Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

dasadominova
26. sep 2013

Ahojte,aj ja rozmýšľam nad mirenou som 22 ročná a nemám ešte deti a kôli zdravotným problémom si chcem dať mirenu. Som epileptička a momentalne sa mi to zhorsilo používam lieky a preto už ale nemôžem užívať antikoncepciu v podobe tabliet,tak mi poradili mirenu lebo keby som teraz otehotnela môže zomrieť dieťa alebo ja.Chcem sa opýtať keď mávam silný a bolestívy menzes či mi to nevyplavý z tela von a či sa čaká na objednanie alebo sa to zavedie hneď? V utorok idem k lekárke a chcela by som o tom niečo viac vedieť a prosím vás neviete mi niekto povedať koľko to stojí na slovensku a či je to v prípade zdravotných dôvodov preplácane poisťovňou?

janulka13
26. sep 2013

Nechce sa mi citat uplne vsetko, ale niekde v zaciatkoch baby pisali, ze sa pri mirene nesmu pouzivat tampony? Je to pravda? Mam ju len 2 tyzdne, takze stale krvacam a bez tamponov si to neviem predstavit. Alebo menstruacny poharik. Mate s tym niekto skusenosti?

billam
26. sep 2013

@janulka13 určite nepouživat!!! Mirena má dve lanká a pri zasunuti/vytiahnuti tampona by si mohla posunut s telieskom.

martinkatinka
27. sep 2013

@dasadominova poisťovňa neprepláca aktikoncepciu ani pri zdravotných problémoch, informuj sa ešte u lekárky, viem, že začali Mirenu dávať aj ženám, ktoré nerodili ešte, ale neviem, každý lekár má na to iný názor. Stojí to cca 150 eur plus platí sa za zavedenie priamo u lekára.

dracula
29. sep 2013

@janulka13 ja nenasahnu vlakna. doktor mi je zcela zkratil. dohodli jsme se na tom, ze uzivam tampony uz na pocatku. nedokazu si predstavit pri tom, jak moc i po 7 mesicich od zavedeni krvacim, chodit s vlozkou. mam sice menstruaci slabou, ale trva mi 12dni. hnus. lituji. ale zpocatku jsem krvacela nekolik mesicu porad.

alliana3013
29. sep 2013

Máte niektorá skúsenosť, že nemáte vôbec menštruáciu? ja mám Mirenu takmer 3 roky, spočiatku som krvácala takmer stále, potom sa mi to upravilo a krvácanie bolo slabučké a teraz pár mesiacov už nič..nie je to pre telo škodlivé, že nemám menštruáciu? nieže by mi chýbala 🙂 ale som z toho nervózna..

andreao
29. sep 2013

Ahojte baby, chcem poprosit o info: mesiac mam zavedenu Mirenu, po 4 tyzdnoch som normalne dostala menzes, ale ten nie a nie skoncit... Uz to budu skoro dva tyzdne, neviem, ci ist k dr, alebo nie... nie je to silne krvacanie, take mierne, ale nikdy som to nemala tak dlho. Najviac tych 5 dni... dikes za radu 🙂

martinkatinka
29. sep 2013

@alliana3013 ja som cca trištvrte roka tiež krvácala častejšie ako bežná MS, ale potom sa mi to úplne stratilo, tak že som mala len raz za tri mesiace špinenie... ak si rpečítaš príbalový leták, tak je tam uvedené, že ženám sa menštrúcia stratí aj úplne.
@andreao telefonuj, informuj sa... ja som dostala také lieky cyclo3fort, na zmiernenie krvácania...

alliana3013
29. sep 2013

@martinkatinka Ďakujem za odpoveď, už som si to naštudovala 🙂 a neni si z toho nervózna, keď nevieš kedy to dostaneš a či vôbec?

ollako
29. sep 2013

Ja dňsom zo zaciatku krvacala normalne az slabo, celkom pravidelne .. spinila som aj 8 dni....teraz spinim jeden, dva dni, staci mi slipova vlozka... mam ju zavedednu dva roky, inak castejsie ma boli hlava... neviem ci z toho, ale inak si len chvalim 😉

martinkatinka
29. sep 2013

@alliana3013 ja už mirenu nemám cca 5 mesiacov, musela som ju dať preč, navyše mi za ten čas stihla pirásť k maternici a tak keď mi ju vyberal, tak to troška bolelo...

