Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

marina111
29. dec 2010

tak uz to mam stastne za sebov = vybratie zaseknutej mireny v maternici v anesteze = si neviete ani predstavit aka som rada, ze je to vonku, lekar mi akurat povedal, ze to tam bolo riadne "zašpricnuté" ....pre mna teda ziadne teliesko nikdy viac = mozno som jedna z tisíca, kt. mala s tym tieto problemy...

denduska
31. dec 2010

@marina111 to je super ze to mas za sebou, normalne som na teba myslela vcera 😅 a teraz ako sa citis, nemas problemy ziadne?
ja som jej dala po minulej navsetve u dr.este jednu sancu, brala som aj ascorutin....ale smola, nic sa nezlepsilo, "menstruaciu" ? alebo ako to nazvat mam kazde dva tyzdne a trva tyzden...ako hodinky...takze sa rozlucime a dam si pauzu od chemie 😝
inac neviem ci to s nou suvisi alebo nie ale odkedy ju mam kazdy mesiac ma chyti akoby viroza, slabost, nevolnost, bolesti klbov...doteraz mi to nenapadlo ze by to mohlo suvisiet, beriem to ze som len unavena z deti....no ale pred vianocami som musela az zalahnut...a stale mi porobili vsetky odbery a absolutne nic tam nevyslo niiiiiic nicovate uz si vsetci myslia ze som hypochonder.... tak bud ma to prejde alebo naozaj som 😀

@pistok a ty si sa uz nejak rozhodla? 🙂

marina111
31. dec 2010

@denduska

ahoj, cítim sa teraz super 😎 uz mam aj nalepenu na pleci naplast evra, lebo mi lekár povedal, ze sa menstruácie nemusim teraz tak skoro dockat, tak nech si to dam hned, trochu ma bolí este hlava po narkoze a aj brusko ma dva dni pobolievalo (maternica), ale nič strašné, vravel, ze som to tam mala cele pokrutené, zacvaknuté, proste celé zlé...a to podotykam,ze len od februára, takze necely rok, si predstavte, ze by som si to tam nechala 5 rokov 🙄 = mozno aj preto som mala problemy s pletou, ale fakt to bolo otrasne byt vysypana na krku, pleciach, dekolte a chrbte 😒 😒 😒 čo som nebola nikdy ani v puberte...uz sa tesím, ze sa zase dostanem do normalu..okrem toho som nemala menstruaciu iba velmi casto rozne vytoky 😠 čo mne teda vobec nevyhovuje, ja chcem mat normalnu menstruaciu raz za mesiac a inak Nic, tak ako som mavala 😀

tie naplaste maju len nevyhodu, ze ich treba po plavani a saune a podob. aktivitach menit, takze to ide do peniazkov, vcera som nechala za balenie na 3 mesiace 47 eur v lekarni 😠 , ale aj tak som rada, toto mi vyhovuje asi najviac.

denduska, ak ma s mirenou problemy tak nevahaj, mozno aj ty to mozes mat to co ja, ze je to tam zle dané, mne to aj pozerali cez sono, či ako sa to vola a tam to tak nevidel, ze je to zle, pokial ma neuspal a nepozrel sa na to "poriadne", ja som od februara si vravela, ze vsak to sa spravi, to si telo musi zvyknut.........ale blbost 😝 ak to tvoje telo jednoducho neprijma a mas problemy = musi to ist von 😎

denduska
31. dec 2010

@marina111 no ved aj ja si vravim, keby to malo byt ok, uz by bolo...nie takato ostara s tym😒 ja si extra vyberat nemozem, lebo kojim, tak si vravim ze pockam kym skoncim s kojenim a potom budem daco riesit....ale radsej budem "normalna" zena 😅 nez tu cakat do sudneho dna a byt furt nervna z toho.
Cez vikend cestujeme do rodneho mesta, kde mam dr., tak mu zavolam...ma dovolenku ale povedal ze mam volat keby daco...tak hadam si najde cas 🙂

kukuckaba
7. jan 2011

@kikki73 Prosim, dali by ste mi kontakt na gynekologa, u ktoreho si Mirenu davate zaviest? Moj gynekolog s nou nema dobru skusenost...., tak premyslam nad zmenou. Vdaka m

marina111
8. jan 2011

@kukuckaba

ahoj, nechápem tvojej otazke...tvoj gynekolog ju nechce zavádzat, lebo s nou ma zlé skusenosti a ty chces teda nejakého iného, kt. ti ju dá ?
😕

jankas87
24. jan 2011

no ja si mirenu idem dat dnes zalozit tak uvidime ze co na to moje telo 😀

denduska
24. jan 2011

@marina111 som ti aj zabudla napisat, uz ju mam von asi 2 tyzdne, nastastie bez problemov...citim sa omnoho lepsie....ale dobre ze som ju mala aspon nemusim rozmyslat, uz viem ze to nie je pre mna 😀

