska jsem byla na kontrole po šestineděli (teda spíše po 9 týdnech ) a Mudr. mi řekl, že Mirenu jen doporučuje, ale až po ukončení kojení. Prášky jsem nechtěla, ale prý to jinak nejde. To se mi ale zdá divné, protože někde jsem četla, že se může Mirena zavést hned po šestinedělí. Je kojení v tomto případě opravdu takový problém?

mousa
16. mar 2011

@zuzik28 mě ji dával po šestinedělí a to jsem kojila - říkal, že to není překážka. Tak nevím, ale myslím si, že čekat až přestaneš kojit je blbost - to by mohlo trvat i rok nebo víc. A taky by to zavádění potom asi i bolelo - po porodu to je přece jen asi snadnější.

mousa
16. mar 2011

@zuzik28 najdi si na jakékoliv internetové lékárně příbalový leták k mireně a je tam napsáno, že ji lze použít i při kojení - teď jsem to četla

mousa
16. mar 2011

@zuzik28 Mirena může být použita během kojení. Levonorgestrel byl v malých dávkách zjištěn v mateřském mléce (0,1% dávky se dostává do organismu dítěte). Nejsou však známy žádné projevy negativního ovlivnění růstu nebo vývoje kojeného dítěte, používá-li žena Mirenu po šestinedělí. Progestagenové přípravky neovlivňují množství ani kvalitu mateřského mléka. - to je přímo z www.mirena.cz

zuzik28
16. mar 2011

@mousa Díky za odpověď...právě si říkám jestli za tím nebude něco jiného. Např. že doktor má za předepsání té Azalie nějaké provize nebo tak něco. Vždyť v těch prášcích musí být také něco, aby plnilo svou funkci. Mirena mi přijde "méněhormonová"...
No jo, ale co teď, když ten můj doktor mi ji nebude chtít zavést...jinak jsem s ním spokojená, ale tohle mě zarazilo. V podstatě jinou možnost mi nenabídl...asi by se nezmínil ani o Mireně, kdybych neřekla, že o ní uvažuju. Jen řekl, že ji po ukončení kojení doporučuje. O jiných tělískách, třeba nehormonálních, neřekl vůbec nic. V podstatě mi nedal na výběr...prostě Azalie... 😖

mousa
16. mar 2011

@zuzik28 já jsem měla Azalii po prvním porodu, protože jsem chtěla druhé dítě za méně než 5 let (Mirena je na 5 let), ale už tehdy mi ji doktor nabízel (je tam výhoda, že na to nemusíš myslet a že se hormony uvolňujou přímo na místě - že to nejde přes žaludek, a těch hormonů je tam míň atd. Tak nevím - zkus se ho zeptat ještě jednou s tím, že jsi si našla, že ji jde mít i v době kojení. V jiných tělískách se nevyznám - takže neporadím.

lambkin
17. mar 2011

@halit13 no tak to keď budem mať takéto stavy tri roky , no zbohom 😨 😨 😨 ano pripisujem tieto stavy Mirene, lebo predtým som bola ok a plná života, teraz je zo mňa kopa nešťastia...
@denduska ach jaj, lenže môj gynekolog to nechce dávať von, veď vraj že nemám hneď stresovať, to prejde po čase a bla bla bla...asi si budem musieť vymyslieť že chcem ďalšie dieťa 😝 😀 , aby mi to dal von...Ale uvidíme, zdá sa mi že to špinenie trochu ustupuje, klop klop na drevo...ale tie stavy veru zatiaľ nie, muž mi povedal, že to je fakt 1 000% antikoncepcia, lebo chuť na milovanie ma akosik tiež neberie a to som bola vždy akčný tip 😉

denduska
17. mar 2011

@lambkin no to aj moj muz vravel, ze lepsia antikoncepcia neexistuje, lebo ani mne sa nechcelo a aj keby sa mi chcelo, takmer nikdy som nemohla 😅 😠 nervoznam unavena a depky sialeneee...a potom vravel (lebo moj dr.je jeho znamy) -" zavolam mu nech mi vrati naspat zenu. Lebo ty nie si na konci ale na konci konca svojho psychickeho zdravia" 😀 😖 Tak ale ja som vydrzala 7 mesiacov...aj som sa snazila aj ascorutin brala - co tiez by sa nemalo prehanat pri kojeni tak som si povedala ze mi to za to nestoji....nervovat sa, krvacat a este sa pchat liekmi.
Mne jednoducho nesadla, okrem vyrazok som mala asi kazdy problem z letaku 😒

halit13
17. mar 2011

@glan78 aj mne to gynekológ skrátil na minimum, aby to mal za čo dať von ale aby to zároveň nevbehlo celé dnu , mali ti to tiež podstrihnúť.