alliana3013
29. sep 2013

@martinkatinka ja sa bojím toho vyberania, ale ešte si ju chcem aspoň rok nechať. inak som s ňou spokojná

alliana3013
29. sep 2013

@ollako inak aj mňa bolieva v poslednej dobe častejšie hlava..ale neviem či je to z Mireny alebo z detí 🙂

ollako
29. sep 2013

@alliana3013 no tak to neviem ani ja 😀 moji ma vedia tiez pekne unavit, ale Mirena je podla mna zatial super, uvdime pri najblizsej kontrole, ci mi niekam neutiekla, lebo snurky akosi zmizli, ale vraj mi ich nechali moc kratke, no tak uvidime 😅

alliana3013
29. sep 2013

@ollako vidím, že máš rovnako staré deti ako ja 🙂 je to niekedy s nimi na nervy, stále sa bijú..ja som s Mirenou spokojná,ale tiež necítim šnúrky, tak hádam to bude v pohode.na kontrolu idem až vo februári

janula17
30. sep 2013

ahojte, tiez si ju chcem dat, no citam ze nemozem pouzivat tampony?? Vlozky som pouzivala len po porodoch inak vzdy tampony, to vazne sa nemozu? a co tie vlakna, to ako myslite ze trcia odtial? Ved to musi byt pri sexe citit, ci ako to je? vysvetli mi niekto prosim?

bodka13
30. sep 2013

@janula17 mám Mirenu už 5rokov,teraz v októbri mi ju bude meniť za novú - a neviem ako ostatné kočky ale mne menzes takmer vymizol mám ho možno raz za 3 mesiace- je veľmi slabý,teda používam iba slipové vložky a trvá max.3 dni 😉
...takže si myslím,že u každej z nás je to inak a tampóny sa neodporúčajú, aby si náhodou nezachytila vlákno Mireny -neboj sa netrčia von, ale musia tam byť aby bolo možné Mirenu potom vybrať - pri sexe sme s manželom necítili nič 😉

janula17
30. sep 2013

@bodka13 dakujem ti za vysvetlenie, takto by to idealne malo byt 🙂 s gynekologom sme sa uz prakticky na nej dohodli, len musim pockat este kym nasetrim na nu 😔 u nas stoji 158 + 50 za zavadzanie

marikao
30. sep 2013

caute , ja mam mirenu mesiacov a dala som tiez na skusenosti mojich kamaratok. Ale keby som mohla a vedela ako to dopadne so mnou. Hovorim nie. Nie som citlivka ale zavadzanie nebolo moc prijemne a 3 tyzdne bolesti v podbrusku. bola som na liekoch. Kocky - nastky na mna nemaju . Som cela vyhadzana , nielen na tvari ale aj na chrbate. A vlasov mam o polovicu menej. menzes uz ani ja nemam, ale nesitim sa dobre v obdobi ked by som ho mala mat. a navyse som nejakym zazrakom dostala urea plazmu. Takze dost vazne uvazujem si to dat vybrat. Nechcem tym niekoho odradit, kazda to znaseme inak. A beznu tabletkovu alebo naplaste som brala asi tak 20 rokokv.

dasadominova
30. sep 2013

@martinkatinka a dava sa to aj cez menzes? mám ísť zajtra ku lekárke ale už mám špinenie vraj to trocha citronova šťava pozastavý tak ju pijem už 3 dni ale dnes presne mám dostať a už špiním ☹ ani neviem či je to na objednávku prosím ťa nevieš mi povedať či mi to zavedie aj hneď alebo niekto kto je tu prosím vás ozvyte sa mi ja som tu teraz. Ďakujem

blondynka400
30. sep 2013

@dasadominova naopak při MS je zavedení lepší. Jelikož děložní hrdlo je přirozeně maličko pootevřené. Jde to tedy snáž a mělo by to být méně bolestivé. Dokonce znám doktory, co to jinak než při MS nezavádějí 😉

