Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

saska112
12. apr 2016

@ooo coze 😕 mne ju doktor vkladal za 250€ a to som ani pribalovy letak nevidela...proste ju tam mal

ooo
12. apr 2016

@saska112 fuha. ja ratam, ze cele aj s vkladom to bude stat 200€, ale 250€ je uz asi moc...

hhannahh
12. apr 2016

@ooo mna to cele vyslo 170€. Cena v lekarni 158€, ale tam mam vernostnu karticku cize 5% islo dole a 20€ som platila za vklad.

ikuska31
12. apr 2016

@ooo mna vysla pred 2 mi mesiacmi 158 eur a vklad 50 eur cize 208 Eur.a viem ze v lekarnach mze byt rozdiel aj 30-40 eur...

saska112
13. apr 2016

@ooo overila som si to je to 230€ 😅

saska112
13. apr 2016

@hhannahh tiez mam vernostnu kartu v lekarni...spytam sa co by ma stala....lebo moj dr. ju ma vzdy tam...alebo ju objednava on sam...a vkladanie ma asi kazdy dr. svoji cenu...

lovelly26
13. apr 2016

@ooo ja som tiez platila 158E ale za vklad som uz neplatila 🙂
@zuzana8 ja mam menzes tiez tak nejak divoko ... ked to nasadil dr tak mi trval asi mesiac kym presiel a potom kazdy druhy mesiac ale len tak akoze ukaze sa ale tak ukazka trva 2 tyzdne :(

uvidim teraz mam ist na kontrolu pol roka po porode tak sa spytam 🙂

hhannahh
13. apr 2016

@saska112 moja dr napriklad nevklada, ja som si nechala vlozit v Ba u Kocha a tam to stoji 20€.

saska112
13. apr 2016

@hhannahh tak to by som mala pekny rozdiel 😠

katarinacierna
13. apr 2016

Ja dam za vlozenie 50...pekne rozdiely...ach jaj

saska112
13. apr 2016

@katarinacierna no to teda je rozdiel 😖

fralica88
21. apr 2016

mne to dali minuly tyzden a mirena stala 158 a vlozenie 30.

marianna110380
21. apr 2016

Ja za zalozenie som dala10

marekkol
25. apr 2016

Ahojte.Chcem sa Vas spytat ako a ako dlho ste krvacali po vlozeni?Ja uz ju mam 11tyzdnou a stale krvacam a asi iba 2tyzdne z toho som mala spinenie.Dr mi dal najskor askorutin-nezabral.Potom Norethisteron a ani ten nezabral.Neviem si predstavit ze by to malo este trvat niekolko mesiacov.Poradte.Dik 🙂

martinkatinka
2. máj 2016

@marekkol ja som podobne fungovala 9 mesiacov, že som mala menzes každé dva týždne 7 dní.... dával mi cyclo3fort .... čo potom aj zabralo, ale už som bola v tom, že to dám vybrať, že takto to fungovať nebude... ale ako píšem, našťastie sa to upravilo... poraď sa ešte s lekárom

jara2205
2. máj 2016

Ahojte, takze ja som mala mirenu cosi vyse 5 rokov a asi by som sa uz na to nikdy viac nedala. Ja som mala uplne rozhodeny cyklus, 20 dni spinenia a nejakych 5-6 dni pokoj. Ani na kupalisko som poriadne nemohla ist- ani s tamponom, ani bez a tie sa tiez neodporucaju pri mirene, takze katastrofa. Moja dr ma stale presviedcala, ze to mam vydrzat, lebo mam zdrav. problemy a iny druh antikoncepcie pre mna nie je vhodny. Takze som to vydrzala, ale nikdy viac. Ale ako tu tak citam, tak som skor zriedkavy pripad.

fannynka
3. máj 2016

@jara2205 nie si, ja presne to iste......mam ju zo zdravotnych dovodov, ale nikdy viac. Vsetko zle....

emilia25
3. máj 2016

Aj ja si ju idem dávať v júli.po 4 deťoch plánovaných je cas chranit sa do teraz som nikdy antiku neuzivsls žiadnu ani vo forme tabletiek tak som zvedavá ako to telo prijme.u mojho stoji jedna okolo 130 a druha okolo 150 plus 20 eur za vkladanie.baby myslite ze tato antika ked som fajčiar moze sa tym znížiť účinnosť ako pri tych tabletkach.

marianna110380
3. máj 2016

Aj ja som fajciarka a fungovala ako ma ja som s nou velmi spokojna.

jara2205
3. máj 2016

A pre fajciarky je to jedna z najvhodnejsich, aspon tak mi tvrdila moja dr, vraj neobsahuje nieco, uz neviem presne co, co ine antikoncepcie ano, myslim nejaky hormon, ktory sposobuje upchavanie, alebo kornatenie ciev. Staci, ze to robia cigarety.

zuzana8
4. máj 2016

čaute baby, ja mám mirenu práve mesiac...špinenie doteraz každý deň od zavedenia☹ teraz som po mesiaci dostala menzes - nie je taký silný ako zvyčajne, ale sprevádzajú ho bolesti v podbrušku, ide mi vyrvať ľavý vaječník každý deň..už ste to niektorá mali? Alebo koľko Vám trvali bolesti?? mala by som ísť na kontrolu po zavedení, ale keď stále krvácam, tak sa tam tak rýchlo nedostanem.. dikes

marekkol
4. máj 2016

@martinkatinka Ďakujem velmi pekne za odpovede.U doktora som bola zase dal askorutin a že mam počkat 10dni a ak to neprejde že da niečo iné.Krvácanie prestalo tak som zvedava na ako dlho 😀

leuska35
11. máj 2016

Mirena najhoršia ant. V živote nikdy by som si ju už nedala. Lekári ju preferujú majú z toho biznis ja som ju mala rok a šla von.

naty1987
14. máj 2016

@zuzana8 prve mesiace sú to aké bolestivejšie ja som asi 3mesiace bola taká citlivejšia no potom super občas som mala spinenie asi to mala byť ms cítim vaječník ľavý v období ovulácie no nič strašné žiadne ťažkosti a mam ju už vyše 2rokov

klauduska
19. máj 2016

Ahojte, ja som si dala mirenu zaviest 8.4 a odvtedy tiez stale "spinim", ale tak striedavo, ze 1,5 dna nic, uplne cisto a potom spinim....vcera som bola u dr. na kontrolu ci je dobre zavedena, vraj je vsetko OK,ale ze uz dlho takto spinim, dal tabletky na zastavenie, lebo menzes nikde...pytala som sa ci je to OK,ked kojim,povedal,ze ano, za to mam brat iba 2-3 dni, krvacanie by malo prestat a potom si mam nasadit ten ascorutin.tak verim,ze krvacanie prestane, na malu to vplyv mat nebude a ze potom to uz bude uplne OK a nebudu to vyhodene peniaze (platila som 158+50 zavedenie)

zuzana8
19. máj 2016

@naty1987 super ďakujem za pozitívnu správu..🙂

dzaaja
31. máj 2016

Môže sa mirena zaviest počas menštruácie?

henikav
31. máj 2016

@klauduska no ja som spinila, potom nespinila, potom zas a tak dookola, po polroku sa to stabilizovalo, bola som celkom spokojna a po dvoch rokoch sa moje telo uplne vzburilo a mirena musela ist von, zas vsetkych okolo mna co poznam a maju mirenu su super spokojne

hhannahh
31. máj 2016

@dzaaja ved ona sa zavadza pocas menstruacie

dzaaja
31. máj 2016

@hhannahh nevies preco je to lepsie?