Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

angelikas
12. okt 2015

ahojte, chcem sa spýtať dám, ktoré počas mireny pribrali, alebo mali problém s pleťou, či sa im to po vybratí telieska upravilo... ?

resetka
21. okt 2015

poznate aj ucinky, popisane v letaku? viete , ze ma potratovy ucinok?

existuje ovela krajsia metoda, mne pomohla konecne spoznat, ze nemam infekciu kazdy mesiac 🙂, ale ze je to normalny hlien z krcka 🙂 zacali sme spoznavat symtotermalnu metodu a teraz viac uz rozumiem aj hlienu, podla billingsa, uz 9 mesiacov ideme podla toho a zeny, normalne mame kazdy mesiac vyse tyzdna medovy tyzden 🙂 ked som pocula ostatne pary o tom takto hovorit, tak som si pomyslela, ze im asi sibe , ze po 10 rokoch a viac manzelstva toto neni mozne, alebo....ze ja som mimo.....no a bola som mimo.....

leuska35
21. okt 2015

Akože to som nepochopila to ma čo spoločne s ant.mirena?

natalka13
21. okt 2015

@resetka no a niekto ma medovy cely mesiac 😉

resetka
22. okt 2015

@leuska35 ja som ju uzivala, mala som hrozne stavy depresii, uzkosti, strata libida....cele telo sa mi pokaslalo, preto iba uvadzam, ze co som objavila

resetka
22. okt 2015

@natalka13 ako dlho ste spolu? my sme tiez mali "akoze" medove mesiace.....ale po case prisiel z mojej strany nechut na milovanie....prvych 5 rokov ani nevies o com hovorim....

leuska35
22. okt 2015

Ale mirena sa neuziva takže neviem asi si sa zle vyjadrila.

natalka13
22. okt 2015

Nechapem o com pises? kym si nepoznala bilingsovu metodu si nemala chut, ci?
Sme spolu vyse 25rokov aj ked neviem naco ti to bude.

ikuska31
22. okt 2015

@monika101210 mozem sa pytat akurat rozmyslam nad tym ze si ju dam zaviest a okrem poplatkov za zavedenie a samotnu Mirenu mi doktorka spominala aj poplatok za vysetrenie ci take nieco, cize dokopy cca 200 EUR ..tak uz sa v tom vobec nevyznam c je to o tom ze si kazdy prihodi kolko chce ci...??? a to ste si musela sama kupit a doniest ci ako to prebieha dakujem za odpoved.. 🙂

marianna110380
23. okt 2015

Ano lekar vam da recept vy si ju vyberiete a on vam ju zalozi mna to vyslo 180 aj zo zalozenim

natalka13
23. okt 2015

lekari maju rozne poplatky, zalezi na tom tvojom
@ikuska31

mirka1985
23. okt 2015

@ikuska31 kazdy lekar to ma inac, ja som len u mojej doktorky priamo zaplatila 200 eur, mirenu mala na ambulancii, nemusela som chodit do lekarne.

klaudi2106
27. okt 2015

ahojte,prosim Vas stalo sa to uz niektorej? dala som si Mirenu, po nasadeni som 3 týzdne krvacala, lekarka mi povedala ze mam zapal, tak mi nasadila antibiotika zinnat ,plus dycinone na zastavenie krvacania,po zacati liecby mam stale bolesti v bruchu krce, a strasne ma picha v pravom boku,tak si to idem dat odstranit

beate1
27. okt 2015

Ja som si bola po pol roku vcera dat vybrat mirenu..padaju mi hrozne vlasy a priberam na vahe...a o bolestiach hlavy ani nehovorim...doktor mi povedal,ze 97 % zien nema ziadne vedl.ucinky z toho,ale ked to tu citam,tak si myslim,ze to je tak 70 %..☹..

fannynka
27. okt 2015

@beate1 ahoj, prosim napis, ci sa ti po vysadeni to padanie vlasov zastavi...........mam ten isty problem- nenormalne padaju ☹

beate1
27. okt 2015

@fannynka ok..urcite sa ozvem.

gotzova
31. okt 2015

Ahojte mamicky, chcela by som sa Vas popytat o radu, priblizne pred rokom som si dala zaviest Mirenu, ale odvtedy som pribrala cca 10 kil a mam pocit ze to stale stupa... prosim viete mi poradit nejake Vase skusenosti? viem videla som tu vela odpovedi ale tie su uz starsieho data, mozno sa uz odvtedy nieco zmenilo...dakujem pekne za nazory

marianna110380
31. okt 2015

Ahoj ja mam mirenu uz piaty rok vsetko v pohode tiez som trosku pribrala ale nie az tak ale pocula som ked mirenu dali vonku schudli aj 10kil tak asi nieco na tom pravdy bude o par mesiacov aj moja pojde vonku tak dam vediet ako som dopadla.

gotzova
31. okt 2015

@marianna110380 dakujem pekne za reakciu🙂 ja dufam ze to bude moj pripad...

