Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

jeackynka
19. sep 2012

@rozala111 mirena je na 5 rokov,takze az o rok v auguste,ja som ju mala tiez,prve tri roky som nemavala menzes a potom som zacala trosku spinit ale to len asi dva dni,ale urcite nestraca ucinok,tych 5 rokov je v pohode.

rozala111
19. sep 2012

@jeackynka Ďakujem, ma to vystresovalo, tak ešte vydržím, super

alka221
23. sep 2012

zienky, zacali mi velmi padat vlasy, neviem,ci to mam z mireny, tazko povedat, mam ju od maja a padaju az teraz, ale padaju mi chumaciky vlasov..co nato poradite? budem vdacna za kazdy napad..

chaarliizee
24. sep 2012

Ahojte, chcela by som sa informovať, či máte skúsenosti s tým, že ako dlho trvalo kým ste zostali tehotné po odstránení telieska.

jeackynka
24. sep 2012

@chaarliizee no to by zaujimalo aj mna,mirenu mi vybrali v maji a odvtedy sa nam zatial nedari uz stvrty mesiac 😒

veverka149
30. sep 2012

Ahojte kočky , kedy je mozne zaviest mirenu po UPT?? mate skusenosti ??

bodka13
1. okt 2012

@veverka149 ahoj...a neporadil ti tvoj gynekológ ? ...podľa mňa by sa tam malo dodržať 6 týždňov ako po potrate,či pôrode-teda asi po prvom menzese....ale to sú len moje myšlienky 😉

veverka149
1. okt 2012

bodka 13 @ maš pravdu , volala som z mojou dr, zajtra mam ist na krv a odber kultivacie a zavedu mi ho ked zacne menzes 😉

milli84
2. okt 2012

Ahoj Mirenu mám zavedenou cca měsíc ... zavedení mě nikterak nebolelo,má jedno dítě (2 roky) je mi 29 a zatím o druhém neuvažuji ... O tělísku vůbec nevím i jsem podezírala mého doktor jestli ji tam vůbec mám 😀

cimba
4. okt 2012

ahoj baby tiež by som si chcela dať zaviesť mirenu, som po dvoch potratoch a dvoch tehotenstvách a už ma nebaví stále nasadzovať kondomy ☹ tak mi dr.poradil toto. Čítala som si vaše príspevky a sú v pohode aj by som sa nato dala ale čítala som aj že ju telo môže vypudiť hlavne pri menzese a zase rukou sa mi tam nechce stále šmátrať 😅 či je na mieste a či funguje ako má. Aké to má ešte nevýhody?

bodka13
4. okt 2012

@cimba 😀 😀 😀 😀 😀 normálne som sa nahlas rozosmiala ...mám Mirenu 4 roky a ešte ani raz som si tam nešmátrala rukou 😉 😀 😀
...prečo hľadáš nevýhody? ...možno,že nie každej to sadne-ale to je ako s tabletkami 😉

cimba
4. okt 2012

@bodka13 no si ma potešila no ale internet je veľká vec to sa tu dočítame také veci 😀 😀

cimba
4. okt 2012

@bodka13 nikdy som nemala žiadnu antikoncepciu tak neviem ktorá je dobrá ale teraz nad ňou uvažujem

billam
4. okt 2012

@cimba myslim, že by si si ju nenasmatrala 🙂))...ked tvoj muz nebude nic cítiť, tak ty s prstom určite nie...iba ak by vase veľkosti boli opacne 😉

cimba
4. okt 2012

a čo s tým nafukovaním? ako dlho to trvá?

trixi12356
5. okt 2012

@veverka149 ....moja gynekologicka ma hned upozornila že počas upt mi hned zavedu mirenu,je to najlepsie riešenie ,človek ešte spi,nič neciti...vraj sa totakto robieva,preto sa cudujem ,že ti nepovedal tvoj lekar o tejto možnosti...tým padom som nic neplatila za zavedenie 🙂🙂

veverka149
5. okt 2012

@trixi12356 no to som teda ani nevedela ze sa to takto da :/ to by bolo super vyriešene , aj uz teraz nic ,uz len cakat na menzes ale aj tak sa opytam ked pojdem k dr , ze co mi povie :P

bzucinka2
7. okt 2012

@cimba co myslis tym nafukovanim?

