Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

zvedavamt
3. mar 2007

ties nad tym rozmyslam,ale mam 31 za chvilu a neviem,ci este 2 babo. suseda mi vravela odakej injekcii - raz za 1/4 roka sa dava. musim to kuknut.

ikka
28. jún 2007

Ahojte, troska sa vratim k tejto teme...gynekologycka mi odporucila Mirenu. Najde sa niekto kto ju ma a napise svoje skusenosti? Diky 😉

zgurkaa
28. jún 2007

Ahojte. Aj ja som zvedava, naozaj tu nie je nikto kto Mirenu ma? Mne ju tiez odporucil gynekolog. 🙂 Trosku sa mi sice zda byt draha, ale chcela by som poznat pre a proti aj od mamiciek, nie len od lekara 😀 😵 .

hablak
4. júl 2007

Ahojte babenky, nahodou som Vas tu nasla.Ja som si dala zaviest Mirenu pred 3-mesiacmi, a pokial je mozne odporucila by som ju kazdej. Mam uz 2-rocneho syna,teda aby som bola presna v septembri bude mat dva roky. a druhe tak skoro nechceme mat(najprv domcek a tak). Najprv som uzivala naplaste(po nich som dost pribrala),ale potom sme sa rozhodli pre Mirenu.Tiez som mala pochybnosti, hlavne ked si precitate tie lajstre neziaducich ucinkov.Skoro nic to nebolelo,iba take male pichnutie,zakrok netrval ani 15-minut, teraz sa citim uplne v pohode, ziadny strach,ani manzel nic neciti.Takze Vam ju vrelo odporucam. 🙂 ma to naozaj mnoho pozitiv,takze sa nebojte. zatim sa majte

hablak
4. júl 2007

a este....menzes skoro ziadny,co sa predtym nedalo porovnat....takze sa drzte

lenocka23
6. júl 2007

Ahoj hablak.. chcem sa ta len opytat, co znamena "menzes skoro ziadny".. je to slabsie, alebo nie kazdy mesiac alebo ako..? dakujem.

hablak
6. júl 2007

Ahoj lenocka myslim tým ze mam menzes kazdy mesiac ale skoro ziadne krvacanie,da sa povedat ze len take spinenie a trva len tri dni,moja kamoska mala najprv tiez tak a teraz nema vobec,to by bolo super,nie? tak sa majte pa

bibinka
7. júl 2007

ja tiež uvažujem, že si dám po šestonedelí zaviesť mirenu.neviete koľko stojí? a na ako dlho sa zavádza? už ďalšie bejby neplánujeme. 😀

lenocka23
7. júl 2007

hmmm hablak, to by aj mne prislo ako dost velka vyhoda.. no na druhej strane mam pocit, ze ked uz raz ten menzes "mame dany" tak sa mi zda trochu neprirodzene vobec ju nemat.. (neberiem do uvahy nabozenske hladisko) ale aj tak ma to celkom oslovuje.. uz mam v mobile poznamku, ze sa na to mam opytat mojho gynekologa...😉

hablak
9. júl 2007

ahoj lenocka aj ja nad tym dost casto uvazujem, mas pravdu a ked sa opytas doktorky potom mi daj vediet,
inac pre bibinku u nas stoji mirena 5500+1000 korun za zavedenie, inac stoji takych 6-6500 az do 7000Sk, a dava sa na 5 rokov.
cmuky

bibinka
10. júl 2007

hablak - veľmi pekne ti ďakujem za info o cene. keď tak nad tým rozmýšľam, asi si ju dám. veď tie peniaze by som aj tak "vyplázla" za tabletky resp.podkožný implantát.

bihan
10. júl 2007

Babulky, ja som tiež uvažovala o Mirene po tehotenstve, ale doktorka mi ju vyhovorila... V troch prípadoch sa totiž neodporúča (ja spĺňam 2 😒 )
- v prípade žien, ktoré počas tehotenstva alebo brania HAK pribrali (Mirena môže zvykne napodobniť stav tehotenstva a ďalšie priberanie)
- ak žena mala akné
- ak žena mala výraznejšie ochlpenie a zvýšenú sekréciu pokožky (mastná pleť)

bibinka
10. júl 2007

bihan- myslíš, že sa zvýrazní ochlpenie?