lambkin
17. mar 2011

@denduska no dám ti vedieť za nejaký čas ako som na tom, teda kým sa dovtedy nezrútim 😒 Vďaka za rozhovor a prajem usmievavé dni.

larmimi
18. mar 2011

ahojte, aj ja sa pridava do temy mirena, myslela som si , ze parada, investujeme sice viac naraz ale budeme mat pokoj a este dokonca aj sviatky budu slabsie a kratsie...no zacala ma bolievat hlava... a teraz ma uz boli treti den...dala som si najskor paralen potom ibalgin...a potom dalsi... a stale boli..viem ze to je z mireny lebo aj z tabletiek som to mavala...tak som nestastna.,.. a vobec ani nemam cas a chut ist znova k doktorovi a ked si predstavim takto vyhodene peniaze... myslite ze sa to moze upravit ? 😒

larmimi
18. mar 2011

@mousa
@zuzik28 inac ja som si ju dala zavies po 6nedeli a vobec to nebolelo, je to vsetko uz zahojene 😉

maajka83
20. mar 2011

ahojte, ja mam tiez mirenu, ale odkedy ju mam tak mam same zapaly, brucho mam nafuknute, casto ma pobolieva, s manzelom sme sa zhodli na tom ze to pojde von. doberiem este tabletky co mam na ten zapal, a tento tyzden si to dam vybrat. nie som snou spokojna. skoda tych penazi, co uz 😠

glan78
24. mar 2011

Hmmm... tak mirenu mam uz presne dva tyzdne a som zatial maximalne spokojna, tak ked to tu citam,neviem ci mam aj ja ocakavat este nejake problemy alebo ci som jedna s tych stastnejsich... okrem toho "dlheho vedienia" tam dolu mi absolutne nic nevadi...btw - Dr sa vyjadrila,ze mi nic skracovat nebude 😖 ale bolo to len cez telefon, skusim ju zlomit ked pojdem na kontrolu,ale nevidim to ruzovo... prakticky mi to ani uz tak nevadi,drotiky zmakli, muz sa nestazuje,len ja mam take hororove scenare v hlave zakazdym,ze ci nemoze existovat taka moznost,ze mi to nestastnou nahodou vytrhne alebo co 😀 Dr povedala,ze by som bola siroko daleko jediny pripad, ale no neviem teda... zas s kratkymi drotikmi by som myslela na to ci mi to nevbehne dnu,,,, neviem co je horsie 😅

kimana
25. mar 2011

Ahojte dievčatá! Mala som problémy s prihlásením. Už je to ok. Ok však nebolo pokračovanie mojej story! 😖 Po prečítaní jednotlivých príspevkov som išla po dvoch týždňoch znova ku doktorovi. Povedala som mu, že ma to v poslednom čase pri styku bolelo. Urobil mi znova sono. Nič nenašiel, ale poslal ma na rongen, že " aby sme mali čisté svedomie". Dušoval sa, že tam nič nebude, že zožerie kefu 😝 Dlhšie som čakala na popis snímku a nakoniec to tam bolo čierne na bielom. Na pravej strane malej panvy v brušnej dutine sa nachádzalo moja zblúdená Mirena!!!!!!!!!!!!!! Na druhý deň som si urobila predoperačné vyšetrenie. Vo štvrtok doobeda ma laparoskopicky operovali a večer ma pustili k môjmu 9-mesačnému chlapčekovi. Anestézia vyprchala po 8 hodinách a nedala som si žiadne lieky proti bolesti, lebo som chcela za každú cenu pokračovať v kojení. Môj doktor mi zatiaľ iba pomáhal, ale aj tak som to nenechala len tak. vypýtala som si naspäť peniaze. Bolo mu to ľúto a peniaze mi bez problémov vrátil. Priznal, že to bola jeho vina. Dalšiu antikoncepciu som si zatiaľ nedala. Neviem, ako dlho Mirena nespĺňala svoju úlohu. Mala som ju 7 mesiacov. V kojení bez problémov pokračujem. Všetko to malo aj jedno pozitívum. Pred dvoma mesiacmi som schudla a ani neviem prečo. Teraz už viem 😵 Ak chcete Mirenu, dávajte su pravidelne kontrolovat.