marina111
24. jan 2011

@denduska ahoj, ja sa cítim tiez super..mesiac mam naplaste evra, akurat dneska mam SVOJE PRVE NORMALNE "DNI" PO ROKU 😀 😀 😀, nemávala som nič pri mirene okrem špinenia ...a som happy aj po tej stránke "partnerskej" je to omnohoooooooooo lepsie, lebo uz nie su ziadne vytoky a aj plet sa mi uz dostáva do normálu a mam vačšie prsia 🙂 = no takze ZASE SOM TO JA 😎 😀 😀 😀 😀 😀

PRE MNA teliesko mirena nie je JE URCITE 😎 = to bolo ako za trest 😠

katusradus
9. feb 2011

@fanka33 @mary ahojte kočky ak sa smiem spýtať ešte stále špiníte?a ako dlho ju už máte?ja už pomaly 4mes. a ešte stále špiním ☹ ale nie tak ako na začiatku tak uvidíme dr.mi povedal,že keby to neprestalo tak sú tabletky na zmiernenie krvácania tak tie mi možno predpíše ináč v pohode ju znášam

fanka33
10. feb 2011

Ahoj
ja uz celkom fajn, obcas spinim, potom je to celkom v pohode. Ja ju mam treti mesiac.
Ja som uz brala lieky na zastavenie krvacania, lebo po zavedeni som mesiac krvacala, a myslim si ze pomohlo.
Len nech si pekne zvykne u mna 🙂 🙂 🙂

mary575
10. feb 2011

Ahojte Mirenky 🙂 ,chcem sa vás spýtat,či je medzi vami taká baba,čo je po cisárskom reze a má zavedenú Mirenu.Moj gynekolog má výhrady,že vraj je to kontraindikácia po cisárskom reze,lenže u mna HAK nepripadá do úvahy(krčové žily..) 😢

iwusska
11. feb 2011

@mary575 ahoj...ja som po sekcii a mirenu mam uz dva roky...som s nou veeelmi spokoja, nemam ziadne problemy...mne moj dr. teda o ziadnej kontraindikacii koli sekcii nehovoril...a je mi to zvlastne ze tvoj ano 🙄

mary575
11. feb 2011

@iwusska a po akej dobe po sekcii si ju mala zavedenú?Dokonca som sa ani v letáčiku k Mirene nedočítala,že by to bola kontraindikácia..

iwusska
11. feb 2011

@mary575 kym som kojila tak som mala danu a potom som si ju dala vymenit za mirenu...takze cca 2 roky po porode

mary575
11. feb 2011

@iwusska čítala som niektoré tvoje príspevky a aspon ty patríš k tým spokojným Mirenkám 🙂 .Možno,že som si ani nemala radšej prečítat toto forum,lebo mám už strach,ako moje telo zareaguje,ked som po sekcii.Ja som ju totiž už mala,hned ako to bola novinka na trhu a bola som s nou nadmieru spokojná 🙂 🙂 🙂 .Mala som ju 2apol roka a potom sme sa rozhodli pre bábo,tak som si ju dala vybrat.Bola som vždy rozhodnutá,že si ju znova dám...Nevedela som,čo je to menzes..ani špinenie..tak to som ani netušila,že som patrila k tým spokojným mirenkám 🙂 😉

iwusska
14. feb 2011

@mary575 byt tebou, tak by som sa neobavala, kedze si ju uz raz mala a bolo to bez problemov....nevidim dovod, preco by to mala prave sekcia ovplyvnit alebo zmenit k horsiemu...urcite negativne komentare privedu do rozpakov, ale myslim, ze v tvojom pripade urcite nie su opodtatnene 😉 drzim palce

mary575
15. feb 2011

@iwusska dakujem za povzbudivé slová a určite sa ozvem,ako som dopadla! 😉

iwusska
15. feb 2011

@mary575 😵 😵 😵 😵

fanka33
20. feb 2011

@mary575 Ahoj , ja som tiez po sekcii, a mala som ju zavedenu po 4 mesiacoch. A uplne v pohode.

majuto
22. feb 2011

ahojte aj ja sa pridavam k pouzivatelkam mireny sice ju mam len dva týzdne ale zatial uplne bez problemov ziadne krvacanie a ani farbenie.no a dufam ze to tak aj zostane 🙂

kimana
23. feb 2011

ahojte! dnes som bola u dr. Zažila som šok. Mirenu nenašiel. Zviedol mi ju pred pol rokom ! Som zufala. neviem , co mam robit. Mam ziadat rongen? Stale kojim. otehotniet uz nechcem. 3x som rodila .Mam dve krasne deti. Prve tehotenstvo bolo super. To druhe nedopadlo dobre v 27.tt. ☹ a po treti krat som rodila v 35.tt nastastie to tentoraz dobre dopadlo. Dr. mi povedal, ze uz nie som schopna vynosit riadne dieta. Boze. Este minuly tyzden som spala s manzelom! Pri styku ma to bolelo, ale to aj predtym. som na nervy! a stvu ma aj tie vyhodene peniaze. Menzes som zatial nemala. Maly ma 9 mesiacom. co mam robit.