hablak
10. júl 2007

ahoj bihan,trosku nesuhlasim,ktora zena nepriberie pocas tehotenstva 🙂 a inac ja som pri brani tabletiek Yadine(co su opisovane ako najspolahlivejsie a najlepsie) zacala priberat,je fakt ze som si pripadala ako tehotna, ale teraz ked mam mirenu vobec nepriberam,a liecila som sa na akne pretoze moja tvar bola hrozna a je pravda ze mam aj mastnu plet uz od puberty, a som s mirenou spokojna tak neviem v com to bude.Asi kazda zena reaguje na nieco inak.prajem pekny den

bibinka
10. júl 2007

ja si tiež myslím to čo hablak. každá žena reaguje inakšie, to sa nedá predpokladať ako telo zareaguje.
no ja som kedysi brala logest prvých 13dní bolo hrozných, cítila som sa stále ako tehu,strašne maboleli nohy,brucho. 14.ty deň sa všetko zmenilo, telo sa "nasýtilo"hormónov a potom to už bolo fajn. absolútne som nepribrala. po roku a pol som to vysadila lebo sme chceli bábo. odvtedy to je cca 6 rokov som nič nebrala, ale teraz už chcem lebo tretie bábo už neplánujeme.
mirena ma zatial zobrala najviac.

bihan
10. júl 2007

Babulky, toto nie je môj názor, len sprostredkujem 😉Ja osobne som sa tiež ešte celkom nerozhodla, ako budeme riešiť antikoncepciu po pôrode.. len to stojí za zváženie... Doteraz sa mi zdá Mirena ako najvhodnejšie riešenie, HAK už nechcem
Hablak, ja som mala rovnaké problémy tak môžem dúfať, že by moje telo reagovalo ako tvoje 😀 a s tým priberaním som myslela "nadmerné priberanie počas tehotenstva" 😉

hablak
10. júl 2007

Ahojte fakt to stojí za zváženie bihan máš pravdu,každá predsa sama pozná svoje telo,ja som spočiatku tiež váhala,že čo ak znova priberiem,ale som rada že to tak nieje.držte sa

dasenocka1
8. aug 2007

hablak - Ahoj,zaujalo ma toto forum, som tu nova. Mam mirenu zavedenu cca 1 mesiac. Avsak cely tento mesiac takmer nonstop krvacam. Nie je to sice nejake velke krvacanie, ale uz som z toho na prasky.Pred tym som mavala velmi silne krvacanie. Doktor mi nasadil aj Duphastone, co su tabletky na upravu cyklu, kedze som ho mala skrateny na cca 20 dni. Mam teda zo seba uz taky zmatok,mam pocit, ze hormony mi tecu aj usami. Doktor vsak vravi, ze je to ok, ze sa to upravi.A este jedna vec k tomu, strasne ma bolievaju prsia. Mas s tym nejake podobne skusenosti? Dakujem

maruschka
13. aug 2007

čaute baby.tiež sa rozhodujem,či si dať hak.Ale zajtra idem k doktorovi,takže sa tomu nevyhnem.Ale dávam si Nuvaring,pretože som čítala,že Mirena je menej spoľahlivá ako hak.Tak neviem.A hlavne preto,že keby som náhodou išla na nejakú operáciu,tak mi mirenu musia vybrať a tie peniaze môžem hodiť do koša.Ak máte niektorá nejaké dlhoročné skúsenosti-do tých 5 rokov,tak dneska prosím vás napíšte,podľa toho by som sa zariadila.Tak díky a čakám.

emka2
17. aug 2007

Ja mam Mirenu skoro rok,ale uz by som si ju nedala.Cely ten cas fungujem asi takto:5-6 dni spinenie,cca tyzden menzes,zase 5-6 dni spinenie a potom 10-12 dni pauza.Menstruaciu mam sice ovela slabsiu,ako predtym bez Mireny,ale nie je to ten komfort,ktory som ocakavala.Len podotykam, ze pre Mirenu som sa rozhodla na zaklade dobrych referencii mojich znamych - velmi si pochvalovali.Je to individualne,ale u mna to nefunguje.