maajka83
29. mar 2011

@marina111 ahoj mna to tiez bolelo pri zavadzani, skoro som odpadla 😒 sice som po dvoch porodoch ale sekcie. odkedy ju mam , menzes ziadny, len same vytoky a zapaly 😠 😠 😠 vcera mi ju nevybral, ze si to mam este rozmysliet, zobral ster v pondelok budu vysledky, tak uvidim. ale urcite zas tam pojdem a budem trvat na vytiahnuti, tiez sa toho velmi obavam ci to bude boliet.

macka01
29. mar 2011

ak sú ženy po sekciach a nerodili klasicky,môže byť zavedenie bolestivé,lebo ten krčok že je neaký"scvrknutrý"tak mi to DR vysvetlila.

maajka83
30. mar 2011

@macka01 presne aj mne to povedal, a este som nemala ani menzes ☹

mousa
30. mar 2011

@maajka83 ahoj - já mám Mirenu skoro dva roky a co ju mám tak mám taky pořád samé výtoky a záněty - dr pořád neví z čeho, tak už jdeme příští týden já znovu na gyndu a manžel na urologii a když zase nic nového nezjistí, tak to bude asi opravdu tou mirenou ☹ , ale moc se mi nechce si ji nechat vytáhnout - tolik peněz v háji 😠

maajka83
30. mar 2011

@mousa aj mne je luto tych penazi ale kaslem na ne. v pondelok idem volat kvoli vysledkom tak som zvedava. ale aj tak si to dam vybrat. budem trvat na tom.

majkaplechova123452
30. mar 2011

ahoj babky...moj nazor na mirenu je že je to super druh antikoncepcie na ktorú nemusí človek myslieť každy den ako na tabletku,nepriberie z nej ako z tabletky a ani v prepočte nevyjde tolko eur ako tabletky na 5 rokov...mam ju jeden a pol roka,dala som si ju hned po narodeni prveho syna v 24 rokoch.do predminuleho mesiaca som mala menzess pravidelne ale slaby-a teraz už nedostavam,a asi už ani nebudem pokial mi ju lekarka za 3,5 roka nevyberie....som s nou spokojná,odporúčam.myslím si že je to dobre rozhodnutie...
😉 stala ma 200 eur.

miika
30. mar 2011

Ahojte, este dobre ze som necitala vsetky tie negativne prispevky pred zavedenim Mireny, asi by som velmi vahala. Brala som antikoncepciu od 16. do 30. roku a uz 8 rokov neberiem nic. Za tych 8 rokov som porodila 3 deti a uz som si povedala ze stacilo a chcela som nieco na co nebude treba denne mysliet. Dana je nespolahliva, tabletky treba brat denne a su to dalsie hormony do tela... preto sme sa s gynekologom zhodli na Mirene.
Dnes mi ju zaviedol, nebolelo to vobec, len to bolo trochu neprijemne. Mam slabsie spinenie. Dostala som 4 tabletky Entizolu, vraj aby sa predislo vzniku infekcie. Za tyzden idem na kontrolu, dovtedy nemam mat sex.
Najviac ma znepokojuje, ze niektore pisete, ze nemate pri Mirene chut na sex. Ja som tieto stavy mala pri brani tabletkovej antikoncepcie a myslela som si ze s Mirenou to bude ine, lebo je to skor teliesko s mensim mnozstvom hormonov, nie hormony ako take.

mamavera
31. mar 2011

@majkaplechova123452 presne tak ako ty, spokojnosť po každej stránke, ani o nej neviem, chuť na sex ako pred tým 😀

alila
31. mar 2011

Dnes 30.3.2011 mi zaviedli MIRENU, bolelo to, ale dalo sa to vydrzat, mala som doteraz Danu (po dvoch porodoch) znasala som ju dobre, ale dlhsie som krvacala.. uvidime co tato Mirena.. ale ja myslim ze je to oka...

bzucinka2
1. apr 2011

@tereza79 chcem sa opytat, ci si si ju nakoniec dala aj po druhom porode a tiez si schudla ? 🙂 a nie si nahodou taky prutikovy typ aj tak🙂

tereza79
2. apr 2011

dala som si ju aj po druhom pôrode ,pribrala som počas tehotenstva cez 20kg a v podstate kým mi ju založili mal malý 9 týždňov a ja som dovtedy schudla 17kg,zliezli ani neviem ako,nechudla som necvičila nič,len klasické mamičkovské povinnosti.Mám ju vlastne len mesiac a kg idú dole ďalej tak po 1,5-2kg za mesiac som schudla teraz a prútikovský typ niesom určite 😀 teraz mám vnútromaternicové teliesko IUD-Multiload-tak sa volá.