bodka13
23. feb 2011

@kimana 😲 😲 😲 akože nenašiel ? robil ti sono? čo ti k tomu povedal? ak teda mirenu už nemáš,predpísal ti nejakú HAK? alebo sa chráňte aspoň prezervatívmi 😉

fanka33
1. mar 2011

@kimana coze, to sa moze stat? A uz sa to vyriesilo? nemohla ti vypadnut?

marina111
9. mar 2011

@kimana ahoj = samozrejme, ze sono. Ja som to tam malá cele dokrkvané a zlé.....o problemoch, kt. som s tým mala som písala vyssie = nejdem viacej rozoberat.

Na tvojom mieste by som ani neváhala...ked to nevie normálne nájst to znamená, ze sa ti to posunulo ako mne = a musí to ist von 😠

lambkin
10. mar 2011

denduska musím reagovať na tvoj príspevok. Presne takéto stavy mám ja ja.Slabosť, triaška, depresia, stavy na omdletie, pocity nafúknutia, niekedy ma pár krát preženie 😒 aťď. Mirenu mám síce od januára 2011 a odvtedy v kuse špiním a mávam takéto stavy. Keď som to spomenula môjmu gynekologovi, povedal, že to ešte nepočul, vraj by som mala zájsť za psychiatrom 😨 Tak sa trápim, ešte počkám ako tu píšu babenky že by to po troch - šiestich mesiacoch malo zmiznúť, ale tie stavy.... 😢 😢 😢

halit13
14. mar 2011

Práve ste ma trošku vystrašili..... Ja mám už druhú Mirenu, prvú zavedenú cca po 3 mesiacoch po sekcii, vymenenú po piatich rokoch. Túto druhú mám skoro tretí rok, špinenie - je ale nepravidelné , ale tú slabosť, triašku, nervozitu, nafúknutie brucha, sem tam hnačky (bezdôvodné) som veru mirene nepripisovala.... Ale teraz , uvažujem, že pôjde z tela von! A to, že na tvári mám v 36 tke druhú pubertu, ani nerozoberám..... Tak, a teraz čo....

mousa
14. mar 2011

Ahoj,
tak já mám Mirenu od Srpna 2009 - vlastně po druhém porodu. Střídavě jsem špinila a krvácela asi rok, teď je to v pohodě, žádná MS, jen vyjímečně nějaké špinění a to tak jeden dva dny. Spíš mě zajímá, jestli některá z vás nemá chuť na sex - já teda nemám a nevím jestli to může být tím tělískem.
A s tím posunutím, nebo ztracením to je maras - taky už jsem ve svém okolí měla případ, že po roce na kontrole tělísko zmizelo - bylo někde vycestované a zarostlé někde úplně jinde než mělo být. Paní musela na operaci a prachy samozřejmě v háji.

denduska
14. mar 2011

@lambkin mne tiez dr. vravel ze to prejde a bude to dobre, len mam vyckat...ale precitala som obrovske mnozstvo prispevkov na zahranicnych forach (napr na curezone je toho kopa) a presvedcilo ma to ze je to vsetko z mireny, lebo tie priznaky u vsetkych co sa stazovali boli take iste...a okrem toho fuuurt to krvacanie, spinenie 🙄 ....odkedy ju nemam, je to omnoho lepsie, citim sa super. Ked so pomyslim na to ako ma boleli klby hrozne, aj kosti, raz som dokonca znicoho nic spadla, co sa mi podlomili kolena.. ani ma nenapadlo ze to moze byt z toho!
Su baby ktorym uplne vyhovuje, no jedina cesta je to vyskusat na sebe tak si to treba ozaj zvazit.

@kimana tak skus tehotensky test... na rentgene ju vidno pekne (Na sone nemusi byt dobre viditelna)...ale neziarila by som sa tehotna 😕

@mousa sex? to som netusila co to slovo znamena 😀 radsej deka, film a dajte mi pokoj 😅

mousa
14. mar 2011

@denduska no u mě to je stejně, ale manželovi se to vůbec nelíbí 🙄 , pořád se na něco vymlouvám. Naposled co si pamatuju jsem měla fakt obrovské chutě když jsem neměla žádnou antikoncepci a dělali jsme druhé dítě. Jinak nic moc ☹ .