bodka13
30. sep 2013

@marikao koľko mesiacov ju máš? - max. za 6 meisacov by sa to malo všetko ustáliť
...ono je ťažko riadiť sa skúsenosťami iných - musíme si to vyskúša na vlastnej koži,každý organizmus reaguje inak ..pred tehotenstvami som brala HAK bez problémov, po tehotenstvách som sa k nej chcela vrátiť no ostala som v šoku :moje telo neprijalo ani jednu= prišli migrény,zvracanie bola som skrátka nepoužiteľná ,tak sme niekoľko rokov fungovali "len tak" no bol to kopec neistoty ....tak som sa odhodlala na Mirenu - zavádzanie nebolo príjemné,ale dalo sa zvládnuť, prvý deň som mala pocit akoby som mala zle zavedený tampón, no potom už bolo dobre ...po zavedení Mireny trvalo niekoľko mesiacov kým sme sa zžili, objavil sa aj zápal mechúra(možno s tým však vôbec nesúvisel) a po atb zase mykóza ale odvtedy(po tom polroku) je už všetko v pohode,neoľutovala som že ju mám 🙂 - nezbadala som na sebe žiadne neg.účinky (akné,lámanie nechtov,zvýšenie hmotnosti...)

marikao
1. okt 2013

@bodka13 mam ju 5 mesiacov zacinam 6 mesiac.tak skusim este vydrzat. Dam vediet .

janula17
1. okt 2013

@marikao no ja sa chystam si ju dat zaviest, ale ked citam tvoje skusenosti tak mam chut utekat 😖 a si presvedcena ze to je z Mireny? radila si sa s doktorom, co povedal?

@dasadominova mne doktor kazal prist presne na 2-3den kramov, ze vtedy sa to zavadza, takze kasli na citronovu stavu 🙂 tak to ma byt, vyslo ti to paradne. A napises potom ake to bolo? Budem rada ked sa podelis

dasadominova
1. okt 2013

@janula17 ahoj dnes som dostala 1 deň menzes a bola som pri lekárke ale nezaviedla mi to najprv mi urobila stery a o 2 dni jej mám zavolať ja mávam menzes aj7 dní povedala mi źe mám prísť ku koncu menzes a zavedie mi mirenu inák kamarátka mi vravela že je to podobne nepríjemný pocit ako keď robia ster. A tebe to kedy dá lekár? ak to budeš mať skôr daj mi vedie´t prosím ak budem prvá ja úrčite ti poviem ako to prebiehalo 🙂

dasadominova
1. okt 2013

@blondynka400 ďakujem mala si pravdu bola som dnes pri lekárke a presne to isté mi povedala len najprv mi vzala stery čakám na výsledky veď vieš robí sa to pred zavádzanim mireny a potom o 2 dni mi maju dať vedieť výsledky a daju mi mirenu

marylis
1. okt 2013

@janulka13 ja som sa specialne na to pytala mojho lekara, kedze mam alergiu na vlozky. A povedal, ze po 2 mesiacoch od zavedenia mozem, ale opatrnejsie zavadzat jak predtym, tot vsio. Tak to robim a vsetko je ok 🙂

blondynka400
1. okt 2013

@dasadominova já tedy žádné stěry před zavedením neměla... Ale já byla 5 týdnů po porodu, tak možná proto 🙂
@marylis já se na tampony taky ptala a prý je to nesmysl a pověra, že se nemůžou používat.... A mému doktorovy hodně věřím 🙂 @janulka13

marylis
1. okt 2013

@blondynka400 @dasadominova ani ja som ziadne stery pred zavedenim nemala. Zavadzal mi ju cca 2mesiace po porode... 🙂

marylis
1. okt 2013

@blondynka400 moj lekar to tiez nechcel zaviest mimo MS a odovodnil to tak, ze ak by to zaviedol inokedy, mohlo by dojst k uplnemu rozhadzaniu cyklu. Ze by zena krvacal resp.spinila hockedy atd..a to nechcel riskovat...