Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

zukana
7. dec 2012

inak. moje kamosky co ju maju su len spokojne. lakala ma aj prrdstava ze nebudem mat ms ale len slabsiu,
lebo ja som po dvoch detoch mavala 7az 10 dni.

alka221
7. dec 2012

@cherry1981 neboj, telo si zvykne,a mesiac je este krátko..to sa ti upravi.. 😉

jaja377
7. dec 2012

... tak teda rozhodne dať ...

jaja377
7. dec 2012

... ahojte baby takže ja mám zavedenú Mirenu uz po druhý krát naprv som si ju dala zaviesť po prvej dcérke na radu môjho pôrodníka pretože sa pri nej môže kojiť, pretože nepapáte tablety, pretože vám nezatažuje pečen a pretože nemáte MS....
a tých 5 rokov bolo skvelých teraz som si ju dala vybrat a mám druhú dcérku no a samozrejme mi môj pôrodník opät zaviedol druhý krát Mirenu na 5 rokov .... môžem povedat ze tento krát som mala par mesiacov špinenie ale uz je zas všetko ako má byt .... rozhodne do toho chodte ... pretože môj pôrodník je môj bratranec a ja mu dôverujem ... pá

billam
7. dec 2012

@alka221 ahoj, tak uz ju mam von 😝 ...dalo sa to prežiť...doktor len potiahol drôtik a bola vonku...cele to trvalo niekoľko sekúnd...dam si teraz polroka prestávku a opat si ju dam zaviest....bolo to krásnych 5,5 roka s Mirenkou...naozaj žiadne problemy...fakt ju odporúčam.

alka221
7. dec 2012

@billam preco si davas taku dlhu pauzu? 😉

billam
7. dec 2012

@alka221 mas pravdu, skráti to na 3 mesiace, lebo ked mi zavedie novu, tak budem zas do 3 mesiacov spinit, tak nech mam na leto pokoj 🙂...neviem, lekár mi odporučil nejaku pauzu medzi dvoma mirenami.

miika
7. dec 2012

Ahojte, ja mam Mirenu zavedenu rok a pol a z toho som 9 mesiacov spinila a teraz mam 9 mesiacov pokoj, menzes skoro ziadny, ked sa ma na gynde pytaju kedy bola posledna menstruacia ani neviem co im mam povedat. Ale tych 9 mesiacov spinenia bolo fakt hroznych.

nikaniko
12. dec 2012

mala som mirenu 4roky a pred dvoma týždnami som si ju dala vybrat.je spolahlivá a žena ju vobec necítí. a pri pohlavnom styku uplná pohoda.je to fakt dobrá volba ochrany. mam však problém a to taký že hned po vybratí som mala za týžden pohlavný styk nechránený a neviem ci sa dá otehotniet tak rýchlo po vybratí. na test je este skoro.

alka221
12. dec 2012

@nikaniko volakde som citala,ze sa da otehu hned.. 😉 ale urcite zavisi od organizmu, ak sa mozem spytat,ani nekrvacas po vybrati?

billam
12. dec 2012

Ja som po vybrati krvacala az dodnes, čiže cca 5-6 dni, teda bolo to len take spinenie...o 6 týždňov vraj mam očakávať prvú menstruaciu.

nikaniko
13. dec 2012

@alka221 nie nekrvácala som lebo mne ju vyberal počas menzesu nakolko mi ju bez nemohol vybrat lebo neboli vydiet vlákna z mireny. takže neviem co robit.test si robit nemožem je skoro

nikaniko
13. dec 2012

@billam ja som ešte menstruaciu nemala od vybratí mam ju mat až 24decembra .preto sa mi zdá divné aby som bola tehotná. neviem ci je to ako z tabletkami že este chránia po vysadení nejaký cas alebo nie. neviem

billam
13. dec 2012

@nikaniko hm, to veru neviem

nikaniko
13. dec 2012

NO SNAD SA TU NEKDO NáJDE KDO SI TO PREčíTá A BUDE VEDIET CI JE TO MOžNé. Už LEN TýžDEN CAKANIA CI PRíDE MENZES A AK NIE ROBíM SI CEZ SVIATKY TEST. no verím že menzes príde. 🙂

billam
13. dec 2012

@nikaniko nechces byt tehotná?...preco si si ju po 4 rokoch vyberala?...som myslela, že chceš otehotniet, lebo aj v pase mas, že sa snazis.

nikaniko
13. dec 2012

ja chcem miminko velmi rada by som prijala bábetko no nejak tomu neverím že by sa to podarilo.prvé sa nedarilo2 roky a neverím že teraz by sa to podarilo na prvý krát. mirenu som si dala von lebo mi zacala robit problémy. byvalo mi zle a stále sa mi posuvala. doktor mi to musel stále naprávat tak som sa rozhodla dat ju von. a navyse hned mykoza a ešte som aj chorá. velmi by som bola stasná kebyže cakám bábetko. vsetko na svete by som zato dala.

alka221
13. dec 2012

@nikaniko aj v letaciku je sa mi zda pisane, ze po vybrati sa ihned pracia plodnost.. 😉

billam
13. dec 2012

@nikaniko ja som mala mykozu ako prvý priznak tehotenstva 😉

nikaniko
13. dec 2012

ooha a može byt po 5dnoch od pohlavného styku preukazaná mykoza??hm?? no bola som dneska u veštkine a ta mi povedala že je tam možnost tehotenstva no je to pol na pol.mam ešte čakat a že sa jej tam ukazuje kerytáž.co to je??

nikaniko
13. dec 2012

@alka221 ooooha aj v letáčiku?? no heskéé potom. ale tak ja budu len ráda kebyže budem cakat bábatko

alka221
13. dec 2012

@billam no neviem odkedy je mykoza priznak tehotenstva 😀

alka221
13. dec 2012

@nikaniko a ked sexujes s chlapom vzdy je tam 50 na 50 sanca otehotniet, to mozes ist aj za mnou, a nemusis platit vestici 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nikaniko
13. dec 2012

@alka221 no to je pravda stou vešticou ale tak neviem no uvidíme čo bude. musím čakat do menzesu ci príde alebo nie. ale prsia už ma pobolievaju a brušenko už naliate je. no som prestidnutá čiže ocakávám aj meškanie.

nikaniko
13. dec 2012

@alka221 no a neviem ani ja že by bola mykoza príznak tehotenstva no neviem uvidíme

billam
13. dec 2012

@alka221
@nikaniko mykoza je v tehotenstve pomerne casta - kvoli zmene hormonu http://www.mykoza-sk.sk/vaginalne-mykozy/priznaky/
Nebezpečná je v prvom trimestri a na konci tehotenstva.

alka221
13. dec 2012

@billam mykoza je v tehu bezna, sama som ju mala 😉 ale nie je to ziadny tehotensky priznak 😀

nikaniko
13. dec 2012

dievčence zajtra to je 9den od styku takže skusím test iked asi neukáže z určitostou pravdu. dam vám vediet.

alka221
13. dec 2012

@nikaniko tehotenske testy si rob,ked ti bude meskat ms, a nie par dni od styku ti to ani neukaze 😒

nikaniko
13. dec 2012

@alka221 a na kolký den sa ti objavila mykoza v tehotenstve??mohla sa mi objavit tak skoro??