hablak
19. aug 2007

Ahojte žienky, dasenka ja som tiez prvé tri mesiace mala špinenie,dokonca prvý mesiac som ani nevedela kedy som mala menzes,pretože som stále málinko krvácala,potom sa to však ustálilo a po troch mesiacoch sa mi všetko upravilo,dokonca už menzes ani nemám.U každého je to však individuálne.Vydrž ešte tie tri mesiace a uvidíš či sa to upraví, prsia ma neboleli,uvidíš či aj to prejde. a ináč je síce pravda že keď sa mirena vyberie sú peniaze v koši,mne však gynekologička povedala,že ak sa vyskitnú niektoré nežiadúce účinky,tak sa dajú nejaké peniažky preplatiť poisťovňou.Ona si totiž nalepila kúsok z obalu Mireny do mojej karty a povedala že keby niečo tak sa korunky preplatia(určite nie celá suma,ale aspoň niečo).Mne sa tiež zdalo že som po Mirene trošku pribrala,skôr akoby mi nafúklo brucho aj prsia.Doktorka však povedala že som asi jediná,a teraz sa to upravilo.Tak neviem proste ja som spokojná,uvidíme čo ďalej,držím vám palce ak ste sa už rozhodli,nech sa darí. 🙂

ikka
19. aug 2007

Tak tu citam vcelku pozitivne skusenosti. Ja som sa uz tiez pre nu rozhodla aj vdaka vam... 🙂

hablak: a kedy planujete druhe dietatko, ak to nie je tajne? 😉

alena22
19. aug 2007

ahojte tak ja som jednoznacne za mirenu mala som ju mat uz tento mesiac ale nakolko som bola az do piatku a malym v nemocnini a mrcha ma zaskocila tam posunula som to o mesiac neskorej 😉
moj muz vsetko preratava a vyratal ze aj kondomy alebo HAK by nas vysla na 5 rokov drahsie ako mirena cize nieje o com 😀 uz len aby mi sadla 😅

ikka
19. aug 2007

Ja si teda hned zajtra volam gynekologycke, nech mi ju objedna 🙂 Trosku sa bojim toho zavadzania 😉 smiesne, ze? Ked som prezila porod 😀

alena22
19. aug 2007

ikka kolko sa u vas za to plati? ci das si to zavadzat tu na sk? mne doki povedal ze 6000 sk

ikka
19. aug 2007

v CR to stoji tiez 6000, aspon u mojej dr. je to cena i s poplatkom za manipulaciu 😀 , ale ked pozries na internet, tak samotna Mirena sa da zohnat aj lacnejsie 😕

alena22
19. aug 2007

no to mozno by vysla lacnejsie ale skolenie muza na jej zavedenie by ma asi tiez nieco stalo 😀 😀 😀

fifa
autor
24. aug 2007

ahojte, ja som už aj zabudla , že som otvorila tuto temu, lebo naskor nikto neodpisoval, teraz vas všetky čítam, stále som nie presvedčená, že si ju dám, čo ak práve mne nesadne? ae pravdou je, že je to lacnejšie ako tabletky, keby som mala aspon istotu, že to nevypadne alebo niečo podobné, aby som neškodovala,a to že sa neaký čAS krváca je asi normálne, ja mam teraz tretí mesiac "NOVYNETE" A prvý mesiac som tiež trošku krvácala, ,,,,,,,,,,,,,,aj tak ma bude stále lákat, lebo ja tie tabletky aj tak v tu istu hodinu jest neviem...............

eskra
26. aug 2007

caute vsetci 😎 ja mam mirenu uz 5-rokov,vlastne uz 6-mesiacov navyse takze zajtra uz hadam pojde von 😝.dala som si ju hned po sestonedeli a zavadzanie nebolo moc prijemne ale da sa vydrzat a nemam s nou ziadne problemy aj ked jeden by mozno bol::uz asi styri roky nemam vOObec menstruaciu a myslim ze koli tomu mam nonstop vyhadzanu tvar a hrud lebo sa nemam ako cistit(to je len moj nazor)takze sa uz mentruacie neviem dockat a este neviem ci si ju dam este raz.a k cene::mna mirena stala 5000sk 😲

nelika666
30. aug 2007

baby neviem ci viete ale od 1.7 mirenu preplaca poistovna takze zaplatite len doplatok 684,- a lekarovi za zavedenie (ak to ma spoplatnene)

ja mam mirenu cca tyzden