resetka
2. nov 2015

@natalka13 mala som chut, ale nie tak, ako teraz, teraz mame doslovne ze medove tyzdne....tak sa na to tesime, tak si to aj uzivame....proste vasen 🙂 a toto sme uz nemali

leuska35
2. nov 2015

Ja som tu už písala ohľadom mieni tiež mo padajú vlasy na sex skoro vôbec nemám chuť som nervozna každá debilita ma rozčúli tak isto som pribrala 10 kg a nemôžem schudnúť

saska112
3. nov 2015

ahojte, ja mam mirenu piaty rok, nemam ziadne starosti, ani problemy len PMS nenormalne....a tento rok uz uplne strasne ( neviem ci to je tym ze mirena uz akoby koncila zaruku ) 😀 ale moj PMS je totalna 3-4 dnova migrena, chut na sladke, precitlivenost, busenie srdca....
dr. ma ubezpecoval, ze to mirenou nemoze byt pretoze je lokalna a skor taketo veci zmiernuje...
tak babo rad

daniela1978
3. nov 2015

@saska112 no ak ju máš už 5 rokov, tak daj von a uvidíš, či to bolo z toho. ale podľa mňa, ak ti 5 rokov bolo s ňou fajn, tak neviem, či to je ňou.....

1jahodka
3. nov 2015

ahojte, mám už druhú mirenu, čiže nejakých 7 rokov. Som úplne bez menštruácie, čo mi vyhovuje. Na váhe som nejako zvlášť nepribrala. Neviem, či to priberanie spôsobuje mirena, veď koľko je obeznych žien a nikdy v živote o mirene ani nepočuli. Ale čo mňa viac trápi prestala som znášať kontaktné šošovky, to sa mi objavilo tak štvrý tok, čo som mala mirenu, nenapadlo ma, dať si prestávku, ale hneď ako mi vybral jednu, dal mi druhú. A teraz, keď tak nad tým premýšľam, či to nie je aj tým, lebo ma oči stále pália, ale zas dať to vybrať je jedna vec, ale čo ked to neprejde aj potom.

gotzova
3. nov 2015

@1jahodka ahoj, ano to je pravda, ze je vela silnych zien, ale ja to vyslovene vsetko vnimam odvtedy ako ju mam, najprv som si myslela ze mi vlasy vypadali po detoch, dlho som aj kojila, ked som porodila druhe babo, schudla som a po pol roku ako som si dala nasadit mirenu som zacala priberat, ale tak, ze teraz po roku a pol mam iba o 4 kila menej ako ked osm isla rodit... a to vsetko tak nenapadne sa nabalovalo, co sa tyka chuti na sex, to som stratila ale tiez to bolo najprv myslene tak, ze vsak mam toho dost teraz aj s detmi, ale ked si to clovek da vsetko do suvisu tak uz to z toho pomaly vychadza... ja som napriklad pribrala aj pri klasickej HAK este v minulosti, aj ked som sa toho bala teraz, doktor ma ubezpecoval ze to neexistuje, ale hormon ako hormon, nie?

1jahodka
3. nov 2015

@gotzova to je pravda, aj cudzie teliesko v tele je cudzie teliesko.. sama neviem, som na vážkach dať to vybrať, na jednej strane to dosť stálo, ale na druhej strane, keby sa mi mali zlepšiť oči, urobila by som to, ale neviem neviem, a ty koľko si ju mala? či máš ju?

gotzova
3. nov 2015

ja som ju mala dva roky a vcera som sa rozhodla dat vybrat...nebudem lutovat tie peniaze... a teraz sa budem naozaj sledovat... lebo naozaj ked si spomeniem ako mi ostala polovicka vlasov na hlave a tych 10 kil...to nestoji za to... lekarovi som velmi nevysvetlovala, nechcela som aby ma prehovaral... oni maju predsa svoju pravdu... takze uvidime, uvidim co to za ten mesiac spravi...

dasenka26
3. nov 2015

@fifa Dat ci nedat

dasenka26
3. nov 2015

@fifa V tom či dať či nedať ti nikto objektívne neporadí. Každému organizmus na to reaguje inak. Jednemu robí problémy musí si dat po par mesiacoh von, iný si po celých 5r nevie vynáchvaliť. Ja som niekde v strede, po vložení sa mi zhoršili kožné problémy, napr. ma jeden čas veľmi svrbela hlava a mala som lupiny, akné na tvári, bolavé podkožné vyražky..ale po uvodnom nastavovacom období ktoré trva cca 3 mes to mozem zhodnotit pozitívne,,síce vlasy mi dosť padajú ale ked si spomeniem na tu neskutocne silnú menstruaciu ktorá ma obmedzovala a vysilovala tak teraz neviem co su to "krámy". A to bol hlavny dôvod preco som sa pre nu rozhodla.

mamulienka000
3. nov 2015

napíšem zatiaľ moju skúsenosť, Mirena založená v septembri, je november a 1kg plus ale neviem či z nej ,vlasy padajú, ale padali aj pred tým a pokles libida , špinenie jeden mesiac ...idem sa pozorovať ďalej ,ja som zatiaľ spokojná, až na to, že po založení, mi zistili na sone cysty ,takže som sa dotešila, lebo ďalšie starosti