veverka149
8. okt 2012

žienky , prosím Vas je aj nejaka moznost pichnut niečo na znecitlivenie pri zavadzani mireny ? mate niektora sdkusemost ? a kolko to asi tak stoji ?? 🙂

alka221
8. okt 2012

@veverka149 pokial viem, tak sa pouziva nejaky sprej, ale mne nic take nepouzil, povedal,ze co sa bojim.. nic ma pri zavedeni nebolelo.. myslim,ze to nie je potrebne..

veverka149
8. okt 2012

@alka221 dakujem za info , este sa popytam u dr , lebo mam s toho veeelke obavy že to bude boliet a ja bolest znašam dost zle 😒

alka221
8. okt 2012

@veverka149 ja tiez bolest zle znasam, doslova..mam strach ked mi beru krv, pichaju....a vobec ma zavedenie nebolelo..

zuzi82
8. okt 2012

@veverka149 Já mám Mirenu zavedenou asi měsíc a vůbec to nebolelo. 😉

veverka149
8. okt 2012

No tak hadam to zvladnem , aj ked sa obavam zavadzania už sa jej neviem dočkat lebo už ma nebavia kondomy ,nikdy žiadny nevydži -nechapem to 😀 😀 😀 😀

inga4
10. okt 2012

@makika213 Ahoj, ja si myslím, že sa ti to už neupraví po toľkých mesiacoch. Aj ja som si to myslela, stále som dúfala, že sa to upraví a každý mesiac som sa rozhodovala, že si to pôjdem dať von. Až nakoniec som skončila v nemocnici s pľúcnou embóliou a prvé čo sa ma opýtali, že či mám hormonálnu antikoncepciu. Do prepúšťacej správy napísali, aby som okamžite išla si dať vybrať Mirenu. Jasné že gynekologička tvrdila, že to Mirena nie je na vine, ale každý si obhajuje svoje postupy. Dnes je týždeň, čo mám Mirenu von, ale cítim sa lepšie, nie som nafúknutá, no začala som o týždeň skôr krvácať, a dosť silno krvácam už 3 dni. Dnes som volala doktorke, tak mi povedala, že je to normálne, pretože Mirena bráni odlupovaniu maternice /teda čo je vlastne každomesačné krvácanie/ a teraz sa musím riadne vyčistiť, takže krvácanie je normálne aj keď dosť silné. Myslím si, že príroda to zariadila tak, že žena má krvácať každý mesiac a Mirena tomu zabraňuje, takže je to asi proti prírode. A príroda je silnejšia, takže všetko má svoje dôvody.

sestri
12. okt 2012

Ahojte...tak mne Mirenu zaviedli včera, sama som bola prekvapená, ako zle som to znášala, ale bola som v strese, to asi preto...dnes som už v pohode, mierne ma bolí brucho, ale to je nič. Kedysi som mala Danu a tú som dobre znášala, aj zavedenie bolo bez bolestí a nemala som s ňou žiadne problémy, tak dúfam, že aj teraz to bude bez problémov.

veverka149
12. okt 2012

žienky prosim Vas , dnes som volala dr o vysledky z krvi a kultivacie pred zavedenim mireny a v utorok mam prist vraj boli nejake vysooke že potrebujem lieky . neviete či ked sa teda preliečim ( lebo zatial vobec neviem co bolo vlastne zle ) mozem si dat mirenu ? je nejaka situlacia kedy by som si ju nemohla dat ? vzdy vsetky vysledky som mala zatila dobre . 😒

billam
12. okt 2012

@veverka149 vysoké hodnoty väčšinou znamenajú nejaky zápal...možno ťa chce lekarka najprv preliecit....neviem

veverka149
12. okt 2012

@billam dakujem za nazor , dufam ze to nebude nic horsie

kikass
Odpoveď bola odstránená
Zobraz